עומדים בשער

ביקורת על תקשורת הספורט

מתקדמים בעONEטה לעבר הגועל

with 22 comments

אם ניקח קיסם אזניים וננקה את כל הצהוב שבעONEטה נוכל להציץ פנימה ולראות כי בבית בוסר עובדים כבר כמה חודשים על מהדורת חדשות ספורט שאמורה להתחרות בחדשות הספורט של העריץ, ואולי תימכר לערוצים של צ'ארלטון. את המהדורה יגיש עובד האתר מירון אהרונוביץ', לצד בחורה שעדיין לא נבחרה. במהלך החודשים האחרונים נערכו אודישנים אינטנסיביים לבחורות במטרה לאייש את התפקיד, אולם מנהל האתר גיל מנקין לא היה מרוצה מאף אחת משום שהנבחנות לא היו "כוסיות" מספיק.

הבנה בספורט היא ממש לא קריטריון משום שבחורות טובות שמבינות בספורט וגם נראות לא רע עשו אודישנים ולא נבחרו. הפיתרון של מנהלי האתר למצוקת החיפוש אחר הדוגמגישה החדשה היה פשוט, מסתבר כי מידי סוף שבוע נשלחים עובדי האתר למועדוני לילה על מנת לדוג "כוסיות" ולהביא אותן לאודישנים. אין ספק שבאתר הצהוב שגם כך מדווח מעט יותר מידי על חיי הלילה של ת"א מעל המתרחש על מגרשיה הגדירו מחדש בשבועות האחרונים את המושג ראיון עבודה.

בנוסף, חברת סיטינט, מפעילת וואן, הקימה לאחרונה חברה בשם מובייל-וואן, שאמורה לפתח תוכן סלולארי לרשתות הדור השלישי השונות. אחת ההפקות הראשונות של החברה החדשה הייתה כזו: בחורה בביקיני עומדת באולפן ומספרת בדיחות גסות. אין ספק שגם בסלולר שואבים באתר "הביקיני, הציצי והראיונות הבלעדיים" השראה ממנהלת התוכן הפמיניסטית הדגולה.

אופירל'ה, מאחורייך

על האהבה של גברת התוכן לבחורות בביקיני שחולות על הצהובים כבר למדנו מזמן, אך מסתבר שב-Nrg מישהו החליט להתקדם בצעדי ענק אל עבר דרכיה העקלקלות של אופירה. בכתבתו הצהובה, מספר יעקב זיו על מעלליהם של סרחיו ראמוס וצ'ארלי אדם עם חברותיהם, אך כאשר סיפר זיו על אהבתו של דיוויד בנטלי (שחקנה של בלקבורן) לעבודות "עשה זאת בעצמך" (עבודות בנייה) וקינח את הכתבה בכך שאותו שחקן "עושה ביד", הוא הגיע לשפל נמוך מדי, שאפילו אופירל'ה הייתה מתקשה להגיע אליו, בושה וחרפה.

פשכצקי והשופטים  

שלשום מוטי פשכצקי הביא פרסום ראשון לפיטוריו של שי אוסדון מנהל איזור המרכז באיגוד השופטים בעקבות חשד למעילה. הסיפור הנחמד עדיין לא היה דומה לכלום ולכן לא הובאה התייחסות לנושא בפוסט של אתמול, אך כדור השלג החל להתגלגל ו"פשכה" החליט להנחית עוד בומבה על הראש של האיגוד כשהוא מתחיל לחשוף את איגוד השופטים במערומיו ונותן לחרא לצוף לנגד עיניו של בן ציון סלמן. פרשיית המבקר שהבטיח ציון לשופט בליגה הלאומית, חיטוט בפלאפון של שופט המשחק והדלפות על ימין ועל שמאל, נותנים לפשכצקי מילה טובה וכמה נקודות זכות על חשיפת הפרשה שכנראה ותכה גלים באיגוד.

אבי בר בטרילוגיה "ת-ת-ע-ו-ר-ר !!!"

חלק מהסדר השידורים של הליגה האיטלקית אומר שבכל מחזור אחד המשחקים המרכזיים חייב להיות משודר בערוץ פתוח, מבחינתנו ערוץ הספורט. בפועל בשבועיים האחרונים דוחפים לנו את רומא במשחקים הזויים מול גנואה ואודינזה כשבמקביל משחקת אינטר מול פיורנטינה, יובנטוס פוגשת את מילאן וכל שנותר לנו זה לחכות לתקצירים. אבי בר, ת-ת-ע-ו-ר-ר !!!!

בהמשך ישיר לבושה של העריץ הרי שאמש והיום מתקיימים משחקי המחזוור ה-29 בליגה הגרמנית, דין אמצע השבוע כדין שבת ומשחק כלשהו צריך להיות משודר בערוץ הפתוח. אמש יכולתי להבין מדוע המשחק של המבורג מול הרטה ברלין שודר בערוץ המינוס (משחק הכדורעף במקביל), אך למה לעזאזל משחקה של באיירן מינכן מול פרנקפורט (היום ב-20:55) משודר בערוץ המינוס בשעה שבערוץ החינמי  חורשים על השידור החוזר של "ריאדה אל חמיסה", תוצרת בית ומגזין ג'ילט. אבי בר ת-ת-ע-ו-ר-ר 2 !!!!

ואם כל סוגיית השידורים לא מספיקה, הרי שאחרי פרסום דבר האשמתו של יוסי מלאך (זורק החזיז במלחה) החלו הטוקבקים להשתולל. איחולים לבבים לדריסתו של יוסי מלאך וזריקתו לים היות שהוא מגיע משכונה "מזדיינת" מראה שהצנזורה בעריץ עובדת במלוא הכח. נכון שיוסי הוא ממש לא מלאך, אבל אסור לתת לאנשים להתבטא בצורה כה מחפירה, משתלחת ומסיתה. אבי בר ת-ת-ע-ו-ר-ר 3 !!

 

העריץ מציג: הטוב והרע בערב אחד

כמו כל גוף תקשורת ישראלי, גם עריץ הספורט סבל אמש מסכיזופרניה קשה כאשר בערב אחד הצליח להראות עד כמה הוא חסר רגישות ובו זמנית יודע את העבודה. נתחיל בחוסר הטאקט, בשבוע שעבר יצא האתר של העריץ בידיעה ראשית שטוענת כי גרנט אולי לא יעמוד על הקווים במשחק הגומלין של חצי גמר ליגת האלופות שיתקיים בערב יום השואה. העניין אף נידון רבות בתוכניות השונות בערוצים השונים של העריץ, אך אמש, סיפרו מירי נבו, רון קופמן ונדב יעקובי כי הזוכה בשאלת הטרוויה היומית יזכה בכרטיס למשחק המדובר – כן, כן ההוא שמתקיים בערב יום השואה… מבולבלים?

ואחרי המקל, הנה הגזר למרות שגם הוא די קצר. דני ענבר סיפק גם אמש תוכנית מרתקת של "אחד על אחד" אשר כללה ראיון לא יותר מידי חושפני עם רוני לוי וכתבת שטח מרתקת עם יחידת המשטרה ששמרה על הסדר בבלומפילד ביום ראשון שעבר. התפלאתי שקרבניטי העריץ אשר ידעו כבר בתחילת השבוע שעבר שפרשה כמו זו שהתרחשה בטדי תגיע (הרי בגלל זה הם יצאו לצלם את הכתבה) לא נתנה לענבר יד יותר חופשית. אפשר היה להתרכז ארבעים דקות בכתבה מקיפה על הנושא במקום לתת לנו שברי מידע וצילומים חתוכים לעייפה של שוטרים אשר רצים אל עבר מקום לא מוגדר. לפעמיים עדיף לעשות דבר אחד טוב מאשר שלושה דברים רעים.

מעיתוני היום

בעיתון הארץ לא רואים מכמונות ממטר ולא מורידים את הרגל מהגז. אריה ליבנת בכתבה נפלאה על השילוב של דורון שפר ועודד קטש בגליל העליון בהחלט משנה אווירה מכל המכביזם, הפועל ירושלים והיוסי מלאך של הימים האחרונים. יניב קובוביץ' בכתבה על יחסי הכוחות בהנהלת הפועל  תל אביב בהחלט מחסיר פעימה לאוהד הפועל הממוצע ושופך אור על התנהלות הבעלים בכל הקשור לתקציב הקבוצה וניהולה. דור בלך מביא את סיפורו של אלמוג כהן אחד הכשרונות העולים בכדורגל שלנו בצורה קלילה ומחדשת לנוכח אלמוניותו היחסית.  עוזי דן היה היחיד שפירסם את דבר נסיון חטיפתו של יוהאן קרוייף ב-1978. 

בחינמון יש שיפור מאתמול, אלי סהר בכתבה מעניינת על סוגיית הכרטיסים ליורוליג ואבי סגל שמספר על הקרחות ביציעים במשחקי הפיינל 8 ביול"ב קאפ דנים שוב בסוגיית הסדרות על חשבון הפיינל פור שבעיקר מרצה את פטרוני היורוליג. לעומתם, רונן דורפן לקח נושא מעניין (קללות בספורט המודרני) ולא הצליח להביא משהו חדשני ומעניין פרט לנתונים יבשים וחבל. עדי רובינשטיין בטור קצרצר ונחמד על הספורטאים הפלשתינאים לקראת האולימפיאדה הקרובה מקנח את היצירה הבינונית של החינמון. 

באי-תון של המדינה לא פגעו עם הכותרת "שיגעון", ממש שיגעון כאשר בימים שלפני יום החג הגדול ביותר של הכדורגל בישראל מתעסקים בפריצות למגרשים, קנסות וכו'. אמיר אפרת חילק ציונים לבית"ר ולנתניה בכפולה האמצעית, הרעיון הנחמד לא פגע עקב אי ביצוע של ניתוח דומה במשחק המקביל (היה מספיק זמן כדי לראות את בית"ר שמשון באיזה משחק או שניים כדי לנתח מהיכן תיפתח הרעה). חזון אחרית הימים בעמוד 8 כאשר גביע המדינה לנערות זוכה לעמוד שלם(בעוד שגמר הפלייאוף בכדורעף מופיע רק בעמוד 10 ועל פני חצי עמוד בלבד), לא צריך להיות גאון כדי להבין שקרן מוזס אשר נבחרה לחמישיית העונה, תרמה לקידום הכתבה. פרוטקציה בשקל.

בדו קרב בין מעריב לידיעות, ספג האי-תון של המדינה בנוקאאוט כבר בסיבוב הראשון. אביעד פוהורילס ודודו בזק בכתבה מאלפת של 2.5 עמודים על ראובן עטר פותחים בסערה את העיתון של היום. גם הכותרת "הלילה של מספר 10" (שם תכניתו של דייגו מראדונה) בהחלט עושה את העבודה. חבל רק שבדבריו של איתן אהרוני שמו תמונה של דניאל יאמר (נחליק על זה). גם ערן סורוקה (למה אני חייב לחפש את הקרדיט שעה שלמה ?) מביא לקראת הפלייאוף ב-N.B.A את שחקני המשנה המשתפרים של העונה, מסתבר שיש חיים אחרי קובי, לברון ואחרים, כתבה מעניינת. לסיום, בימים בהם יש חצי גמר גביע מדינה בכדורגל, גמרים של כדורעף וכדוריד גברים, נחמד לראות שניר שועלי בעמוד האחורי מביא את נטלי ברטו החצי קמרונית-חצי ישראלית המשחקת בנבחרת ישראל בכדוריד.

לפניות, טענות ומענות themistopoloi@gmail.com  

מודעות פרסומת

Written by תמיס

אפריל 16, 2008 בשעה 10:19 am

פורסם בUncategorized

22 תגובות

Subscribe to comments with RSS.

 1. ממשיך להשתפר. סוף סוף אחד שרואה את עיתון הארץ כל יום מבין כמה הוא טוב כמעט על יום

  משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אפריל 16, 2008 at 10:27 am

 2. טור טוב

  דנה

  אפריל 16, 2008 at 10:54 am

 3. נחמד, משתפר, כן אבל…

  היתרון של ייגר היה שהוא היה מבפנים, והעשיר את הקוראים בפרטים שאף אחד לא ידע (שיקולי עריכה שונים, ריבים בין כתבים, מחלוקות בין עורכים, סיפורים מאחורי הקלעים וכו'). הוא גם דאג לראיין אנשים מעולם התקשורת ויצר אג'נדה תקיפה ומוצקה יותר. כאן לצערי אין את כל זה.

  תראה, גם אני יכול לרשום את מה שאתה רושם. אתה עובר על העיתונים ופשוט מספר לנו מה כתוב שם. מדי פעם אתה גם נותן איזו הערה או שתיים, אבל שום דבר שהוא בגדר משהו שאני לא יודע. וכאן נעוצה הבעייה העיקרית של הבלוג – הוא לא נותן את הערך המוסף שהוא צריך לתת. לקודמך היו קשרים והוא סיפר דברים שאף אחד לא יודע. נסה לתקוף מהכיוון הזה ולא לספר לי את כל מה שכתוב בעיתון – את זה אני יודע לבד לעשות.

  זו גם לא חוכמה כל כך גדולה להתעלק על אתרי האינטרנט. מי שמעלה כתבות מדי שעה, תמיד יהיו לו יותר תקלות מאשר לזה שמעלה אחת ליום תכנים. רד קצת מ-ONE, אנחנו כבר שבעים מהם לגמרי. לך למקומות מעניינים יותר ונסה לחדש, לא לספר רק מה כתוב בעיתונים.

  ועוד הערה קטנה: עוד יתרון של קודמך (סליחה שאני מונה את כל יתרונותיו – הם פשוט בולטים אל נוכח החיוורון כאן) היה שהוא הביא רעיונות חדשים לצד הביקורת שלו. אם הוא ביקר, הוא גם דאג לומר מה לדעתו היה כדאי לעשות במקום וכיצד רעיון זה היה הופך את העיתון (או האתר) למעניינים יותר. נסה גם אתה לעשות זאת. אתה תראה שהביקורת שלך תישמע קצת יותר רצינית.

  בהצלחה!

  יריב עמית

  יריב עמית

  אפריל 16, 2008 at 11:03 am

 4. תמיס זה אחד הפוסטים הכי טובים שלך, תמשיך ככה.

  פשוט מדהים ההתנהגות הבוטה בוואן.

  גיל נראה כל כך חנון אבל כנראה שהוא מנצל את מעמדו להגשים חלומות נעורים…

  מי יודע אולי נראה גם חדשות ספורט בעירום יום אחד…

  נ.ב.
  קראתי אתמול ידיעות בלילה וראיתי את הכתבה היפה על אוהדי בית"ר. תודה על ההפניה.

  יוסי

  אפריל 16, 2008 at 11:06 am

 5. פוסט שסוף סוף התעלה לרמה הבינונית פלוס
  זו הרמה המינימלית שצריכה להיות בפוסט
  המשך כך
  אל תחזור לימי "הנה one שגו באיות המילה"
  אחד שעוד מתגעגע לייגר

  בשעה טובה ומוצלחת

  אפריל 16, 2008 at 11:35 am

 6. לך על זה תמיס – אל תתן לעובדות להפריע לך –

  אם היית באמת מעודכן, היית יודע שכבר למעלה משבועיים יש מגישה למהדורה אחרי שנבחרה כבר לפני חודש וחצי. נו, אבל למה לדייק בפרטים שאפשר לפתוח בכותרת ופוסט שלם שלא רק שלא מדויק אלא שקר מוחלט – אי אפשר אפילו לרדת על המקורות שלך – פשוט כי אין לך. תתמקד בשגיאות כתיב..עדיף

  כיכ

  אפריל 16, 2008 at 12:19 pm

 7. יניב קובוביץ' בדה חלקים מהכתבה שלו על הפועל ת"א בהארץ שהתפרסמה גם בוואלה.
  סיבותיו שמורות עימו.

  אחד ש...

  אפריל 16, 2008 at 1:35 pm

 8. להסית, במקרה הזה, רושמים עם ת' ולא עם ט'.

  ומה אמור להביע המשפט הבא : "נכון שהוא שיוסי הוא ממש לא מלאך"

  יש כאן איזה ש' מיותרת לא?

  מה אתה אומר זה קצת מעצבן כשנכנסים איתך לקטנות אה? הבעיה העיקרית היא שזה הדבר היחידי שאתה עשית עד היום. עלובבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבב

  עוד שגיאת כתיב מביכה

  אפריל 16, 2008 at 1:46 pm

 9. יפה באמת משתפר…

  קבעת סטנדרט לעצמך, תמשיך ככה.

  אילן

  אפריל 16, 2008 at 1:57 pm

 10. חלש, מה זה כל השגיאות כתיב האלה? עוד פעם כותב ההוא שלא יודע לאיית נכון?
  מה זה הסטה? אתה התכוונת להסתה. מה זה "שמבקביל משחקת אינטר מול… וכו'"? למה לא "כשבמקביל"? זו שגיאת כתיב מכוערת ועילגת במיוחד. תתקן דחוף ותעשה לעצמך הגהה כי זה תת רמה של כתיבה.

  צ'אק נוריס

  אפריל 16, 2008 at 2:17 pm

 11. עוד משהו:

  "לא צריך להיות גאון כדי להבין שקרן מוזס נבחרה לחמישיית העונה תרמה לקידום הכתבה. פרוטקצייה בשקל."

  תקרא את המשפט הראשון ותתקן אותו – אין שם שום קשר לוגי, ירידה כזאת על טלספורט היתה לך ממש לא מזמן.

  דבר שני – פרוטקציה ולא פרוטקצייה. לתקן

  צ'אק נוריס

  אפריל 16, 2008 at 2:19 pm

 12. ועוד אחד:

  "עדי רובינשטיין בטור קצרצר ונחמד על הספורטאים הפלשטינאים לקראת האולימפיאדה הקרובה מקנח את היצירה הבינונית של החינמון."

  מה זה פלשטינאים? יש פלסטינאים או פלשתינאים.

  גם השורה האחרונה של הפוסט – "מביא נטלי ברטו…" חסר לך "את".

  צ'אק נוריס

  אפריל 16, 2008 at 2:21 pm

 13. עוד דבר – אין כזה ביטוי "היות ו", יש רק "היות ש".

  צ'אק נוריס

  אפריל 16, 2008 at 2:23 pm

 14. תגיד, מה זה "כתבה מעלפת של 2.5 עמודים"? מעלפת? זה כמו "מאממת"? אם למדת משהו מהכתבה, זו כתבה מאלפת. אם היו שם תמונות של רן דנקר החתיך, זו כתבה מעלפת. למה נראה לי שהתכוונת לאפשרות הראשונה?

  צ'אק נוריס

  אפריל 16, 2008 at 2:24 pm

 15. צ'אק נוריס היקר,

  רק כדי שתוכל לישון בשקט, כל הערותיך תוקנו. המשך כך אתה עושה עבודה נפלאה…

  תמיס

  אפריל 16, 2008 at 2:34 pm

 16. זה לא בשביל שאני אשן בשקט, זה בשביל שאוכל להמשיך לקרוא בלי להתעצבן. אם בא לך למחוק את ההודעות שלי או לקבץ אותן אתה מוזמן, הן חסרות טעם מרגע שתיקנת הכל (מקווה שגם הפנמת).

  צ'אק נוריס

  אפריל 16, 2008 at 2:48 pm

 17. עם כל הכבוד, ליוסי מלאך מגיעות כל הנאצות האפשריות.
  ולכיכ היקר, בבקשה ממך, תציג עובדה שקרית אחת בפוסט של תמיס.
  I dare you

  gary

  אפריל 16, 2008 at 3:54 pm

 18. תמיס עם כל הכבוד אליך (ואין הרבה) אתה עילג\דיסלקט\מעפן, ואחד כזה לא יכול לכתוב ביקורת על תקשורת הספורט בישראל. אתה עושה צחוק מהחלטורה.

  לפי העברית הגרועה שלך אתה לא שונה מכל עיתונאי החרטא בוואן, NRG, ידיעות וכ"ו שבקושי יודעים לכתוב משפט בלי שגיאות וחייבים את התיקונים של העורכים. אז דווקא אתה בא ורושם ביקורת ספורט? עלוב

  צ'אק נוריס תמשיך בעבודת הקודש

  אפריל 16, 2008 at 4:28 pm

 19. לזה שמעלי – שגיאות כתיב זה לא חזות הכל, אל תיקח את זה כל כך קשה.

  צ'אק נוריס

  אפריל 16, 2008 at 4:39 pm

 20. משתפר. אחד הפוסטים הטובים שלך.

  כמה הערות קטנות – נשמח לשמוע קצת יותר סיפורים מעניינים מן המתרחש מאחורי הקלעים של התקשורת, ולא רק מהמתרחש ב-ONE, כי כפי שציינו מעליי כבר עייפנו מהם; שים יותר דגש על איות להבא, קרא את הפוסט עוד 30 פעם כדי לבדוק שהכל כתוב כשורה; ואם אפשר בפעם הבאה לשים דגש גדול יותר על הכתוב בעיתונים, אנא העלה את הכתבות בעיתונים לראש הפוסט, בתוספת של קצת יותר דברי עומק בנוגע לכתבות בעיתונים.

  המשך כך.

  אסי

  אפריל 16, 2008 at 6:35 pm

 21. אני חושב שאתה לגמרי לא מבין את העניין של בחירת מגישת החדשות ב-ONE. אין מה לעשות, זו טלוויזיה – והמראה הוא בהחלט שיקול, גם כשבוחרים מגישים גברים. עכשיו, לפני שאתה רץ להתנפל על ONE, תראה מה קורה בערוץ הספורט למשל – יש שם מגישות כמו דנה מגן, דנה דר ויעל בן דוב, שאולי היום מסוגלות להקריא מהפרומטר בלי להתבלבל – אבל כשהתחילו לעבוד בערוץ ממש לא היה להן מושג בספורט. לומדים, זה לא תורה משמים. שלא לדבר על עדי גלוסקא (קיבלה את התפקיד בערוץ בגלל חוב כספי ישן של הערוץ לאלי אוחנה – סיפור אמיתי, תבדוק) ועל עדי שמאי, שפעם הגישה מבזקים בערוץ הלייב, ולא ידעה את ההבדל בין כדורגל לכדוריד – בלי להגזים. אז אין שום בעיה בזה שבוחרים מגישה בלי רקע מדהים בספורט – הכל אפשר ללמוד, אם היא מספיק אינטילגנטית.

  מדבב

  אפריל 16, 2008 at 6:41 pm

 22. אתה כותב "חוב כספי ישן לאלי אוחנה"? תגיד, כמה פאטתי אתה יכול להיות? עוד פעם י-ו-ף התעוררה?

  בדיחי

  אפריל 18, 2008 at 12:10 am


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: