עומדים בשער

ביקורת על תקשורת הספורט

ספיחים לאתמול

with 23 comments

שלום לכולם,
תודה רבה על התמיכה.
ההתחלה שלי כאן היתה קשה, לקח לי זמן לעלות על המסלול הנכון אך בתקופה האחרונה אני מרגיש שבהחלט מצאתי אותו ואני מקווה שאתם נהנים לקרוא.
החותמת של היפה בנשים, המהממת, הכפרה וההורסת שהיא לא נהנית מהבלוג רק מראה שהוא בהחלט משקף את תמונתו של האתר מספר 1 בארץ! בארץ? בעולם!!!

בקשר לאיי פי שלי – היחידים בעולם שיש להם אותו הם גוגל ווורדפרס אבל (וזה אבל גדול) גם אם איכשהו הם יחשפו את האיי פי וילכו למשפט וינצחו ויחשפו את הרשת ממנה גלשתי הם יגלו דבר נהדר…..אני כמעט שוקל לפרסם פה את האיי פי שלי ברבים כדי להקל עליהם בתמורה לראות את הפנים של הכפרה המהממת כשהיא מגלה את המקור… הרשת האלחוטית החופשית של אחד ממרכזי הקניות הגדולים במדינה….
(-: כפי שאמר דואב – זהירות אף פעם לא מזיקה….

נ.ב.
ניסיתי להסביר לעו"ד המכובד שכשכתבתי אופירע זאת פשוט היתה שגיאת כתיב! (תסבירו לו שיש לי לפעמים…) ואף אחד לא תיקן אותי משום מה… אתם לא בסדר אתם…

אמש בשעת לילה מאוחרת, שעות רבות לאחר פרסום הפוסט עלה בראשי רעיון וברוח היום ההיסטורי אכתוב כך. אני מכריז בזאת על תחרות "פרס אופירה" – הפרס הצהוב של השבוע. החל מהשבוע הבא יחולק כאן מידי יום שישי בבוקר פרס אופירה בו יזכה העיתונאי אשר יביא באותו שבוע את הסיפור הכי צהוב, הכי לא מדויק והכי מושפע מקרבתו של העיתונאי למסוקר. מגיבי הבלוג מוזמנים לשלוח אלי את המועמדים שלהם עד יום שישי בבוקר. הפרס המובטח למנצח הינו גליץ' מלכותי על הקרחת של יוסי מילשטיין ההורס.

בנוסף, לאחר קריאת כל התגובות מאמש, אני פונה לכל מאוכזבי וואן – דיינו אנשים שעבדו בעבר באתר, או עובדים כעת בבית בסר למסור לי פרטים על כל עוול קטן או גדול שנגרם להם שם. אני מבטיח ששמם לא יפורסם ו"ישמר במערכת" בעוד אמינותו של כל סיפור וסיפור תיבדק לפני שהוא יעלה לבלוג.

ובינתיים – האתר הכי מדהים שיש ממשיך בשלו

1. אמש התפרסמה ב"פורטל הספורט המוביל בישראל" (מקווה שזה לשביעות רצונך, אליאס) גליץ' מלוקק בריח שוקולד בלגי טהור. בכתבה דאגה אשת התוכן (סליחה מר אליאס) אופירל'ה לספר כי באתר קיבלו וידאו קורע של הכדורגלנים הישראלים בבלגיה. מי היה השולח אתם שואלים? ובכן לא אחר מאשר כתב המערכת אור שפונדר כפי שמגלה במהלך הוידאו ברק יצחקי. ואני שואל אופירל'ה למה לשקר? את רוצה שמר' אליאס יכעס?!

2. בעוד שיושר, הגינות ומקצועיות הפכו לשמות האמצעים של האתר מר"ג, (מעניין כמה פרסומים ראשונים הפכו לברווזים בשנה האחרונה שם…) האתר גם לא נקי מטעויות עיתונות קטנות למשל מהיכן מגיע השחקן שעליו הכתבה, בכתבה של עדי חנוך מישהו לא טרח לבדוק מהיכן מגיע שחקנה הזר של הפועל קריית שמונה ג'ואל צ'ירסואה. לטענת אתר הריכולים מדובר בחוף השנהב לטענת ההתאחדות הוא נולד במדינה אחרת. מה זה חשוב? הוא גם ככה יחגוג עצמאות אי שם בשגרירות אפריקה…

3. באותה גזרה אפשר לשים גם את הידיעה הבאה: אשתו של אלין טופוזאקוב ישבה ביציעי בלומפילד. יש בהפועל ת"א את הבולגרי ההוא. נו, לא החלוץ… השני, הבלונדיני החתיך ההוא…נו טוב, שיהיה טולוזאקוב.

אני מבין כי לפעמים קורה שעיתונאי זה או אחר נכנס לחדרו של העורך עם פיסת מידע לוהטת ומתחנן בפניו שאם היא תפורסם הקרדיט ילך למערכת. הגורמים למעשה שכזה הינם רבים ובראשם שמירה על אינטרסים וקשרים עם המדליפים כמו גם פחדים אישיים. אבל אמש ב-nrg הלכו רחוק מידי… אפשרות נוספת שגייסו עובד חדש מחו"ל שאיש עדיין לא יודע כיצד לאיית את שמו.

אני מבקש מ- hgec zhu לצאת מהמחבוא, בכדי לחסוך מכם את ההתבוננות על המקלדת, מדובר ביעקב זיו.

תלמידים מצטיינים במכללה

ביממה האחרונה בכל אתר ועיתון ניסו עשרות כתבים לבחור מי הם ספורטאי השישים של המדינה. רק במכללה בשם טלספורט החליט העורך דורון ברגר להתעלם מהעובדה הזו ולא ללכת עם הזרם. הוא שלח את התלמיד המצטיין שלמה חסיד לטיילת בתל אביב בכדי לגלות מה העם חושב? וליצן החצר של רחוב הברזל שב הביתה עם וידאו לא מלוטש אך כזה המראה את דעת הרחוב.

הפנינה שזרק ברגר למרחב הווירטואלי של האינטרנט הייתה ראיון שערכו במכללה עם החוקר הלשוני רוביק רוזנטל. בו דנו רוזנטל ונפתלי חיזקיה במושגים והאמירות שנקשרו בספורט הישראלי מאז קום המדינה. שוב כמו במקרה הראשון חבל שאיכות הווידאו משפיעה לרעה על התוכן.

וואלה – להיות שם כשזה קורה

נכון הסלוגן הזה שייך לעריץ הספורט אך הוא מזמן לא עומד בהבטחתו. מי שכן עומדים יפה בהבטחה זו הינם החבר'ה מוואלה, אשר בכל פעם מחדש מגלים כי הם אתר הספורט המוביל בארץ. אמש פרסם דני בורשבסקי כתבת צבע נפלאה על רוני אוסליבן שזכה באליפות העולם בסנוקר באותם רגעים בהם שחקני מכבי אכלו אותה. כן, כן אותה אליפות שאף אחד פרט לוואלה לא סיקר בארץ. עדיין לא החלטתי האם הגמר שהניב אחוזי רייטינג כפולים מגמר היורוליג בשאר מדינות אירופה לא סוקר משום שהאנשים כאן לא מחוברים לענף או משום שאין מספיק דני בורשבסקים בעיתונות שיביאו להם את הסיפור. כך או כך זוהי מראה שמופנת לפרובינציה ששמה ישראל.

אבי בר נרדם ליד המנגל

כמו בכל יום עצמאות גם השנה התחולל נס יום העצמאות בערוצי הספורט של אבי בר. מסתבר שבכל יום עצמאות מצליח עריץ 57 לשלוח זרועות גדולות אל עבר שאר הערוצים ולשתול בהם תוכניות ומשחקים מהעבר. כך שוב קיבלנו החל מאמש את הניצחון ההוא על אוסטריה והנפת הגביע של מכבי בוירטון במינונים גבוהים מידי לווריד. למזלו של העריץ החבר'ה מהיציע הפציעו לשעה אחת של צחוק (אותה נכון לרגע זה שידרו בשידור חוזר כבר 47 פעמים) וריאל מדריד וברצלונה הואילו בטובם להיפגש לאל קלאסיקו בכדי לייצב מעט את מצבם של העריצים השונים באחריותו של בר. אפרופו המשחק הזה – שגיא כהן מוציא אותי מדעתי! אני לא יכול לשמוע את הקישקושים שלו! שוקל להקדיש לו פוסט שלם…

זהו, היום יום חג ואינסייד אינפורמיישן עדיין לא מופיע בפוסט של היום, אבל קבלו כמה ידיעות שלא היו מביישות את "אתר הניפנופים והפחמים".

1.אבי בר נראה מתהלך בפארק הלאומי מחפש פחמים, כשהגיע לקיוסק בקירבת מקום, קיבל ברקס וחזר בידיים ריקות. א-מ-א

2.אופירה נצפתה מנשנשת 7 לאפות עם קבב וכרוב סגול. החמוצים לכלכו לאופירה את החולצה והגליצ'ית אומרת אאוטש…

3.כרטיס צהוב "לזקנה המרירה" שהשפריצה ספריי שלג על "גברת התוכן הצעירה" מאחורי הגב. אם יש לך אומץ בואי תשפריצי על אור שפונדר. חתיכת סטטיסטיקה.

מחר יום שישי – מנוחה לנפש, יום שבת – פוסט אורח! (עשו טובה שלחו משהו…)

אסיים בברכת חג שמח לכולנו, אחרי הכל הבלוג הזה, אחד המצליחים במדינה היפה שלנו, הוא פרי של הרבה מאוד שותפים מדהימים שיוצרים, קוראים, מבקרים, סוטרים כשצריך, מלטפים כשצריך ועושים הכל למען האהבה לספורט.

הלוואי וב-60 השנים הבאות יהיו לנו הרבה סיבות לשבור את הראש מי מבין עשרות ראויים יזכה בפרס לרר כל שנה.

לפניות, טענות, מענות ותביעות themistopoloi@gmail.com .

מודעות פרסומת

Written by תמיס

מאי 8, 2008 בשעה 1:01 pm

פורסם בספורט

23 תגובות

Subscribe to comments with RSS.

 1. תודה.

  דואב/ת

  מאי 8, 2008 at 2:35 pm

 2. אוי תמיס אתה גדול

  חיים

  מאי 8, 2008 at 3:15 pm

 3. "חייל שלא ישב בכלא הוא לא חייל" –משה דיין.

  "בלוגר עיתונות ספורט שלא חטף תביעה מוואן הוא לא בלוגר עיתונות ספורט" – וינסנט וגה.

  וינסט וגה

  מאי 8, 2008 at 3:44 pm

 4. "סייג לחכמה שתיקה", אמרו פעם חכמנו זכרם לברכה.

  קודם כל, זה לא שפונדר מי שראיין את יצחקי וטועמה. מגוחך איך מבקר תקשורת לא יודע דבר כ"כ פעוט כדוגמת זה…
  דבר שני, זה שצירסאווה נולד בצרפת, לא אומר שהוא לא מחוף השנהב. כמו שטוטו תמוז נולד בניגריה (נראה לי, לא סגור על זה) והוא ישראלי. צירסאווה נולד בצרפת ושיחק בנבחרת חוף השנהב, כמו שקאנוטה נולד בצרפת ומייצג את נבחרת מאלי.

  תמיסת עיניים

  מאי 8, 2008 at 5:01 pm

 5. תמיסת עיניים, הטענה שלך היתה מתקבלת, אלמלא גואל צ'ירסווה לא היה נולד סיקנסי, חוף השנהב(או כפי שהמקומיים מתעקשים לכנות "קואט די'וואר"-Côte d'Ivoire), וואלה אחי יצאת "ילד" אבל לא נורא לפחות אתה לא עיתונאי(עד כמה שאני יודע…אולי כן אולי לא…מבולבלים?! למי איכפת!) אז האחריות הזו הוסרה ממך.

  אלי

  מאי 8, 2008 at 5:14 pm

 6. איפה מורו ופוליצר?
  אתמול היה יום הזיכרון (לא שזה הפריע למישהו לעבוד או לעיתונים להוציא מהדורות) והיום הם "חולים".

  חולים?
  שניהם?
  במקרה, באותו יום?
  במקרה, יום לאחר פרסום האזהרה לתמיס?

  לא האמנתי בהתחלה שהם באמת שליחיה של אופירה. היום הם מבטיחים לחשוף "פרטים עסיסיים על פרשה חדשה-ישנה, שתעסיק את ביצת תקשורת הספורט הישראלית בחודשים הקרובים", ורומזים שמדובר בבלוג.

  יש לי ניחוש: אופירה הולכת להגן על שמה על ידי 1. לכלוך ייגר (חשיפתו?) ואולי גם תמיס. 2. חשיפת פרשה שחיכתה בדיוק לרגע כזה, בו אופירה מותקפת מכל הצדדים על מכתב האזהרה לתמיס. במילים אחרות, ספין.

  מבחינתי, אלא אם יוכח אחרת, מורו ופוליצר הנכבדים הם לא יותר משליחיה הבזויים של אופירה.

  מוז

  מאי 8, 2008 at 6:29 pm

 7. נפגשו ל"אל קלאסיקו"? אולי התכוונת ל "סופר קלאסיקו"? תמיס, צא מזה. הכי טוב לך לפרוש בשיא.

  מאוכזב

  מאי 8, 2008 at 7:08 pm

 8. מאוכזב יקר,
  אל קלאסיקו – בארסה מול ריאל
  סופר קלאסיקו – ריבר מול בוקה.

  מזל שאתה לא חושב שפדרר מול נדאל זה הסופר קלאסיקו….

  מאוכזב מהמאוכזב

  מאי 8, 2008 at 7:19 pm

 9. שימו לב, שאם יש אישה בוואן, מלבד המפלצת, אז היא מכוערת. מיכל גרונוולד, היא דוגמה קלאסית לכך. ככה הן אינן מאיימות על גברת תוכן. לפחות לא בהופעתן החיצונית. אופירע ידועה כשונאת נשים דעתניות ויפות.

  פופיק ארנונה

  מאי 8, 2008 at 7:30 pm

 10. פופיק, לא יפה. מיכל גרונוולד לא צריכה לקבל כאן ביקורות על המראה החיצוני שלה.

  צ'אק נוריס

  מאי 8, 2008 at 10:02 pm

 11. לא התכוונתי להעליב אלא לציין עובדה. הרי אם מיכל הייתה יפהפיית הנילוס היא לא הייתה מתקבלת בוואן. יש שם הקפדה על מראה חיצוני של נשים. כמה מכוערות ככה פחות מאיים על גברת תוכן. נכון שזה לא רלוונטי המראה של מיכל אבל מה לעשות שאצל גברת צהבהבת זה עקרוני.

  פופיק ארנונה

  מאי 8, 2008 at 10:57 pm

 12. אתה אכן משתפר.
  אני ממש נהנית לקרוא.
  תמשיך כך ובהצלחה.

  Bugsy Boxer

  מאי 9, 2008 at 12:20 am

 13. פופיק , עזוב שטויות .
  זה לא מתאים.
  זכותך כמובן לחשוב מה שאתה רוצה, אבל כמו שצ'אק נוריס כתב ,לא נראה לי שזה המקום להביע ביקורת על המראה החיצוני של אופירה/גרונוולד או מי שלא תיהיה .

  וינסט וגה

  מאי 9, 2008 at 3:27 am

 14. המלפפון- אתה בסדר! יש לך יופי של בלוג!
  כל הכבוד!

  יוסיי הכושי

  מאי 9, 2008 at 9:55 am

 15. למה אתם אומרים שבווואן לא מעסיקים נשים יפות, יש להם את ליזה ציציאשווילי

  asaf

  מאי 9, 2008 at 1:11 pm

 16. הבלוג של מורו ופוליצר נעלם! מוזר מאוד

  ארבל

  מאי 9, 2008 at 1:45 pm

 17. ארבל, מה מוזר? זה אולי הכי טבעי.

  דואב/ת

  מאי 9, 2008 at 1:47 pm

 18. שעה קלה אחרי שמורו ופוליצר דיווחו בהתרגשות על תביעות של בית בסר נגד יגר, שכטר וקרמר עם טוקבקים מוזרים שסיפרו על תפנית דרמטית בנושא יגר נעלם הבלוג שלהם כלא היה.
  מישהו יכול לברר???

  עם

  מאי 9, 2008 at 1:52 pm

 19. תמיס,
  בשבועות הראשונים הבלוג היה קטסטרופלי, ואיבד את כל התנופה והקוראים שהיו מתקופת ייגר. כולל אותי.
  בימים האחרונים נתתי צ'אנס מחודש, והפלא ופלא, אתה חוזר לתפוס תאוצה עם אייטמים קצרים ולא חופרים, ובלי פוסטים שלמים עם אג'נדות משעממות (למעט ONE, אבל זה תמיד כיף לצחוק על הצהובון הזה).

  המשך כך, כל הכבוד!

  טורנדוווווו

  מאי 9, 2008 at 1:54 pm

 20. אני הבנתי מהבלוג של מורו ופוליצר שזהותו של ייגר נחשפה.
  מישהו יודע משהו על זה?

  רועי

  מאי 9, 2008 at 2:16 pm

 21. הם לא חשפו שם את שמו. רק אמרו שקיבל תביעה מאופירע. היו בבלוג 9 תגובות וכשניסיתי להיכנס לתגובות היה כתוב שאי אפשר לעלות את התגובות. עכשיו אי אפשר להיכנס לבלוג בכלל. בטח נענע השתפנו.

  אחד שקרא את מורו ופוליצר

  מאי 9, 2008 at 2:20 pm

 22. תמיס יש לך טעות חמורה. אור שפונדר לא ראיין את ברק יצחקי ולא היה בבלגיה. תבדוק שוב את המקורות שלך…

  תמיס תבדוק

  מאי 9, 2008 at 2:38 pm


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: