עומדים בשער

ביקורת על תקשורת הספורט

מענייני מדריד

with 26 comments

האמת, שלא רציתי להתעסק בסוגיית השידור של יורם ארבל, אך באמת שקשה לי להתאפק. ארבל לא שם לב שצסק"א כבר אחרי 4 עבירות קבוצתיות, והוא ממשיך לספר על חדירה של ביינום שנעצרת בעבירה "עבירה בזמן הזריקה וביינום ילך אל הקו", מזל ששלח דאג להזכיר ליורם משהו שספק אם בכלל ידע. כאשר קריסתה של מכבי החלה הגיעה פריצה נוספת של ביינום שהסתיימה בהחלקה / ספק עבירה של הולדן. אז נזכר מר "מי רוצה להיות מיליונר" לדבר על שערוריית התנהלות אנשי היורוליג. מה הקשר? טוב שלא דיברת על הקורנפלקס הספרדי שהיה חריף בארוחת הבוקר…

לטעמי, עופר שלח פירשן את המשחק בצורה גאונית. נכון, הדיבורים שלו באמת קשים מנשוא, אך הראיה קדימה וצפיית החילופים / המהלכים של שתי הקבוצות הם דבר שצריך להעריץ. במיוחד במדבר פרשני כדורסל איכותיים כמו בארצנו. לא היה ברור לי מדוע לאחר המשחק שלח ציין "אטורה מסינה בדרך לברצלונה, מעניין יהיה לראות האם בלאט המועמד המוביל יגיע למוסקבה". הלו שלח, ארבע שעות לפני המשחק כבר פורסם שמסינה חתם בצסק"א לעונה נוספת, לא יזיק להתעדכן במהלך המשחק.

עופר שלח עבד כל כך קשה לאורך השידור. בכל הזדמנות הוא ניסה למלא את הדלי שאיים להישפך לאור השידור של יורם ארבל והפרסומות של ערוץ 10. מי שהצליחה (די בקלות, יש לומר) לבעוט בדלי באומנות היא בקי גריפין שהצליחה לעצבן את צביקה שרף גם לאחר משחק הגמר. "האם העובדה שמוביל הכדור (ביינום) הוא הקלע המצטיין היא הבעיה של מכבי היום?" כשענה צביקה "מאיפה את מביאה את השטויות האלה?" היא ענתה באלגנטיות "לא מעצמי…מוביל כדור תפקידו להוביל את הכדור". נכון בקי, ותפקידה של האקסית של ליאור ליובין הוא לשבת בים עם הצהובים ולהשתזף, תעזבי אותנו במנוחה. יונתן רגב הציל מכבודם של שדרי הקווים עם שאלות נהדרות לוויצ'יץ'.

קנס של 750 ₪ לעריץ ו-8 נקודות

1.מה לא יעשו בעריץ לקדם את שידוריהם?, אם עד עכשיו חשבנו שפרומואים לערוץ הגניבה, ליקוקים של nrg ו-Ynet וזליגת תכנים הם חלק מהאמצעים להשגת המטרה, אז קבלו סקופ. מהיום גם חיי אדם יכולים לשרת את העריץ. ע"פ חכמי קרמניצקי המשחק של מכבי ששודר גם בפלאפון ספורט נועד עבור אלו שבדרכים, באיזה מצב הם יסיימו את השידור, לא ידוע. מה שבטוח זה שבפלאפון ישדרו להם את המשחק גם במהלך נהיגה, עד שייגמרו להם המילים….

 

2.על זליגת התכנים שמתמשכת בעריץ כבר סיפרנו בפוסט של יום רביעי, אך התעלמות שכזאת מהליגה הארגנטינאית גם אני לא זוכר. בזמן שבערוץ 10 הצהובים ניסו להדביק את מסינה ובערוץ החינמי בארסה תפרה את ולנסיה ומיד אח"כ ריאל זכתה באליפות שנייה, שודר בערוץ המינוס ה"סופר קלאסיקו" בין בוקה לריבר. השעה היא 01:30 (שעתיים וחצי לאחר המשחק) ואין אזכור (שלא לדבר על תקציר) לתוצאת המשחק באתר של העריץ. אין דבר, הליגה הזאת גם ככה לא מעניינת איש. אחרת היא לא הייתה מזוגזגת בכל שבוע לערוץ אחר ששולח יד אל הכיס.

3.אייל גרוסברד מהעריץ היה הראשון לדווח על מינויו של מסינה בעונה הבאה למאמנה של צסק"א. באתר "בואו לשלוותה להתחשמל" למישהו (א…..סטופ, א' – אופירל'ה) גירדו האצבעות ואחרי סופ"ש צהוב (לא בגלל מכבי, אלא בגלל הרכילויות) הוחלט להוסיף פס אדום לידיעה. מילא שהידיעה עלתה שעתיים אחרי העריץ, אבל אופירל'ה בשער עצמי מביך מציינת עוד ש"בניגוד לכל התחזיות" מונה מסינה למאמן גם בעונה הבאה. דן שמיר ודייויד בלאט ברגעים אלו ממש פורקים את המזוודות ומבטלים את כרטיסי הטיסה לרוסיה.

 

4.מסדר זיהוי – בסיום המשחק של מכבי אמש נכנסה יעל מרגלית לחדר ההלבשה של מכבי והחלה לראיין את השחקנים. מעבר לטל בורשטיין שלא רצה להתראיין והתעצבן על מרגלית, היחיד שבאמת זיהה למי צריך להתראיין ולמי לא הוא ניקולה וויצ'יץ'. ניקולה דאג להבהיר טוב מאד מה הוא חושב על אתר האשפה. לא נגענו…

הקורא הנאמן כריס בנואה חיכה לדניאל שחק בסיבוב

אמש ב-nrg הבלבול חגג וללא ספק מי שפיקד על חגיגת הטעויות היה לא אחר מאשר רס"ן דניאל שחק שהחליט כנראה לתעתע בכתבי Ynet, אחרת טעויות כאלה גם לי נראות הזויות. מי לעזעאל ניצח את אברטון ?!?!, באנגליה מדווחים שלאור חשיפתו של שחק ילכו וונגר ובניטז לבית הדין האנגלי כדי לפסוק מי ניצח את אברטון. מנגד קאלאץ' שוער של מילאן חשוד במכירת משחק, גם על הסקופ המרעיש הזה אחראי שחק שהפך את קאלאץ' לשוערה של אינטר שסופג שער מאינזאגי. על הגיור הזריז שהוא עשה לדויד סואזו חבל להרחיב את המילים.

 

מעיתוני היום

החינמון העלה את מחירו הוירטואלי עם הפקת לקחים מאתמול. אבי סגל, עדי רובינשטיין, רלף קליין ואלי סהר מעמידים פאנל של רביעייה אחורית הרבה יותר טובה מהניסיון של אבי סגל להציל את המולדת בעיתון של אתמול. גם חשיפת הראיון של פדרמן וכץ עם טל וולק (גלובס) בהחלט ראוי, במיוחד לאור העובדה שפדרמן מודה שצביקה שרף התערב לקטש בעבודה. גם חלוקת הציונים לשחקני מכבי היא רוח חדשה שפקדה את מחוזות העיתון עוד לאחר חצי הגמר (ולא זכתה להתייחסות מצידי). לא ברורה לי הבחירה בדן מרגלית שבטור אישי חלש סיים עם 0 מ-9 מחוץ לקשת. 

בהארץ עשו את העבודה הבוקר בצורה נהדרת. טורים אישיים מצויינים של אלעד ליפשיץ, אודי הירש ועופר מתן נותנים שקט תעשייתי במיוחד לאור החולשה מאמש. גם עוזי דן נרתם לטובת הכדורסל ובטור משלו על רוח המכביזם (הנושא נלעס מכל זווית אפשרית, אך עדיין דן עושה זאת מצויין) מפרגן לצביקה שרף, דרך נקודת מבטו של אוהד מכבי תל אביב. משה בוקר בכתבה מצויינת על חיים רביבו דואג להזכיר שיש גם כדורגל (כן, יש ענף כזה בישראל…) בארץ. איתן בקרמן ממשיך לרכב על גל הערעור של מכבי הרצליה והחלטת בית הדין. אמש בקרמן הרעיד כמה זוגות אזני כשחשף שעו"ד אורטל קליין שהייתה אחת משופטות בית הדין נשואה לאוהד מכבי פ"ת (הפרסום הראשון היה של רון עמיקם). היום בכתבת המשך הוא מנסה לחדש משהו, אך ללא הצלחה.

בידיעות אחרונות המצב עגום כרגיל, הסימפטיה לצהוב בשיאה וכולם מפרגנים. "לא קרה כלום", "לא נעים, לא נורא", הכותרת שאומרת בקול מלטף "סגני אלופים" והתודה שאומר עידו אשד למכבי על סוף שבוע של כדורסל לא משאירים צל של ספק מהו הקו של עיתון הבוקר. למרות ארבע כפולות רצופות תמונות וטורי דעה, לכולם ידוע מהו חוזקו של מדור הכדורסל של העיתון והתוצאות בהתאם. סיכום העונה האירופה של מכבי באמצעות תמונות ממשחקי היורוליג הם בהחלט רעיון מחדש ונחמד ועליו מגיעה מילה טובה (נו טוב, אפילו שתיים). בגב מדור הספורט מופיעה כתבה של חצי עמוד !! על גמר הפלייאוף לנערות ב' בכדורסל. נכון, שמה של מוזס ג'וניור לא מופיע היום בעיתון ,אך הכתבה מראה בבירור את העדפותיו של העיתון שכרגיל אין סיבה מיוחדת לפתוח אותו הבוקר (אלא, אם מישהו מכם נתקף אמוק לנקות חלונות…).

במעריב החליטו למזער את השימוש בעצים. אמנם רק שלוש כפולות (בהשוואה לחמש של ידיעות) על משחק הגמר והשלכותיו, אך קצר וקולע זוהי ללא ספק הגדרה מצויינת. אבי אורנן ואייל לוי בשני טורים מעולים מצליחים להתגבר על כל הנושאים המצוצים מהאצבע ועדיין לחדש. לוי בטור מעולה ממסעדת 206 מביא את סיפור המשחק מהעמדה שמול הסטייקים והבירות, סיפורים מעניינים של מספר אוהדים שלא נסעו לפיינל פור מסיבות שונות בהחלט מראים שאפשר לעשות עבודה טובה בצורה קצת אחרת. חסרונו של עופר שלח הורגש וחגי סגל מתקשה למלא את החסר.

התנצלות: אמש פרסמתי ביקורת על כך שבישראל היום קולו של שלמה שרף נדם אחרי ניצחונו של גרנט. הרשו לי להביע את תנחומי הכנים למשפחת שרף המצויה באבל ועקב כך שרף לא כתב במהלך השבוע האחרון.

לפניות, טענות ומענות themistopoloi@gmail.com .

מודעות פרסומת

Written by תמיס

מאי 5, 2008 בשעה 10:00 am

פורסם בספורט

26 תגובות

Subscribe to comments with RSS.

 1. לא כולם מנויים של פייסבוק, אז אולי פשוט תתמצת לנו את הציטוט של ניקולה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  מאי 5, 2008 at 10:12 am

 2. אין ספק שראשי צסקא הסתבכו מעל לראש עם החוצפה שלהם להחתים את מסינה לאחר שהגליצ'ית כבר סגרה את בלאט ושמיר לתפקיד בבירת רוסיה.
  צפו לגליצ'ים אכזריים על ראשי צסקא ויוסי מילשטיין ההורס כבר ישסה בהם את ארקדי האחד והיחיד…
  מה ניקולה אמר על וואן? לא יכול לצפות בקטע הוידיאו הזה… (מצטרף למגיב שמעלי)

  זה נדמה לי או שבוקה ריבר שודר אתמול בערוץ 5+?

  שלח הוא פרשן הכורסל המקצועי והרהוט ביותר שיש לנו והוא 2 רמות מעל כולם. הוא קצת טרחן אבל זה נסבל לאור הניתוחים והיכולות שלו.

  ארתור הלוחם

  מאי 5, 2008 at 10:20 am

 3. וויצ'יץ': "אני לא מדבר לוואן. Officially לא מדבר לוואן".

  דור

  מאי 5, 2008 at 10:25 am

 4. לא גילוי נאות – התנצלות

  סלים וארזה

  מאי 5, 2008 at 10:35 am

 5. הועלה הקטע עם וויצ'יץ' דרך יו טיוב.

  סלים וארזה – תודה על הערתך.

  אלכסיי – תודה על הקישור.

  תמיס

  מאי 5, 2008 at 10:36 am

 6. איוש הקטע עם ניקולה ענק!!!

  זאת היתה צריכה להיות הכותרת הראשית שלך תמיס!!!!

  איך אתה לא מזהה פנינה כזאת??

  אבל הפוסט טוב
  (-:

  אולג

  מאי 5, 2008 at 10:41 am

 7. עופר שלח אמר כמה פעמים במהלך המשחק, לא רק בסופו, על עזיבתו של מסינה לברצלונה. מביך איך אחרי הפעם הראשונה אף אחד מלוחשי האזנייה לא טרח לעדכן אותו בניוז שפורסמו שעתיים קודם.

  ויצ'יץ' ענק, לא מפתיע שאחד הספורטאים האינטיליגנטים שמשחקים כאן זיהה מזמן את התת רמה של אשפת וואן ומסרב ששמו יוכתם עם קישור כלשהו לחופפת מדימונה. לא שאפשר לצפות את זה מבעלי רמת משכל של חיים רביבו ודרומה, אבל בכל זאת ניצחון קטן לכל מי שזמם להעביר את הבניין ברח' בסר למיקום אליו הוא ראוי, מזבלת חירייה.

  אליקים העצבני

  מאי 5, 2008 at 10:52 am

 8. לשלח יש מספיק חסרונות ואין ספק שהרבה מהביקורת עליו מוצדקת אבל בפיינל פור הזה ובכלל בתקופה האחרונה הוא היה שווה כל גרוש למעריב ולערוץ 10. פרשנות מדויקת, יכולת לחזות מה יעשו המאמנים ואיך ישחקו הקבוצות ובעיקר נושא המפתחות למשחק שהוא נותן, ועובד בסה"כ יפה. על פרשנות אפשר תמיד להתווכח אבל אם יש פרשןשמצליח לפגוע בול לא פעם ולא פעמיים מגיע לו בהחלט שאפו מה גם שהאיש באמת אוהב ומבין כדורסל והוא לא חרטטן כמו שגיא כהן.

  אישוני הכבאי

  מאי 5, 2008 at 10:54 am

 9. מעניין שבאתר האשפה לא כתבו בגליצ'ים על הכתבת התותחית שהושפלה על ידי כוכב מכבי תל אביב. חחחחחחחחחחח. לכי לבקר אותם במלון יותר טוב.

  מושון שלנו

  מאי 5, 2008 at 11:06 am

 10. לא הבנתי את הקשר לכריס בנואה(אקס מתאבק בWWE שרצח את אשתו ובנו בן ה7 שעונה לשם דניאל והתאבד לאחר מכן)-אודה לך אם תסביר.

  אני רק מזכיר שרק לפני שבועיים בערך וואן פרסמו שאובראדוביץ' בדרך לצסק"א(ידיעת השינה של צביקה שרף)והופ בימים האחרונים נודע שאובראדוביץ' נשאר בפנאתנייקוס ומסינה בצסק"א.

  עודד

  מאי 5, 2008 at 11:13 am

 11. תיקון קל,
  כריס בנואה – הכוונה היא לקורא הנאמן ששלח לי את הידיעה.

  עודד, תודה על ההערה.

  תמיס

  מאי 5, 2008 at 11:18 am

 12. אוי ניקולה לא מדבר עם וואן, עוכר ישראל, בטח יקבל היום כרטיס אדום בגליצ'ים. מסכן,
  בית בסר = עלובי החיים

  גידי

  מאי 5, 2008 at 11:24 am

 13. בגדול אחלה פוסט.
  לגבי ארבל ו"שערוריית התנהלות אנשי היורוליג" ,הדבר צויין בהקשר להצבה פתאומית של מאבטחים שהסתירו את המשחק מהעיתונאים ופגמו ביכולתו לשדר כך שהיה לזה מקום לטעמי.
  .

  ויסנט וגה

  מאי 5, 2008 at 12:38 pm

 14. וויצ'יץ' יצא ע נ ק!
  אגב, שלח מאיית את שמו הפרטי ללא ו'.

  בני פורמן

  מאי 5, 2008 at 12:52 pm

 15. רק בשביל הציטוט הזה מגיע לניקולה חוזה לעוד עונה.
  מ ל ך!!!
  ובעניין הכתבת מאתר האשפה, ניתן לומר שהתפוח לא נפל רחוק מהעץ.

  אליה פורמן

  מאי 5, 2008 at 1:29 pm

 16. תמיס, אתה מכביסט קשה הא??

  ההערות שלך על בקי לא רציניות, שלשום כתבת שהיא עצבנה את צביקה, והיום אמרת שהיא בעטה בדלי לאחר שצביקה שוב התרגז עליה. לטעמי זה אומר שהיא דווקא כן שאלה את השאלות הנכונות והוציאה את צביקה מהמסגרת המשמימה של הקלישאות. זהו צביקה האמיתי ויפה שבקי יודעת איפה ללחוץ כדי שהוא יראה את זה לכולנו.

  השאלות של יונתן רגב היו דוגמא לשאלות שמובילות לקלישאות.

  flying dutch

  מאי 5, 2008 at 1:31 pm

 17. אין לך מושג. אם היית יודע משהו או עושה תחקיר אמיתי היית יודע שהיא לא הבת שלו.

  היא לא הבת של

  מאי 5, 2008 at 1:34 pm

 18. ניקו ייצא ענק, בפירוש שראיתי את מה שהוא אמר לכתבת אתר "אחד(ועוד הרבה אפסים שעובדים שם)" פשוט עשה לי את היום, עם אהבתי את ניקו לפני זה היום אני פשוט מעריץ שרוף!

  אלי

  מאי 5, 2008 at 1:35 pm

 19. ל-flying dutch,

  אין כל קשר בין מכביזם לשאלות של בקי. מקווה שצפית במשחק חצי הגמר של צסק"א וטאו, שם ניתן היה לשמוע את בקי חוזרת על עצמה כמו תקליט שבור. בלי יוצא מן הכלל כל שחקן שראיינה קיבל את השאלה הבאה : " השחקנים המנוסים הם אלה שעשו את ההבדל, בורשטיין, וויצ'יץ'….מה דעתך ? נו באמת, בורשטיין וניקולה היו לא משמעותיים בחצי הגמר. מכבי ניצחה הרבה בזכות אליהו, שארפ וגארסיה מה הקשר לניקולה?

  דבר נוסף, אין לי בעיה עם זה שישאלו את צביקה שאלות קשות, להיפך זה מבורך. אבל (וזה האבל הגדול) ברגע שצביקה עושה ניסים ומביא קבוצה כזאת לגמר היורוליג, איזה שאלות קשות צריך לשאול ?!?!?

  תמיס

  מאי 5, 2008 at 1:50 pm

 20. מילא שאתה מצפה לסולידריות כלל ישראלית עם מסע הכיבוש הצהוב של כח צביקה ושנים עשר הנועזים, אבל לכתוב דבר כזה: "נכון בקי, ותפקידה של האקסית של ליאור ליובין הוא לשבת בים עם הצהובים ולהשתזף, תעזבי אותנו במנוחה."?
  אתה לא מתבייש?
  אתה מתחבא מאחורי פסודונים (של אלת הצדק דרך אגב) ומשתלח ללא רסן בבחורה שעושה את עבודתה?
  ממש לא הרבה יותר טוב מאופירה בגליצ'ים.
  עצוב שיש עדיין אנשים שהמכביזם מעביר אותם על דעתם.
  ולסיום, רק משהו קטן בשביל המצב רוח – אווווווווווווווווווווווווווווו צסק"א מוסקווה!
  אירופה אדומה!

  לתמיס היקר

  מאי 5, 2008 at 3:05 pm

 21. חמיס, לגבי הערה שלך על "לאלו שבדרכים", אציין ש"בדרכים" לא חייב להיות שאתה נוהג בפועל.
  "בדרכים" גם יכול להיות סטודנט שחוזר באוטובוס מהלימודים, עובד שחוזר הביתה, נוסע ברכב וכו'

  זו מילה כללית שלא יחודית רק לנוהגים ברכב

  נמשל

  מאי 5, 2008 at 3:15 pm

 22. 1. שלח באמת תותח…
  2. אני היחיד שמפריע לו שאין שידורי NBA כבר כמה ימים – ואחרי זה יריצו פרומואים כמו מטורפים על זה שהם משדרים את כל משחקי הגמר (ממש תודה).
  3. ואם כבר בקיפוח אוהדי NBA עסקינן (מאתר ערוץ 5):

  צפו בבוסטון מתפרקת על אטלנטה ועולה לחצי הגמר
  הירוקים לא התקשו להביס בבית בפעם הרביעית בסדרה את צעירי ההוקס, 65:99, ועלו לבסוף, לא לפני כמה דפיקות לב, לסדרת חצי גמר המזרח מול אורלנדו ???

  damn

  מאי 5, 2008 at 3:48 pm

 23. מזדנבת עלובה של הצהובים קיבלה מוחטה לפרצוף משחקן בכיר. מה חושב הדוד המכביסט? אולי ימרח טור באתר הצחנה תמורת כמה בוכטות?

  ציון

  מאי 5, 2008 at 11:02 pm

 24. אני שונא מכבי אבל ניקולה יצא תותח על!!!

  תראו מזה…השנאה לאופירה מאחדת…..

  אדום

  מאי 6, 2008 at 12:38 am

 25. הביקורת שלך אינטרסנטית ..
  אסור לשאול שאלות קשות את שרף כי הוא בגמר??
  אסור לבקר את מכבי כי אלו ימים צהובים??
  לא נתפס…

  שרף הוא מפסידן גמרים סדרתי ואולי יש לו בעיית לחץ בגמרים
  זו העונה הכי גרועה של מכבי ב20 שנה אחרונות עם הכי הרבה הפסדים בכל המסגרות
  ואתה קורא לצביקה "עושה ניסים"?

  חבל

  מאי 6, 2008 at 1:18 am

 26. מורו ופוליצר פרסמו היום מוקדם,
  היה לך מספיק זמן להעתיק

  נו מה קורה איתך?

  מאי 6, 2008 at 10:27 am


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: