עומדים בשער

ביקורת על תקשורת הספורט

כיסוי תחת חובבני

with 17 comments

אמש פורסם כי אבנר קופל ועדלי מרכוס נציגי מנהלת ליגת ווינר בכדורסל, הצליחו לשמור על מקומן של שתי קבוצות ישראליות בעונה הבאה ביול"ב קאפ על אף הקיצוץ הצפוי במספר הקבוצות. באתר המנהלת ובאתר הרשמי של הפועל ירושלים פורסמו ידיעות זהות לחלוטין בנוגע לזהות הקבוצות שישחקו במפעל בעונה הבאה. בעוד באתר של הפועל ירושלים משדרים ספורטיביות נטו היות והנציגות יהיו המסיימות במקומות השני והשלישי בליגה, הרי שבאתר המנהלת מכינים את הקרקע לשריונה של הפועל ירושלים, היות והנציגות אמורות להיות, הקבוצה שתסיים במקום השני וקבוצה שתוסכם ע"י המנהלת. חובבנות לשמה.

 לחץ עצמי

במהלך השבוע ניסו הפועל חולון ומכבי תל אביב לדחות את המשחק הצפוי ביניהן מיום חמישי ליום שני (המועד המקורי), במנהלת התנגדו בכל לשון להחזרת המשחק למועד הראשוני שנקבע. מישהו ב-nrg מעט התבלבל בנוגע למשחקי החתול ועכבר בין הקבוצות למנהלת וסיפר שלחץ של ערוץ 10 ומנהלת הליגה הביא להזזת מועד המשחק. אם הקבוצות רוצות בכך, ערוץ 10 מפעיל את כוחו והמנהלת לוחצת את עצמה אין סיבה שהמשחק לא יוחזר ליום ב'.

 להביא מגבות ומהר

ההפסד של הפועל ירושלים למכבי תל אביב ביום ראשון האחרון גרם לקבוצה של דן שמיר לרדת למקום השישי בטבלה המרחיק את הקבוצה מהפיינל פור. שלמה חסיד ממכללת טלספורט התרגש מדי מהידיעה ופלט מהתרגשות את הכותרת הלא מכובדת. בל נשכח שלירושלים יש אותו מספר נקודות כמו לנהריה ואשקלון ככה שהיא עדיין בתמונת הפיינל פור. אני רק מקווה שמישהו יביא מגבת ומהר כי נראה שלא רק ירושלים גמרה בחוץ, אחרת אי אפשר להסביר את הכותרת הנמוכה והרדודה הזו.

  כל האמצעים כשרים

יום ב' בשבוע ידוע כיום חלש מבחינת אירועי הספורט בארץ ובעולם. אחרי שפסטיבל בית"ר הסתיים היו חייבים ב"אתר העונשים, הקנסות וכנראה גם הרדיוסים" להפציץ את דף הבית באיזו ידיעה מרעישה כדי לתת זריקת חמצן לדף הבית השומם. לכן החליטה גברת התוכן לשלוף ציפורניים ולהציג "ראיון מיוחד" עם שמעון מזרחי שטען ש"הוא לא רואה מניעה שקטש יחזור למכבי". ההצהרה הזו נשמעה בכל כלי תקשורת אפשרי יומיים לאחר פיטורי קטש, תתפלאי אופירה אפילו ילדים באתר Tipo שמעו על ההצהרה הזו מזמן. אחרי שהראיון המיוחד שכב מספיק זמן בכותרת היו חייבים בעONEטה לתת מכת חשמל נוספת לדף הבית הגוסס וכך הפך הראיון הסתמי ל"ראיון בלעדי", דחילאק אופירה מכותרות אדומות על ראיונות רגילים, תתחילי להתעסק במה שחשוב באמת (רמז : וזה לא ציצים של בחורות הורסות שחולות על….).

 מכה מתחת לחגורה

בועידת האינטרנט 2007 שננעלה אמש טען אבי בר מנכ"ל עריץ הספורט כי "אתר ספורט5 הוא האתר המוביל בארץ… ובאתרים אחרים אפשר רק לראות ציצים". בנוסף, אמש לראשונה (למיטב זכרוני) המילים "יוסי מילשטיין" הופיעו באתר של ספורט5 ולא במסגרת "טראש טוק", בעריץ הביאו קטע וידאו בו נראה מילשטיין אומר לארקדי מה להגיד לאוהדי ביתר במהלך התפרצותם למגרש. איני יודע אם זה היה מכוון, אך לטעמי מישהו מתחיל להתגרות באופירל'ה.

בכלל, במקום להתעמת עם האתר של אופירל'ה בזמן שאיש מאנשיו אינו נמצא במקום בכדי להגן עליו, כדאי לבר לשים לב לבעיות באתר הבית שלו. בשנה האחרונה מנסים בקרמינצקי לספר לנו כי האתר שלהם הוא המתקדם ביותר בארץ בעיקר בזכות אזור הוידאו שלהם. אמש ניתנה להם האפשרות להוכיח זאת ולא רק, אלא גם לתת לערוץ 5גולד פרסומת חינם. מוטי פשכצקי אסף את גליון ההרשעות של בית"ר ירושלים משנים עברו, על אף שהיה וידאו בכתבה זה היה אותו וידאו שאפשר היה למצוא בכל כתבה אחרת על האירוע אמש באתר. איפה דוגמאות מהעבר, הרי יש לכם את החומר…המצחיק הוא שהפרסומת לערוץ הגולד, הופיעה שלושים שניות לפני תחילת הכתבה…

מעיתוני היום

אי אפשר שלא להתחיל בכתבתם של משה בוקר ומתן קרקוב על יחסי האוהדים-משטרה-הנהלה בירושלים. כתבה מקיפה, מעניינת ומחדשת הרבה מעבר לבאיזו דקה פרצו ומה העונשים הצפויים לבית"ר, נושאים שנטחנו דק דק בתקשורת המקומית. הכתבה משאירה הרבה אבק לדוד בן שימול מידיעות שהפגיש אוהדים מהיציע המזרחי והמערבי ונתן להם עמוד שלהם לבטא את רחשי ליבם, אך זה נראה עלוב לעומת הכתבה של בוקר וקרקוב. גם ארי שמאי בטור קצרצר חורז ונחמד מספר על היד הקשה שצריך לנקוט מול המתפרעים ולאו דווקא מול בית"ר. עוזי דן העלה חיוך גדול על פני עם שתי כתבות צבע מעולות. האחת בשיתופו של פאביו ליקארי בה הם מביאים את סיפורו של לוקה טוני האיטלקי שפרץ לתודעה לפני ארבע שנים בלבד ובכתבה נוספת על קבוצת הופנהיים הגרמנית שעלתה שש ליגות ב-11 שנים.

החינמון היומי איכזב ובגדול. אלי סהר בטור סתמי על מיגור תופעת הפריצות למגרשים בדומה לנעשה בכדורסל היווני לא גרם לי לתובנה חדשה כמו שאר הכתבות, פרט לכתבתו של אבי סגל על מארק גאסול אין שום סיבה לפתוח את מדור הספורט היומי. (גם אם אתם ברכבת בדרך לאנשהו, פשוט עדיף לישון !!!)

לא פחות משלושה עמודי פריצה למגרשים מעטרים את האי-תון של המדינה. ספקולציה נוספת על העונש הצפוי לביתר, מפגש אוהדים מהיציע המזרחי והמערבי וארבעה טורי דעה לועסים את הנושא עד תום. (אפשר היה להביא במקום כתבות לקראת חצי גמר גביע המדינה). שער השוויון של אמיל הסקי לרשת של התחת של אברם זוכה לחצי עמוד במדור "הקוסמוס" (מיותר, אנמי ולא מעניין). גם הכפולה  לה זכה רוני לוי בראיון שערכו עימו גידי ליפקין ואמיר אפרת אינה כה מיוחדת לאור ראיון דומה שעלה הבוקר באתר ספורט 5 במסגרת אחד על אחד עם דני ענבר. 

השער של מעריב צועק "אברם שלנו ולא ניתן אותו", אחרת אי אפשר להבין מדוע בימים גועשים של הכדורגל הישראלי בהם אוהדים מחריבים משחקים, אחרים נענשים על זריקת חזיזים ואיצטדיון רמת גן מתקשט לקראת חצי גמר גביע המדינה, מחליטים ברחוב קרליבך דווקא לפנק אותנו בצעקה האחרונה של גרנט (כותרת גרועה לטעמי). פנים העיתון אינו מבשר טובות, כל הכתבות בנאליות שטחיות ואינן מחדשות שום דבר. העמודים השני והשלישי שקיבלה בית"ר במתנה מהעיתון מרובים בתמונות ויכלו להכיל עוד טור דעה או שניים. הכפולה האמצעית לה זוכה הכדורסל באמצעות פיינל פור הנשים והמשחק בין הפועל חולון לבני השרון בתוספת ההתעניינות של ברצלונה בוויל ביינום מחזיר מעט מכבודו האבוד של העיתון. (לפחות הבוקר).

לפניוות, טענות ומענות  themistopoloi@gmail.com

מודעות פרסומת

Written by תמיס

אפריל 15, 2008 בשעה 9:38 am

פורסם בUncategorized

17 תגובות

Subscribe to comments with RSS.

 1. או שיש לך פיצול אישיות, או שאתה פשוט כותב הרבה יותר טוב מהמעפן של אתמול. היום לא רע בכלל, אתמול היה מחריד. סתם לידע כללי, אתה צריך להתעסק פחות עם צילומי מסך של שגיאות כתיב כי אתה יותר גרוע משאר האתרים.

  בקשר לכותרת של שלמה חסיד אני חולק על דעתך. אם למדת עיתונות ספורט אתה צריך להבין שהכותרות אמורות להיות משעשעות, עם משחקי מילים ולא יבשות ומשעממות. הכותרת שלו פגעה במישהו באופן אישי? לא. אז מה לעזאזל הבעיה איתה?

  יחסית לאתמול שהיה מזוויע, יש שיפור

  אפריל 15, 2008 at 10:16 am

 2. הצעקה האחרונה הכותרת החביבה על יואב גולן במעריב. תבדוק כמה פעמים הוא שם אותה בחצי השנה האחרונה. לא אגזים אם ראיתי את זה 3 פעמים בשער מעריב. לא מבין איך לו עצמו לא נמאס מהכותרת הזו.

  צבי

  אפריל 15, 2008 at 10:18 am

 3. אהבתי את הפוסט שלך היום. הוא היה לא ארוך אבל מיצית את כל הנושאים היטב.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אפריל 15, 2008 at 10:38 am

 4. טוב אנחנו לא מפגרים, ברור שתמיס זה שני אנשים, אחד רע ואחד טוב.

  אני מקווה שאתה, הטוב, תכתוב יותר…

  לא צריך להיות גאון

  אפריל 15, 2008 at 10:54 am

 5. קצר וקולע ארוך וצולע.

  אופיר הסייד

  אפריל 15, 2008 at 12:13 pm

 6. קודם כל קצת מושג.
  את הכותרת לכתבה בטלספורט לא נתן חסיד, אלא אחד העורכים או העורך הראשי.
  שנית, זו כותרת מצוינת לכתבה בינונית. מה רע בכותרת הזו? במה היא ירודה?

  אלישע

  אפריל 15, 2008 at 12:48 pm

 7. יש לך בעיה בהבנת הנקרא. ב- NRG לא כתוב לחץ של ערוץ 10 והמנהלת, אלא על – ואז הכל כבר הגיוני

  אהוד

  אפריל 15, 2008 at 12:53 pm

 8. יופי של פוסט…

  theshortymatuzalem

  אפריל 15, 2008 at 1:08 pm

 9. אגב, שמתם לב שבטלספורט יש פרסומות של גוגל?
  כנראה שזו תחילת הסוף, אין בעולם אתר תוכן שמכבד את עצמו ושם פרסומות של גוגל.
  חבל לי על דורון ברגר ועל אשר

  יבניאל

  אפריל 15, 2008 at 2:27 pm

 10. איך פספסת את ביקורת הטלוויזיה של אייל לוי במעריב? בהתחלה באמת לא שמים לב שהוא עומד מאחורי הכתיבה השנונה, אבל רק לאחר שעושים אחד ועוד אחד (אחלה בחירת תוכניות, "הדוגמניות" ותוכנית של אבשלום קור מבינים את הלוגיקה הגאונית שקיימת שם (בלי ציניות!). ואז כמובן, בא הפאנץ' ליין הלא פחות ממופתי, שלאחר שימוש בגרעין איראני שתי הדמויות היחידות שישרדו הן אבשלום קור, ו… יגאל אנטבי. העלה לי אפילו שני חיוכים על הפרצוף. 🙂

  קורא מקדמת דנא

  אפריל 15, 2008 at 4:26 pm

 11. ולביקורת עצמה, למי שפספס:
  http://www.nrg.co.il/online/5/ART1/722/389.html

  קורא מקדמת דנא

  אפריל 15, 2008 at 4:28 pm

 12. מצ'עמם

  גיא

  אפריל 15, 2008 at 5:20 pm

 13. פוסט טוב, התייחסות טובה לעיתונים – הארץ ממשיך לנצח, מעריב יום אסל יום בסל, שרוליר גם וידיעות זוועתון. אהבתי את האי-תון.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אפריל 15, 2008 at 5:25 pm

 14. זה מקרי שוואלה מוצף בקמפיין ל"ייגר מאיסטר"? 😉

  S&M

  אפריל 15, 2008 at 8:50 pm

 15. יופי תמיס!

  אגב חבל לי שאף אתר לא ראיין אוהד בית"ר אחרי מה שקרה, זאת זווית מעניינת שאף אחד לא ניצל.

  יוסי

  אפריל 15, 2008 at 9:04 pm

 16. יוסי, לא קראת ידיעות?

  יוסקה

  אפריל 15, 2008 at 10:15 pm

 17. אחלה פוסט.

  והנה לינק לכתבה מעניינת שקראתי על אוהדי בית"ר
  http://www.parshan.co.il/index2.php?id=1319&lang=HEB

  משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אפריל 16, 2008 at 2:18 am


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: