עומדים בשער

ביקורת על תקשורת הספורט

ניגוד אינטרסים ברחוב קרליבך

with 29 comments

אמש ללא ספק היה אחד הערבים הקשים שעברו על יואב גולן עורך מדור הספורט של מעריב, מצד אחד יושבים לו על הראש כתבי דסק הכדורסל הכי חזק בעיתונות הישראלית עם הפיינל פור של מכבי, מולו בטלוויזיה, מעפילה מנצ'סטר יונייטד, אולי הקבוצה האנגלית האהודה ביותר בישראל לגמר ליגת האלופות ועל קו הטלפון מנדנד אביעד פוהורילס משהו על ראיון עם מתיאוס שיתפרסם במוסף "סופשבוע" וצריך לקבל קידום הבוקר במוסף. רק כך אני מתאר לעצמי, בכאוס שכזה  יכול היה גולן לבחור דווקא בקידום לכתבה של פוהורילס ככותרת הראשית למדור הבוקר.  נכון היום זה ערב יום השואה ולכל בר דעת ברור כי מתיאוס מספר על ביקורו ביד ושם בכדי לצאת לידי חובה. הגיע הזמן שהעיתונות הישראלית תפסיק לנגן לנו סיסמאות של אישים גרמנים כאלו ואחרים בנושא. העובדה כי ההפניה היא לראיון מיוחד שיתפרסם במלואו רק מחרתיים פשוט מקוממת. לו היו בוחרים במעריב ללכת עם מתיאוס עד הסוף ולפרסם את הראיון עימו הבוקר במדור הספורט, הכותרת הייתה ראויה -לא יותר. בתוך העיתון יש תוהו ובבוהו שלם, שלושת העמודים הראשונים נתונים ליעקב זיו ודורון כהן שמצליחים לחנוק את צמד משחקי חצי גמר ליגת האלופות מכל זווית בנאלית אפשרית. אותו שיר הלל ליונייטד, אותו הספד לברצלונה הגדולה ומעל כולם עוד כתבת צבע על מיכאל באלאק. מבלי להתאמץ אני יכול לספור כרגע מזיכרון בלבד ארבע כתבות אינטרנט שונות שקראתי על הגרמני העונה. הבחירה להתמקד בו היא שטחית וידועה מראש- זיו ממך ציפיתי למעט יותר תעוזה והרפתקנות.

פרויקט הפיינל פור של מעריב נראה חיוור לעומת זה שנמצא באי – תון של המדינה וזאת על אף שכתבי הכדורסל הבכירים יותר נמצאים אצלו. חגי סגל פשוט לא פגע  בראיון שלו עם צביקה שרף בעוד עופר שלח מנסה וכמעט מצליח לעניין עם השוואה ביו מכבי לסיינה רק כשאתה מכיר חלקים ממנה בעל פה מעשרות שידוריו העונה קשה לך לסיים אותה מבלי לדלג על שורות מסוימות. הבדיחה של לתת לאבי רצון לכתוב טור דעה בכלל לא מצחיקה, רצון עם כל הרצון הטוב משחזר קטעים שכבר שמענו וקראנו בעבר – הכדורסל באירופה מת, מכבי זוהי פיקציה וכו'… דווקא הכתבה של ניר שועלי בדף האחורי הייתה צריכה לקבל קידום משמעותי, בדיוק מאה ימים לפני פתיחת האולימפיאדה תוהה שועלי כיצד התנהלו זוכי המדליות הישראלים במאה הימים האחרונים לפני האולימפיאדה – בהחלט כתבת היום. למה לפתוח את העיתון: לא למה? איך? מהעמוד האחורי. למה לא: השיעמום של העמודים הראשונים

באי – תון של המדינה הלכו הכי חזק על פרויקט הפיינל פור. אך לפני שאגיע לשער הלא ברור שבו מתנוססת חצי האמירה : "אם תרצו" כשהשלכה לחגיגות ה-60 של המדינה, רציתי לספר למדור כי אם הוא היה נבחן בפסיכומטרי הבוקר היה נכשל, שכן היום הוא יום רביעי ולא חמישי (הסתכלו על התאריך של המדור), כנראה שרעיון הזזת השעונים של וואן מחלחל לתוך מערכת הספורט במוזס. המדור החגיגי מתגלה כלא חגיגי בעליל, רפאל נאה שוב מדבב את אהדתו למכבי דרך טור פרשנות מאולץ בעוד מליניאק מנסה לקצור את שדות העונה הבאה של הצהובים תוך גיבובים של חידודי לשון. מותר לשאול האם מגיע לרז שכניק  קרדיט על כתבת הפיינל פורים האחרונים אם הוא הוציא מהארכיון את הכתבה מלפני שנתיים והוסיף את החלק על פראג? ושלא הופתעתי לגלות שגם שאראס ופארקר גויסו לאווירת החג. היחיד שהביא תוצאה כביכול הבוקר בנחותון היה מנחם גנץ, לא איש ספורט במקור שביקר בסיינה והביא כתבת רקע על סיינה שחסרה יותר מידי עומק מקצועי. לא מובן כיצד הכותרת של הראיון של וויל ביינום מאתמול: "עם קטש לא היינו מביאים גביע" נדחקת לסוף הראיון הבוקר, שיקולי עריכה מוטעים כבר כתבתי הבוקר, לא?  מי שבכל זאת מחפש קצת כדורגל יוכל למצוא אותו בעמודים האחוריים ליד טור מלוקק של אמיר אפרת לגרנט, טור שמציב את השאלה היכן בדיוק יושב אפרת הערב בסטמפורד ברידג' או האם הוא מקבל כרטיס למתחם הוי.איי.פי בגמר?  למה לפתוח את העיתון: בגלל שזרקתי כבר את העיתון התיאום שלו מלפני שנתיים. למה לא? כי במוסף 24 שעות מופיעה הכתבה הבאמת מעניינת על הסרט על קטש שישודר מחר.

החינמון משלם את המחיר על הניסיון ללכת בקו הסמלי של יום הזיכרון לשוא ולגבורה. כתבתו המושקעת והמייגעת של רונן דורפן (אני הפסקתי לקרוא באמצע) תופסת כ-50% מתכולת המדור, ומבקיעה גול עצמי לא מחוייב המציאות. ליאב נחמני ממשיך להתעסק בסאגת שידור הכתבה על עודד קטש בערוץ 10. למרות שבתאריך22.4 ציין נחמני שהסרט יידחה לימי הקיץ הוא ישודר כמו גדול מחר בערב, אך היום ממשיך נחמני לעורר סערות עם חשיפת תביעה אפשרית של קטש על כך שערוץ 10 הוציא דברים מהקשרם. בעוד שקטש ועמיאל שתו טקילות במסבאה זניחה באזיה חור בגליל, העלו בערוץ 10 כיתוב בפרומו לידיעה כי "עודד השתכר לפני משחק של מכבי". אין טורים אישיים לקראת המשחק של צ'לסי ליברפול, פרט לניסיון כושל של עמית לוינטל לעניין במשהו את הקוראים. חבל שלא מופיע ניתוח מקצועי (אפילו של שלמה שרף…) למשחק אמש. גם כתבות לקראת הפיינל פור הם טיפה בים בהשוואה לציפייה. למה כן: כי הוא חינם ובגלל הניסיון של נחמני לעורר סערה (בכוס מים?) למה לא: יש דברים טובים יותר לעשות.

בהארץ לא השתנה שום דבר מאז אתמול. ההתבססות על כתבות מעיתוני העולם הגדול נמשכת גם היום. כתבותיהם של מרטין ליפטון וג'יימס דאקר לקראת חצי הגמר של היום בערב בהחלט שנונות ובזווית אחרת שסוף סוף גורמת לקורא לצפות למשחק בזכות שני ספורים מעניינים על ג'ון טרי הקפטן והאדם ועל סטיבי ג'י ויחסיו עם רפא בניטז. ההתייחסות של דוד מרואני (ברוך שובך) ומשה הרוש לסוגיית מכירת מאור בוזגלו לקבוצה ישראלית בהחלט מחדשת ושופכת אור על המצב, יפה גם הניסיון להביא את תגובתו של יעקב בוזגלו שסירב להגיב. גם כתבתו של דור בלך על הבלאגן החוגג בהפועל פ"ת הוא פולו אפ יפה למה שהתחילו אמש באתר של ערוץ הספורט עם הכותרת "אנחנו פשועים? מחפוד ישב בכלא". למה כן: בזכות הרזומה וכתבות ברכש, למה לא : אין בכלל התייחסות (עם כל הכבוד לפייזר) לפיינל פור.
 
(ז)ליגות בעולם     

 

כמעט כהרגלו בקודש ממשיך עריץ הספורט לשגע את צופיו, אפילו אם נשאל את אבי בר איזה ליגה משודרת באיזה ערוץ ,אני בספק רב אם אפילו הוא ידע לזהות.                         

מארץ המגף – בכל שבוע אמור (ובמקרה הזה זה אכן שם של דג) אחד הערוצים הפתוחים לשדר את המשחק המרכזי. בר, טלפז ושאר הירקות לוחצים חזק על הזמבורה הקרובה לידיהם כדי שיוכלו (בפעם המי יודע כמה) לצפצף על צופיהם, וחמור מכך על כספם. ביום א' בשעה 16:00 נוכל ליהנות כולנו מקרב הזברות בין יובנטוס (הבטיחה מקום בצ'מפיונס) לסיינה (נשארה בליגה),  במקביל יאלצו חובבי הכדורגל מאיטליה לרפרש בכל דקה את דף תוצאות הלייב כי הדרבי הלוהט בין אינטר (ניצחון והיא אלופה) למילאן (נלחמת על כרטיס לצ'מפיונס) לא ישודר בשום מקום. בושה וחרפה.   

הבונדסליגה – הליגה הגרמנית אולי גמורה, אך אין זה אומר הצופים ויתרו על השידורים. שני המשחקים שידורו ביום שבת הקרוב וביום ראשון יועברו בערוץ המינוס, למה? גם לי אין מושג היות שבערוץ החינמי באותן השעות מועברים שידורים חוזרים מתקופות פרה היסטוריות (בהם לבאן מרסר עוד לבש אדום…), גועל נפש.            

הליגה הארגנטינאית – חבל שאין לי צילום מסך (לא חשבתי שיהיה צורך) היות שמה עשו בעריץ הפעם עובר כל גבול. הפרסום הראשוני בלוח השידורים היה כי הליגה הדרום אמריקאית תועבר בערוץ החינמי (שעת המשחק, והקבוצות המשחק עדיין לא היו ידועים). הפלא ופלא, היום בבוקר שפשפתי את עיניי מאתיים פעם כלא מאמין לחוצפה, "הסופר קלאסיקו" בין ריבר לבוקה ישודר בערוץ המינוס. על הנייר נראה שלעריץ אין ברירות, שני שידורי הליגה הספרדית בין השעות 20:00 ל-00:00 מונעים את העברת המשחק (בשעה 21:05) בערוץ החינמי, אך אותי זה לא מעניין. התחייבות לתוכן השידורים הינה הסכם בין הערוץ לקורא שיודע מה מגיע לו ומה לא, זהו חוזה לכל דבר ועניין. פשוט יש כאלה שאותם זה ממש לא מעניין.

שיגעון ה-N.B.A – כגודל הציפיות גודל האכזבות. הבטיחו פלייאוף אטרקטיבי, שידורים רבים (בערוץ החינמי) ואיזור N.B.A באתר האינטרנט, אז הבטיחו. סדרות הפלייאוף עוברות ליד האוזניים של צופי העריץ (שעוד נשארו נאמנים בלית ברירה). לא שידורים ולא נעליים, אמנם בלילה האחרון שודר המשחק בין ניו אורלינס לדאלאס בערוץ החינמי, אך זה כמו כוסות רוח למת, היות שאת האמון כבר מזמן איבדנו. טלפז, תתעשת קח לתשומת ליבך את הנושא ותקיים את מה שהבטחתם.

פיינל פור – שידורים ישירים באתר האינטרנט, אולפן פיינל פור בערוץ הגניבה, ימיה הגדולים של מכבי בגולד, צילום נדיר של מוני פנאן מסתפר בערוץ החינמי וכתבות צבע על דה רוסה ומקל בערוץ המינוס, אלו בערך חלק מהפרומואים לקראת סוף השבוע הצהוב שמתקרב. אולפן הפיינל פור בערוץ הגניבה הוא תעודת עניות (נוספת) לעריץ, מה הטעם לצפות במשחק (באינטרנט לדוגמא) בלי הפרי גיים (תשלמו, אז תראו…). נראה שבעריץ לא יודעים את מי לרצות לקראת סיום העונה ומדבר השידורים הצפוי. האם לפנק את אלו שמשלמים על ערוץ הגניבה, לדאוג לאלה שעדין בונים על הערוץ החינמי או לארגן למעמד הביניים שיכול לשלם על ערוץ המינוס (למרות המינוס בבנק). ת-ת-ע-ו-ר-ר-ו !!!

הספורט הלבן גם מתלכלך – כמו מגיפה חשוכת מרפא, הגיעו שידורי הטניס גם לערוץ הגניבה. טורניר ברצלונה היוקרתי ייערך בסוף השבוע וערוץ הגניבה יעביר את חצאי הגמר ואת הגמר. יש לציין שזוהי הפעם הראשונה בה מועבר שידור טניס בערוץ בתשלום. מה אפשר עוד לומר ?!?!?!

פדלאדות לאור ירח

הלשון שלא נגמרת – אחרי ששלחו את את פאר לדוחא עם מצלמות, מקררים ושאר מוצרי חשמל כדי לספר על מדעה הקסום ולזכות לתמונה של פאר בארץ האיסלאם העשירה, החליטו ב-Ynet שחייבים ללטף את כותבת הטורים המסורה שלהם. קבלו את הכותרת לכתבה הבאה :

כן שחר, רק כאן את יכולה לחזור לעצמך. אל תתייחסי למה שאומרים, רק ב-Ynet תוכלי לחזור לעצמך. מספיק עם הביקורת על הכותבת (אה, הטניסאית…) שלנו. רק כאן שחר, רק כאן.

אפשר קצת אחרת – למרות שמאז עזיבתם של שרון חלבי ורועי רובינשטיין המכללה הפכה לאתר של כתב אחד (אשר גולדברג), מנסה דורון ברגר לעשות דברים קצת אחרת. כתבה על משחק בליגה ב' שהופיע בראשי, בהחלט אינו דבר נפוץ בקרב תקשורת הספורט. אמש הועלו שתי כתבות בהחלט מעניינות. סיפורו של גולדברג על נבחרת ארץ ישראל בשנות ה-40 בהחלט מרתק ונחמד לקריאה. הכתבה של שחף קורנפלד על איתי שאבו שעובר לסאותהמפטון היא היחידה (שאני ראיתי בכל אופן), אך המיוחד בה הוא שהיא נלקחה היישר מהאתר "כדור" שעוסק בליגות הילדים והנוער, האתר בבעלות טלספורט.

 גולדברג VS שפונדר – בפינה הימנית עם יותר מ-30 שנות ניסיון נמצא אשר "השועל הותיק" גולדברג שהעלה ידיעה לפני כחודש על מקרייב. בפינה השמאלית ממוקם אור "אני מעריץ את אופירה" שפונדר שקורא תיגר על הידיעה הישנה, המפסיד בקרב יחזור לתת הסברים בבושת פנים עם הזנב בין הרגליים. תשפטו בעצמכם, מי צודק…

      

 

סדרי עדיפויות לקויים – באתר "התיקולים מאחור והאורגיות של הנשואים" החליטו אתמול להראות מהו סדר העדיפויות שלהם. בעוד שאתרים אחרים עידנו את הידיעה, בעוואןטה השתמשו במילה טרנסווסטיטים לעומת זונה ממין זכר. ביום בו יש חצי גמר ליגת האלופות זה סדר העדיפויות של "אתר הספורט" גועל נפש וחוסר מקצוענות.

ביקורת על שידור משחק הגומלין מנצ'סטר -ברסה, מאת דן :

אתמול, כמו בכל ערב של ליגת האלופות, התיישבתי לראות את המשחקים אשר שודרו בערוץ הספורט. אני צופה אדוק בדיוק כמוכם (אני מניח) של ליגת האלופות עוד מימי האולפן הראשונים. להזכירכם אז זכה אולפן ליגת האלופות אף בתואר שידור המשחקים הטוב ביותר מבין כל השידורים באירופה, והוא באמת היה מצוין. אך מאז זרמו הרבה מים בנהר.

הפרי גיים ארוך יתר על המידה. בערב כמו אתמול בו יש רק משחק אחד אפשר לקצר אותו בחצי. יעל בן דב אכן חמודה אך לא תורמת כלום לאולפן למעט קטע מצחיק או שניים שמצאו עבורה ביו טיוב, אך זה עוד מילא. איציק זוהר מדרדר את כל הדיון באולפן לרמה של הטריבונה בימיה הטובים. הוא צועק, מתלהם, מביע דעות נחרצות שלולות כל הגיון, ומרבית הזמן מוצאים עצמם כל אחד משלושת חברי הפאנל (נדב, אבי ומודי) אובדי עצות אל מול הבלגאן שהוא משליט באולפן. בימים של אלי אוחנה, חיים רביבו או מוטי איווניר השידור היה עשרות מונים יותר נעים לצפייה. לצפות ולהתבייש.  אך שוב, זה עוד מילא. נעבור למנה העיקרית.

השידור עבר לאולד טראפורד אל שגיא ויורם. ארבל (שדר שידע ימים גדולים יש לציין) שכבר מזמן לא מסוגל להבדיל בין פטריק יואינג לבוז'אן קרקיץ הוא פשוט בושה לאינטליגנציה שלנו. שגיא כהן מצידו ממציא כל מיני תיאוריות מהפכניות על כדורגל שרק הוא מכיר. בדקה הראשונה ביצע סקולס עבירה על מסי שהייתה בפירוש על הקו של הרחבה או קצת מחוצה לו. ישר קבע שגיא נחרצות  כי העבירה נעשתה בתוך הרחבה ונמנע מבארסה פנדל שלא בצדק, לא עזרו ההילוכים החוזרים שהראו בפירוש כי הרגל של מסי הייתה במקרה הכי טוב על הקו-  הוא עמד איתן על דעתו הלא נכונה. הגדיל לעשות יורם ארבל שטען כי מיקום מבצע העבירה הוא הקובע? טענה אשר גם בחלומות הכי גרועים של קברניטי פיפ"א לא עלתה במוחם, נקווה שהם לא מקשיבים לשידור הישראלי.

כעבור 4 דקות, שתיים מתוכם בשליטה של מנצ'סטר בכדור, הכריז שגיא  כי זו הפתיחה הכי טובה של ברצלונה למשחק העונה- עוד טענה תמוהה בלשון המעטה. יש לציין שכבר באותו רגע הגיעו מים עד נפש. לאבא שלי יש חבר טורקי, ומתוך הכנות לערב השואה בו יוחשכו הערוצים מחר הוא שלח אותנו לערוץ התורכי שנהיה בטוחים שאכן נוכל לראות ליברפול- צ'לסי, ואז חשכו עיניי.

חשבתי שבגלל הטלוויזיה הישנה שלי הצבעים לא טובים- אך בשנייה שלחצנו על ערוץ 160 בשלט (הוט) ראיתי שהטלוויזיה בסדר גמור, גם הסאונד שנשמע לי נמוך משום מה פתאום עלה עשרות מונים. לא היה מה להשוות בין השידור התורכי המצוין לבין איכות השידור הירודה הן בתמונה והן בקול שסיפק לנו ערוץ הספורט. גם הפרשן היה הרבה יותר ברור על אף שאני לא מדבר או מבין חצי מילה בתורכית. באותה שנייה התקבלה ההחלטה להישאר בערוץ התורכי וכך הרווחנו  שתי ציפורים במכה אחת- גם איכות שידור טובה בהרבה וגם הימנעות מצמד הליצנים ששידרו את המשחק אצלנו.

תודה למנחם גדיה : ביומיים האחרונים פורסם כי המשחק בין צ'לסי לליברפול יועבר בערוץ SAT1 הגרמני, קבלו סקופ קטן. ל-SAT1 יש שלושה ערוצים, גרמני, אוסטרי ושוויצרי. האתר שנקלט בארץ הוא האוסטרי דווקא ולכן המשחק לא היה מועבר בו. רק התערבות של גדיה גרמה לטכנאיי YES לכוון לווינים כדי לקלוט את הגירסה הגרמנית שתשדר את הערוץ. קבלו את לוח השידורים של הערוץ הגרמני, והערוץ האוסטרי. בלי שום קשר גם הערוץ הטורקי סטאר ישדר הערב את המשחק, וע"פ הביקורת של דן אולי כדי לצפות בו. המשחק משודר בערוצים הללו. 

לפניות, טענות ומענות themistopoloi@gmail.com

מודעות פרסומת

Written by תמיס

אפריל 30, 2008 בשעה 10:59 am

פורסם בספורט

29 תגובות

Subscribe to comments with RSS.

 1. כל כתב נורמלי עובר על הכתבה שלו, מתקן שגיאות כתיב, משפטים והקלדות שגויות.

  חבל שאתה לא עושה את זה, כי כל העסק המביש עם שגיאות הכתיב העלובות שלך נמשך יותר מדי זמן.

  בסיום כל כתבה

  אפריל 30, 2008 at 11:11 am

 2. לא רע. צריך להרחיב על ההתרסקות של דסק הכדורסל בהארץ. לא לחינם הם הולכים כל הזמן בגדול כל ליגת האלופות והכדורגל העולמי בגלל האיכויות של עוזי דן וכתבי החו"ל שלהם ועל כדורגל ישראלי (מרואני, בקרמן וכו') או אן.בי.אי ותרגומים אמריקאים. פעם הכדורסל היה הדסק הכי טוב בהארץ עם אלי סהר, אביב לביא, קופמן, אפילו בתקופה של בורוביץ' עוד היה מה לקרוא. היום אין שם כלום. מי שאוהב כדורסל קורא מעריב או ישראל היום, מי שאוהב כדורגל עולמי קורא הארץ. והשאר קוראים ידיעות

  משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אפריל 30, 2008 at 11:16 am

 3. 1. טעויות הכתיב פחות מעיקות כשיש בשר כמו הפעם.
  2. יפה שיש ביקורת טלוויזיה אבל היא הייתה מפוזרת ומחופפת.
  3. תרחיב על הקשר בין שחר לווינט. אלו הדברים שבלוג כזה צריך לנגוע בהם

  רוקבן וג'ולייטה

  אפריל 30, 2008 at 11:29 am

 4. אז נכון שיורם ארבל מבייש את נעוריו (במיוחד בשידורי הכדורסל), אבל לגבי הפנדל הוא צדק. מיקום מבצע העבירה הוא הקובע.

  ארט

  אפריל 30, 2008 at 11:31 am

 5. מיקום מבצע העבירה לא קובע
  אין דבר כזה
  אם אכן זה היה נכון אז כל משחק היינו רואים עוד שישה פנדלים

  איזור ביצוע העבירה הוא הקובע, ולכן אם הרגל המוכשלת הייתה מחוץ לקו זהו אינו פנדל

  גיא

  אפריל 30, 2008 at 11:35 am

 6. אני מבקש להתייחס פה למתחרים שלך, מורו ופוליצר. שניים עם שמות יומרניים לעומת העליבות של הפוסט שלהם. למה יש לי תחושה שהם שליחיה של גברת התכן והריכולים של המדינה? אני מגיב פה כי הם לא ראויים שאגיב אצלם, עד שיחליטו שמה שמגברת הריכולים אין מה ללמוד.
  תמיס אתה משתפר מיום ליום.
  ולבית הדין של הכדורגל שפסק משחק חוזר והפחתת העונש לבית"ר, אין לי אלא להדגיש איזה אוכלי חינם הינכם. שפנים והיפוקרטים.

  פופיק ארנונה

  אפריל 30, 2008 at 11:36 am

 7. מילא הפנדל, ארבל ושגיא כהן התעקשו שמי שמסר לסקולס היה פויול ולא זמברוטה, וכל המחצית הראשונה בנו על כך תיאוריות ופרשנויות. רק במחצית מישהו העיר להם שהם טועים.

  גיא

  אפריל 30, 2008 at 11:45 am

 8. דן, מבקר השידור – המעבר לערוץ הטורקי הציל אותך מעוד ביזיון מבית שגיא כהן (וארבל שנשרך אחריו): כהן החליט שדווקא פויול (ולא זמברוטה) הוא האחראי להרחקת הכדור האומללה שהובילה לשער של סקולס.
  מאותו רגע החליטו כהן וארבל שפויול "איבד את הביטחון אחרי הטעות", שמיליטו צועק עליו/ מנסה לנחם אותו, שמאותה טעות "הוא נראה כבוי"(ציטוטים לא מדויקים שמיטיבים עם השניים) ושאר ירקות הזויים. בקיצור, כמיטב המסורת של שגיא כהן (מי אמר מילאן-ליברפול?), שאוהב לתפוס פרט אחד מהמשחק ולבנות עליו תיאוריה שלמה. אם זה לבחור שחקן אחד כפייבוריט שלו בתחילת המשחק ואז להוכיח כל המשחק למה הוא השחקן הכי טוב, או להמציא איזה מקרה (כמו אתמול) ולבסס עליו מניפסטים ופילוסופיות.

  1. מישהו מהאולפן – ואני בטוח שמישהו הבחין בכך – לא יכל לעלות מול השדרים וללחוש להם שיעזבו כבר את פויול בשקט?
  2. טוב יהיה אם בערוץ הספורט ישקלו שוב את הקרדיט המוגזם שניתן לשגיא כהן, "איש רוח" שבעיקר עסוק בלעשות רוח מהמשחק, מאוהב בעצמו ובתיאוריות שלו, ופשוט מפריע לראות את המשחק. אפילו יש לי מועמד ראוי: מוטי איווניר, איש מקצוע צנוע וראוי.

  נ.ב. בחיאת מודי, תדאג שיחליפו כבר את איציק זוהר, או שלפחות ישימו לו איזה רסן על הפה בכל פעם שמישהו אחר מדבר. נמאס מהרעש שהוא עושה.

  מוז

  אפריל 30, 2008 at 11:46 am

 9. יופי גיא. לא יכולת לחכות חמש דקות עם התגובה?
  🙂

  מוז

  אפריל 30, 2008 at 11:47 am

 10. תמיס, זה בשבילך: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3537789,00.html ,מקווה שזה יעזור לך באיזשהו אופן למצות את כל עניין השת"פים בין גורמי התקשורת(ובעלי הון ומקושרים למינהם) שדורסים כל חוק,מוסר ואתיקה(כבר שנים לא מייחסים לכל אלא חשיבות) ופוגעים בנו הצרכנים, לתשומת ליבך,

  אלי

  אפריל 30, 2008 at 12:07 pm

 11. אלי,

  תודה רבה על הלינק. בהחלט ייעשה בזה שימוש לקראת סוף השבוע הפורה.

  תמיס

  אפריל 30, 2008 at 12:10 pm

 12. רונן דורפן הוא חרטטן שלא נגמר, ממחזר חומרים סידרתי. עיתונאי שכל היום על האינטרנט, מגגל בלתי נלאה.

  אבל אם ישראל היום משלם לו, למה שלא יעשה "העתק הדבק" מאוסף הרשומות שלו וייקח מהם קצת כסף?

  דאוד

  אפריל 30, 2008 at 12:50 pm

 13. מישהו מוכן להעלות את הלינק לבלוג המתחרה בבקשה?

  יריב עמית

  אפריל 30, 2008 at 1:14 pm

 14. אכן מזל שלא המשכתי לראות את השידור בערוץ הספורט

  לפי דעתי רמי וייץ ומוטי איווניר הם אחלה אופציה לשידור המשחק

  גם איציק זוהר בתור פרשן מביא את ההבנה שלו בכדורגל נטו, ולא צועק ומתלהם כמו שהוא עושה באולפן
  גם נדב יעקבי בסדר גמור, גם אבי מלר

  רק לא יורם שהפסיק לראות אי שם בשנות ה-90

  דן

  אפריל 30, 2008 at 1:22 pm

 15. משהו מאתמול.

  היום בבוקר אני מוצא בעיתון ידיעות אחרונות של אתמול כפולת עמודי אמצע על "השדים הירוקים", תחת כותרת המדור "ביזנס" במגזין "24 שעות". כלומר, לא בספורט. כתבה על איך הפכה מנצ'סטר יונייטד מקבוצת כדורגל לעסק בשווי 1.5 מילארד דולר, שהרוויח בעונת 2007 (עונה? או שנת מס?) סך של 117 מיליון דולר, לפני מס. כתבת אקסטרא כזו שלקוחה ישר מגלובס/דה מרקר, מי לא יקרא?

  הכתב, מאיר אברג'יל, מעיד בדרך סיפורית לאיזה פקיסטני שפגש ברכבת, "אני מתעסק בספורט. מנצ'סטר יונייטד הזמינו אותי כדי להראות לי מקרוב איך הפכו בעשר השנים האחרונות את מותג הספורט האהוב בעולם לעסק כלכלי רוויח, מחלבת מזומנים שמגלגלת מאות מיליוני דולרים בשנה".

  גילוי נאות לעילא ולעילא, כולל עקיצה מתבקשת של אוהב ספורט אמיתי, שלא אוהב את מסחור היתר של הספורט, וקורא לזה בכינוי גנאי חלבי (תרתי משמע) "מחלבת מזומנים". אין יותר גילוי נאות מזה, נכון? אז מסתבר שכן.

  רק בפרק האחרון, בטור השמיני של הכפולה, אחרי שצלחתי 7 טורים, פתאום אני מגלה שאני בכלל קורא כתבה של צד שלישי, מישהו שהסתנן לתוך ידיעות אחרונות, וגילה משהו שידיעות אחרונות המוכשרים עושים. ואני מצטט:
  "גם בישראל יש מי שקלטו את האפשרויות הכלכליות שטמונות ברכישת זכויות המרצ'נדייז של מועדוני כדורגל מובילים באירופה. YPL, חברה ישראלית שמתמחה ברכישת זיכיונות למותגים מקומיים ובינלאומיים מובילים (מקבוצת "ידיעות אחרונות"), רכשה לאחרונה את הזכויות…"… וכאן הצטעפו לי העיניים, חזרתי שוב ושוב לקרוא את החוצפה הזו כדי להאמין.

  במקום לשים "מ" של מודעה בראש הדף, הם מוכרים כתבה על מנצ'סטר יונייטד בבלוף אחד גדול, וההוא מידיעות אחרונות עוד מראיין את אנשי YPL, ומביא את התשובות שלהם לראיון העיתונאי המבריק הזה, שרק במזל לא תייגו אותו בתור "פרסום ראשון" על הפריצה של YPL לתחום המרצ'נדייז.

  והשאלות של "הכתב" ל-YPL. הו, השאלות, זה על גבול ה-HALERIOUS:
  "איך הגיבו ביונייטד ובברצלונה לפנייה שלכם?" (בלה בלה בלה "בסוף הם הסכימו לתת לנו צ'אנס ואני בטוח שהם לא מצטערים". איך יצטערו עם כזו מכונה משומנת של עיתון שיש לו מדינה?!);
  "היום בערב ישחקו שתי הקבוצות שלכם זו נגד זו. בעד מי תהיה?" (באמת איכפת למי מכם מה מנכ"ל YPL אבי מורגנשטרן מקבוצת "ידיעות אחרונות" ענה כששאלו אותו על שתי הקבוצות "שלו"?).

  ורק אז שמתי לב שכל ה"כתבה" הזו רצופה תמונות של מרצ'נדייז שעד כאן חשבתי שהם של מנצ'סטר, ולגיטימי לשים אותם בכתבה ניטראלית, אבל בהסתכלות שנייה ומקרוב הם בעברית, וזוהי בעצם מודעת פרסומת לזבל ש-YPL מתכוונת למכור לילדים שלי.

  S&M

  אפריל 30, 2008 at 1:31 pm

 16. אכן הבלוג הולך ומשתבח.
  זה שאתה אבחנת את ערוץ הספורט והתחמנויות שלו כאויב צרכן הספורט הישראלי מספר אחד זה חשוב ביותר. אל תרפה ואל תירתע.

  ארתור הלוחם

  אפריל 30, 2008 at 1:33 pm

 17. אי אפשר לתקוף כל דבר שמשודר בערוץ הלייב. אם טורניר ברצלונה לא שודר בעבר בשום ערוץ, אז אין כאן בעיה של זליגת תכנים. להיפך, בשביל תכנים נוספים כאלה הוקם הערוץ מלכתחילה. כנ"ל האולפן הפתוח לפני הפיינל פור.

  סלים וארזה

  אפריל 30, 2008 at 1:41 pm

 18. דן ומוז –
  מסכים איתכם בהחלט!
  היה עוד קטע משעשע. ידוע שראייתו של יורם ארבל כבר אינה כשהיתה, אבל כנראה גם של שגיא כהן לא כזו משובחת. ספרתי לפחות 2 מקרים בהם השניים בילבלו בין אברה לנאני. באחד אברה תקף מצד שמאל והתקדם לאמצע, ואז איבד את הכדור, לאחר איבוד הכדור נאני עלה מצד ימין ולחץ על המגן שהיה עם הכדור. כמובן שיורם טרח להסב את תשומת ליבנו ל"תראו עד לאן המגן השמאלי הזה (אברה) עולה!".
  במקרה השני, אברה עלה להתקפה, ברצלונה חטפו ויצאו למתפרצת. נאני חיפה על אברה, שבכלל לא היה בתחומי המסך, גלש לכדור וביצע עבירה. או אז ציינו יורם וארבל ש"אברה צריך להזהר, אם הוא יקבל צהוב הוא לא ישחק בגמר".
  ועוד משהו, שמתם לב לכך שנדב יעקובי תמיד אובר מתלהב? (הבנאדם צועק גם בשידור ישיר של הגרלת המשחקים למוקדמות ליגת האלופות (ברצינות, הוא צעק)) וכשהוא משדר ליגה ספרדית ביחד עם שגיא, זה כבר עובר כל גבול. השנה היה מקרה, בערך במחזור ה-25 של הליגה הספרדית, אולי אפילו לפני. הם שידרו משחק של ריאל, כשיום לפני בארסה איבדו נקודות. ריאל ניצחה, הפער עלה ל-7 נקודות, ונדב ושגיא (בעיקר שגיא) קבעו בצורה נחרצת ש"אפשר היום להגיד שריאל אלופה. שום דבר לא יגרום לה לאבד את הפער הזה". שבוע לאחר מכן, ריאל מפסידה, ונדב ושגיא משדרים יום אחרי את המשחק של בארסה. בארסה מנצחים בצורה משכנעת הפער שוב יורד ל-4, ובאחד הגולים נדב צועק "מי אמר שסיפור האליפות הזה סגור?!", כששגיא כמובן מגבה אותו. ואני יושב מול המסך עם פה פעור, וצועק: "אתם!! אתם אמרתם שסיפור האליפות סגור! לפני שבוע!!!!". כמובן שמאז הפער בין הקבוצות התנדנד עוד 3 פעמים, ובכל פעם שמענו מחדש איך האליפות סגורה אה-לא-רגע, היא לא סגורה.
  אולי אפשר לשלוח גם אותם לאמן בגאנה, ככה נפטרנו מגיא לחמן הפרשן. הוא היה הכי גרוע אי פעם.

  איתמר

  אפריל 30, 2008 at 1:58 pm

 19. תודה.

  דואב/ת

  אפריל 30, 2008 at 2:48 pm

 20. מיקי שגיא לא מפסיק לדחוף את הלשון הארוכה שלו לתוך איברייה המוצנעים של שחר פאר, עלייה לא רק שהוא היחיד שפחד לכתוב עליה דברים רעים והחליט לגבות אותה מתוך הרגלי החנופה הידועים שלו אלא גם מגייס את יובל חיגר שכל הקשר בין הטור הנוכחי למציאות מקרי. מיקי, כמה מסכן אפשר להיות? אתה לא תקקבל משחר לעולם כלום והגיע הזמן שתפתח קצת אומץ ותפסיק עם הפחדנות הלא מובנת שלך. בפעם האחרונה שהיה את גל הכתבות הרעות על שחר (מעריב, יידעות הארץ וערוץ הספורט) מיקי שגיא היה היחיד שהלך נגד הזרם ובאופן מפליא החליט דווקא ששחר בסדר גמו והאשים את כולם חוץ ממנה ושיבח אותה מפה ועד הודעה חדשה. כנראה שזה בגלל שמזמן מזמן מיקי כתב עליה לכלוך מאוד גדול וצהוב (על כך שהיא קיללה את אימא שלה באמצע משחק וכתוצאה מכך פאר החרימה אותו במשך שנה עד שכבר נמאס לה מההתחנפויות וההתחננויות שלו והיא סלחה לו. ברור למה הוא מפחד לכתוב עליה עוד פעם משהו רע.. הרי מאפיית פאר תשלח אליו אנשים הביתה.

  רואי

  אפריל 30, 2008 at 3:06 pm

 21. יופי של פוסט. נושך ועל הכיפק. ממש נהנתי לקרוא.

  לגבי ynet מהשעה האחרונה- א. כדאי שיפסיקו להשתמש בתמונה של די קניו מצדיע במוהל יד כתוספת לכל כתבה על אנטישמיות בספורט. אירוע של אנטישמיות בפולין לא קשור לדי קניו באיטליה. חלאס. יש תמונות נוספות יש אירועים אחרים, ברוך השם לא חסר אנטישמיות ולא חסר חיבור של רגשות לאומיים, קסנופוביה וספורט בעולם.
  ב. מצד שני ynet מוציאים את הרוח מהבלון של מעריב עם פרסום מקביל לראיון עם מתיאוס… אמנם שתו כתבה מהמקומון אבל דיי הצליחו לתת קונטרה למעריב… סחתין.

  theshortymatuzalem

  אפריל 30, 2008 at 3:36 pm

 22. "מוהל יד"?
  זה האלה באיראן שכורתים ידיים לגנבים?

  המוהל

  אפריל 30, 2008 at 3:43 pm

 23. יופי של פוסט! לא כמו אתמול אבל בהחלט תופס קו טוב

  אולג

  אפריל 30, 2008 at 4:22 pm

 24. טוב. אתה משתפר.
  תן למישהו לעבור על הפוסט שלך ולערוך אותך לפני פרסום. לא סיפור גדול.
  שני הליצנים בישראבלוג עשו לך רק טוב.
  אתה הופך להיות יותר ויותר רלוונטי…

  ג'נגו מקרליבך פינת מוזס

  אפריל 30, 2008 at 5:19 pm

 25. אחלה פוסט!
  אם אפשר, הייתי מציע לצמצם קצת בכמות המלל ולהתרכז ב-2,3 נושאים
  בימינו אין לקוראים מי יודע מה סבלנות…

  חוץ מזה – אכן מורגשת עליה ברמה

  גלגלון

  אפריל 30, 2008 at 5:24 pm

 26. תמיס, אגב שחכתי לציין את זה(והיה חשוב שאציין) אבל אמש שודר ראיון בין מוטל'ה שפיגלר (הוקלט מראש)לדני ענבר בערוץ הספורט(הערוץ בו עובד בנו של שפיגלר, עמיחי, תיכף יבוא גם ההקשר…) ועל אף המאמצים הבלתי נידלים וההשתדלות של ענבר להלחיץ את נשיא הכבוד של מכבי נתניה, הוא משום מה דילג על פרט אקטואלי מהזמן הקרוב שפורסם בכל העיתונים ואף עם נשכח לרגע מן המתחייב שלפני כל תכנית ייערך תחקיר ובו ייעלה(ולמרות שאותי אישית זה לא מעניין) העניין הפעוט שבגינו מוטל'ה שפיגלר נחקר כמו העלמת כספים בעודו היה סוכן (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3414845,00.html , לינק שמשום מה לערוץ הספורט היה קשה להשיג), משום מה הפרט החשוב! הזה הושמט ולא יוחסה לו אפילו חשיבות משנית(אני לא מחפש דם אבל… איפה ההגינות העיתונאית או הגילוי הנאות על הקשר בעקיפין של מוטל'ה לערוץ), דני ענבר אדם שמכבד את המקצוע בד"כ וידע גם לנהוג ביתר תקיפות את מרואיניו(ע"ע מקרה שאול אייזנברג) כשל אמש כישלון חרוץ ואף עשה מעיין הטעייה בראיון שהיה חנפני, לא נקודתי,(שפיגלר השתלט על הראיון בכל פעם שרצה) ובעיקר לא ממצה(אז מה שווה כל הראיון הזה עם אין שורה תחתונה) וכל זאת כי הבן של ה"נשיא"(ואין לי שום דבר נגדו) עובד איתך בערוץ.

  אלי

  אפריל 30, 2008 at 5:49 pm

 27. לא שגיאות כתיב מטרידות אותי, אלא העדר הגהה פשוטה.
  חביבי, תפוס לך מישהו שיודע לפסק ותן לו לערוך את הפוסטים לפני שהם מועלים לרשת.
  חוסר פיסוק מקשה על הקריאה הרבה יותר משגיאות כתיב.
  חוץ מזה – אחלה, יש שיפור מתמיד. רק תשתדל להפחית במינון הכינויים הפסבדו-שנונים (אי-תון? בן כמה אתה, 6?).

  בני פורמן

  אפריל 30, 2008 at 6:05 pm

 28. תראה כמה מצחיקים במעריב. גרנט שלח להם מבעוד מועד טקסט לפרויקט של פיבן במוסף סופשבוע בו הוא מדבר על הזכות לארח את בנו במשחק בליגת האלופות נגד ליברפול. זה לא הספיק. מה עשו היצירתיים? בהפניה בשער העיתון הם שינו את הטקסט וגרנט לכאורה אומר שהוא גאה שבנו ראה אותו מנצח את ליברפול. אם כן, לא רק שגרנט שלנו מאמן מוכשר, הוא גם רואה וחוזה עתידות. ואולי מדובר במשחק מכור. הרי כל זב חוטם, ובעיקר המנויים, קיבלו את סופשבוע הבוקר. מכאן שגרנט הרהיב עוז וכבר ביום שלישי לכל המאוחר, המועד בו מוסף יורד לדפוס, ההין וקבע שקבוצתו תנצח. לאינטרנט יש את מחלת הפרסום הראשון עליה עמדת, מעניין איך צריך לכנות את מה שמעריב עשה. שואה עיתונאית?

  המטיף

  מאי 1, 2008 at 5:45 am

 29. תראה כמה מצחיקים במעריב. גרנט שלח להם מבעוד מועד טקסט לפרויקט של פיבן במוסף סופשבוע בו הוא מדבר על הזכות לארח את בנו במשחק בליגת האלופות נגד ליברפול. זה לא הספיק. מה עשו היצירתיים? בהפניה בשער העיתון הם שינו את הטקסט וגרנט לכאורה אומר שהוא גאה שבנו ראה אותו מנצח את ליברפול. אם כן, לא רק שגרנט שלנו מאמן מוכשר, הוא גם רואה וחוזה עתידות. ואולי מדובר במשחק מכור. הרי כל זב חוטם, ובעיקר המנויים, קיבלו את סופשבוע הבוקר. מכאן שגרנט הרהיב עוז וכבר ביום שלישי לכל המאוחר, המועד בו מוסף יורד לדפוס, ההין וקבע שקבוצתו תנצח. לאינטרנט יש את מחלת הפרסום הראשון עליה עמדת, מעניין איך צריך לכנות את מה שמעריב עשה. שואה עיתונאית?

  המטיף

  מאי 1, 2008 at 5:47 am


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: