עומדים בשער

ביקורת על תקשורת הספורט

מפמפמים את הלייב

leave a comment »

10.3.2008

לקורא הוותיק סלים וארזה יש גם עיני נץ וגם יכולת להבחין בפרטים הקטנים. הבוקר הוא נזקק לשתיהן כדי לקלוט תופעה חדשה. וכך כתב לי: "רבות דובר על זליגת התוכן של תכנים מערוצי ספורט 5 וספורט 5+ אל ספורט 5+ לייב, גם כאן בבלוג. למרות הכל מספר המנויים של הערוץ מסרב להתרומם בקצב הרצוי לערוץ הספורט. מה עושים? מפרסמים ומפמפמים את הערוץ החדש חזור ופמפם. ישנן הדרכים הקבילות שהן פרסומות בצידי מגרשים, פרומואים בערוצים האחרים שלהם, וישנן דרכים קצת פחות קבילות כמו שיתוף פעולה עם אתרי אינטרנט בסגנון פרסם אותי ואתן לך תכנים.
בנוסף ישנן עוד שתי דרכים נלוזות:
1. על המיקרופונים של אנשי הערוץ מופיע לרוב הלוגו 5+ live גם אם השידור עצמו הוא בספורט 5 או ספורט 5+.
2. היום בבוקר הייתי עד לשיטה נוספת. בערוץ 2 הביאו בחדשות קטע קצר מהמשחק בין מכבי ת"א לחולון. המשחק אתמול שודר בספורט 5 הרגיל, אבל היום בבוקר היה רשום בפינת המסך "באדיבות 5+ live". על מה ולמה?
לכן, גם אם אתם רואים על המסך שלכם את הלוגו 5+ live, מאוד סביר שהתוכן עצמו לא שודר בערוץ הזה. אז, שלא יעבדו עליכם!".
נ.ב. אחד קטן: המודעות הגדולות של ערוץ הספורט על משחקי גביע המדינה שישודרו בשלישי ורביעי בלייב לא מספרות לכם על המשחק בין בית"ר/שמשון ת"א להפועל פ"ת שישודר בערוץ הפתוח. יכול להיות שמישהו ברחוב ההשכלה מנסה להסתיר את העובדה שיש גם משחקי גביע שמשודרים לכלל הציבור ובחינם?
 י
מבט נוסף על יום ראשון
ימי ראשון בבוקר הם עבורי לא פעם תעוקה ומפח נפש. קשה לי להתעורר מוקדם ביום הזה, ואחר כך להתחיל לרוץ אחרי מסת העיתונים והמירוץ נגד הזמן. בגלל זה לא פעם אני לא מספיק לעבור על הכל בנינוחות וביסודיות, או שמפרסם מבלי לבדוק פעם נוספת. זו בעיה של עיתונאים רבים, ולצערי גם אני חטאתי בכך אתמול: מייל שקיבלתי לא נבדק על ידי עד הסוף. נטען בו בין היתר כי כתבה בשרוליק על בורדו הועתקה מאתר אופ"א. רק לאחר עליית הפוסט התברר שהדבר איננו נכון והוא הוסר מיידית. עם שרוליק ומחבר הכתבה הסליחה.

בעניין אחר, בספורט הארץ העניק אתמול הכתב תומר רטמן ציון 4.5 לתומר חמד ממכבי הרצליה, למרות שכבש שלושער. איפה אחוות התומרים?

הנה מייל בנושא שכתב לי אוהד הפועל ת"א אינטליגנטי שמנוי על הארץ: "סתם כמה מחשבות אחרי קריאת מוסף הספורט של עיתון הארץ הבוקר (אתמול). בתור קורא קבוע של הארץ, שמתי לב שהחבר`ה שם די מתקמצנים בציונים, וכדי לעבור אצלם את ה-6.5 אתה צריך כנראה לכבוש רביעייה ולבשל מספר דומה. הקמצנות הזו לא ברורה, אבל מילא, למדנו לחיות איתה. מצד שני, היום בבוקר ‏פתחתי את העיתון וקראתי על המשחק של הרצליה. משחק בו חלוץ צעיר בן 20 בשם תומר חמד שמושאל ממכבי חיפה, שכבש שלושער והפך במו ראשו ורגליו פיגור 0:2 ליתרון 2:3. נחש איזה ציון קיבל הבחור? (רמז, אפילו לא 5). כנראה שהם כל כך רגילים לחלק שם ציונים גרועים, שגם כששחקן אלמוני נותן הצגה וכובש שערים יפים, המקלדת עובדת באוטומט. עוד שני דברים שתפסו את העין. טעות טכנית: בהרכב של מכבי פ"ת הם רשמו פעמיים את אובוקה. פעם אחת הוא קיבל 3 ובפעם שניה 4. מעניין מה הנכון.אולי זה יישמע כאילו אני מתקטנן, אבל למעשה, הדברים האלו מייצגים תופעה שאני מזהה בספורט הארץ ביום א`. בניגוד לעבר, היום כל הדיווח מתרכז בהגיגיו וצפונות ליבו של הכתב, ומעט מאוד מהדיווח מתרכז בדברים שקרו על כר הדשא. אני מסכים שדיווח לא צריך להיות רק טכני, אבל חלק מהעניין בדיווח זה מה היה במשחק. זו לא במה לאלתורים חופשיים, ובהארץ, אולי מתוך להיטות להיות שונים ומיוחדים, אוהבים להיסחף לכיוונים לא מעניינים.דבר אחרון: יניב קובוביץ` בכתבה לא מחמיאה לטל חן ערב הדרבי. התחושה היא שמדובר בכתב שהוא אולי מקצועי ומקורי, אבל משקיע את הזמן והמשאבים בעיקר בנסיונות להתסיס ולמצוא את השלילי בכל דבר שקורה בהפועל ת"א. למיטב ידיעתי, לקובוביץ` והנהלת הפועל יחסים לא הכי טובים, ועל רקע זה קובוביץ` מחפש להכניס קטנות וגדולות בכל הזדמנות".

ועוד מאתמול

בשבוע שעבר העניק יונתן הללי במעריב ציון אפס לקהל של מכבי חיפה. הסיבה: הם קיללו את רוני לוי וזרקו עליו חפצים. טוב, לא כל הקהל, בסה"כ מיעוט מיציע גימל, אבל זה הספיק לאפס קולקטיבי. גם בשבת האחרונה קיללו והשליכו חפצים על המאמן, אלא שהפעם העניק להם הללי ציון 8. הסיבה: הם הגיעו בהמוניהם כדי לתמוך בקבוצה. מגוחך.

בסיקור אנגליה של גסן ואקד מאתמול בידיעות אחרונות כתוב על שוער מנצ`סטר יונייטד "ההונגרי תומאס קופצ`ק". לידיעתו של גסן: השוער הוא פולני ושמו תומאס קושאק.
וידיעה חמה מהבוקר: גולן חזני בכלכליסט מביא סקופ על כך ששטראוס מבטלת את חוזה האימוץ ההסטורי של מכבי ת"א מ"עלית". תזכורת כואבת לניר חפץ שהראה לחזני את הדרך החוצה מספורט ידיעות לפני ארבע שנים. הסיפור מופיע בעמוד הראשי של ידיעות אחרונות, אבל נעדר ממדור הספורט. פעם חפץ היה שמח להכניס עיזים כאלה לרפאל נאה, כדי למרר את חייו.
בלילי בישראל, ואיפה הטורקים?
דוגמה לפרובינציאליות של תקשורת הספורט כאן אפשר לראות גם בנושא פיני בלילי. מהרגע שנפצע לפני שלושה חודשים וחזר לארץ מסיווספור, איבדו עיתונאי דסק העולם בארץ הקודש כל עניין במתרחש בליגה הטורקית, זו ששלחה נציגה לרבע גמר האלופות. מאז שנחת כאן נגזר עלינו לקרוא על מעלליו הקקיוניים בנסיעות לקרית שמונה אחרי הפועל ת"א, תצלומים ממסעדות, מועדוני לילה וטיפולים מאסיביים במכוני לייזר להסרת שיער. לאחרונה ראו אותו מתעמת אתמול בערב עם אוהדי מכבי ת"א בבלומפילד. אכן, חלוץ אשכולות. קוראי ספורט רציניים שמעוניינים לדעת מה קורה בליגה הטורקית הצמודה, אחרי שהתקשורת הרגילה אותם לכך בשנים האחרונות, מקבלים נא באוזן. במיוחד עבורם ובאדיבות הבלוג, הנה צילום הטבלה המעודכנת משלשום.
img205/4598/38874129lc1.png

Nrg החדש

עוד מוקדם להסיק מסקנות מתפקודם של אתר ערוץ הספורט ו-nrg תחת העורכים החדשים שלהם – אורי דגון ואסי קוטין. ובכל זאת אי אפשר להתעלם מ-nrg שבשבוע האחרון משתדל להפגין נוכחות וביצועים, וכבר הספיק לרשום כמה הישגים. אתמול התגאה בשתי ידיעות בלעדיות – על הוצאת מכבי פ"ת מהטוטו ועל הסיכום בין רוני לוי למכבי חיפה בדבר הפסקת עבודתו בסיום העונה.

בנוסף עולות יותר ידיעות שמתפרסמות בעיתון האם, ניכר שיתוף הפעולה ההדוק (את הידיעה על רוני לוי סיפק יונתן הללי), יש סיקור נרחב יותר של ליגות נמוכות, הליגה לנוער, כדורעף, כתבות מגזין איכותיות (פנרבחצ`ה ואולימפיאקוס בכדורגל) ובהחלט מורגשת שם רוח חדשה מהסוג שמביא מטאטא חדש. השאלה אם זו התלהבות רגעית, או שקוטין יצליח לשמור על התנופה לאורך זמן למרות מחסור בכוח אדם.
img183/8427/11320070hb1.png
ידוע שנורא מדגדג לכתוב `פרסום ראשון`, אבל אפשר להתאפק ולא להיגרר לביצה
שאתר הריכולים והמסיבות לוקח אליה את נושא הבלעדיות.
לימונד הצטיין, ומי הפסידה?
img183/2968/45856855sw6.png
בערוץ הספורט שמחו בשמחתו של רביב לימונד שאכן הצטיין בשורות לה מאן, אבל
הניצחון היה כל כולו של שולה 80-89. ואם אייל גרוסברד יתעקש אחרת,
הוא מוזמן ללחוץ
כאן. ויש גם צילום מסך.

img296/3715/37050481sv3.png
כתובת לטענות ומענות – yegerm9@walla.co.il

מודעות פרסומת

Written by תמיס

מרץ 25, 2008 בשעה 8:45 am

פורסם בספורט

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: