עומדים בשער

ביקורת על תקשורת הספורט

למה להתחרות כשאפשר לגבות כסף ?

with 27 comments

מאז נכנסה נכנסה המילה "צ'רלטון" לחיינו, הפכו ימי שבת, שבעבר נחשבו ליום של הכדורגל בישראל, לסתם עוד יום שאפשר לעשות עליו איקס בלוח שנה. בזמן ששני ערוצי ה"לא יכול בלי זה" מפנקים מדי שבת את הצופים המשלמים, יכלו בעריץ הספורט לצאת גדולים ולתת פייט מכובד למחזיקי זכויות השידור של הספורט העולמי עד כלות הימים. אמש שודרו ארבעה משחקים מהליגות באירופה בזמנים שונים וניתן היה בקלות ליצור לוח משחקים אטרקטיבי בערוץ הפתוח כדי לגזול קצת רייטינג משידורי ליגת העלאק.

השידור בערוץ הפתוח (ב-16:25) של וורדר ברמן מול שאלקה בליגה הגרמנית הצדיק את הצפייה עם שישה שערים, אך כרגיל לא יכולים לעשות בעריץ משהו טוב עד הסוף. הם שידרו את המשחק בין ליון לראן (ב-18:05) בערוץ המינוס, היות ובערוץ החינמי שודרו שידורים חוזרים של תוצרת בית, מגזין ג'ילט וריאדה אל חמיסה. אין ספק שיודעים בעריץ מהו סדר העדיפויות הנכון.

הגדילו בערוץ והעבירו את המשחק (ב-20:55) בין ולנסיה לראסינג סנטאנדר לערוץ הגניבה וקינחו שוב בערוץ החינמי עם משחקה של ברצלונה מול רקראטיבו (ב-22:55). חבל שחגיגת שידורים פוטנציאלית הפכה לעוד שבת אנמית ומתוסכלת. גם היום העריץ אינו עומד במילה שלו, כהרגלו. משחק הליגה הארגנטינאית בין ריבר פלייט לטיגרה ישודר ב-22:55 בערוץ החינמי, אך זהו שידור מוקלט (העיקר שבלוח השידורים באתר הוא מומלץ)

הכנות אחרונות לבייג'ין 2008

נותרו רק שלושה וחצי חודשים עד לפתיחת האולימפיאדה ובמכללת טלספורט, כמו בכל האתרים, ההכנות בעיצומן. בזמן שכל כלי התקשורת מפנקים את הקוראים בסיפורים על המשלחת הישראלית, המועמדים הפוטנציאלים וניתוח הסיכויים של הספורטאים השונים, במכללה החליטו לבוא לקראת הקוראים הנאמנים שמתכננים לפקוד את המתקנים בכפר האולימפי בבייג'ין ועברו בשבת האחרונה למתכונת הסינית (אולי בגלל תקלה טכנית, אך מה זה באמת משנה). כל מילה נוספת (ולא משנה באיזה שפה) מיותרת.

תוצאות בזמן אמת – שקר בפרסום

אם יש דבר אחד שבטלספורט מאד גאים בו בשנה האחרונה זה לוח התוצאות שלהם. באמצע השבוע התגאו באתר על כך שהם נותנים תוצאות בזמן אמת מליגת הבייסבול, אך בפועל העובד העצלן של משמרת שבת בערב לא רצה להתעסק עם הספורט האמריקני וכך נותרו חובבי הענף ללא תוצאות לייב.

YNET? גם אני שואל למה

כנסו דחוף לסיפור המלא. מסונוורים מהשער היפהפה של איתי שכטר בדקה ה-30, "וויינט" שכחו לעדכן גם את תוצאת המשחק. לא מספיק ששידורי ליגת העל מועברים באווירת ט' באב וכל משחק נראה כמשחק אימון לזה שיבוא אחריו, גם הסיקור האינטרנטי לוקה בחסר עם הידיעה הבאה.

סדר בבלאגן! ואיפה לעזאזל סכנין?

במקום להעמיד צוות מנוסה שיתמחה בתוצאות הלייב החשובות למהמרים ולמתענייני ספורט רבים העדיפו בעריץ לשלם גרושים ללייב גיימס כדי להנות משירותי התוצאות החיות של האתר. כך, מדי יום שבת מופיעים להם עשרות משחקים בארץ ובעולם, בכדורגל ובכדורסל, לבוגרים ולנערים בצורה לא נוחה שמוציאה את העיניים ומצריכה גלילה של ימים שלמים כדי למצוא תוצאה רצויה. חבל מאד שאת מה שוואלה ספורט שכחו מזמן (גם הם לוקחים תוצאות חיות מלייב גיימס) בעריץ עדיין לא חשבו עליו.

דוגמה קטנה לחלק מהבעיות הקיימות מובאת בצילום מסך הבא, בו לא מופיעה התוצאה של בני סכנין מול הפועל כפר סבא. יכול להיות שהוציאו אותם מהטוטו?

ידיעות (שקריות) אחרונות

אחרי שחגיגות ברצלונה בארץ הקודש דעכו, הביאו בידיעות אחרונות את סיפור ההתאוששות המופלא של הקבוצה הקטלונית שהצליחה לנצח את טאו ויטוריה של נבן ספאחיה 83:90. חבל מאד שרפאל נאה פשוט המציא את התוצאה מהראש היות והמשחק בכלל הסתיים בתוצאה 77:81.מצורפת תוצאת המשחק מהאתר הרשמי של הליגה הספרדית.

אקספרסיוניזם גרמני

בשני העיתונים הגדולים, ידיעות ומעריב, החליטו ללכת בכל הכוח על הגעתו של לותר מתיאוס למכבי נתניה בכותרת הראשית. היו לכך בעיקר שתי סיבות עיקריות: הראשונה היא כמובן גודל האירוע, שכן לא כל יום חותם בקבוצה ישראלית מאמן (או יותר נכון שחקן עבר) בגודל של מתיאוס הענק. אך אפילו הידיעה הזו, עם כל עוצמתה, אינה יכולה לעמוד לבדה לפני שבשני העיתונים ירוצו לספר לקוראיהם כי הם אלו שפרסמו לראשונה את הספקולציות בדבר הגעתו של הגרמני לארץ. בשני העיתונים מצאו בבוידעם את הכותרות שפרסמו בנושא והציגו אותן לראווה כמו בבית משפט של דפוס. הגדיל לעשות אביעד פוהורילס (מעריב) כשכתב בטורו לא פחות מפסקה שלמה על כך שמקום עבודתו היה זה שהביא את הידיעה הבלעדית ועקץ במילים:"השיטה הישראלית נפסדת ומוכרת בכיעורה. כשעיתון אחד מביא סקופ, העיתון המתחרה יתעלם מפרסומה בימים הראשונים או יגמד אותה. לבסוף כשלא תהייה לו ברירה, ישחיר העיתון המפסיד את מתיאוס, יקבע שהוא כישלון מוחלט, הולל שמלות וכלומניק". מילים אלו מבטאות כנראה בצורה הכי ברורה את מלחמות החול שעוד יגיעו בין רחוב מוזס לקרליבך בחודשי הקיץ הקרובים.

רבים וטובים ראו את המלחמה המתפתחת על זכות הפרסום הראשון הבוקר. ביניהם גם אלי סהר מישראל היום שריענן את זכרוני השכם בבוקר- אכן מעריב היו הראשונים שהביאו את הספקולציות על הגעתו של מתיאוס לארץ עוד ב-4 במארס. ב-11 לחודש שעבר פרסם עדי רובינשטיין בישראל היום כתבה בנושא לפיה מתיאוס סגר בנתניה ועוזרו יהיה בני לם. שאר כלי התקשורת, לפי סהר, רודפים עד היום אחר פרסום ראשון זה או אחר הקשור לנושא.

בחזרה למדורי הספורט של ידיעות אחרונות ומעריב מהבוקר. אם ירצה או לא ירצה מר פוהרילס, בצילומי השער של שני העיתונים היה ניצחון ברור לנחותון הכדורגל ממוזס. שם קיבלו מרפי ארליך תמונה עדכנית (יחסית) של יאמר ומתיאוס יחד בעוד שבקרליבך עבדו שעות נוספות הגרפיקאים בכדי להפיק שער שכולו כאב גדול לעיניים – שילוב של צילום ישן של קהל נתנייתי ושאגה של המאמן החדש. המפתיע הוא שלמרות שבשני העיתונים הלכו בכל הכוח על הכותרת של מתיאוס, אף אחד מבין כותבי הטורים שלהם טרם העז לכתוב את המילים: "סגירת מעגל" או כל מושג שיכליל בתוכו את האירוע ההיסטורי האמיתי שעומד כאן- מאמן גרמני מגיע לאמן בארץ. ציפיתי מידיעות לשלוף את נח קלינגר ממיטתו ולבדוק מה יש לו לומר בנושא (טוריו תמיד עוררו בי דבר מה), אך כנראה את המרחק אל מחוץ לקופסא קשה לעשות בסוף השבוע. אפרופו קופסא, גם הכותרת לניצחון של מכבי נתניה על הפועל ת"א של אלי גוטמן אמש קיבל כותרות דומות בשני העיתונים: "חגגו על הגרמני" בידיעות ו"הגרמני הפסיד" במעריב.

התוצאה הישירה של ההתעסקות של שני העיתונים בנושא מתיאוס בעמוד השער הייתה הדחקת סיפור ניסיון ההיחלצות של בני יהודה מהמקום האחרון בטבלה. בידיעות עוד ניסו לתקן את העוול שעשו לכתומים כאשר נתנו לניצחונם במה כבר בעמוד השלישי, אחד לפני סיפורי מתיאוס, בעוד במעריב מצאו פיתרון אחר- הענקת עמוד אמצעי לבחורים של שירזי ואסייג כולל פרשנות של פוהורילס.

מבעד לסיקור משחקי אמש שכרגיל היה לא יותר מסביר בשני העיתונים, שני כתבי הכדורסל הבכירים של הנחותון ומעריב הציגו לראווה ראיון עם צביקה שרף, מאמן מכבי ת"א, רגע לאחר העלייה לפיינל פור. למרות ואולי בגלל שהיה ברור כי בן אדם לא יוכל לייצר כותרות שונות על אותן שאלות, הבינו שני העיתונאים כי עליהם לנקוט בקו מסוים בראיון עם המכביסט. חגי סגל ממעריב בחר להתייחס לעלייה כניצחונו האישי של שרף. משאלות על אופן החגיגות, דרך הקאמבק ועד לחלומות ולקמעות שהוא מחזיק.

רפאל נאה מנגד החליט לנקוט בגישת ההשפעה של צביקה על הקבוצה. זה התחיל עם השאלה האולטימטיבית: "האם קטש התקשר בכדי לברך על ההישג?", המשיך בשאלות על תפקודו מול שחקנים מסוימים בקבוצה ועל הדרך שהיא עשתה כיחידה אחת ואפילו נדד עד לשאלה האם הוא מתכוון להיעזר בבלאט לקראת המשחק מול סיינה. רק לקראת סיום הראיון מתפנה נאה לשאלות האישיות שהיו מפלטו הראשון סגל. אין ספק כי מי שקרא את שרף בידיעות קיבל הרבה יותר.

הרחק מכל חגיגת מתיאוס בידיעות ומעריב, מביאים הבוקר עוזי דן ודור בלך מ"הארץ" את הביוגרפיה הלא רשמית של המאמן הבא של הקבוצה של יאמר. לא עבודה עיתונאית קשה מידי, אך לצד הידיעות שנמצאות בשני העיתונים הגדולים האחרים, מדובר בהרבה יותר מידע ופחות תמונות על ושל הבן אדם. חובבי הטניס שביניכם יוכלו להתענג על כתבה מתורגמת של מישל קופמן מה"מיאמי הרולד" שעוקבת אחר ההתדרדרות של רוג'ר פדרר. דרך אגב, בשישי פרסם דני בורשבסקי (וואלה) כתבה שבמרכזה השאלה מדוע איש אינו יורש את פדרר בכושרו הנוכחי? תנו לי לחסוך ממכם שתי דקות אבודות שכן בסיומה אין מסקנות של ממש, רק הרהורי לב של הכותב.

בישראל היום גם מצטרפים לחגיגת העלייה לפיינל פור. העיתון שרואה אור רק בימי חול, הפסיד את חגיגות העלייה הרשמיות ולכן מצטרף רק לאפטר פארטי. אלי סהר מנסה לעשות זאת בדרך אחרת אך נדמה כי מעט התעצל. מספר קטעים על העונה שהייתה לשרף ולאנשים שמסביב לקבוצה המובאים בצורה קומית, הינם בריחה של סהר מכתיבת טור מעמיק על העלייה, טור שהוא יודע לכתוב וחבל. למזלו, אבי סגל מציל מעט את כבוד העיתון עם כתבת צבע על מאמן סיינה וטור אפרורי על שרף.

עדיין בישראל היום, לצד הסיקורים השוטפים של אירועי הכדורגל בארץ ובאירופה, עמד לו טורו של רונן דורפן שקרא לאברהם גרנט, מנג'ר צ'לסי, להתייצב על הקווים בערב יום השואה בניגוד למה שכתב בנושא שלמה שרף. דורפן כהרגלו גם נותן שתי דוגמאות יפות מהעבר בכל הקשור לנושא, אך נדמה כי על אך רהיטותו, הטור הזה יכל להיות מפורסם עוד ביום חמישי לצד זה של שרף. מרחק הזמן בין יום רביעי, היום בו נידון העניין לראשונה בתקשורת, ליום ראשון מונע מהקורא להתייחס לטור ברצינות המגיעה לו.

השאלה אחרונה שנותרה פתוחה מסוף השבוע היא מתי אדון מוזס היקר יפסיק לשלוח כתבלבים (כל הזכויות שמורות למגיב האחרון בפוסט של יום רביעי) בכדי לסקר את קבוצת הכדורסל של קרן? בין הפותרים יוגרלו חמישה כרטיסי וי.איי. פי. למשחקה הקרוב של קרובת המשפחה.

לפניות, טענות ומענות themistopoloi@gmail.com

מודעות פרסומת

Written by תמיס

אפריל 13, 2008 בשעה 10:15 am

פורסם בספורט

27 תגובות

Subscribe to comments with RSS.

 1. לא יודע מה כתבו בידיעות אבל את העובדות אי אפשר לשנות: מעריב הביא ראשון את מועמדותו של לותר מתיאוס לנתניה ואת אלישע לוי למכבי חיפה. מכה קשה ליוקרתו של גידי ליפקין שפשוט נרדם בעמידה,

  סטיב

  אפריל 13, 2008 at 10:22 am

 2. רונן דורפן, לא דורפמן

  משה

  אפריל 13, 2008 at 10:29 am

 3. אלי סהר לא התעצל ובודאי לא כתב באופן קומי – איבת עולם שוררת בין סהר ושרף.אלי סהר טרם התאושש מהעליה של מכבי לפיינלפור ולכן גם אין לצפות ממנו לפרגן לשרף (אגב,העליה של מכבי לפיינלפור הביאה להורדת הדיסטנס ב"ישראל היום" ומעכשיו כל כתבי המדור רשאים לקרוא לשרף בשם צביקה.לא עוד צבי שרף – מעתה גם ב"ישראל היום" ייקרא שמו צביקה שרף).הניסיון של סהר לתלות את ההצלחה של שרף שקיבל קבוצה גמורה שאף אחד לא נתן לה סיכוי בכל מיני גורמים היא לא פחות מאווילית ואומללה ומוכיחה איזה איש קטן הוא אלי סהר.סביר שטור הביקורת הקטלנית על שרף כבר מוכן ויצא לאור לאחר הפסד בחצי הגמר או בגמר.מה יקרה אם שרף יביא את הגביע ? אפשר לסמוך על סהר שאז הוא ישקיע מאמץ בלהסביר עד כמה היורוליג עלובה,הקבוצות חלשות,המאמנים מטומטמים.
  מזל שקיים ליאור אליהו שעליו סהר יכול לתלות טענה כנגד שרף (ולהשכיח את העובדה שאליהו קיבל הזדמניות אבל בניגוד לכספי לא ידע לקחת אותן)
  לטענה האווילית שבני השרון טובים מברצלונה אשיב בטענה נגדית – בני השרון לא משחקים שני משחקים בשבוע והניסיון להשוות בין קבוצה שמשחקת פעם בשבוע ובין קבוצה שמשחקת שני משחקים בשבוע,הן בליגה הספרדית והן ביורוליג,הוא ניסיון מגוחך להשוואה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אפריל 13, 2008 at 10:34 am

 4. בלי להכנס לביקורות, תן לאנשים את הקרדיט הראוי.
  רונן דורפן ולא דורפמן.
  את הכתבה בהארץ על מתאוס כתבו יחדיו עוזי דן ודור בלך, ולא רק דן.

  יובל המבולבל

  אפריל 13, 2008 at 10:39 am

 5. "ניו לתקן את העוול שנעשו לכתומים" ולא "האבל שנעשו לכתומים"
  וגם "הענקת עמוד אמצעי" ולא "עמד אמצעי"
  "לנקוט בקו מסויים" ולא "לנקות בקו מסויים"
  "על אף רהיטותו" ולא "על אך רהוטו"
  ואני עדיין מחפש את הפירוש ל: "רק לקראת סיום הראיון מתפנה נאה לשאלות האישיות שהיו מפלטו הראשון סגל"

  חדשה "חשובה" מבית הריכולים והמסיבות:
  one.co.il/Article/113997.html

  ליאור אליהו לא הגיע למסיבת השמחה של מכבי ת"א. כמות הספקולציות בכתבה היא אסטרונומית:
  המקורבים – הוא מבואס. לוואן נודע כי אחת הסיבות היא הצעקות – מה שאר הסיבות?
  האם המידע הגיע מבעל המסעדה שמקבל לא מעט כבוד בתוכנית הרדיו של ספורט 99?

  סלים וארזה

  אפריל 13, 2008 at 10:41 am

 6. תמיס, יש לך שגיאות כתיב מביכות שלעומתן אתר וואן הוא כמו האקדמיה ללשון. זה לא מכובד ומוריד מאוד מערך הבלוג וממה שנכתב.

  סונטה לקנטטה

  אפריל 13, 2008 at 11:01 am

 7. מביך.

  דני

  אפריל 13, 2008 at 11:02 am

 8. בישראל היום הקפידו לקרוא לשרף "צבי"?
  משעשע למדי (סליחה על ההצתה המאוחרת – אני לא ממש קורא אותם ולומד על זה רק בחסדיו של הבלוג).

  מזכיר לי את העונה המביכה שבה ערוץ 1 שינה את שמו של פיני גרשון ל"פנחס" (במלרע), כאשר כל פעם שנעשו טעויות אז "פנחס" היה אשם, וכל פעם שהיו הצלחות, ניתן הקרדיט ל"צוות המקצועי".

  מביך לראות שבשנת 2008 עדיין יש עיתונאים שמתעסקים בפנקסנות רדודה.

  רב מגיב

  אפריל 13, 2008 at 11:11 am

 9. אה, ותמיס – ברוך שובך!

  רב מגיב

  אפריל 13, 2008 at 11:14 am

 10. מה עם התייחסות לחוסר הקולגיאליות של פז חסדאי מואללה ששלח את אלי סהר להזדין?
  בושה שכלי תקשורת נותן לפרשן שלו להשתולל ככה.

  אבי

  אפריל 13, 2008 at 11:19 am

 11. בני יהודה, עם כל הכבוד, לא נחלצה מהמקום האחרון.

  מישהו

  אפריל 13, 2008 at 11:29 am

 12. פוסט יפה

  רואי

  אפריל 13, 2008 at 11:36 am

 13. אתה אפס עילג. אפשר לסגור תבאסטה.

  אינסטלטור

  אפריל 13, 2008 at 12:47 pm

 14. במהלך השנה האחרונה אבי לוזון מכריז תחת כל עץ רענן שאין לו שום קשר למכבי פ"ת. אתמול, לאחר התגרה שפרצה בסיום משחק הנוער של מכבי פ"ת והפועל ב"ש, פורסם בשירים ושערים (ומי יודע באילו אמצעי תקשורת "עיתונאיים" נוספים), שאבי לוזון התקשר לאלונה ברקת והבטיח לה באופן אישי שהשחקן של מכבי פ"ת שהשתתף בתגרה לא ישחק יותר בקבוצה.
  איך יכול מר לוזון להבטיח דבר כזה? הרי אין לו שום קשר לקבוצה לא? ואם הבטיח מר לוזון דבר כזה, מדוע אנשי "עיתונות" הספורט לא דורשים הסבר?
  פשוט נמאס.

  עודד

  אפריל 13, 2008 at 12:48 pm

 15. אח שלו, ארוך מדי. גם אם יש דברי טעם הם הולכים לאיבוד בטקסט הלא נגמר.
  עוד הצעה קטנה: להיתפס לצילומי מסך שבהם הכותרת עוד לא עודכנה עם התוצאה, זו חכמה קטנה. אם שולח צילום המסך היה עושה REFRESH דקה אחרי, זה כבר היה בסדר. אין מה לעשות, גם הקלדה לוקחת זמן. זו ממש לא דוגמה לחולי של התקשורת. ולסיום סיומת: הגהה, חשוב. בהצלחה.

  גבר

  אפריל 13, 2008 at 1:10 pm

 16. זה לא סינית – זו קוריאנית עתיקה.

  ברק בן אבינועים

  אפריל 13, 2008 at 2:14 pm

 17. ייגר – צו 8!!!! תחזור למען הסמל והדגל!!!

  דני

  אפריל 13, 2008 at 2:16 pm

 18. תמונה עדכנית יחסית של יאמר ומתיאוס? היא צולמה ביום שישי. מה רצית שיצלמו אותם היום בבוקר?

  אהוד

  אפריל 13, 2008 at 2:22 pm

 19. קודם כל ברוך שובך , רק חשוב שבפעמים הבאות תשתדל לכתוב בלי שגיאות כתיב ולתת קרדיט לכתבים בשמם המלא. חוץ מזה בלוג מצוין תמשיך ככה.

  שי

  אפריל 13, 2008 at 2:24 pm

 20. יוחזר יגר לאלתר!!!!

  תמיס אתה חמוד, אך נדמה שאתה מתקשה לעמוד במשימה שלקחת על עצמך, בלי קשר שנכנסת לנעליים גדולות מדי.

  יאללה יגר, מתגעגעים אליך, אופירה עוד רגע תחזיק את תמיס במשכורת מרוב שהבלוג שלו מאפן

  דן

  אפריל 13, 2008 at 4:27 pm

 21. tאתה מתעסק בזוטות. טלספורט ולייב ווטאבר לא יכולים להיות אייטמים פותחים, בן אדם. זה האמא של השולי…
  אין פה אג'נדה, אין יד מכוונת, לא ברור למה אתה בכלל כותב את הבלוג הזה – שנוסע בלי בלמים בדרך למעמקי השכחה.

  רן

  אפריל 13, 2008 at 6:38 pm

 22. יאללה תמיס תחזור למאורה שלך.
  כמות השגיאות בעיברית והשגיאות הלוגיות יכלו "לפאר" את וואן וטלספורט ביחד…
  אתה פשוט עלבון לקודמיך

  גרגמל

  אפריל 13, 2008 at 10:07 pm

 23. תמיס יש לך כוונות טובות אבל אתה חסר את העומק שהיה לרוסק וליגר, לטובתך ולטובת ביקורת הספורט מוטב כי תעזוב כי כל יום נוסף רק הופך את העניין למגוחך יותר. פשוט בדיחה

  זון

  אפריל 13, 2008 at 11:11 pm

 24. המשחק של הליגה הארגנטינית שודר כמוקלט בגלל שבערוץ 5 באותו זמן שהמשחק משוחק משודר בשידור ישיר ערב הכדורסל של ישראל. חבל באמת שלא חתכו את ההארכה של מכבי ת"א-הפועל ירושלים לטובת המשחק מארגנטינה…

  דידידי

  אפריל 14, 2008 at 1:27 am

 25. פוסט טוב מאוד

  אופיר הסייד

  אפריל 14, 2008 at 1:34 am

 26. הופה הופה,הופה הופה,תמיס תמיס לאירופה
  פחח כמה שגיאות,כמה אי דיוקים..רפאל נאה הוא פי מאה ממה שתהיה,לאולי פאופר..אולי תמיס למכבי כפר יונה אקס די XD

  תמיס החרטא

  אפריל 14, 2008 at 11:32 am

 27. אתה ממשיך להעיר על שגיאות כתיב, ולכתוב באותה נשימה על המיאמי הרולד (הראלד), או על שאלות אישיות שהיו "מפלטו הראשון סגל" (של?), או על נח קלינגר (קליגר). זה בלוג ביקורת תקשורת ספורט, או לפחות אמור להיות. זה לא הבלוג של אבשלום קור

  O.W.N

  אפריל 14, 2008 at 1:11 pm


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: