עומדים בשער

ביקורת על תקשורת הספורט

שביל הפריצה

with 22 comments

אתרי האינטרנט בחרו בתמונותיהם של אוהדי ביתר פורצים למגרש כדי לעטר את דפי הבית שלהם. ספקולציות שונות על גודלו של העונש וציטוטים נבחרים של אריאל שיימן וארקדי גאידמק עיטרו את הכתבות השונות באופן בנאלי. חבל ששום אתר לא לקח יוזמה (לנוכח הפריצה הצפויה) ושתל צלם וכתב ביציע המזרחי כדי להביא את התמונות והקולות מתוך היציע ולא כפי ששודרו ממצלמות הטלוויזיה.

בנוסף, היה יכול היה להיות מעניין אם היו מביאים את דבריו של יו"ר ארגון אוהדי ביתר כדי לשמוע את דעתו על פריצת האוהדים ש"בבונים", "אפסים" ו"חוליגנים" היו רק חלק מהכינויים להם זכו בטוקבקים לכתבות שהופיעו.

בין טיפות המים

המשחק ההירואי בין מכבי ת"א להפועל ירושלים בהיכל נוקיה נדחק באתרי האינטרנט לידיעה השלישית-רביעית. מה לעשות שבמדינת ישראל חוליגנים שפורצים למגרש במטרה להרים את שחקניהם על הכתפיים ולשבור את קורות השערים חשובים הרבה יותר מהמשחק המרתק ביותר שידע הכדורסל הישראלי בשנים האחרונות (עם כל הכבוד לגמר הגביע השנה). דווקא הייתה זו מהדורת "חדשות הספורט" שהצליחה לדלג בין טיפות המים בין המשחק הנהדר (שהופיע כבר בכותרות המהדורה) לבין הפסקת המשחק בין הרצליה לבית"ר. לפעמים, אבל רק לפעמים, צריכים לזכור שיש ספורט בארץ שצריך לתת לו את הבמה הראויה.

הניחוש הנכון: עONEטה

כל אתרי האינטרנט דאגו לפרסם כי משחק האליפות הופסק ולא הגיע לסיומו הרשמי. רק ב- עoneטה הפילו בפח את מנחשי הטוטו והווינר שחיכו בנרות לסיומו של המשחק והתבשרו כי ביתר ניצחה 0:1.

אי אפשר לעצור את ארז "האמר" מרקוביץ' (ONE)

האוהדים פוצצו את המגרש

מי ישלם על הבנייה מחדש של טדי? אולי מילשטיין?

ספורט5 דוקו חוקר: לותר מתאוס- גרמני או רוסי?

הפרוביניציה יוצאת מגדרה

וואן מחזירים אותי 5-6 שנים אחורה לימי ה"היה מעורב". תגידו, לא סופרים באנגליה כמה פעמים שחקנים מעורבים בשערים? חבל, כי בניון, אפק ונג'ואן גרייב היו יכולים להיות טופ (נוגעים בכדור עשר נגיעות לפני ה..) סקוררס.

משחק רדיו טכני

באתר "הפריצות למגרשים והצחוקים" ציינו אופירל'ה וגיא בן זיו כי בית"ר צפויה לעונשים כבדים, קנסות ומה לא. העונשים יהיו כל כך כבדים שכנראה ביתר תספוג משחקי רדיו (כנראה נגד דני דבורין וחבריו) וכמו כן תיתכן מחאה של הקבוצות הקטנות במידה וייקבע משחק טכני. אין ספק אם איך שבית"ר נראתה אתמול, משחק טכני יהיה עבורה עונש כבד במיוחד.

התעלמות מוחלטת

פרט לאתר "העונשים והקנסות" ולזה של עריץ הספורט, הופיעה כתבה על מספר הנציגות של הכדורסל הישראלי ביול"ב קאפ בעונה הבאה. ההישג הגדול של אבנר קופל בהחלט ראוי למקום מכובד יותר מאשר פינותיהם המעופשות של אתרי הספורט השונים במיוחד לאור הקיצוץ במספר הקבוצות הצפוי. שלא לדבר על כך שבעONEטה ובעריץ הספורט התעלמו לגמרי מהידיעה, העיקר שאם בשנה הבאה הייתה לכדורגל הישראלי עוד נציגה באינטרטוטו מישהו כבר היה מדווח על "פרסום ראשון" בכותרת.

קצת פרופורציות

כתבה נחמדה מאד מופיעה במכללת טלספורט על ההתיחסות העיתונאית באיטליה, ספרד ורוסיה להעפלת קבוצות מארצן לפיננל פור. שלמה חסיד דואג להראות שמה שזוכה בארץ לתקשור מאסיבי בכל כלי התקשורת, באירופה עובר ליד האוזן כי יש עוד ענפי ספורט חשובים. הלוואי עלינו. סתם בכדי להכניס את כולנו לפרופורציות – אריק זאבי זכה אמש במדליית ארד באליפות אירופה, העיתונאים צמאי הדם דיווחו על המאורע אך גם בדיווחם היה ניתן לשמוע את השיעמום וזעקת – "תנו לנו כדורגל". כל אחד נהייה כאן שלמה.

מודעות פרסומת

Written by תמיס

אפריל 14, 2008 בשעה 10:45 am

פורסם בספורט

22 תגובות

Subscribe to comments with RSS.

 1. אתה לא בכיוון. אתר של ערוץ הספורט שידר אתמול בידיעה הראשית שלו בשידור חי את המשחק בין מכבי לי"ם ונשאר איתו עד למהומות של הקופים בטדי שזה היה בדיוק בסיום הזמן החוקי. ואז הם עברו לשידור ישיר עם הכתבות שלהם שירלי מאיה.
  לי היו בעיות עד שנכנסתי לשידור הישיר אבל הם היחידים שהעבירו הכל און ליין.
  אז לפני שאתה מקשקש תעקוב אחרי כל האתרים.
  יוחזר ייגר שלפחות היה מביט באתרים לפני שכתב חרטוטים

  אתה חסר ערך

  אפריל 14, 2008 at 11:41 am

 2. תמיס זה יום משמעותי בעיתונים, קרה משהו בספורט אתמול, יש המון טורי דעה ובמקום לנתח אותם ולעמוד על ההבדלים אתה מוצא אוסף של קשקושי טעויות מאתרים? כדאי מהר שתמצא לך מגיה, כי מי שמבקר טעויות של אחרים והוא עצמו כותב בשיבושי לשון קשים לא יכול להלין על השאר. פוסט חלש מאוד.

  רואש

  אפריל 14, 2008 at 11:44 am

 3. מחזיר אותך 5-6 מה אחורה, ימים? שנים? אתה מחזיר אותנו אחורה יובלות, אין לך מושג. תתפטר. ביקורת תקשורת זה לא טעויות באתרים, מה גם שלך שוב יש טעויות עברית מביכות. אני ויתרתי.

  דני

  אפריל 14, 2008 at 12:03 pm

 4. תגיד מה העולם סובב סביב אתרי האינטרנט?
  אתה נותן להם יותר מדי כבוד. יש גם עיתונים בארץ.
  בכלל, ייגר תמיד היה מקושר לאנשים בברנז'ה והיה מביא סיפורים, ציטוטים וידיעות מרשימות מבפנים. ואתה, רק להביא שגיאות כתיב (ולומר את האמת השגיאות שלך היו מביכות יותר) מאתרים זניחים יודע לעשות.
  בקיצור, להראות כמה צילומי מסך של שגיאות כתיב מכל מיני אתרים כל ילד יודע לעשות, וחבל שזה מה שאתה עושה מהיום הראשון שהתחלת לכתוב בבלוג העלוב הזה.

  לפניות טענות ומענות (חבל שלא עשיתי סקרין שוט לטעויות שלך)

  שב לי על הזין
  תודה

  קשקוש אחד גדול

  אפריל 14, 2008 at 12:33 pm

 5. יש לי רעיון. מהיום אני לוקח יוזמה, ומקווה שעוד כמה אנשים יעשו כמוני.

  מהיום אני אתפוס אותך על קטנות, כמו שאתה תופס את שאר האתרים העלובים האלו ואתה עוד חושב שזה מעניין אותנו. מהיום אני אעשה גם צילומי מסך מהבלוג הזה שיכילו את כל שגיאות הכתיב העלובות שלך ואעלה אותן לכאן. אולי ככה תתחיל להביא ביקורת עניינית ולא להתעסק בקקי.

  יודע מה

  אפריל 14, 2008 at 12:35 pm

 6. דוד בן שימול, כתב בית"ר בידיעות אחרונות, הוכיח שחוץ מלהבין במהומות של בבונים הוא לא ממש יודע הרבה. בפסקה שמסקרת את המשחק הוא כותב "שאבי בוקסנבאום" שלט במרכז המגרש, אבל שלרוע מזלו הוא ביצע את העבירה הגורלית שהובילה לגול. לרוע מזלו של בן שימול דווקא עומר בוקסנבוים הוא השחקן של הרצליה, ועוד יותר לרוע מזלו דווקא אסף קריספיס עשה את העבירה.
  כנראה שבגלל שזאת הרצליה נותנים לה סיקור ברמה של ליגה ב'.

  הנחותון

  אפריל 14, 2008 at 12:47 pm

 7. נראה כי בעלי האינטרסים השונים לא מרפים.
  "אתה לא בכיוון"
  "תתפטר"
  "חלש מאוד"
  "אני ויתרתי"
  "לא להתעסק בקקי"
  ובן התרבות מתגובה מס' 4 (שאני חייב לומר ששמו מתאים לתגובתו) עם "שב לי על הזין".

  כל אלה – כולם כאחד (ויתכן מאוד כי מדובר באדם אחד), מראים שאתה לגמרי בכיוון, ושהבינו כי למגינת ליבם לא פסה הביקורת על תרבות ה"פרסום ראשון: תדהמה במלאבס"…

  תמיס, המשך כך, ואנא – אל תקדיש תשומת לב יתרה לגיבוב זבי החוטם. הם יוצאים מדעתם מקנאה ומתסכול.

  רון מצא מטמון

  אפריל 14, 2008 at 1:46 pm

 8. מסכים עם המגיב שלפני, דווקא הפוסט היה לא רע היום.
  אבל באמת סדר העדיפויות שלך לא נכון – במקום להתעסק בשגיאות כתיב (מי שגר בבית מזכוכית וכו'), תעקוב יותר אחרי העיתונות המודפסת (עדיין למוסף אחד יש יותר כח כמעצב דעת קהל מ4 אתרים יחדיו), המשודרת (מחדלי צ'רלטון הקובעים, העובדה שבמשחק אתמול בין י-ם למכבי המעברונים היו עם לוגו של ערוץ הלייב), ואתה יודע מה, גם רדיו (מה שאופירה עושה ב99 מביך יותר מכל פרסום ראשון בone).
  אגב רדיו, נסה להאזין לדובדבני אצל רסקין בחמישי – מבקר התקשורת הכי טוב בארץ, למרות שהמילה הכתובה עושה עימו יותר חסד מאשר 2 דקות בשבוע ברדיו.

  אין לך זמן לכל זה? אז חביבי, לא היית צריך להתיימר לכתוב טור יומי.

  שמעון שוואעי

  אפריל 14, 2008 at 2:32 pm

 9. לא להתרגש.
  אבל כן, צריך יותר ביקורת על העיתונים- ויש שלושה עיתונים.

  אופירע שלחה צוות מגיבים

  אפריל 14, 2008 at 3:12 pm

 10. אומנם יש לעשות הגיה לכל כתבה שרואה אוויר, אך לבנות את הפוסט שלך על אותיות שנשמטו וכו' זה לא הוגן, אפילו כלפי ONE. טול קורה מבין עינייך, גם אתה לא חף מפשע בנושא.

  אתה נטפל לקטנות

  אפריל 14, 2008 at 3:30 pm

 11. ניר חפץ, הפוליטיקאי הקטן, מחכך ידיו בהנאה. ייגר עזב, ומאז אף אחד לא יכול להפריע לו יותר במעשים חסרי האתיקה שלו. הרי שילה דה בר לא מבין כלום בספורט ולא יודע מה קורה במדור. חפץ הוא פרצופה של המדינה. תחמונים קטנים וגדולים, אינטרסים, אנוכיות ונהנתנות. האיש חסר מוסר ובעיקר – חסר מושג בעיתונות.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אפריל 14, 2008 at 3:53 pm

 12. יופי של פוסט, תודה…
  נשמח להרחבה בנושאים שונים של העיתונות הכתובה והמשודרת…
  למשל מגיע "סח-תין" לאביצהל רצון שסוף סוף נתן קרדיט לשידורים שהוא לוקח מערוץ 10.
  דבר נוסף זה שאיך אופי רע עדיין לא השיגה ראיון בלעדי בלעדי כפרסום ראשון עם ארקדי, אחרי שאכנס לכנסת או לראשות העיר אשכח אתכם, גאידמק על אירועי אמש.
  מעבר לזה אתה עובד יפה ובכיוון… תמשיך לתפוס את האתרים בקטנות. תמשיך לצלם מסכים. טעויות שלהם זה רשלנות וזילזול במקצוע, זה חאפ לאפ… העיקר שאנחנו הקלדנו קודם… אין עריכה, אין בדיקה של עובדות, אין דין ואין דיין… עד שיתבאסו על כל ההחלקות שהם מפרסמים. אין מקצועיות בלי אחריות.

  יוסיי הכושי

  אפריל 14, 2008 at 4:03 pm

 13. טוב ,זה נהיה שולי ברמה מביכה. ותאמין לי, אני מהצד של התומכים הכי גדולים ביגר. אם המגיבים פה חושבים שכל תגובות הנגד הם של עיתונאים כעוסים, אז אנחנו בבעיה. כל התגובות נגדך בימים האחרונים הם מכאלה שאיכפת להם, שחשבו שיגר עשה דבר חשוב, ואתה מחרב אותו. לא באשמתך, כנראה, כוונות רעות אין לך. אבל גם לא עומק מתבקש כדי לקחת את הלפיד. הכל שטוח, קטנוני, טעויות הגהה ביום שבו ניתוח העיתונות הכתובה אחרי מהומות בית"ר הוא לב ליבו של העניין.

  הבלוג הזה הופך לעוד בלוג, במקרה הטוב. מהבוקמרקס שלי הוא יצא היום. ותוך שבוע-שבועיים, אם אתה ממשיך לנהל את הבאסטה, המקום הזה הופך ללא רלוונטי.

  ייגר, אופירה ניצחה!

  גיא

  אפריל 14, 2008 at 4:14 pm

 14. אני בעד הבלוג הזה אבל כשכל מה שיש לך לומר זה שגיאות באתרים ואתה לא מאתר בעיות רוחב, לא קורא עיתונים, לא מבין מה נעשה, אפילו לא מביא קצת ניוז רכילותי מהמערכות מי עזב מי פוטר – אז באמת הגיע הזמן שתתלה את הבלוג הספורטיבי על העץ הכי קרוב ותפרוש בכבוד כל עוד אתה יכול לעשות זאת בכבוד, אחרת יגרשו אותך מכאן במקלות.

  גוני

  אפריל 14, 2008 at 6:20 pm

 15. תמיס, מאכזב משהו שלא התייחסת להצבתו הנוראית של גור שלף בתור "פרשן", וצורה שבה הוא רואה את המשחק.
  אני אישית יודע על לפחות חמישה אנשים שהתקשרו וכתבו מספר מיילים זועמים למערכת ערוץ הספורט על תצוגת הנפל שלו. מילא זה שהוא רשמית, ה"פרשן" הכי גרוע שיצא לי לשמוע בחיי, לשמוע אותו צועק "יש!" ו"טוב מאוד, רוץ קדימה"!! ועוד כהנה וכהנה (ואני צהוב, שיהיה ברור), זה אולי הדבר הכי מעצבן שיצא לי לשמוע מזה שנים.

  אשמח אם תגיב על כך בבלוג מחר.

  יענקי דועדעל

  אפריל 14, 2008 at 7:26 pm

 16. החיים לא פשוטים, אה תמיס?
  הקהל שלך רוצה דם, אקשן וכיסוחים ואתה נתבע יום אחרי יום לרצות אותו. אם לא תרצה אותו אז הם ישתו את הדם שלך.
  החיים לא פשוטים כי לפניך עומדות שתי ברירות: האחת להיות משקיף מהצד ולהעביר ביקורת שנונה, בועטת שתגרום לעיתונאי הספורט של ישראל להסמיק ממבוכה על בורותם, דיווחים חד צדדיים ונו, אתה כבר יודע את ההמשך. הברירה השניה היא דרכו של הבלוגר החושף המנסה לעשות מלאכתו של עיתונאי מקושר המצליב מידע שאינו שפוט של איש גם לא של קוראיו ובכלל עושה מלאכתו נאמנה (עיתונאי ישראל אתם עונים על הקריטריונים האלה?).
  נראה לי שאתה בחרת דרך מאוד ברורה, זה לגיטימי אבל גם מחייב. השחז את מקלדתך, חפש בין השורות ועזוב אותך משגיאות הקלדה או באגים שמקורם באנשי התוכנה של אתרים. הייתי חוזר למפת הבעלות על כלי התקשורת, האינטרסים של בעלי הבית (והעיתונאים יחצ"נים מקורות וכו')וכל מה שלומדים בקורסי התקשורת הבסיסיים, תוך הבנה שהתמונה הרבה יותר מורכבת מא. ששונאת את ש. ולהיפך.
  דעותיך לגיטמיות וחשובות ואל תהסס להביע אותן ולהכאיב.
  זה לא נורא להיעזר בעוד אנשים.

  אני

  אפריל 14, 2008 at 10:27 pm

 17. תמיס, יפה שאתה מחמיא לשלמה חסיד על הסיקור שלו בטלספורט, אבל אוהד גרינוולד מוואלה! כתב כבר לפני כשבוע וחצי כתבה גדולה ומקיפה על היחס באירופה ליורוליג.
  לינק:
  http://sports.walla.co.il/?w=//1260031

  בתור מי שלקח על עצמו את כתר מבקר התקשורת, היית צריך לזכור כתבה כזו שהופיעה לפני פחות משבועיים.

  חוץ מזה אתה עושה עבודה חשובה וטובה. בתור אחד שקרא גם את שני הבלוגים הקודמים, הצעה – תתעסק פחות בטעויות כתיב. זה מוציא אותך קטנוני לא פחות ממה שזה מוציא את העורכים באתרים מפגרים. תתחיל ליצור קשרים בברנז'ה, למצוא סיפורים מבפנים. אני מבטיח לך, ואני יודע – יש במה לבחוש בברנז'ת הספורט וכשתעשה את זה תהפוך את עצמך לרלוונטי יותר ויותר.

  תמשיך, תתקדם ותצליח. בהצלחה בהמשך.

  ילד מיוחד

  אפריל 14, 2008 at 10:40 pm

 18. יוחזר ייגר לאלתר, אני קורא לכולם להחזיר את ייגר, הבלוג הזה נהיה חלש מאוד.

  תמיס יש לך כוונות טובות אבל זה גדול עליך.

  הפוסט היום חלש מאוד, נטול משהו משמעותי, גם את המעט שיש אתה מחרב בפוסט מאפן.
  קדימה יגר צריך אותך!!!!

  דן

  אפריל 14, 2008 at 10:45 pm

 19. 12 בלילה ובאתר ערוץ הספורט אין זכר לצ'לסי וויגאן, יכול להיות שהמומים שם מזה שאברם קיבל עוד קוץ בתחת?

  משה

  אפריל 14, 2008 at 11:02 pm

 20. גדול. פשוט גדול. אני נהנה לקרוא את הפוסטים שלך ובמיוחד את הטעיות המביכות של האתרים. המשך כך ואל תקשיב לתגובות המניפולטיביות שמופיעות כאן.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אפריל 15, 2008 at 2:26 am

 21. צמעו סיפור.
  דקה 92 במשחק הנוער בין הפועל ב"ש למכבי פ"ת, עוד דקה סימן השופט ובאר שבע מנסה להשוות, נאבקים נגד הירידה.
  לפתע תופס מס 18 של פ"ת שחקן באר שבע וחונק אותו, אח"כ מצטרף אליו מספר 19 בבעיטות ומכאן הופך המגרש הסינטטי של פ"ת להיות זירת ג'ודוקאן.
  אנשים קופצים באוויר ומסיימים בבעיטות יעף , אגרופים מוחלפים, מאמן באר שבע חוטף אגרןף ואח"כ כמו פדגוג דגול רודף אחרי שחקן פ"ת שנתן לו אגרוף….מסביב ממשיכים להתעופף פה ושם אנשים ולסיים במכות כשלפתע 18 מפ"ת (כוכב גדול צומח שם) עושה עצמו כמו קופיף ומטפס מעל הגדר על מנת לרדת ליציע ולהכות אוהד ב"ש.

  בין לבין שומעים עדי שמיעה 3 שריקות… השופט סיים את המשחק.
  כולם בטוחים שהתפוצץ, אבל השופט הולך לחדר הלבשה ואליו מתלוה על פי עדויות אחד אבי לוזון יו"ר ההתאחדות.

  איפה קראתם את זה? נכון בשום מקום.
  העיקר שנגמר 2-2 ובית"ר ים לקחו אליפות.

  דודו עזריה

  אפריל 15, 2008 at 2:53 am

 22. צ"ל ב"ש מנסה לנצח..

  דודו עזריה

  אפריל 15, 2008 at 2:54 am


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: