עומדים בשער

ביקורת על תקשורת הספורט

ההר הוליד עכבר

with 10 comments

פרומואים שלא היו מביישים את תכניות הגמר של הישרדות, כתבות קידום, איומי תביעה על הוצאת דברים מהקשרם ואוהד גרינוולד אחד מוואלה, לא הצליחו להרים את סרטם הדוקומנטארי של עופר דומינגז והראל סלוצקי לגבהים המצופים. אי שם בגרבג' טיים הצליח מוקי לסחוט עבירת תוקף מקטש שטען כי "להגיד שלצביקה שרף אין מושג בכדורסל זו מחמאה". היכולות של קטש בסנוקר, המומחיות שלו בסטייקים וסיפור "פרשת העניבה במילאנו" של חגי סגל לא גרמו לי להרים גבה. ערוץ 10 עשה עסקה נהדרת. 300 אלף השקלים ששולמו ליוצרים הוחזרו מהר מאד כתוצאה מפרסום בפריים טיים, גם יוצרי הסרט שקיבלו את תגמולם על עבודתם יצאו נשכרים מהעניין. יכול מאד להיות שהלחץ של מכבי על ערוץ 10 גרם לחומרים מסוימים להיגנז, אך אין זה אומר שהצופים צריכים להישאר עם הזין ביד בהרגשה ששוב פעם דפקו אותם.

3X3

אחרי שאמש סקרנו את החמישייה הפותחת של אתר "השגרירויות באפריקה", קבלו את השלישייה שתעלה כנראה לשחק בטורניר הסטריטבול הקרוב.

1.עילגות במצעד החיים – אברם גרנט צעד אמש במצעד החיים בפולין במסגרתו נשא נאום מרגש. באתר "הברקסים בכניסה למועדון הקוואן" ציטטו את גרנט אומר בטקס "לספורט יש תפקיד", אכן אמירה גדולה אפילו ממצעד החיים. במשנה של 20 מילים הספיקו בבית בסר לחבר גם את המשפט הבא…לא נגענו.

 

2.בעיה בחשבון – בואו נעשה סדר בבלגן כדי שלא יהיו להבא טעויות. שפונדר, בן דור, גרונדלנד ואופירה השאלה הבאה היא עבורכם. תשובה נכונה תזכה את הפותר ביום פינוק עם יוסי מילשטיין. לזכות קבוצת אוטרכט הובקעו שלושה שערים ולזכות קבוצת כרוניגן הובקע שער אחד בלבד. באיזו תוצאה ייגמר המשחק? (רמז : לא 2:2), ואם המשחק אכן נגמר בשוויון איזו פעולה יש לעשות…

 

3.מבקרי התקשורת – בתוספת לפתיח של הפוסט העוסק בעודד קטש, גדולי המערכת של הצהובון (היחידים שעשו זאת מכל האתרים) ישבו וצפו בסרט המשמים וניתחו אותו לעומק. הידיעה שמופיעה במרכז האתר מראה על החשיבות שמקנים בבית בוסר לנושא. רענן כץ דאג להבהיר שעודד יורק לבאר ממנה שתה, כץ כנראה לא ראה את הסרט, היות שקטש בכלל שתה מרגריטה בפאב ולא מהבאר…נו מילא.

 

מגלה העתידות של טלספורט

במכללה פתחו קורס מיוחד לענייני חיזוי של העתיד. הקורס מוכר בכל מוסד גבוה ומורכב מטובי המורים בארץ. כיתות לימוד חדישות, סימולאטורים מתקדמים וקלפי טארוט צבעוניים  הם רק חלק מהציוד שיחולק לתלמידי הקורס במסגרת שנה"ל הקרובה. למרות ששחר פאר שניצחה בסיבוב השני ועלתה לרבע הגמר (ראו צילום מסך מאתר התחרות) אחד התלמידים במכללה כבר החל לעשות שיעורי בית וניסה לחזות את העתיד. מקורי לא?

מרוב גניבות וזליגות לא מאורגנים

שידור המשחק בין באיירן מינכן לזניט במסגרת חצי גמר גביע אופ"א קיבל מספר תפניות. כפי שפורסם, ערוץ החינם אין כסף היה אמור לשדר את המשחק (מוקלט) ב-22:30. בפועל, המשחק שודר בשידור ישיר בערוץ המינוס היות שאליצור רמלה חגגה אליפות במקביל בערוץ של העניים. אם עד כה הבנתם המצב טוב, אם לא התחילו מהתחלה כי כאן העלילה מסתעפת, העריץ פרסם באתרו שהמשחק ישודר בכלל בערוץ החינמי (ללא תשלום) וגם באתר בתשלום, כי פלאטיני מחייב לפי שעה. מרוב זליגות תכנים, תלונות והעברת שידורים מערוץ לערוץ (כמו הליגה הארגנטינאית ביום א' הקרוב) לא יודעים בעריץ לספר לצופים/קוראים היכן משחק אחד קטן משודר.

    

מעיתוני היום

אז איך אתם רוצים לספוג את אווירת הפיינל פור שלכם הבוקר? ובכן אם אתם אנשים שכבר מאסו בפסטיבל צילומי האוהדים בכיכר ושאר התרומות הקטנות של עיתונאים אי אלו ואחרים להעלת המוראל הלאומי – מכביסטי כדאי לכם להציץ במדור הספורט של הארץ. אם בכל זאת בא לכם להתפנק על התחושות לכו על האי – תון של המדינה או מעריב. במחשבה שנייה לכו על מעריב…

בהארץ החלוקה מאד ברורה: במדור הספורט שמופיע בחלק האחורי של העיתון אתם יכולים לקבל את הניוז, שוב בלי כל הפוצי מוצי שעושה בדרך כלל העיתונות לרגש הלאומי. שווה דווקא להתעכב שם על כתבתו של עופר מתן שמנתח את הפער בין החזון של אנשי היורוליג למציאות המרה שבו נמצא המפעל. אם אתם כבר בסביבה תנו קפיצה לטור של ארי שמאי שטוען כי ענידת הסרט השחור של גרנט הייתה מיותרת, שווה קריאה ולו רק בגלל זווית ההסתכלות המעניינת שהוא מפתח בה. בהארץ דווקא חיכו עד בוקר בכדי להעניק לקוראיהם את המוסף המיוחד לפיינל פור (באי – תון ומעריב כבר ספגנו אותו אמש), מי שחיכה קיבל את המוצר המעניין ביותר מבין השלושה. המדור כולו הוקדש לניתוח הדברים ולא לסיפורם בפעם המאה. ראיון טוב עם רלף קליין וחן ליפין הביא לכתבה טובה על מכבי של היום למדור, טור על כספי ושאיפתו להגיע ל-nba ובהמשך בשלל טורים של עיתונאי הארץ ומסביב לאירופה נותנים מארז יפה ולמוצר. למה כן? בגלל המקצוענות,בגלל המגוון והעומק ובגלל שתי הטבלות שמנתחות את חמשת השחקנים שהפתיעו בפיינל פורים האחרונים וחמשת ההחלטות הגרועות שנעשו. למה לא? כי יש אנשים שמחפשים רק רגש, כי הארץ יקר, כי…אין ממש סיבה אמיתית.

בניגוד להארץ באי – תון ניסו לפזר את ההצלחות הספורטיביות של הימים האחרונים על העמוד הראשי עם מעט רגש – הינה גרנט במצעד החים, והיום יש מכבי – זה מה שנאמר לקוראים. הכתבה על המשחק של מכבי בעמוד 3 (בדיוק כמו זו במעריב) כתובה באותה הדרך כבר הרבה שנים זוהי יותר מכל מחווה לאלו שלא מתעניינים, ונותנת תחושה כאילו הכותב בטח חשב לעצמו: איך נגרום להם להיכנס לאווירה? באי – תון ניסו למנף את ביקורו במצעד החיים אמש לאייטם תקשורתי גדול – מצד אחד כל הכבוד להם הרי הם בשקט יכלו להעניק לסיפור סנטימטרים בודדים ובכך לנסות להשכיח מהקוראים כי הדבר האמיתי כביכול נמצא במעריב, מצד שני זה באמת נראה כמו ניסיון שלספק את הקוראים על כך שלהם אין את מה שלאחרים יש.  בעמודי "מוסף הספורט" של העיתון תקבלו כל מה שחשבתם, החל מתשבוחות על גרנט ועד לתיאור האווירה במדריד, אה וגם את מליניאק כמובן. כל אלו פזורים בין פרסומות ענקיות לאי אלו חברות שניסו הבוקר לרכב על גל הפיינל פור ולפרסם את מרכולתם בעמודי הספורט. כך נותרו לנו הקוראים מעט אינצ'ים של ספורט נטו וגם הוא בואו ונודה על זה, לא היה משובח. למה כן? בגלל הפנייה הנרגשת של חנוך דאום , דתי שלא יוכל לראות את המשחק הערב בגלל השבת שמבקש כי אנו החילונים נודיע לדתיים על התוצאה אם נפגוש אותם במהלך השבת. למה ? לא כי הסיפור האמיתי של ידיעות הבוקר מתחבא במוסף השבת, מעקב צמוד אחר שחקני מכבי לקראת המשחק הערב מחדרי החדרים.

המוסף של מעריב (בואו נדלג על הכתבה בעמוד 3)הרבה יותר שפוי, פרסומת אחת חודרת לעין ולא שלוש כפי שאצל המתחרים. ובין המלל הרב והאיכותי יותר על הכדורסל תוכלו לראות סיקורים מכובדים של האליפות של רמלה מאמש (שוב טור מצוין של אביב לביא) הכדוריד ועיסוק מינורי אך נכון בתגובות לניצחון של צ'לסי. בעמודי הכדורסל מנסים עופר שלח וחגי סגל לספר לנו דברים שטרם ידענו וחבל, אנו קוראים אתכם כל יום אל תחזרו על עצמכם. דווקא הידיעה הקטנה על פגישה אפשרית בין בלאט לראשי צסק"א מוכיחה כי סגל הוא קודם כל עיתונאי ולאחר מכן כותב טורי דעה. אה…ועוד משהו שמישהו יסביר לי למה אביעד פוהורילס הפך למבקר טלוויזיה? למה כן? כי זה מקצועי וכי בעמודי סופשבוע אפשר למצוא את הראיון עם לותר מתיאוס שהיה מעניין. למה לא? כי ניכר שהפרשנים של מעריב מעט חוזרים על עצמם. 

 לפניות, טענות ומענות themistopoloi@gmail.com .

מודעות פרסומת

Written by תמיס

מאי 2, 2008 בשעה 10:54 am

פורסם בספורט

10 תגובות

Subscribe to comments with RSS.

 1. אוהד גרינוולד אוהד גרינוולד אוהד גרינוולד….מוואלה ספורט… שיעור ראשון בכל קורס בסיסי לעיתונאות לומדים את המשפט הבא (ואני לא זוכר כרגע מי אמר אותו במקור) : לא משנה מה תכתוב עליי, טוב או רע, העיקר שתאיית את שמי נכון !!!

  מינימום של ריספקט, בנאדם, אם אתה כבר כותב על מישהו אז תכתוב את שמו הנכון !!!

  צביקה פיק

  מאי 2, 2008 at 11:12 am

 2. תודה.

  דואב/ת

  מאי 2, 2008 at 11:22 am

 3. תמיס מה קורה לך? אוהד גרינוולנד, תתקן את השטות שלך כבר.
  חוץ מזה, למה אתה לא מברר מה קרה לרפי נאה במדריד? שמעתי נפל ונפצע.
  נ.ב
  למה אף אחד לא חשב להצמיד את פייזר האומלל למצלמת וידאו ולעשות מזה סרט במידה והקבוצה מביאה גביע? טיפשים.

  תתעורר

  מאי 2, 2008 at 12:18 pm

 4. אני מוכן להתערב שהיום כתב התמיס הדביל. מי רוצה להתערב????

  איך אני יודע??

  שימו לב שכל השבוע (שהיה מעולה) היה כתוב טלוויזיה כרגיל.
  היום העילג חזר והטלביזיה איתו!!!

  עשה לנו טובה, תשאיר את העבודה לזה שכתב השבוע. הוא מצויין.

  יובל

  מאי 2, 2008 at 1:19 pm

 5. הטעויות תוקנו, תודה למגיבים.
  אוהד גרינוולד – קבל התנצלותי הכנה.

  שבת שלום לכולם,

  תמיס

  מאי 2, 2008 at 1:33 pm

 6. שלוום, הני טמיש המכלייף של יאגר הני מכווה שאטם נאנים ממא שהני קוטב תסימו לב איח האטר של עופירא כל אזמן הוסה שגיעות וראק הני קותב בליי שגיעות עופירה ממש פאתתתית

  עילג שיורד על עילגים

  מאי 2, 2008 at 3:02 pm

 7. עוד "פרסום ראשון" של אתר האשפה הלך פייפן:

  http://www.nrg.co.il/online/3/ART1/729/026.html

  אריה

  מאי 2, 2008 at 4:53 pm

 8. אחי אין לך מה לרדת עליו כי זה ממש לא הוא.

  יש 2

  1 באמת עילג ו-1 באמת תותח.

  יובל

  מאי 2, 2008 at 5:21 pm

 9. תגיד תמיס, התחלת לבקר גם את מחלקות המודעות של העיתונים? אתה חושב שמדור הספורט מזמין את המודעות כדי שימלאו לו את העמוד? חוץ מזה, אם יש הרבה מודעות בידיעות סימן שהמפרסמים מאמינים בו ומוכנים לשלם הרבה (הרבה מאוד) כסף כדי שהמודעות שלהם יהיו דווקא במדור הספורט של ידיעות. בעיניך העיתון לא מוצא חן? לא נורא, אתה לא משלם כסף

  סוסו

  מאי 2, 2008 at 5:24 pm

 10. תאמין לי תמיס אתה עושה שירות גדול למכללה של טלספורט.

  הם סתם אתר קטן וחלש.

  נראה לי מאז שאתה כותב עליהם עלו להם הכניסות משמעותית

  אולג

  מאי 2, 2008 at 5:38 pm


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: