עומדים בשער

ביקורת על תקשורת הספורט

שומרים על המדליפים

with 21 comments

מערכת היחסים בין העיתונאי למדליף הינה אחת ממערכות היחסים החשובות שיש בסיקור הספורט המקומי. בעבר היה מדובר במעין דבר ידוע שאיש לא מדבר עליו, אלא שאז הופיעה אופירה אסייג והפכה את תרבות הרכלנות של המספרות בבאר שבע לחוד החנית של אתר הספורט שמתיימר להיות המוביל בארץ.

בהרבה מאד מקרים, יחסיה של אשת התוכן עם שלל כדורגלני ליגת העל מניבים לה פירות אדמדמים של "פרסום ראשון" (מחלה שאף היא לקוחה מאותו אתר שאופירע נהנת לקרוא לו בית). הבעיה היא שלעיתים רחוקות, מערך השטינקרים של הגברת סופג מהלומה, כמו למשל אמש, כשלפתע מגיע מישהו ומטלטל את הסוכנים הכפולים של אופירע ומבקש מהם לזכור מהיכן מגיעה המשכורת שלהם.

עריץ הספורט (שגם לו בוודאי יש מדליפים בקבוצה מהכרמל) פרסם אמש בידיעה צדדית, כבדרך אגב את מה שאמר לוי לשחקניו בסיום המשחק. בעוד שבגליצ'ים העדיפו שלהעלים את המילה "רכלניות" שמתארת בצורה הכי ברורה את תפקידם של השחקנים במשחק בין הקבוצה לתקשורת ולהגן עליהם עם כותרת אחרת, שטוענת כי לוי נזף בשחקניו כי הם " משחקים כמו ילדות".

בהמשך לכל מה שנכתב עד כה, הינה עוד שאלה קלה לאתר הריכולים והמסיבות, נכון, כולנו יודעים שהמדליפים הכי טובים נמצאים אצלכם, אך האם הדלפה טובה שווה יותר מהתעלמות מהסיפור הספורטיבי של המשחק אמש – ניצחון הראשון של בני יהודה על מכבי חיפה מזה 15 שנה? בזמן שאת זרעת עוד ארס בכותרת הראשית של גליצ'ים יכלו קוראי ספורט 5 לגלות את העובדה הזו שנמרחה על כל הכותרת הראשית של דף הבית.

בספורטליין ממשיכים לצפצף על החוקים 

לאחר שאמש הקורא אסי ממן הפנה אותי לעבירה על תקנון האתיקה שהתרחשה באתר ספורטליין בנוגע לפרסום מחלתו של רנה לימה, הגיע אליי הבוקר מייל מקורא אחר הקורא לעצמו משה, עם צילום מסך מטריד נוסף מהאתר הזוטר הזה:

כנראה שמנהלי האתר מבינים עד כמה האתר שבבעלותם הוא שולי וחסר חשיבות עד כדי כך שתוך יומיים הם החליטו גם לעבור על כללי האתיקה וגם לפרסם אתר הימורים שאיננו הטוטו, פרסום שהוא נגד חוקי המדינה כיום. אני שוב מזמין את מי שאחראי לביזיונות החוזרים ונשנים באתר הזה לשלוח אליי מייל עם הסבר קצר להתעלמות הבוטה שלו ושל כתביו לכל הקשור לאתיקה עיתונאית בפרט ולחוקי המדינה בכלל.

ב-ynet ממשיכים לפמפם פרסומות במקום כתבות

מרחק קילומטרים שלמים של אתיקה עיתונאית מספורטליין, ב-ynet המשיכו גם בסוף השבוע האחרון, למתג את קמפיין הפרסום של מנויי ידיעות אחרונות, בו חמישה קוראים מקבלים כרטיס למשחק הבית של מכבי ת"א ביורוליג ככתבה לכל עניין ודבר.

קוראים יקרים, אנא תעזרו לתמיס למצוא את הידיעה העיתונאית בכתבה שהתפרסמה ליד התמונה של ניקולה וויצ'יץ'. בין הפותרים נכונה יוגרלו חמש חבילות וי. איי. פי. לנחותון של המדינה.  

שתי מתנות מסוף השבוע והבוקר

אתרי האינטרנט בסוף השבוע האחרון היו מלאים במספר כתבות צבע טובות (על חלקן התעכבתי כבר אתמול). מעל כולן ניצבה אחת שהעלתה על פני חיוך רחב. הראשונה הינה של אמיר בוגן מ-ynet שהתלווה לששת כוכבי הפוטבול האמרקני שנחתו בארץ הקודש והביא לעודד שלו כתבת צבע נפלאה שכל מה שחסר בה זהו תיעוד וידאו קצר.

הכתבה השנייה הינה של יניב אורגד מהארץ שמביא הבוקר את סיפורה של קבוצת דטרויט רד ווינגס מליגת ה-NHL. אורגנד מסביר במשך שלושת רבעי עמוד מרתקים כי למרות שהקבוצה סיימה את העונה הסדירה בצורה מרשימה היא אינה נחשבת לאחת הפייבוריטיות לזכות בסטאנלי קאפ. אפילו אנשים שלא נחשפו אי פעם למשחק ההוקי יוכלו להינות מכתיבתו של אורגד הבוקר.

לפניות, טענות ומענות: themistopoloi@gmail.com

מודעות פרסומת

Written by תמיס

אפריל 6, 2008 בשעה 11:25 am

פורסם בUncategorized

21 תגובות

Subscribe to comments with RSS.

 1. בקשר לוואן וספורט 5 – מה אתה רוצה? כל אתר עושה מה שהוא טוב בו!

  אחד טוב בספורט והשני ברכילות. הכותרות בהתאם.

  פוסט נחמד אבל קצת קצר, לא היו עוד אירועים בסופ"ש???

  אורן

  אפריל 6, 2008 at 11:55 am

 2. אני לא מבין אותך. זה הפוסט של יום ראשון? אין השוואה בין עיתונים? משהו? רק כמה אנקדוטות מהאינטרנט? בכלל קראת עיתונים היום? אם אתה מתכוון להמשיך בפוסט, קצת השקעה לא תזיק.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אפריל 6, 2008 at 12:08 pm

 3. הצילומי מסך יצאו כל כך קטנים שלא ניתן לקרוא בכלל מה הולך שם.

  YNET ממזמן הפך לפלטפורמה פרסומית- בקושי אפשר למצוא שם ספורט נטו. כל הזמן יש שם שחזור של גולים גדולים, שידורים ישירים בערוצי הפרימיום וקידום שלהם, וסתם רכילויות.
  כבר אין כתבות עומק, תחקירים, שום דבר מעניין לקרוא בו. אני ממזמן מוותר על YNETכאתר דיווח לספורט

  ארתור הלוחם

  אפריל 6, 2008 at 12:15 pm

 4. הלו תמיס. או שאתה כותב ביקורת על עיתונות הספורט או שאתה מזלזל בנו. באלו המצפים ממך לביקורת. אתה עושה מלאכתך כמו לצאת ידי חובה. אין לי שום רצון להכניס לך מתחת לחגורה אולם, יש לך דרך ארוכה לעשות, כדי לספק את יצר קוראיך. הפוסט של היום אינו ממצה כהוא זה את מה שלקחת על עצמך לעשות. להחליף את ייגר. במקום להגיב על דבריך אני מבקר אותך אישית. תחליט. או שתיקח את מה שהתנדבת לו ברצינות או שתעזוב. אתה מתעסק פה עם אנשים קצת יותר אינטליגנטים מהממוצע ואני מצפה ממך להיות יותר אינטליגנט מהממוצע כדי לספק אותנו. שיהיה לך שבוע טוב.

  פופיק ארנונה

  אפריל 6, 2008 at 12:31 pm

 5. אני שם לב שכעניין שבשיטה, אחוז מסויים מהתגובות מתייחס למבקר (תמיס) ולא לנשוא הביקורת.
  לאור שכך, מצאתי לנכון להדגיש את הנקודות הבאות:
  1. לתמיס: לפי שלל הכתבות שפורסמו בזמנו בעניין של ייגר, נראה כי רבים (מאוד) עשו הרבה (מאוד) על מנת לנסות ולקבור את הבלוג במתכונתו הקודמת, וכמעט הצליחו. יש להניח שחמתם בערה כאשר הבינו שהבלוג העתיק משכנו למקום מבטחים, ואין זה מן הנמנע שחלקם מוסיף ומנסה להשלים את המלאכה כעת, במסווה של תגובות תמימות למראה, המצקצקות בלשונן בעצב ופוסקות "זה לא זה". במילים אחרות: עלה, הצלח והמשך בבלוג. אל תיתן להם להוציא לך את הרוח מהמפרשים.
  2. למבקרים (האמיתיים): חלאס, הבלוג השתנה, וזו דרכו של עולם. עצם קיומו של הבלוג חשוב לאין ערוך מזהותו של הכותב, וגם אם הלה חוטא לעתים בכך שאינו מכסה את כלל הנושאים, או שוכח לתת קרדיט, או רחמנא ליצלן שוגה בתחביר, אנא הואילו להתייחס לעיקר – הרי לשם כך נכנסתם.

  דוד הרס"ר

  אפריל 6, 2008 at 12:56 pm

 6. "אופירה אסייג והפכה את תרבות הרכלנות של המספרות בבאר שבע לחוד החנית של אתר הספורט שמתיימר להיות המוביל בארץ"
  סחטיקה, שכחת תמונה של גמל ברקע.

  דודו עזריה

  אפריל 6, 2008 at 1:00 pm

 7. "אלא שאז הופיעה אופירה אסייג והפכה את תרבות הרכלנות של המספרות בבאר שבע לחוד החנית של אתר הספורט שמתיימר להיות המוביל בארץ.."

  האם אתה מתכוון לאיציק סטייל? או אולי לידו 2000 ? ואגב שכחת את בתי הקפה בעיר העתיקה, שם יושבים המובטלים על אספרסו..

  יש מקום לביקורת על מה שעשתה אופירה אסיאג לעיתונות הספורט, לספר שאז היא "הופיעה.." כאילו מדובר באיזו מלכת אופל ולהתייחס למקום ממנו באה (וגם זה לא מדוייק אגב) על מנת להרוס לכם את העיתונות ?
  איבדת אותי בשלב הזה, ולא מאוד חשוב כמה היית צודק מאז.

  דודו עזריה

  אפריל 6, 2008 at 1:05 pm

 8. נהיית שליח של הטוטו לענייני חוק ומשפט? אתה בעד המונופול הזה? כדאי שתתרכז בכתיבת אייטמים במקום בדברים האלה. אה, גם באייטמים אתה אפס.

  nux

  אפריל 6, 2008 at 1:29 pm

 9. אוי נו באמת כל כך שקוף שהמגיב הקודם מספורטליין שזה פתאטי.

  אני נגד מונופול כלשהו אבל לא צריך לקחת את זה לקיצון השני ועושה רושם שהאתרים הקטנים פשוט לא שמים ז**ן.

  ובקשר לאתר המסיבות, הכותרת הראשית של היום כל כך מסמלת את המהות של האתר הזה.

  אסף

  אפריל 6, 2008 at 1:39 pm

 10. מסכים לחלוטין עם דוד הרס"ר: עצם קיומו של הבלוג חשוב לאין ערוך מזהותו של הכותב.
  לבלוג יש אמנם מס' מחלות ילדות וכנראה שהעונה לא ניקח פה אליפות ואולי אפילו לא נגיע לאירופה אבל יש פה ניצוצות שאותי לפחות, משאירים אופטימי.
  תמיס , אל תתיאש.
  וינסט וגה.

  ויסנט וגה

  אפריל 6, 2008 at 1:44 pm

 11. איזה פוסט גרוע!
  ביום ראשון ציפינו לקרוא ניתוחים על מדורי הספורט. ובמקום זה מה קיבלנו? 500 מילה על אתרי אינטרנט? נו , באמת…
  תפסיק לזלזל בנו.
  אם אתה לא יכול לעמוד במשימה , אנא ממך, העבר את השרביט למישהו אחר.
  חוץ מזה, גם הכתיבה שלך עילגת ויש הרבה שגיאות תחביריות.
  ותפסיק לנסות להיות שנון בכוח. זה פשוט לא זה.
  נ.ב אני מקווה שתפרסם את התגובה שלי.
  כל טוב!

  יניב

  אפריל 6, 2008 at 1:49 pm

 12. ובפינת "למי יש גדול יותר" יצאנו בתיקו

  ערוץ הספורט עם
  http://www.sport5.co.il/HTML/Articles/Article.64.35386.html

  וואן עם
  http://www.one.co.il/Article/113686.html

  בדיוק אותה שעה לשניהם, רק שוואן מתהדר בפרסום ראשון.

  עכשיו, תגידו לי אם זה באמת משנה ש-NRG יוצא 8 דקות אחרי שניהם ו-YNET 13 דקות אחריהם?

  דרך אגב, המאמר של וואן מתעדכן כל פעם עוד ועוד, אבל השעה נשארת 13:45.

  סלים וארזה

  אפריל 6, 2008 at 3:01 pm

 13. סלים, ראית את הפוטומונטאז' שהם עשו? צילמו את זה לחוד, צילמו את ההם לחוד, הדביקו את זה על ההם בפוטושופ – והופ בלוף, יש פגישה בלעדית של שלושתם. אפילו יש קרדיט לצלם. פשוט גדול.

  S&M

  אפריל 6, 2008 at 5:04 pm

 14. תוך כדי שאני גוזר ומדביק, והפוטושופ צילם עוד תמונה בלעדית בפרסום ראשון מהפגישה המשולשת. אפילו את הצל של גיא לוי הם מעבירים מפה לשם:

  S&M

  אפריל 6, 2008 at 5:06 pm

 15. נו לפחות על הצל מגיע להם איזה שאפו, לא 😉
  תשמע, דויד הרס"ר, אני לא יודעת מי אתה ולא זכור לי שהגבת יותר מדי בתקופה של תפוז, אבל פופיק ארנונה הוא אחד מהטובים – מאלו שהולכים עם הבלוג הרבה זמן ומעניין אותם ואיכפת להם ואחד מאלו שביקשו לא לסגור את הבלוג. אגב הוא לא דיבר מילה על זהות הכותב כי זה באמת לא מעניין. זה אתה הכנסת את המשפט המוזר ולא קשור לכלום – עצם קיומו של הבלוג חשוב לאין ערוך מזהות הכותב. אלא אם כן התכוונת שלא משנה מי יכתוב אותו העיקר שהבלוג יתקיים (ואז היה עדיף לנסח מעט אחרת אבל מילא) וגם זה לא נכון, כי אם הבלוג ייכתב, אולם ייכנסו אליו 5 אנשים ביום – הרי שאין לו טעם והוא בבחינת כל בלוג אחר ממאות אלפי מליוני (או כמה שלא יהיו) בלוגים שיש ברחבי הרשת.
  ואכן, אין ברירה אלא להגיב על הכותב ולא על הכתוב, כי אין כל כך תוכן כתוב. תמיס – אנא, התייחס אלינו כראוי. זה יום ראשון, אנחנו מצפים ליותר. אני בטוחה שייגר ישמח לעזור לך, תיעזר בו בתחילה. אני יודעת שזה קשה למצוא את הסגנון שלך, את המילים שלך שלא ישמעו מתאמצות ועם זאת לא ישמעו נסיון חקוי. אבל זה יגיע, ניסוי ותהייה. לזה אל תדאג. למה שכן חשוב שתדאג זה לתוכן. והכי חשוב- להגיב למי שמגיב. כי אם אתה נוטש אותנו – אז למה שאנחנו לא נעשה אותו הדבר?
  יום מקסים. ,באגס.

  BugsyBoxer

  אפריל 6, 2008 at 5:17 pm

 16. זה רק הולך ומתדרדר…

  בהתחלה היו ROSK העוקצנים ומרושעים, מחוברים לברנז'ה של עיתונות הספורט, שנונים ומצחיקים והעיקר: כותבים לעיניין.

  השלב הבא באבולוציה היה ייגר מאיסטר, טרחן בלתי נלאה, כותב באריכות, אמממה… המלחמות שלו היו מהזה צודקות…

  השלב האחרון זה תמיס… סתם מששששעעעעעעעעעעממממממממםםםםםם כך שאופירע לא צריכה יותר לשקשק… זה ממילא גוסס

  גרגמל

  אפריל 6, 2008 at 6:53 pm

 17. תמיס אל תשכח שלרוב המגיבים יש אג'נדה.

  alficon

  אפריל 6, 2008 at 8:04 pm

 18. דבר אחד אלמנטרי לכותב בלוג חדש:
  אל תשתמש באותם כינויים שקודמך השתמש בהם. זה מראה על חוסר יצירתיות, עצלנות או סתם טיפשות
  ואכן, הבלוג מאכזב.

  אבו יו יו

  אפריל 6, 2008 at 10:03 pm

 19. כמה קל להשמיץ ולבזות. אתם חושבים שהוא לא ראוי? תכתבו פוסטים אורחים, תנסו לעזוראו תנו ביקורת עניינית.
  אבל להגיד סתם הבלוג מאכזב/גוסס/מטופש זה דבילי ורק מעיד עליבם יותר מאשר על הבלוג

  גיא

  אפריל 6, 2008 at 11:49 pm

 20. יצאה לי תגובה מלאה בשגיאות כיאה לשיכרותי. אבל אני מקווה שאתם "אניטיליגנטיים" מספיק כדי להבין את הכוונה

  גיא

  אפריל 6, 2008 at 11:50 pm

 21. תודה.

  דואב/ת

  אפריל 7, 2008 at 11:29 am


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: