עומדים בשער

ביקורת על תקשורת הספורט

אפטר שוק

with 36 comments

ברוכים הבאים לאכסניה החדשה של הבלוג "עומדים בשער", כאן ב-wordpress. כפי שכבר צוין במספר כלי תקשורת ובבלוג האחרון בתפוז, ההחלטה על המעבר התקבלה בשיתוף מלא עם מפעיל הבלוג הקודם, ייגר מאיסטר והיא נלקחה בגלל מספר סיבות. 

החשובה מכולן הינה כי שנינו (אני וייגר) חשנו כי יהיה קשה להמשיך את כתיבת הבלוג באכסנייתו הישנה, לאחר שהותירו את ייגר חסר הגנה לאור התביעה שנחתה עליו, חששתי ממקרה דומה (אף כי אני מקווה שלא יהיו לאף אחד תלונות בעתיד). אנשי wordpress כבר הוכיחו בעבר את חשיבות חופש הביטוי עבורם וחרטו אותו על דגלם כשעמדו להגנת בלוגר שלהם לאחר שבית משפט טורקי קבע כי יש לצנזר חלק מהפוסטים שפירסם והם לא הסכימו למהלך. עד כדי כך הייתה חזקה תמיכתם של אנשי wordpress בבלוגר שהם סירבו למחוק אותו גם כאשר נחסמו בכל טורקיה כתוצאה מכך! 

מיותר לציין כמה טוב עשה להם המהלך הזה. בגלל זה אני פה. בגלל זה אני לא בתפוז. תקוותי הינה כי כאן נוכל כולנו, אני ואתם יחדיו לדון בהתפתחות תקשורת הספורט בצורה הוגנת ובריאה, ללא כל חשש שמא מתישהו יאיים עלינו אח גדול בסגירת הבלוג.  בדומה למה שהורגלתם החל ממחר הבלוג יהיה בלוג יומי, שידון בכל מה שאירע ביממה מאז פרסום הפוסט הקודם. בשל העובדה שבמהלך השבוע שעבר, מאז שלקחתי את המושכות לידיי לא פורסם אף פוסט, הפוסט הזה יהיה מעט ארוך יותר מהרגיל, אני מציג בפניכם כאן קולאז' של השבוע האחרון. 

מתחילים:

 ראשון עד חמישי: ידיעות התחפש לטיימס, הכתבים חגגו באינטרנט

 אלו מכם שקראו את מוספי הספורט של ידיעות אחרונות בלבד בשבוע שעבר, עלולים לחשוב כי הבריטים שוב קיבלו מנדט על הארץ. החל מלפני כשבועיים וחצי (יום רביעי ליתר דיוק) החליטו בידיעות כי הספורט הישראלי כל כך תפל, עד שכדאי להתרכז בעיקר בכדורגל האנגלי. זה החל ארבעה ימים לפני ה"סופר סאנדיי" עם כפולת אמצע שדנה בסדר המשחקים שנותרו לשלושת הגדולות עד סיום העונה –  אך לא חידשה הרבה. המשיך ביום ראשון עם שער גדול בו מרוחה הייתה תמונתו של גרנט לקראת המשחק מול ארסנל ונמשך איך לא ביום שני עם שער וכתבת אמצע נוספת על צמד המשחקים שנערכו במרחק רב מכאן.   

ההישענות של ידיעות על הליגה האנגלית, חצתה את כל הקווים ביום שלישי, כאשר בחרו שם לפרסם בעמוד הראשי קידום ענק לכתבת צבע נוספת הפעם על כריסטיאנו רונאלדו. אין ספק שלרונאלדו יש עונה פנטסטית במדי היונייטד, אך כאשר באותו עיתון יש לכם כפולה עם האחים גולסה רגע לפני מוקדמות אליפות אירופה לנערים, קשה להבין כיצד בחר העורך את השער הזה על פני תמונה חיננית של שתי התקוות הגדולות של הכדורגל הישראלי? אולי זה משום שבידיעות חשוב לקדם גם את שיתוף הפעולה של האחות האלקטרונית ynet עם צ'ארלטון? אישית, לא מצאתי סיבה אחרת לחגיגת התה המוגזמת שהייתה שם בשבוע וחצי האחרונים.   

עבור הקוראים של מעריב מנגד חיכתה ביום שלישי בבוקר בונבוניירה. שם שלחו את אבי אורנן לראיון עם לני רקנאטי, מי שקבוצתו בני השרון עשויה להתמודד מול אלופת הכדורסל הנצחית שלנו על תואר האליפות העונה. אורנן שב מביתו של המיליונר בהרצליה פיתוח עם שלל ציטוטים מעניינים ובראשם השתלחותו של רקנאטי במסורת השיריונים וראשי הבתים שחלה בכדורסל המקומי. חומר מעניין עבור כל חובב ספורט. 

רציתי גם להתייחס להארץ אך בעיה טכנית (מנוי) מנעה זאת ממני. יטופל.

 מילה טובה ומילה רעה לערוץ הספורט

 הביקורת הציבורית על מהלכי ערוץ הספורט בשנתיים האחרונות לעולם לא הייתה שקטה. במהלך השבוע האחרון הצליח הערוץ לשמח פעמיים את צופיו. לראשונה כאשר השכיל לשדר את משחק הידידות של נבחרת ישראל מול צ'ילה בערוץ הפתוח,ולאחר מכן כאשר שידר בערוץ הפתוח ובאתר האינטרנט שלו את משחקי נבחרת הנערים של מוטי איווניר.  מנגד ביום שני בשבע, נאלצתי לשבת מול האתר ולעקוב אחר לוח התוצאות במשך שעה וחצי בכדי לראות מי מבין אלקטרה רמת השרון ואליצור רמלה תסיים במקום השני בליגת העל בכדורסל נשים. קשה לי להאמין כי התעללות כמו זו שעברו חובבי כדורסל הנשים במחזור סיום העונה הסדירה הייתה עוברת בשקט אילו הערוץ היה בוחר שלא לשדר את משחקי המחזור האחרון לליגה הספרדית למשל. 

ללא עין בוחנת – האתרים חגגו 

אולי הדבר שצרם הכי הרבה במהלך השבוע בכל הקשור לאתרי האינטרנט השונים הייתה ההתעלמות המוחלטת של ynet, nrg, טלספורט ו-וואן ממשחק הנבחרת הצעירה של מוטי איווניר במסגרת מוקדמות אליפות אירופה. פרט לערוץ הספורט ששידר את המשחק באתרו, היו אלה החבר'ה מבית בסר שהיו הכי פחות גרועים בהתעלמותם מהמשחק כשעדכנו אותו בכתבת לייב שהתנוססה אי שם בעמודת הכדורגל הישראלי.שאפו לוואן שלא התעסקו בפוליטיקה. בשאר האתרים כנראה היה הרבה יותר חשוב לחמם את קרב קשטן – גרנט…יומיים התלבטתי האם לציין את ההתעלמות הזו, הרי היה משחק של הבוגרת יום לאחר מכן אך כשהמקרה חזר בשנית ביום חמישי כאשר הזאטוטים של איוניר שיחקו מול הצרפתים הבנתי כמדובר במגמה קלוקלת.  

מלבד לחוסר הרצינות שהפגינו האתרים השונים למשחקי נבחרת הנערים, היו כמה כותרות שצרמו לעין השבוע: 

  
נתחיל בשעת הכושר עם אשר גולדברג, שגם בשעת לילה מאוחרת בין שלישי לרביעי הצליח לרקום שרשראות של פניני לשון. משימת הישארות עומדת בפני מ.ס. אשדוד, אך משימה חשובה יותר עבור גולדברג הינה להחלץ מהצב בעל שריון הקשקשים המאיים על הדולפינים מאשדוד.    

          
לא רק שחקני נתניה לא משחקים טוב, לפי אופירה וחן מישל גם חברי הנהלת הקבוצה לא מציגים יכולת משכנעת והניצחונות בפוקוס של חברי ההנהלה, יביאו ל"קופסא" אולי את לותר מתיאוס. 

             
אסיים באמירה הברורה של וואן מהשבוע שעבר: מה זה משנה איך קוראים לשופט ההוא שהתמוטט, העיקר הוא שהוא יצא מזה. לפי וואן שמו של השופט הינה סוגיה גדולה יותר מהכשלים להתמוטטותו. על זה "הגששים" לבטח היו אומרים: דאוד, דואיד, דאידו. 

שאלה אחת לאופירה 

אני ושאר אוהדי הספורט בארץ יודעים כי יוסי מילשטיין הוא ספורטאי על דגול אשר הביא המון כבוד לספורט הישראלי ועדיין להביא 37 תמונות שלו מהעדלאידע במדור הדגל של האתר שלכם נראה לי קצת מוגזם…את לא חושבת?    

סוף השבוע שלוש תהיות על כתבות צבע באינטרנט 

בשבת בבוקר פקחתי את עיניי, נכנסתי לוואן ולא האמנתי. החבר'ה מבית בסר בחרו לשים בכותרת הראשית שלהם כתבה מעניינת שדנה בכמות ההכנסות שירוויחו תושבי מדריד מאירוח הפיינל פור בעירם. אמנם מהר מאד הכתבה ירדה למקומה הטבעי בוואן – דיינו וואן ביזנס, אך מעניין יהיה לראות האם הייתה זו הבלחה רגעית של ידיעה שאינה מאחת משלושת אבות המזון של וואן (כדורגל, כדורגלנים ומכבי ת"א כדורסל) או טעות מערכת? מעט לאחר שאספתי את עצמי מצאתי את מה שאמורה להיות הפנינה של ynet  לסוף השבוע, ראיון של ניר כהן ודנה סידי עם המאמן הכי מדובר בכדורסל הישראלי, רובי בלינקו. הראיון עצמו היה טוב וממצא, ושוב הראה את צדדיו השונים של מי שמוליך את מכבי ר"ג ונבחרת החירשים להישיגם רבים. הבעיה הגדולה של הראיון הייתה תיזמונו, שכן ככל הנראה כהן את סידי ערכו אותו מספר ימים לפני קרב הספסל של בלינקו עם שחקנו רוב בראון. כך נותרתי אני ולבטח אלפים כמוני ללא מענה לשאלה הגדולה מכולן. לפעמים כפי שכתבתי, הכל עניין של טיימינג. טלספורט הקדישו כתבה לרומאריו, חלוץ הברזילאי שפרש ממשחק בסוף השבוע. אשר גולדברג אימץ את זיכרונו וניסח מספר אנקדותות מביקורו של הברזילאי בארץ הקודש מלפני יותר מ-18 שנים. רשימה כמעט מקרית, לא ערוכה כראוי, של ציטוטים של אלו שהיו סביבו בעת הביקור. אל מול מדבר הכתבות שהיו בנושא, חובבי החלוץ נאלצו להסתפק בזה. 

איפה התקציר של ההפסד של בארסה? 

פתחתי אמש את ערוץ 55 בממיר הדיגיטלי שלי בדקה ה-53 במצב של 2:0 לזכות בארסה נגד בטיס. המחצית השנייה הייתה אחת המחציות הכי גדולות שראיתי בחיי, הצטערתי שלא הספקתי לראות את המשחק מפתיחתו, שכן האדונים מלר וכהן לא מפסיקים לפמפם לי שהמחצית הראשונה הייתה צריכה להסתיים 5:0. אז ישבתי ונהנתי מהמחצית השנייה וחיכיתי לתקציר המלא בתום המשחק- שלא הגיע. באחת השערוריות הגדולות של העונה, אבי מלר הסביר לי בנימוס שאין זמן לשדר את התקציר המלא. צריך לעבור דחוף לרן מלובני בספורט 5 לייב למשחק בין ויאריאל לאתלטיקו מדריד. שם, אולי, אם יש לי כסף, אזכה לראות את התקציר של המשחק אשר שודר בכלל בערוץ הפתוח. רגע, סליחה, טעות שלי- יש לי את האפשרות לצפות בתקציר בכל רגע באתר של ערוץ הספורט ברזולוציה "נוחה ומספקת".  

ידיעות מציג ההבדלים בין כדורגל וכדורסל 

ארקדי גאידמק עשוי להתנתק ממלחה, כך הצהירה כותרת כתבתו של אסף אפל הבוקר במוסף הספורט של ידיעות אחרונות. אל תתפלאו אם בריפרוף ראשון לא מצאתם את הכתבה על האוליגרך שטרם העביר לקבוצה כ-2 מיליון דולר, משהו כמו ארבעים אחוז מתקציבה העונה. זה כנראה משום שהיא קבורה אי שם בעמוד ה-17 של המדור, הרבה אחרי סיקור ליגת העל, הליגה הלאומית והטניס וללא כל הפנייה בעמוד הראשי. מעניין היה לראות כיצד עורך המדור היה נוהג אילו האוליגרך היה מוריד ולו שני מיליון שקלים מתקציבה של בית"ר י-ם. כמי שמכיר את מהלכיו של המדור, במקרה שכזה הייתי צריך לצלוח שניים עד שלושה עמודים הדנים בנושא. לא בכדורסל.

לפניות וטענות ומענות: themistopoloi@gmail.com

מודעות פרסומת

Written by תמיס

מרץ 30, 2008 בשעה 10:27 am

פורסם בספורט

36 תגובות

Subscribe to comments with RSS.

 1. אבי מלר שידר את בטיס-בארסה עם שגיא כהן ולא נדב יעקובי

  shalish

  מרץ 30, 2008 at 10:43 am

 2. שליש דווקא הוא לא טעה…
  נדב יעקובי שידר

  יוסי

  מרץ 30, 2008 at 10:50 am

 3. תמיס ביקורת טובה אבל כמו שאמרת, יש עוד ענפי ספורט בישראל חוץ מכדורגל (וכדורסל) תתייחס גם אליהם.

  ENG

  מרץ 30, 2008 at 10:56 am

 4. יוסי, אבי מלר שידר. תפתח עכשיו ספורט 5 ותשמע

  shalish

  מרץ 30, 2008 at 11:13 am

 5. ברכות על הפוסט הראשון.

  לא נעים להיות קטנוני ככה על הבוקר, אבל באופן משעשע, ממש לפני שאתה מתחיל לדווח על טעויות תחביר, איות שמות ועברית באופן כללי… יש לך… אההמ… שגיאת כתיב.

  האיות הנכון הוא "זאטוטים" ולא "זעטוטים", במשפט:
  "…ביום חמישי כאשר הזעטוטים של איוניר שיחקו…"

  🙂

  טרף קל

  מרץ 30, 2008 at 11:18 am

 6. מאוד מאכזב.
  כתיבה מאוד לא תכליתית, רצופת שגיאות עריכה וגם שגיאות כתיב (זעטוטים?) שלא בדיוק מאפשרות לך לרדת על שגיאות הכתיב של מי שאתה מגדיר בחביבות "החבר'ה מבסר". חוץ מזה, ברמת הביקורת יש הליכה גדולה אחורה אפילו מזו שייגר לקח אחרי הצמד רוסק. עוד לא הבנת שאשר גולדברג לא יודע להפעיל מחשב, אלא מכתיב בטלפון ידיעות לעורכים הצעירים במערכת של טלספורט? זה חדש לך שיוסי מילשטיין מופיע בוואן? מקווה להמשך יותר טוב, כי עוד כמה פוסטים כאלה ולא תהיה לאף אחד סיבה להיכנס לכאן.

  עוז

  מרץ 30, 2008 at 11:20 am

 7. אכן מלר שידר את המשחק של ברצלונה אמש. תוקן

  תמיס

  מרץ 30, 2008 at 11:29 am

 8. מזל טוב על הפוסט הראשון. מקווה שתהיו אמיצים מספיק לפרסם מספר צפיות, מתישהו בשבוע הקרוב.

  הערה קטנה שלי – כל דבר שאתה כותב, גם חשוב וגם לא, תן לינק. אתה יורד על רופירה בגלל התמונות של מילשטיין? סבבה, תן לינק לשם, סקרינשוט, משהו. אי אפשר להתייחס לרשת בלי לינקים.

  מקווה שתהיה מוצלח לפחות כמו ייגר.

  דוד

  מרץ 30, 2008 at 11:31 am

 9. עוד משהו – פיסקה אחרונה, ניר אפרת – התכוונת לאמיר אפרת בטח? או ניר חפץ?

  דוד

  מרץ 30, 2008 at 11:32 am

 10. ראשית, ברכות לתמיס על פוסט הבכורה.

  מילשטיין- אופירע מייחצנת את הברנש הזה שמשמש כסריסו של ארקדי באופן כה בוטה ומחליא שאם תישם לב לטוקבקים שם גם לעארסים שמאיישים את וואן נמאס מזה ובגדול.
  ראוי לשים לב לדעתי לYNET. לטעמי מדור הספורט שם כבר התחיל במדרון התלול שהיתווה אותו וואן- כתבות די שטחיות, מוטי דניאל מפרשן את מכבי (?), הרבה יותר מדי הבלטה של רכילויות וצהבת מאשר ספורט נטו.

  ושוב- בהצלחה לתמיס

  ארתור הלוחם

  מרץ 30, 2008 at 11:33 am

 11. בהצלחה.

  אתגר

  מרץ 30, 2008 at 12:05 pm

 12. טור סביר, לא יותר.
  שאלה אחת לי לתמיס – למה לעזאזל להשתמש בביטוי "שאפו"? ההשפעה של הגברת אסייג ניכרת בכל תחומי תקשורת הספורט הישראלית, אני מקווה שהיא לא הגיעה גם לביקורת.

  נ.ב – חשבתי שעזבתם את תפוז בין השאר בגלל חוסר היכולת להמשיך לכנות את וואן אתר ריכולי המסיבות, אז מדוע הכינוי המוצלח לא מופיע כאן? אלא אם כן אתם רוצים להמשיך במסורת שבה כל בעלים חדש ממציא לאתר הנאלח כינוי חדש ותמיס עדיין חושב עליו.

  אלעד

  מרץ 30, 2008 at 12:14 pm

 13. אופירה, מילא האופי, אבל את לא עיתונאית

  גיא

  מרץ 30, 2008 at 12:15 pm

 14. העברנו מספר שבועות ללא בלוג ואף אחד לא מת, יכלנו לחכות עוד מספר ימים ולקבל מצר איכותי יותר. בוא רק נגיד שאם הבלוג הנוכחי היה עומד לביקורת כגוף תקשורת ע"י קרמר ושכטר (או אפילו ייגר) הוא היה מועלה על הגרדום.

  הכתיבה משעממת, הביקורת חסרת תכלית ועוקץ. כבר לפני שבוע ידעת כי הוכתרת כ"יורש" (אורי גלר מתהפך בלונדון), לא יכלת להזמין מנוי להארץ, או לכל הפחות לגלות כי 90% מתכני העיתון (ובספורט לדעתי זה אפילו 100%) מפורסמים חינם באתר האינטרנט של העיתון תחת "מהדורת הדפוס"?
  עוד טיפ לפני סיום, התמונות קטנות מדי על מנת שנוכל להבין מה כתוב שם, או שתפרסם תמונות ברזולוציה נוחה ומספקת יותר, או שלכל הפחות תתן אפשרות לפתוח את התמונה בגדול ע"י הקלה עלייה.

  אני באמת מקווה שאלו רק חבלי לידה ושבתוך מספר בלוגים נגלה כי השנינות והחדות לא נשארו מאחור בתפוז.

  הרדיו של סירוטקין

  מרץ 30, 2008 at 12:17 pm

 15. עיצוב נורא ואיום. למה הדף כל כך צר??? ולמה חייבים למלא כתובת מייל???

  דני

  מרץ 30, 2008 at 12:18 pm

 16. קודם ברכות.
  דבר שני (ואני האחרון שאעיר לך ליפסוסים ושגיאות..אבל ממי שמעיר לאחרים אפשר לצפות..דהיינו ולא דיינו )

  דבר שלישי: האמירה של מלר היתה לא פחות משערוריתית (וכאוהד בארסה היה לי חשק קטן לראות את הזועה הזו התקציר).
  מה עוברים? מה אתה הולך לצפות בשידור? לקנות למלובני גרעינים ושתייה מהפיצוציה? מה הקטע?
  שמתם שידור? בראוו.
  חלק מהסטדנרט בשידורים שלכם מהליגה הספרדית זה קטע גיטרה כזה ולאחריו תקציב? מצויין .
  אז מה אכפת לנו מה קורה בשודדים פלוס לייב? ואם אין לי כוח לחכות למחצית של ויאריאל-אתלטיקו? מה אז??

  דודו עזריה

  מרץ 30, 2008 at 12:54 pm

 17. יא תמיס יא חביב … זה היה בסדר! היה נעים לקרוא… ביקורות הולמות…
  נעים וחביב זה נחמד אבל אל תעשה הנחות… עברת לכאן אז אל תפחד לתת ביסים. בנועם לא עושים מלחמה. ויקירי זאת מלחמה.
  אם המטרה שלך היא להנפיק פוסט יומי שלאנשים יהיה מה לרנן… וואללה סבבה.
  אם המטרה היא לשנות משהו בחשיבה של הגורמים המשפיעים… תרעיד עולמות…
  אתמול הסיפור של ברצה היה מחפיר, היה מזלזל, היה נאלח, היה בושה לצופה ובושה לערוץ הספורט. איך מישהו שם יכול לעמוד מאחורי השידור ולהאמין לחוסר מקצועיות הזה. יוחזר מיילן לאלתר!

  theshortymatuzalem

  מרץ 30, 2008 at 1:14 pm

 18. תמיס – טור פתיחה חלש

  לא עוקצני, לא ערוך טוב, לא מצחיק, לא חד.

  לא נורא. גם ייגר היה חלש בהתחלה.

  תמיס, מחזיקים אצבעות שתתרוממם

  חיים

  מרץ 30, 2008 at 1:27 pm

 19. ברכות על הפוסט הראשון. לגבי הארץ, אתה יכול להיכנס למהדורה המודפסת באתר. נכון שלא תראה את העימוד, אבל כן תוכל להתייחס לתוכן הכתבות.

  דבר שני, יש לך קצת קשיים ראשוניים ואני מאמין שגם אתה תמצא את הביטויים שלך ותוכל לשייט בחופשיות עם ביקורת שנבנית כהלכה. כרגע זה קצת חורק. למשל, לקרוא לדברים של מלר "אחת השערוריות הגדולות של העונה" – זה מוגזם. אחרי הכל היה שידור של המשחק. היו לערוץ הספורט שערוריות גדולות יותר כמו, למשל, אי שידור משחקי היורוליג למרות שזה הובטח לצופים. מצד שני בפוסטים יומיים נקבל רזולוציה גדולה יותר של המידע.

  דבר שלישי, הרזולוציה של צילומי המסך לא תמיד מאפשרת לצופה לקרוא את התוכן. אשמח אם אפשר לעשות משהו בנדון.

  ועוד תיקון שגיאה: ממצה, ולא ממצא.

  יחסית לפוסט ראשון יש הרבה מה לשפר, אבל גם יש הרבה פוטנציאל. נחכה למחר.

  סלים וארזה

  מרץ 30, 2008 at 1:41 pm

 20. כמעט שכחתי. רצוי להוסיף לינקים אם אפשר, כמו למשל בקטע של יוסי מילשטיין

  סלים וארזה

  מרץ 30, 2008 at 1:45 pm

 21. ברוך הבא תמיס!

  טור סביר בשביל ההתחלה. שגיאות הכתיב צרמו והפריעו (במיוחד ה"ממצא"), הרשה לי להוסיף עוד אחת: אנקדוטות ולא אנקדותות. אמנם זו מילה לועזית אבל עדיין יש נוסח מקובל לכתוב מילים לועזיות (אני בטוח שזה יהיה צורם אם ייכתב "תוכּבק", ולא "טוקבק").

  הייתי שמח גם אם היית משתמש יותר בסימני פיסוק, למשל בכותרת "סוף השבוע שלוש תהיות על כתבות צבע באינטרנט". מקף, נקודותיים, ווט-אבר… כרגע זה נראה מעט עילג.

  לתוכן העניינים: סביר בשביל התחלה, כאמור. אני בטוח שעם הזמן תהיה נוקב יותר ומעניין יותר.

  שיהיה בהצלחה.

  החתול שמילשטיין

  מרץ 30, 2008 at 1:55 pm

 22. שנה את הפונט! עבור לפונט אריאל הקבוע, נעים יותר לעין והרבה יותר מקצועי.

  מלבד זאת, שיהיה בהצלחה.

  אסי

  מרץ 30, 2008 at 2:21 pm

 23. שאלה לייגר, שבוודאי קורא את זה – יכול להיות שלא וידאת שהמחליף כותב בעברית ללא שגיאות? זה יהיה קצת בעייתי וייראה מאוד עילג אם אכן כך הדבר.

  ג'ו ביסארה

  מרץ 30, 2008 at 2:24 pm

 24. עלה והצלח.אל תירא ישראל…

  צהוב עולה

  מרץ 30, 2008 at 3:07 pm

 25. אז קודם כל מזל טוב על הפוסט הראשון. אמנם יש עדיין כמה שגיאות כתיב כמו שאחרים כתבו (ותוספת משלי: "שלוש הגדולות". לא "שלושת") וזה נראה מוזר שמיד אח"כ אתה יורד על מר גולדברג אשר ביום מן הימים אולי יגלה את בודק האיות בוורד, אבל סה"כ הנקודות שהעלית מאד מעניינות ונכונות.
  אני בטוח שעם עוד קצת השחזה ונסיון שיבוא עם הפוסטים, התוצאות היפות עוד יגיעו.
  אל תנסה להיות יגר, כי זה פשוט ייראה מוזר מדי (גם להתרגל לייגר מרביב ושכטר היה לא נוח בהתחלה, אבל הנה, הוא הצליח מעל למצופה) ואני בטוח שגם לך יש את הייחודיות שלך. אני באופן אישי אשמח לעקיצות סרקסטיות בכל נושאי שגיאות הכתיב והטעויות המגוכחות. ככה זה נראה טוב יותר. 🙂

  קורא מקדמת דנא

  מרץ 30, 2008 at 3:18 pm

 26. לו היה ניתן לעשות עריכה…

  כמה טיפים נוספים:
  משהו בעיצוב מפריע לשטף הקריאה. יכול להיות שזה הפונט, יכול להיות שזה הטור הצר מדי (זה לא וואינט ואפילו הם עברו לפורמט רחב יותר לאחרונה), לא יזיק להדגיש את הכותרות קצת יותר ואולי להוסיף קצת צבעים חמים. וקישורים ותמונות גדולות כמובן. זהו לבינתיים. 😉

  קורא מקדמת דנא

  מרץ 30, 2008 at 3:21 pm

 27. "לפניות וטענות ומענות"? בעברית תקינה זה יהיה "לפניות, טענות ומענות".

  דני

  מרץ 30, 2008 at 3:37 pm

 28. עבדו עלינו.
  מכרו לנו חתול בשק.
  הוא לא קורא "הארץ" כי אין לו מנוי (על אינטרנט שמעת, מבקר תקשורת?), כותב על "כמות ההכנסות שירוויחו תושבי מדריד (הכנסות ורווחים זה לא אותו דבר, אדם סמית), מותח ביקורת על שגיאות כתיב באתרים, ובינתיים מקליד בלי בושה את כל ה"נושא ממצא", ה"אנקדותות", וה"זעטוטים" שרק מתחשק לו.
  נפלנו על ילד מחוצ'קן עם יותר מדי זמן פנוי ופחות מדי שכל.
  עוד שני פוסטים כאלה והסיפור גמור…
  אין מישהו אחר שיכול להרים את הכפפה?

  יריב ק

  מרץ 30, 2008 at 5:27 pm

 29. יוחזר ייגר לאלתר.
  אחרת לסגור את הבלוג.

  עם כל הכבוד לתמיס(שכבודו במקומו מונח ואין ספק שהבן אדם משתדל) זה פשוט שכונה הפוסט הזה ביחס למה שהתרגלנו אליו וחבל לקלקל חודשים על גבי חודשים של עבודה קשה שנתנו לנו קודמיו בתפקיד.

  יוסי

  מרץ 30, 2008 at 5:32 pm

 30. ראשית, כמובן, ברכות.

  יש להניח ולקוות שעם הזמן הבלוג יקבל את המראה עליו אתה חושב/חולם. יש להניח ולקוות שיסורי הלידה יהיו קצרים והילד יהיה מוצלח. יש להניח ולקוות שלא תחסר לך עבודה.

  כמה קוראים נתנו את מנת הבקורת הבונה שלהם ואתה תחליט מה מתאים לך ומה לא ותעשה כרצונך – כמובן בעודך זוכר (אי שם באחת האונות) שהקוראים הם בד"כ אלו שעושים את הבלוג.

  *פנייה למי שרשום בקפה דהמרקר, לתת קישור לבלוג הזה בתגובה בבלוג של ולווט (או קריאה לולווט שתעשה). (אגב, בבלוג שלה היא נוהגת לתקן שגיאות, ואין לי שמץ אם זה קבוע או מזדמן, בדרך של השארת השגיאה יחד עם התיקון).

  בנושא השגיאות בעברית, הן קיימות ומן הראוי לנסות ולבער אותן ככל הניתן. נחמה פורתא היא שהיה צורך במספר קוראים לא קטן כך שהטעויות/שגיאות היו יחסיות. יפה יהיה, ועל אחת כמה וכמה בבלוג שמעביר ביקורת על אחרים באותו נושא, לתת תשומת לב נדרשת להגהה ולניסוח. הגרוש הקטן שלי יהיה בהקשר של "שנינו (אני וייגר) חשנו", נאה יותר לתת לייגר את הכבוד להיות ראשון. אותו דבר בהקשר של "אני ואתם". (לא אתפלא אם חלקן נעשו בכוונה).

  שוב, אמתין יום יום לבלוג ואקרא בהנאה.

  דואב/ת

  מרץ 30, 2008 at 5:43 pm

 31. חבר'ה.
  אי שם בראשית העשור,כשאנתוני פרקר הגיע למכבי ,שקלו לחתוך אותו אחרי תקופה קצרה (אליבא דה פיני גרשון) כי הוא לא סיפק את הסחורה. בסופו של יום הסבלנות השתלמה.
  תמיס תמחוק את החיוך- אתה עוד לא פרקר.. אבל אני כן רואה ניצוצות של התמצאות ברחבה ולדעתי הגולים עוד יבואו.
  בהצלחה.
  וינסט וגה.

  וינסט וגה

  מרץ 30, 2008 at 8:39 pm

 32. חשבתי שפארקר כדורסלן 🙂

  יששכר!

  מרץ 30, 2008 at 8:46 pm

 33. לזה שמעליי – אליבא דגרשון, לא אליבא דה גרשון.
  תמיס – אני מניח שאתה לא בנאדם אחד אלא שני חבר'ה שלקחו על עצמם את המשימה. בואו נסכם שההוא שכותב בלי שגיאות יעבור על הפוסט לפני הפרסום טוב?

  דוד

  מרץ 30, 2008 at 8:56 pm

 34. דוד?
  זה לא אתה מ YNET ?
  סחטן , התקדמת.
  לא רק שכתבת בלי שגיאות אלא שעשית לי גם הגהה.
  שאפו.
  יצאתי קטן.תפסת אותי.

  וינסט וגה

  מרץ 30, 2008 at 9:21 pm

 35. מאחל לך בהצלחה במעלה הדרך, תקשורת הספורט הישראלית היא תת-רמה ולא עומדת בשום סטנדרטים מקצועיים, לפחות לא בכדורגל הישראלי.
  כמו כן אין סיקור כלל למה שקורה מחוץ לליגת העל.

  מציע לך לפרסם בתדירות יותר גבוהה.

  נמרוד ברנע

  מרץ 30, 2008 at 10:03 pm

 36. תגובה לנמרוד ברנע.
  חבר,
  כדי שהבלוג הזה יצליח, ואני חושב שכל אלה שקוראים בו ומגיבים בו רוצים בהצלחתו, מי שמנהל אותו חייב לנער מעליו כמה בעיות שאיפיינו אותו באכסנייה הקודמת שלו (הסתמכות על מקורות מידע לא אמינים, טעויות חוזרות ונשנות, הכללות, הטיפלות לפרטי פרטים טרחניים, חזרות מעייפות על קביעות שבלוניות, וכו'). אבל גם אנחנו, הקוראים והמגיבים, חייבים ללמוד מטעויות העבר.
  משפט כזה: "תקשורת הספורט הישראלית היא תת-רמה ולא עומדת בשום סטנדרטים מקצועיים", אותו כתבת בתגובתך האחרונה, הוא כוללני ולא מדויק. העיסוק בתקשורת ספורט כמקשה אחת, בלי גוונים, בלי הבדלים, לוקה באותו חוסר מקצועיות שעליו אתה מתלונן. סוף העולם עדיין לא הגיע. לא הכל גרוע, ולא הכל "לא עומד בסטנדרטים מקצועיים" (של מי, אגב? של המועצה העליונה לתקשורת ספורט?). כדי לסמן את הרע, צריך לפעמים לחזק את הטוב (ייגר כשל בתפקידו זה).
  אחרת, סתם נמשיך להתנהל כמו חבורת קוטרים בקבוצת תמיכה.

  יריב ק

  מרץ 31, 2008 at 8:06 am


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: