עומדים בשער

ביקורת על תקשורת הספורט

אבי בר(דק)

with 11 comments

הבלאגן בעריץ חוגג. אבי בר נכנס לפלונטר ממנו הוא מתקשה לצאת. כל הערוצים של העריץ אינם מספקים את הסחורה לצופים. הערוץ היחידי שמצדיק את קיומו למרבה הפליאה הוא ערוץ הגולד, שכן בעריץ מומחים מדרגה ראשונה לשידורים חוזרים של משחקים מהעבר. הערוצים האחרים בגדר כישלון ואף אחד מהם לא פוגע במטרה לשמה הוקם.

עד לפני מספר שנים ערוץ המינוס היה רצונו של כל חובב ספורט, המחיר היחסית נמוך (עשרה שקלים לחודש) היה משתלם כדי להנות מעולם ספורט של ממש, אך המהלכים של בר הביאו למציאות עגומה ביותר. ערוץ הגניבה לא רק עושק את הציבור, אלא אינו נותן תמורה בעד כספו. התכנית מועדון ספורט וחדשות הספורט בשעה 19:00 הם היחידות המועברות באופן קבוע בלייב, שאר היום הערוץ משמש כבמה לשידורים חוזרים, כאשר מסיבות עיתונאים מנשימות אותו מדי פעם. גם ערוץ המינוס שנמצא בעיקר בקרב מעמד הביניים, כבר לא מה שהיה ולמרות שהוא כבר איתנו שנים רבות (לעיתים נדמה שהוא חלק מחבילת הבסיס) הוא אינו מעניין כשהיה ומשמש בעיקר כמזלגת תכנים מהערוץ החינמי.

פשוטי העם שבחרו לא להיכנע לזליגת התכנים, עדיין מצפים לראות בערוץ החינמי את מרבית השדורים. פרט לליגת ווינר בכדורסל, ליגת הכדוריד והכדורעף (וגם זה לעיתים בספק) שמועברים באופן קבוע בערוץ החינמי, שאר הליגות והתכנים המובטחים הם בגדר חלום עבור צופי הערוץ החינמי. בהיעדר רגולטור הערוץ משמש כמעבר חצייה לשידורים חיים לערוצים בתשלום. 

מספר נסיונות להשיג את תגובתו של מנכ"ל העריץ אבי בר לא צלחו.

קצת הקפצות לחימום

1. אחרי שאמש סיפרנו על מעלליו של דניאל שחק שגרם לאנגליה ולאיטליה לרתוח לאור הבלאגן במשחקים שסיקר, היום מגיעה מבית Nrg שערורייה נוספת. העונה באנגליה נמצאת מחזור אחד לפני סיומה ומסתבר שאברם גרנט החליט לבצע העברה הרבה אחרי סיום מועד העברות. ייתכן והאליפות של צ'לסי (במידה ותזכה) תשלל היות שבמחצית המשחק החליט אברם להחליף עם קווין קיגאן שוערים, אחרת אין הסבר אחר לכך שמייקל אואן בעט בעל משקוף שערו של סטיב הארפר.

2.אמש ביצעה אופירל'ה שני" ראיונות מיוחדים" עם דייויד פדרמן ועם צביקה שרף. חולשתה של מכבי מול צסק"א הוכיחה כי בקבוצה הצהובה קיימות הרבה בעיות. גם גברת התוכן זיהתה את זה והחליטה לציין זאת בכתבה שהעלתה. מסתבר שלא רק למכבי יש בעיות…

  

3.אם לא די בבעיה הזו, אז תנו לי לספר לכם שבאתר "הראיונות המיוחדים" החליטו לבצע האנשה לדברים מסויימים. אמש בראיון של אופירל'ה עם דיוויד פדרמן ניסתה גברת התוכן לגלות באיזו צורה פדרמן מקבל את ההפסד. זה מה שיצא לה…

4.סדרה בהמשכים – אמש פורסמה בוואלה ידיעה על הכדורסל היווני. מישהו במערכת לא עשה שיעורי בית וטרח לבדוק כמה משחקים משוחקים בכל סדרה בשלב רבע הגמר. סדרה של שלושה משחקים, חמישה אולי, מה זה משנה? העיקר שהבית לא משחק תפקיד.

   

מעיתוני היום

בחינמון מופיעים עדיין פירורי יורוליג. אבי סגל מתייחס לאמוציות הרבות של מסינה בסיום משחק הגמר. כמו כן, סגל מביא את סיפורו של העיתונאי היווני ואסיליס סקונטיס שמכור למשחקי הפיינל פור ובכל 21 שנות חצאי הגמר לא פיספס ולו מפגש אחד, נחמד מאד. אמש שוחק חצי מחזור בליגת ווינר, ופרט לטור של יהודה ספרא על הפועל חולון, אין פירוט למהלך המשחקים ולנדנדות הנקודות, הקוראים יאלצו לנחש כיצד התפתחו המשחקים. שלמה שרף שחזר להרכב לא הצליח להתעלות על עצמו ובמקום לבקר את היכולת של בית"ר מאמש, העדיף לסנגר בטענה "שגם מכבי חיפה לא התאבדה על המגרש מול כפ"ס". כמה מפתיע…

אחרי יומיים יבשים בעיתון הארץ חוזרים לעניינים ובגדול. דסק הכדורגל העולמי בראשותו של עוזי דן נותן יתרון עצום למדור הספורט של העיתון על פני האחרים. חשיפת סיפור הכרטיסים הצהובים של דקו ואטו כתבה טובה על ברנד שוסטר וריאל מדריד לאור הזכייה הרצופה באליפות אחרי 18 שנה מצעידים את העיתון בבטחה אל עבר המקום השני היומי. ארז מיכאלי בטור נהדר מסקר את נחיתת מכבי מנתב"ג באור אחר מהבנאליות הצפויה, עופר מתן וורד כהן חושפים את התאקל בין שמעון מזרחי לרענן כץ שהסתיים בכרטיס צהוב למזרחי.

בידיעות פתחו את מדור הספורט עם כותרת נהדרת "הכרישים" כשברקע ג'קי בן זקן וחיים רביבו הבעלים-מאמן. הציטוט של רענן כץ בשער בהחלט גורם לדפדף במהירות לסוף העיתון כדי לשמוע את שלל הפנינים שיצאו מפיו. הראיון עצמו של כץ עם נדב צנציפר בהחלט נוקב בו הוא משחרר הצהרות לכל עבר. "לכספי אין מקום ב-N.B.A…אני לא אומר לצביקה מה לעשות, אבל ליאור אליהו יקבל יותר דקות", היו רק חלק מהדברים שאמר, ראיון מעולה. זוהי בערך נק' האור היחידה בעיתון. חלוקת הציונים לשחקני מכבי על הופעותיהם ביורוליג היא לא יותר מניסיון נואש למלא חצי עמוד אי שם בשלהי העיתון.

בכפולה האמצעית של העיתון מספר אבינועם פורת על 20 הספורטאים הגדולים לרגל חגיגות ה-60 פורת. הגרסה הוירטואלית של העיתון יצאה במשאל בו בחרו עשרות אלפי גולשים את הספורטאים שלהם.

למה פורת בוחר ספורטאים משלו ולא מציג את בחירת הקהל והסברים על הישגיהם. לסיום, הועדה המאוסה של העיתון שבוחרת את ה-11 של המדינה ,כבר מזמן הפסיקה לעניין ואיני חושב שמישהו באמת מצפה לתוצאות, פרויקט סתמי.

השער של מעריב בהרבה יותר צבעוני ומעניין משל ידיעות. הכותרת "חיימק'ה שלי" אינה קשורה לכלום ולא ברורה בחירתה. לאחר כפולה על המשחק מאמש, מגיעים אלמוג שריד (מייעץ לשחק פאר מה לעשות על רקע עוד הפסד מביש), אייל לוי (התייחסות למחזור האחרון באנגליה ולמשחק של מכבי מול צסק"א) ויצחק וייסהוף (5 הערות על כדורסל הנשים) ונותנים זבנג רציני לידיעות ואני רק בעמוד 5. איזור הכדורסל של העיתון מקבל את הכפולה האמצעית (בהשוואה לפינה חשוכה בידיעות בסוף העיתון) ובאמצעות טבלאות, נתונים וכותרת אחת "מאליק משואה זו" (מאליק דיקסון מהפועל חולון) גורמים גם למשחק בליגת ווינר הרגשה של פיינל פור. אביב לביא מפציר באוהדי הכדורסל להנות מכל רגע אפשרי בליגה, כי ייתכן שבעונה הבאה לדורסמן ימאס להשקיע ומכבי שוב תשלוט בכדורסל. חגי סגל חושף מדוע מסינה החליט להישאר ברוסיה ולא לעבור לברצלונה, בנוסף כתבת וידאו עם אנשי צסק"א שהעלו ב-nrg חותמת רשמית את העבודה הנהדרת שעשו בקרליבך במהלך הפיינל פור. 

דרוש מבקר לתכנית "הטריבונה" שנערכת מדי יום א'.

לפניות , טענות ומענות  themistopoloi@gmail.com .

מודעות פרסומת

Written by תמיס

מאי 6, 2008 בשעה 10:34 am

פורסם בספורט

11 תגובות

Subscribe to comments with RSS.

 1. עוד פעם אין לך בושה להציג שגיאות כתיב וטעויות בהקלדה של אחרים, כשאתה רושם היום:

  "שלמה שרף שחזר להרכב לא הצליח להתעלה על עצמו"

  חחח
  אתה פשוט 0

  יאללה תתקן את זה מהר לפני שעוד אנשים ישימו לב
  0

  אתה עושה צחוק מהחלטורה

  מאי 6, 2008 at 10:44 am

 2. תוקן, תודה.

  תמיס

  מאי 6, 2008 at 10:48 am

 3. תמיס אתה במגמת שיפור

  משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  מאי 6, 2008 at 11:02 am

 4. מזמן אמרתי שישראל היום הוא העיתון הכי טוב בארץ. במקום לברבר על מכבי ת"א חזרה ממדריד ותפסיד תואר שלישי, שמעון מזרחי אמר ככה וההוא ממיאמי עשה ככה, הם מתעסקים בדברים שמעניין לקרוא.

  מי שקרא את שתי הכפולות של "עצמאות 60" על הספורט העתידיני מבין על מה אני מדבר. יש שם הברקות לא רעות בכלל (הבולטים לפי סדר שלי: רונן דורפן, יהודה ספרא, עדי רובינשטיין ופה ושם גם האחרים, סהר, קופמן וכו').

  אין חדש תחת השמש, וכל תירוצי ותחלואי הספורט ב-60 השנים האחרונות יחזרו על עצמם גם בעתיד. אמנם שכחו שם את "הפקס שלא הגיע" ונפילות מהקורה, והם גם לא יודעים עדיין ששחר יעקב הילד השכן שלי יזכה במדלייה אולימפית בשיט בלונדון או אחריה, אבל חוץ מזה פרויקט שמכוון גבוה יחסית לזבל שאנחנו קוראים בד"כ בעיתונים, ויוצא חכם ומצחיק.

  http://62.128.57.2/Olive/AM3/Israel/Default.htm?href=ITD%2F2008%2F05%2F06&pageno=1

  עמ' 40 עד 43.

  S&M

  מאי 6, 2008 at 11:10 am

 5. תודה.

  דואב/ת

  מאי 6, 2008 at 11:23 am

 6. תמיס, אני באמת מציע שתפסיק עם תיקוני הלשון לאתרי הספורט. אתה פשוט לא האדם המתאים לביקורת מהסוג הזה, הרי אתה לא מבצע הגהה נורמלית לפוסטים שלך. תתמקד האחרים, שבהם אתה עושה עבודה טובה בד"כ.

  אריה

  מאי 6, 2008 at 3:45 pm

 7. שוב אין לך מה לכתוב אז אתה מתדרדר לדמוגוגיה זולה על ערוץ הספורט? החבר'ה מקרמניצקי מביאים לך את הכדורסל הישראלי, את הליגה הספרדית, הגרמנית, האיטלקית, הפורמולה 1, האנביאיי, חדשות הספורט, יציע העיתונות ועוד הרבה הרבה הרבה יותר. מה אתה מכשכש בזנב, יא אהבל? ייגר, אנחנו על הברכיים, תגאל אותנו כבר מעונשו של תמיס. מ ת ח נ נ י ם.

  געגועי לייגר

  מאי 6, 2008 at 4:39 pm

 8. באמת תמיס ..
  "החבר’ה מקרמניצקי" באים מזמנם הפנוי ומצ'פרים אותך בכל טוב " ועוד הרבה הרבה הרבה יותר" איך אתה מעיז לבקר אותם??..

  ויסנט וגה

  מאי 6, 2008 at 6:48 pm

 9. לגעגועי ליגר – גם את הליגה הלאומית בימי שישי והליגה הארגנטינאית ומגזינים כמו חמישיות וכמובן גם את אולפן ליגת האלופות ומשחקי ליגת האלופות. ועוד הרבה הרבה הרבה יותר. וכן, גם אני מתגעגע לייגר וגם נמאס מכל המגיבים המשתכשכים כמוהו בשוליים של השוליים כשאין על מה לכתוב באמת.

  וינסנט וגה הטמבל

  מאי 6, 2008 at 7:36 pm

 10. למגיב מעלי.
  אוקי.. אז הבנו שאתה עובד בערוץ הספורט שנותן "הרבה הרבה הרבה יותר" .
  אי לכך ובהתאם לזאת ,אני מאד אשמח עם בצאת יום הזיכרון תוכל לשים לי שוב את ההחלקה על הקרח שהפסדתי וגם את אליפות ישראל בזריקת חצים למטרה.
  בתודה מראש,
  וינסט וגה.

  וינסט וגה

  מאי 7, 2008 at 12:44 am

 11. ואתה בא ורושם כותרת : אבי בר(דק)

  משחק מילים של ילד קטן

  עם כזאת כותרת עלובה אסור לך למתוח ביקורת יותר על כותרות העיתונים, כמו שאסור לך למתוח ביקורת על שגיאות הכתיב, והלאה והלאה…

  ירדת כל הזמן על העיתונים עם הכותרות העלובות שלהם

  מאי 7, 2008 at 7:17 am


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: