עומדים בשער

ביקורת על תקשורת הספורט

"הקרדיט" לוואלה

with 16 comments

אתמול ב-11:52 זיעזע אוהד גרינוולד מוואלה את חובבי הספורט בכך שחשף את דבריו של עודד קטש על מכבי ת"א וצביקה שרף בסרט דוקומנטרי שיעלה בראשון למאי. כצפוי, ארובות השמיים נפתחו ומבול הטוקבקים החל להציף את הכתבה שהציטוטים המופיעים בה הדהימו את קוראיה. שפשפתי את עיניי כלא מאמין, כל כלי התקשורת (פרט לעONEטה שלא התייחס כלל לנושא) העלו ידיעה בנושא עם "קרדיט" (בניחוח אכלתם אותה…מגיע לכם) לוואלה על הכתבה. עריץ הספורט בלט במיוחד כאשר נתן במה לכל משתלח, הוגה דעות ורון קופמן לפוצץ את וואלה מכל הכיוונים. בהודעה מסודרת שהוציאו קטש ומכבי, דאגו הצהובים למסור שציטוטיו של גרינוולד שקריים ומניפולטיביים וכי האמת תצא לאור בסרט.

גרינוולד, שלי אישית יש ספק רב אם ראה את הסרט, נשען אולי על מילותיהם של דומינגז וסלוצקי שהשיגו את שלהם עם יח"צ מצויינים לסרט שמעבר לעניין הקיים בו ישודר בצל המאבק קטש-גרינוולד על חשיפת האמת. כמו קרפיון ממושמע בלע גרינוולד את הפתיון ומיהר להעלות את הידיעה המרעישה שכנראה ותחזור אליו כובמרנג מהדלת האחורית. בנימה אישית: חבל מאד שתקשורת הספורט יודעת לתת "קרדיט" רק כאשר נשקפת סכנת תביעה לגוף מסויים, אחרי הכל לא בושה לתת מילה טובה לקולגה על פרסום כתבה.

על מקורבים, מתחרים ויורשו של הללי

השעה 08:00 בבוקר הפלאפון של אופירל'ה מצלצל, אך היא עדיין ישנה. רביבו מעברו השני של הקו משאיר לה את ההודעה הבאה :"בוקר טוב אופירה, מה נשמע מאמי ?, אני לא יכול לעבוד שבוע הבא בתכנית של יום שישי. ביי. אה ודרך אגב, חזן מתפטר היום בצהריים ואני אאמן את הקבוצה עד לסיום העונה אז תעלי ידיעה בסביבות 10:15 ככה, שלא יחשדו". כמובן שהציטוט אינו מדויק, אך דרך השגת הידיעות של גברת התוכן אינו רחוק מהמתואר. כמובן שזה לגיטימי, אך להחזיר טובה על גלי האתר זו כבר שערורייה.

לידיעה שהועלתה על חיים רביבו "הכירו את חיים רביבו: השחקן, הבעלים וכעת המאמן" אין מקום בדף הבית של עONEטה לאור העובדה שרביבו אינו מאמן מוסמך (מה השתנה מאז אתמול) ובמיוחד לאור היחסים רביבו-אסייג שגורמים לכתבה להדיף ריח רע. מי שצריך להכיר את רביבו הוא כנראה ילד בן 6 שהמושג שלו בספורט שואף לזה של וואן או כל אדם אחר שלא מעורב בכלל בספורט ואז הידיעה אינה רלוונטית אליו. א-מ-א !!

אמש "אתר מניעת השידורים בתשלום והדאגה לציבור" העלה כתבת "פרסום ראשון" (איך לא) על מינויו של ניצן חן ליו"ר מועצת הכבלים והלוויין. אם הידיעה הייתה מופיעה במדור העסקים של האתר הצהוב ניחא, אך לצאת ב"פרסום ראשון" (אף אתר אחר לא התייחס לזה) בכותרת של דף הבית זה כבר מוכיח שבעONEטה לא בוחלים באמצעים כדי לנסות ולנגח את סוגיית השידורים בתשלום של היריבים מקרמניצקי, גם אם אין לה קשר ספורטיבי.

אחרי שיונתן הללי השיג את מבוקשו (התפטרותו של רוני לוי) החליט דורון בן דור לחגוג על דמו של לוי. על היחס של "אתר ההריונות והראיונות הבלעדיים" לרוני לוי ולרועי דניאל הדובר של חיפה בגליצ'ים כבר שמענו, אך שתי כתבותיו של בן דור מהימים האחרונים (בלי קשר לכלום, יש לציין) מעלות סימני שאלה רבים בנוגע לאובייקטיביות שלהם. היכולת של מכבי חיפה העונה נלעסה, נטחנה ונמאסה על כולם, אך לצאת בכתבה שחיפה לא תשחק באירופה אחרי 9 שנים (הפער הוא 7 נק' ויש עוד 15 נק' בקופה) מראה כי "השפל חדש" אינו נמצא במועדון הירוק, אלא אצל ה"כתב" שנוהג לחבק את אלישע לוי בכל הזדמנות.

מלחמה חסרת סיכוי

בקרב על עיניו של הקורא נחל Nrg תבוסה מבישה לעONEטה כאשר ניסה להתמודד איתו ראש בראש בכתבה על התפטרותו של חזן. בכל הקשור לכתבות על אוחנה, אבוקסיס, נמני, רביבו וברקוביץ' מסוכן לקחת סיכונים מיותרים היות שלשחק במגרש של אופירל'ה זה לא קל וברוב המקרים צפוי קרב אבוד מראש. לכן, לא ברור מדוע כ-10 דקות אחרי הבלעדיות שקיבל וואן החליטו ב-Nrg שהכתבה של ליאור לפוק היא פרסום ראשון. (אולי הם באמת פרסמו ראשונים את הכתבה מוואן…..)

מעיתונות היום

האי-תון של המדינה ממשיך בצניחה החופשית שלו והוא מסרב לפתוח את המצנח במה שעתיד להראות כהתרסקות וחוסר אונים טוטאלי. פרט לטור של אריה מליניאק שמצדד בהחלטה להעניש את בית"ר (היה נחמד אם כל גוף תקשורת היה מביא טור שמצנן את התלהטות היצרים מהימים האחרונים) לא מומלץ לדפדף לסוף העיתון (אלא אם כן מישהו רוצה שאורן זריף יסדר לו את המוח).

במעריב ממשיכים את תופעת הטורים האישיים מאמש כאשר על פני חמשת העמודים שניתנו לספורט אפשר למצוא לא פחות מחמישה כאלו. בעוד שאייל לוי מסכם בטור נפלא את עלילות בית"ר בבית הדין מאמש, קשה לי להבין מדוע נקראו אביעד פוהורילס ורון עמיקם לדגל אם שניהם ביחד מספיקים לייצר שני טורי דעה סתמיים שמסתכמים בצוותא בלא יותר מ-600 מילים שחוזרות על מה שכבר נאמר בכל מקום – בית הדין לא הקשיב להתאחדות. השניים כושלים בלשאול את השאלות הפשוטות כמו למה זה קרה? ולאן זה יוביל בעתיד? כמובן שתשובות לשאלות אלו גם לא תמצאו בטורים הללו.

בעמוד האחרון של המוסף אפשר למצוא את בחירת שחקן העונה של הכדורגלנים – לפי העיתון, הם אפילו הצליחו לשאול את גל אלברמן (שחקן העונה כמובן) מספר שאלות. כמו במקרי עבר רבים, גם הפעם מדובר בכתבה טובה וחשובה שמתפרסמת בזמן הלא נכון. אפשר היה בשקט לתת לה במה ראויה יותר במדור הספורט של לאחר החג, כשהיא מתנוססת בעמוד המקופל של עיתון סוף השבוע, ערכה וההתייחסות אליה יהיו בהתאם.

בהארץ מכבים את האש והשריפה מאתרי האינטרנט כאשר דואגים לספר על ערעור של קבוצות התחתית לבית הדין, ומגלים כי הן כלל לא צד בעניין והן לא יכולות לערער על ההחלטה. איתן בקרמן בטור פנטסטי מספר על החלק של ההתאחדות לכדורגל באלימות של אוהדי בית"ר ועל סטירת הלחי שספג תובע ההתאחדות. הטור גורם לתחושת סיפוק, שווה קריאה! שלומי ברזל בטור מעניין על סוגיית המאמנים באשדוד שהם חברים של בן זקן שופך אור מזווית אחרת על הסיבות לבחירת המאמנים בקבוצה מעיר הנמל. באק הרווי מסכם את העונה הסדירה ב-N.B.A באופן מקיף ושנון ונותן את דעתו לסיבוב הראשון בפלייאוף, לא מרתק אבל הוא היחיד מהעיתונות שעשה כתבה מסוג זה (אסף ביגלרוי מאתר טלספורט היה היחיד עד כה שעשה זאת באינטרנט).

פרסום הריוני
לאחר ה"פרסום הראשון" על הריונה של גברת התוכן התפנתי לנתח משמעויות….
לקח בדיוק שניה וחצי להבין שההריון מבעלי האתר, גיל מנקין, יבטיח לאופירה עוד שנים רבות כגברת התוכן הראשונה. בעקבות המהלך כנראה שגם הבלוג הזה מקבל חוזה לשנים ארוכות…מזל טוב !
לסיום : ביומיים הקרובים (שבת וראשון) לא יועלה בלוג תקשורת עקב חופשה פרטית.
נתראה ביום שני עם כוחות מחודשים. חג שמח וכשר לכולם.
לפניות, טענות ומענות themistopoloi@gmail.com .
מודעות פרסומת

Written by תמיס

אפריל 18, 2008 בשעה 10:21 am

פורסם בספורט

16 תגובות

Subscribe to comments with RSS.

 1. גרינוולד עיתונאי הכדורסל מספר אחת בארץ. שוב עשה בית ספר למתחרים

  tonzb

  אפריל 18, 2008 at 12:06 pm

 2. תקשיב טוב…אתה טועה ומטעה בעניין הפרסום של אופירע לגבי אשדוד ורביבו…עקבתי אחרי כל הידיעות שפורסמו בנוגע להתפטרות חזן..אז ככה : הראשון שעלה עם פרסום ראשון (ועזוב שעונים עכשיו כי ידוע שאפשר לשנות שעות בידיעה..) הוא יניב טוכמן בNRG שכתב שחזן יודיע בצהריים על התפטרותו, וזה נכון שאחרי כמה רגעים שינו את הקרדיט לליאור לפוק כתב של אשדוד…הכותרת באותם רגעים בוואן הייתה "חזן וג'קי מכנסים בצהריים מסיבת עיתונאים דרמטית באשדוד" (פחות או יותר בנוסח הזה), שאר האתרים בהבדלים של דקות כתבו שחזן צפוי להודיע על התפטרותו כי זה מתבקש וברור אחרי שאשדוד הודיעה לכל הכתבים להגיע בשלוש למסיבת העיתונאים.
  לאופירע ולאתר העילג שלה לקח כמה דקות לחבר את כל הנתונים ולהבין שאם יש מסע"ת אז זה לא בכדי לאחל חג שמח ורק אחרי כ-20 דקות פורסם שרביבו יאמן עד תום העונה…אני לא שייך לאף אתר ואין לי אינטרס לקדם אף כתב אבל חייבים לכתוב מה שהיה באמת..אם לא עקבת באון ליין עדיף שלא תכתוב שNRG גונבים קרדיט מיותר כי הם הקדימו את כולם כולל את ההיא שמשתפת פעולה עם ההוא שאין לו תעודת מאמן ויעמוד על הקווים באשדוד… ולגבי הכתבות של בן דור על רוני לוי זה מאוד פשוט..בן דור הוא פודל של אופירע, אין לו מילה בכלל, והוא מנהל את הקמפיין שלה בכדי לנסות ולפגוע ברוני וזאת בגלל שהוא לא מסכים לשתף פעולה עם אופירע ולתת לה פירסומים ראשונים… זהו, חג שמח וסחתיין על פוסט שלם בלי שגיאות כתיב.

  החתול הצהוב

  אפריל 18, 2008 at 12:39 pm

 3. לא כל האתרים עשו פולו לסיפור של קטש. גם ynet לא עשה ובשכל לא עשה, כי עד שלא רואים בעיניים או שומעים באוזניים או מקבלים אישור מהמרואיין שכך הוא אכן אמר, אין טעם לעשות פולו

  ענייני גרינוולד

  אפריל 18, 2008 at 1:34 pm

 4. גם לי לא נראה שגרינוולד ראה את הסרט, אבל דווקא נראה לי שקטש אמר את רוב הדברים. לפי קטעי הראיונות בערוץ 10, נראה שהוא היה די חם ואמוציונלי באותם רגעים והירשה לעצמו לשחרר ניצרה. אסור גם לשכוח שבאותם ימים הוא היה מתוסכל במיוחד, כי לא הייתה לו עבודה והוא היה ממורמר. אין ספק, ואללה והכתב שיחקו אותה.

  מצד שני, סיכוי לא רע שוואלה כן יאכלו אותה, אבל מסיבות אחרות. שמעון, כידוע, לא אוהב שריפות, והוא יבהיר לערוץ 10 שאם הם רוצים להמשיך איתם בקשר, כדאי מאוד שיורידו את הקטעים הבעייתיים ויערכו את הסרט מחדש.

  יהיה מעניין.

  וואלה וואלאק

  אפריל 18, 2008 at 1:49 pm

 5. שמעון, להלן הדון, לא יכול להגיד כלום לערוץ 10, הם הרי משלמים לו ולא ההפך. אין גורם אחר שיהיה מוכן לשלם לו מה שהפראיירים האלה משלמים.

  אריה

  אפריל 18, 2008 at 3:43 pm

 6. תראו תראו, "פרסום ראשון"
  http://www.one.co.il/Msites/Biz/InsideArticle.aspx?id=114365&bz=1

  לאופירע יש בנאדם חדש להתחנף אליו, יו"ר מועצת הכבלים והלווין הנבחר. וכמובן זורקת עוד כמה דברי חנופה לעברו, לעבר שר התקשורת וש"ס ("ניצן חן, שסיקר בעבר את ש"ס ומכיר מקרוב את הסיעה ואת רצונותיה לעזור לציבור, נבחר פה אחד ע"י ועדת האיתור"), ומלכלכת עוד קצת על היו"ר היוצאת ("נעמה הניג, היו"ר הקודמת. רק שניצן לא יבהל כפי שנבהלה הניג בהחלטות מכריעות"), כן, זאת שהעזה "לעבוד בשבת". בסדר אופירע, העיקר שהאתר שלך שומר שבת וכשר למהדרין. איך את יכולה להסתכל במראה כל יום מבלי להקיא על עצמך ?

  אני תומך בשידורים חופשיים לכולם, אבל אחרי שאני קורא את השטויות של אופירע אני לא יכול שלא לנטות לצד עריץ הספורט. בחיי שהם עדיפים על המכשפה הזאת.

  קורא מקדמת דנא

  אפריל 18, 2008 at 4:53 pm

 7. אגב, שימו לב לקו הפרו-פרו-פרו בית"רי שאתר השטויות, ההבלים והחנופה נוקט בו בכל הקשור להחלטת ביה"ד:
  כותרת ראשית :"עמוס לוזון: ביום רביעי החלטת ביה"ד תתהפך".

  שאר הכותרות: גורם בבית"ר: "אנחנו מקווים שביה"ד העליון יעשה צדק".
  "אביב בושינסקי: בסוף החוליגנים זוכים מההפקר".
  "אם העונש לא יבוטל, לא נופיע להמשך הליגה".
  "ההתאחדות לכדורגל תערער על הניצחון הטכני"
  (כמובן שלכל כותרת יש כותרת משנה נוספת אשר מביאה ציטוט נוסף, גם כן נגד החלטת בית הדין)

  ורק אחרי כל אלה, למטה למטה מתחת לפרסומות הכותרות והרעשים האחרים, מתחבאות להן שתי כותרות סמליות:
  "עבד רבאח: העונש שבית"ר י-ם קיבלה במקום"
  ועוד אחת מסתייגת:
  ""צריך לגזור ולשמור את הטבלה, הרצליה בצמרת"
  בהרצליה לא הסתירו את שביעות הרצון מהניצחון הטכני על בית"ר שקיבלו בבית הדין."

  בקיצור, אופירע את בזיון. חנפנית ומגעילה. לכי הביתה, את פשוט הבנאדם האחרון שצריך לקבל כוח. כולך רעל. לא הייתי נותן לך לגעת בכל דבר הקשור לעיתונות. מקסימום נערת מים, וגם זה בתנאי שתעבדי עם כפפות.

  קורא מקדמת דנא

  אפריל 18, 2008 at 5:00 pm

 8. תמיס. תעזוב את זה. אבישי מתיא שעשה את זה לפניך לפחות היה מריר מהיחס שקיבל שנים מרפאל נאה והיה איש מלא ארס ועורר שריפות.

  ברק בן אבינועים

  אפריל 18, 2008 at 5:04 pm

 9. מסכן התינוק. מסכן.

  זו אמא שלי?? לא!!!!!!!!!!!!!!

  אפריל 18, 2008 at 5:15 pm

 10. קודם כל חג שמח לכל קוראי הבלוג ולכותב הבלוג. אני לא מסכים איתך שהקרדיט ניתן בצינויות אלא סוף כל סוף הלוואי ויהיה שינוי ביחס של האתרים האחרים לאתר מסוים וכל הכבוד ומגיע צל"ש לכל האתרים שנתנו לוואלה קרדיט ודווקא ציון לגנאי לאתר וואלה שהוא היחידי שפרסם את התגובה של קטש ומכבי בסוף ללא קישור. עוד ציון לגנאי ששכחת זה לעיתון של המדינה שלא הזכיר במאומה את הפרסום של אתר וואלה וגם אתר ynet אז זה לא רק one . כמו כן אם הדברים שפורסמו אינם נכונים וואלה צפוי לתביעת דיבה רצינית וכל האתרים לא כי הם נתנו לוואלה קרדיט. קח את זה לתשומת לך ולא רק ללכלך על האתרים האחרים מתי שלא צריך.

  חג שמח

  שי

  אפריל 18, 2008 at 5:46 pm

 11. תמשיך ככה…

  רן

  אפריל 18, 2008 at 7:17 pm

 12. קבלו סקופ מאחורי הקלעים. ביום רביעי בשמונה בערב התייצב שלמה חסיד באימון מכבי בהדר יוסף, כדי לעשות ראיון חג לטלספורט עם גיא גודס, כפי שנקבע עם גודס ערב קודם. ומה רבה היתה הפתעתו של חסיד כי חרף החברות ביניהם, גודס פשוט הבריז לו, וגם לא ענה לטלפונים. לחסיד נמאס מגודס וכה הוא שלח לו בא.אם.אס 'זיינת אותי. אני לא אשכח לך את זה בחיים'. גודס שהבין כי הוא הולך לקבל בראש מהכתב שכבר עשה תחקירים על גדולים וחשובים ממנו בידיעות תל אביב, מיד צלצל אליו והזמין אותו אליו לביתו כדי לקיים את הראיון המתוכנן – שמופיע כעת בטלספורט. בדיוק לפני חצי שעה טלפן לחסיד עורך טלספורט דורון ברגר וסיפר לו כי ברגעים אלה ממש העלה וואן ראיון מיוחד עם אותו גודס, שכזכור הבריז לחסיד בפתאומיות. באותו רגע הבין חסיד כי האמא לעתיד גברת התוכן היא שאיימה על גודס לבל יתראיין לטלספורט, וזה מה שגרם לו לברוח

  אופירה קיבלה בראש

  אפריל 18, 2008 at 8:30 pm

 13. וכשבוואן הבינו שאיבדו את הבלעדיות על גודס, מיהרה שפחתה ל אופירה מיכל גרונלנד לחייג לספחיה, כדי שזה יארגן לה ראיון עם ספליטר – שבכל מקרה לא מתוכנן לשחק מול מכבי, אלא אם יתרחש שוב נס יציאת מצרים, וטאו תעבור איכשהו את צסק"א

  המשך הטוקבק

  אפריל 18, 2008 at 8:38 pm

 14. ולהגיד : מאמי \כפרה \נשמה. לא יותר. אני מרחם על מי שיהיה איתן בחדר התקשורת במדריד.

  2 פאקצות שיודעות רק ללקק

  אפריל 19, 2008 at 5:25 am

 15. החתול הצהוב צודק בעניין הידיעה על חזן. בוואן הכתבה פורסמה לראשונה ב-10:27, אחר כך הזיזו את השעון…

  תיקון

  אפריל 19, 2008 at 11:32 am

 16. עוד לא החלטתי מה מביך יותר, הפוסטים או הטוקבקים מלאי החשיבות העצמית של עיתונאים קטנים שמחפשים להגדיל את עצמם בדרכים מביכות

  חכם

  אפריל 19, 2008 at 4:06 pm


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: