עומדים בשער

ביקורת על תקשורת הספורט

בשורת המאבק – תמיס אנדרגראונד

with 71 comments

שלום חברים,

סתימת פיות, ביריונות, כוחניות. איכססססס פשוט גועל נפש!!!

תראו תראו איך הצמד אודי מילנר וגיל מנקין מנסים להלך אימה על כל מי שמעז להרים מראה מול עינהם וגרוע מכך מראה תמונתם מול לקוחותיהם.

מורו ופוליצר

לפני דקות מעטות הבלוג נסגר כלא היה.

ישראבלוג לא מעורבת וגם לא התקבלה פניה מוואן. הם פשוט החליטו לסגור אותו מטעמי ביטחון בעקבות מקרה ייגר.

ייגר

ייגר נחשף. איך הם חשפו אותו? שאלה נהדרת. כשאדע אומר לכם.

רוסק

הצמד הוותיק קיבל כתב תביעה בן 200 עמודים.

תמיס

אני ידעתי לאן אני נכנס ולכן אני כותב כאן בוורדפרס, מעלה את הפוסטים שלי מרשתות חופשיות במקומות ציבוריים בלבד ואפילו משנה את כתובתו הפיזית של המחשב שלי (MAC Address) על מנת שהביריונים לא ימצאו אותי אף פעם.

זה כבר לא המאבק של ה"עומדים בשער" נגד וואן. זה המאבק שלנו, האנשים הקטנים, לדבר ללא חשש. ללא פחד.

אני קורא לכם הקוראים לעזור במאבק החשוב הזה שאולי ישנה את פני האינטרנט בישראל. לא לשתוק. לא לפחד.

הפיצו את בשורת המאבק. למען הצדק.

תמיס

מודעות פרסומת

Written by תמיס

מאי 9, 2008 בשעה 2:54 pm

פורסם בספורט

71 תגובות

Subscribe to comments with RSS.

 1. תמיס אני איתך עד הסוף

  מבקש מכל החברים שלי להכנס לבלוג שיהיה לך יותר יוניקים

  חיים

  מאי 9, 2008 at 3:07 pm

 2. טוב, זה נשמע ממש כמו סרט.
  יש לי התחושה שייגר חשף את עצמו. אולי אני טועה.
  רוסק קיבלו כתב תביעה? מעניין. אבל למיטב הבנתי, ולפי מה שאני זוכרת שקראתי אצל וולוט תפוז מגן עליהם, לא?
  מורו ופוליצר? לא יודעת. הם מראש פתחו בישראבלוג. ידעו בדיוק היכן הם פותחים ולמה הם חשופים. הבחירה שלהם נעשתה ממקום מודע. לא ברור לי למה. אלא אם כן הם מטעם.
  תמיס – אנחנו עדיין פה 🙂
  וקטנה לפני שיעירו לך פה – מאז = מעז: "רק המעז מנצח" 🙂

  Bugsy Boxer

  מאי 9, 2008 at 3:26 pm

 3. כמו שאמר מישהו, הם מ-פ-ח-ד-י-ם. מילנר את מנקין תמיד נהנו מכך שהכביסה המלוכלכת של וואן כובסה בכותלי משרדיהם בז'בוטינסקי 35, אבל מאז פריחת הבלוגים והידיעות השונות והלא מחמיאות שהתפרסמו אודות וואן, הסיפור השתנה.

  מדובר בכביסה כל כך מלוכלכת שאפילו בפרסומת הטובה ביותר אי אפשר יהיה להוריד אותה. אז מה עושים? כמו בכל משטר דיקטטורי, מנסים לסתום פיות.

  תמיס, אתה עדיין ממשיך לעשות פדיחות ("להלך אימה על כל מי שמאז…"), אבל אתה בטח לא פראייר.

  אינסייד אאוט

  מאי 9, 2008 at 3:32 pm

 4. א. לגבי הסגירה של הבלוג של מורו ופוליצר, אני רוצה להאמין שהם סגרו בשוגג, במיוחד לאחר ההתבטאות של אילנה תמיר לגבי מה היא תעשה עם איומים בתביעות.
  ב. אני מקווה שאתה נזהר מהתקנת רוגלות במחשב שלך ואמצעי ריגול אחרים של חוקרים פרטיים, הכל אפשר בימינו.
  ג. לגבי חשיפת ייגר, אני רוצה להאמין שתפוז לא היו מעורבים בזה, וגם אני בספק אם הם באמת חשפו אותו (אלא אם אתה יודע משהו שאני לא יודע);
  ד. אם אתה צריך עזרה, יש לך את המייל שלי. למרות שלבינתיים נראה לי שאתה בסדר.

  יהונתן

  מאי 9, 2008 at 3:34 pm

 5. להנאת הקוראים, להלן הפוסט שעלה ב- 12:17 בבלוג של מורו ופוליצר (שנכון לעכשיו נעלם מישראבלוג לגמרי):
  "
  בסר נגד שכטר, קרמר וייגרבסר נגד שכטר, קרמר וייגר

  בעוד שהפרקליטות חסה על אהוד אולמרט וחיכתה עם הסרת צו איסור הפרסום על פרשת טלנסקי עד מוצאי יום העצמאות, פרקליטי בית בסר לא גילו אפילו גרם אחד של אמפתיה. ביום רביעי לפני הצהריים, בשעה שאירועי יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה עדיין מתקיימים, יצאו לדרך שליחים על קטנועים, כשהיעד: ביתו של רביב שכטר, מעונו של עודד קרמר, ומקום מסתורו של ייגרמאייסטר.

  הם דפקו קלות בדלת, והגישו לבעל הבית מתנה לחג – תביעה עבת כרס (200 עמודים בערך) על סך 2 מיליון שקלים, בגין דיבה והוצאת לשון הרע. שי אליאס, עורך הדין של המילנריה, הדפיס את כל הפוסטים שנכתבו מאז הוקם רוסק אי שם לפני קצת יותר משנה, ותוך מספר חודשים הצדדים צפויים להיפגש בכותלי בית המשפט בתל אביב לדיונים במשפט הכי לוהט בעיר.

  לראשונה אולי בהיסטוריה של התקשורת הישראלית, גוף תקשורת כלשהו מגיש תביעת דיבה ולשון הרע נגד אנשים בודדים, על בלוג פרטי שהם מפרסמים. אבל האם לא כל הפוסל במומו פוסל? איך וואן מרשים לעצמם לשמוט את הקרקע שנמצאת מתחת לרגליו של מדור הרכילות שלו? הרי מהם אותם סימני שאלה על העיתונאית המרירה ועל זו שמסריחה מהפה ועל הזקנה שיש לה חתיכת סטטיסטיקה אם לא הוצאת דיבה ולשון הרע?? וכל מי שנמצא בביצה שלנו יודע היטב למי מתכוונת משוררת הדלות באותם סימני שאלה. אנחנו, לפחות, יודעים במי מדובר, ואותן נפגעות בהחלט יכולות להגיש תביעת דיבה ולשון הרע נגד וואן.

  וזה לא סוף הסיפור. ביום רביעי האחרון קיבל עמיתנו תמיס מכתב איומים מעורכי הדין של המילנריה. לא, אדון שי אליאס לא הדביק אותיות ודרש כופר תמורת הפוסטים, הוא בסך הכל שיחזר את אותם דברים שכתב במכתב האיום שנשלח לייגרמאיסטר ותפוז, שינה את השם ושלח, תוך הוספת האיום: יש לנו את ה-IP שלך. בחייאת זומזום. איך השגתם אותו? הלכתם לבית משפט? אף חברה לא תיתן לכם פרטים חסויים על גולשים ומספרי ה-IP שלהם בלי צו שופט.

  מה שבבית בסר לא מבינים, זה שכל התביעות הללו רק מאדירות, מפארות, מרוממות ומגדילות את מספר הכניסות לבלוגים, גוררות אייטמים במדורי הברנז'ה באתרים וגם כתבות עסיסיות בעיתונים. שכרם ייצא בהפסדם, ועל רקע כל מה שנכתב בבלוגים השונים בשנה האחרונה, הסבירות ששופט יפסוק לטובתם היא נמוכה עד אפסית. שורה ארוכה של עדים יסכימו להגיע לבית המשפט כדי לעזור לכל הנתבעים להשתמש בטענת: אמת דיברתי. האופירעתון הוא כינוי לגיטימי לעיתון האינטרנטי של אופירה ו"אתר הריכולים והמסיבות" הוא שם ראוי לאתר שבו מתפרסמות כתבות מערכת על מסעדת הבית של מכבי ת"א (ששמה הוא 205+1) ושמדור הרכילות שלו מפרסם כל שני וחמישי על מסיבות במועדונים באיזור גוש דן. סנוב, בצפייה במשחק הגמר של מכבי מול צסק"א ב"שלוותה" כבר היית?

  כמו-כן, כדאי מאוד להתקשר למועצת העיתונות ולהתלונן. הנה לכם סעיף 6-ה מתוך תקנון האתיקה של מועצת העיתונות, שמחייב גם את כל אלה מבין עיתונאי וואן שמחזיקים בתעודת לע"מ: "עיתון ועיתונאי יבחינו בפרסום בין פרסומת לחומר מערכתי, באופן שלא תפורסם פרסומת הנחזית כחומר מערכתי". הבנתם את זה? פרסומות לשלומי מאלדיני, ארמון החמאם, השלוותה, הקוואן, הנייט, קמחי תאורה ועוד ועוד ועוד הן עבירה ברורה על תקנון האתיקה, כמו גם אזכורים ותודות ברדיו לכל מיני מסעדות וחנויות משלוחי פרחים.לפרטים, לחצו כאן.

  הבהרה

  כשהקמנו את הבלוג הזה יצאנו מנקודת הנחה מוטעית כנראה, שאנחנו לא הסיפור המרכזי. תפקידנו הוא שליחות למען תקשורת ספורט טובה, הגונה ונקייה יותר. הנאיביות שלנו עלתה בהמון טוקבקי נאצה, שכינו אותנו כותבים מטעם, ומשום מה החליטו שנשלחנו על ידי אופירה אסייג כדי לתת כמה שיותר אזכורים ל"אחד" האתרים, צילומי מסך והפניות. כולכם מוזמנים לחשוב מה שבא לכם במרחב הווירטואלי.

  מעשינו, והפוסטים שאנחנו כותבים, הם שיעמדו למבחן מטעם מי אנחנו כותבים. רמז: בטח שלא מטעם בית בסר. בניגוד לקודמנו ברשת, אנחנו משתדלים למעט בלינקים לאתר של מנקין ומילנר, לא לכנות אותו בשמו הלועזי כדי להפחית את מספר האיזכורים שלו בגוגל, ובכלל לבקר אותו כשמגיעה לו ביקורת. בדיוק כמו שאנחנו עושים עם כל הגופים התקשורתיים האחרים.

  פרסום ראשון: אנחנו בהחלט כותבים מטעם עצמנו. ומי שיש לו בעיה עם כך שיש ימים שהפוסט לא מעודכן, יצטרך להתמודד איתה. זה לא קורה כי מישהו מאיים עלינו (בינתיים זה לא קרה) או כי אנחנו מחכים להוראות הפעלה. לפעמים אנשים רוצים קצת מנוחה, ולפעמים, רחמנא ליצלן, הם חולים.

  יתר ענייני דיומא

  מה יהיה עם הכותרות?

  לקבוצות המנצחות את מכבי ת"א מאפיין משותף – ביום המחרת, כולן די ממורמרות על כך שהאימפריה הצהובה תופסת את הכותרות – גם כשהן מנצחות אותה. זהו טבעו של עולם, הפסד של מכבי מעניין יותר מניצחון של גליל/אשקלון/חולון/בני השרון וכו'. אבל אצל עודד קטש הדברים כמו תמיד נראים אחרת. כשהוא מנצח את מכבי, כולם מדברים וחושבים קטש. ורוצים לשמוע מה לו יש להגיד.

  Ynet היה האתר היחיד שלא ידע להגיב להתרחשויות ולהבין את הדבר החשוב והמעניין באמת באירוע של אמש בהיכל נוקיה. כל המתחרים נתנו לקטש את הכותרת ורק ברחוב מוזס הסתפקו בכותרת ראשית סתמית של צביקה שרף, שאמר כי ההפסד לא מקובל עליו ו"נצטרך לעורר את הקבוצה". קטש? הוא קיבל תפקיד משני בהצגה.

  זו לא היתה הכותרת הראשונה ששרף תפס אתמול באתר של ידיעות. גם הפרסום על הסיכום בינו לבין מכבי לעוד עונה הופיע ראשון באתר, שייאמר לזכותו כי אינו משתתף במשחק הפרסומים הראשונים המעייף. או שאולי ידעו שם מדוע לא להתהדר בידיעה? אף אחד מהאתרים האחרים לא הלך בעקבותיו ולא פרסם את הידיעה. שרף הכחיש אותה מאוחר יותר. מה היה שם באמת?

  אז מי כתב חצר?

  יניב טוכמן מסקר כבר מספר שנים את בית"ר ירושלים ואשדוד במעריב. כפרי בשל נפל לידיו המשחק בו שחקני בית"ר נראו כמו נבחרת "אחוזת ראשונים" ואפשרו לאשדוד לנצח במשחק החשוב. ביום רביעי האחרון התפנה טוכמן, המסקר גם את מכבי ת"א, לכתוב טור אישי קורע לב, בו ירד על כל אלה בתקשורת ובעולם הכדורגל שטענו כי בית"ר פתחה רגליים, הפגינה חוסר ספורטיביות ושאם המשחק הזה היה חשוב לה, כל הפצועים היו פותחים בהרכב.

  תחת הכותרת "שעתם של הצבועים", השתלח טוכמן בעמיתיו כמו אחרון הבלוגרים. כה אמר הטוכמן בטורו: "לפעמים נדמה שחלקים בתקשורת הספורט המשועממת (מכבי חזרה בלי הגביע, מה נעשה יומיים‭,(?‬ המתודלקים על־ידי אינטרסנטים המסתתרים מאחוריהם, עוד יותר חובבנים וחסרי אחריות מהספורטאים אחריהם אנחנו רודפים". ואנחנו שואלים: למה כמו בגליצ'ים אתה כותב על אינטרסנטים בעילום שם? אם אתה כבר כותב, תן שמות. ואם אין שמות, אל תכתוב.

  טוכמן, אנחנו מזמינים אותך לכתוב פוסט אורח אצלנו באיזה סוף שבוע שתבחר. אנחנו בטח לא רוצים שמישהו יחשוב לרגע שאתה עיתונאי חצר של ארזי או של ג'קי. ונסיים בשורה האחרונה בטור האישי הנוקב: "בניגוד לכותבי טורים שזו פרנסתם ומשוכנעים שבכוח המילים להזיז סלעים, לי ברור שמה שנכתב כאן לא ישכנע את חורצי הדין. הם בטח יגידו שאני עוד כתב חצר של בית"ר. שיהיה להם חג שמח". מילים כדורבנות. על ראש כתב החצר בוער הכובע?

  פארוק א-קטש

  כמה הררים של מילים נכתבו על השאלה הרת הגורל שסיקרנה את עם ישראל היושב בציון ואת אלה השוהים בגולה – ילחץ צביקה שרף את ידו של קטש לפני המשחק או יתעלם? צביקה הישן או צביקה החדש? בתוך ים השיעמום הזה הבריק ניב רסקין בשידור כשאמר כי לחיצת היד הזו וההייפ התקשורתי שהיה סביבה הזכירה לו את לחיצת היד עם שר החוץ הסורי במשא ומתן שהתנהל לפני 12 שנה בשפרדסטאון.

  השאלה הבאמת חשובה היא באיזה גוף תקשורתי יבחר צביקה שרף כדי לענות אחת ולתמיד לכל ההאשמות הבוטות והקשות שהטיח בו הכותש בסרט המפורסם בערוץ 10. לחיצת היד היא סתם גימיק.

  לפניות, הצעות, סקופים ושאר ירקות, כתבו לנו: murrowpulitzer@gmail.com

  "

  שוחר חופש

  מאי 9, 2008 at 3:40 pm

 6. אחת הדרכים הפשוטות לחשוף אדם היא ע"י התכתבות איתו במייל ובירור כתובת האיי פי שלו כך. אני מקווה שתמיס מגן על עצמו כך שהוא מסתיר את האיי פי לא רק בזמן העלאת הפוסט אלא גם במקרים של מכתבי תשובה לגורמים שונים שהוא שולח במייל.
  תמיס אני איתך, כרגיל ממשיך בחרם האישי על אתר וואן (מזל טוב יום הולדת חודשיים לחרם) וממשיך לבקר פה ביומיום.
  מקווה לשמוע חדשות טובות בנוגע לייגר.

  alficon

  מאי 9, 2008 at 3:49 pm

 7. לא הבנתי, אם חשפו את ייגר – מי זה?

  דוד

  מאי 9, 2008 at 3:58 pm

 8. רגע, אז מי זה ייגר?

  קונסטנס

  מאי 9, 2008 at 4:08 pm

 9. אבל one איימו בזמנו שיגישו תביעה במידה שלא יוסרו הפוסטים בבלוג בתפוז, והם אכן הוסרו והבלוג נסגר. אז מה לעזאזל הם רוצים ממנו?

  פשוט נמאס לי מהבריונות הזו שלהם. הם משתמשים בכח של אתר גדול מול אנשים קטנים ומפחידים אותם.

  אתר one הוא בושה לתקשורת ולספורט הישראלי, הסיבה היחידה שהמשכתי לגלוש אליו היא הנתונים המקיפים יותר על קבוצות ושחקנים. בטח לא בגלל הרכילות או האנגלית העילגת של הכתבים שם (נחסוך מכם את שמה של הכתבת הספציפית).

  זהו, מהיום האתר מחוק מבחינתי, ברגעים אלה הוא מוסר מהמועדפים שלי (כן, הוא עדיין היה במועדפים אף שלא הרבתי לגלוש אליו בתקופה האחרונה, גם כתוצאה מהתקריות האחרונות).

  כדאי שב- one יחליפו את האחד באפס, זה יותר הולם אותם.

  איציק

  מאי 9, 2008 at 4:19 pm

 10. את שמו של ייגר אעדיף לא לחשוף כרגע. לפחות עד שאני לא אדבר איתו.

  לגבי חשיפת כתובת האיי פי דרך מייל – בלתי אפשרי. האיי פי לא נחשף בעת שליחת מייל וחוץ מזה כפי שאמרתי האיי פי לא יוביל אותם לכלום.

  תמיס

  מאי 9, 2008 at 4:35 pm

 11. אין בי כל אהבה למה שנעשה באתר וואן, שאני נכנס אליו בעיקר כדי לקרוא טורים של עיתונאים שאני מעריך (ערן סלע), אבל, לפעמים הבקורת שלך ושל הטוקבקים פה עוברת את הגבול בין בקורת לגיטימית להוצאת לשון הרע.

  להזכיר לכם, גם אם וואן בעצמו מוציא לשון הרע של אחרים, אין זה נותן אישור להוציא את דיבתו שלו.

  הייתי מציע לך ברצינות להיוועץ עם עורך דין מהתחום, שיתן לך כללים למה מותר ומה אסור, מה הגבול, כי בכל זאת, עם כל הכבוד לחופש הביטוי, גם באינטרנט יש גבול, ואין ספק בכלל שבית משפט עלול לפסוק לרעת בלוגר שמוציא דיבתם של אחרים.

  אחד שאכפת לו

  מאי 9, 2008 at 4:45 pm

 12. אין לי שום דבר אישי נגד וואן.
  הביקורת לגיטימית לגמרי.
  אני מבקר גם את עריץ הספורט רק שהם לוקחים את זה למקומות טובים בניגוד למילנר ומנקין.

  יותר מזה, אין בי כוונה לפגוע אישית באף אחד ואם מישהו היה אומר לי שדבר מה שכתבתי פגע בו אישית זה היה יורד באותו רגע. בלי איומים.

  תמיס

  מאי 9, 2008 at 4:53 pm

 13. תמיס, ניסיתי ליצור קשר עם וואלה כבר לפני מספר ימים כהעלתה את הבלוג ובו ציינת את הגשת האיום של וואן לצמד מפיצי הבשורה של רוסק, אך טרם קיבלתי איזושהי תשובה(אנחנו מדברים על כארבעה ימים בערך, אחרי ששלחתי להם מייל בנידון) ואף לא ראיתי פירסום בנושא, בעם יש לך רעיונות אחרים ,אנא ממך מנה אותם ונתחיל לפעול!איתך במאבק, אלי.

  אלי

  מאי 9, 2008 at 4:55 pm

 14. חזק ואמץ.
  כל הכבוד על הסירוב להתקפל.

  שגריר אפריקה

  מאי 9, 2008 at 5:07 pm

 15. חבר'ה, מי שגולש פה וחבריו-ידידיו- משפחתו וסביבתו. הפיתרון הוא פשוט: להחרים את וואן. שום תביעה או בלוג או טור אינטרנט לא יפגע באתר הזה כמו החרמה שלו על ידי הגולשים. שום ביקורת, נשכנית ועוקצנית ככל שתהיה, לא תפגע בצוות מנקין-מילנר-אסייג כמו ירידה חדה באחוזי הגלישה בסקר טים הבא, ובעקבותיה הפגיעה בפרסום באתר.

  אני יודע שמנסים להרים את הדגל הזה חדשות לבקרים, ואני לא מנסה לקרוא למרד צרכנים מאורגן פלאס הפגנה בכיכר רבין. פשוט מאוד: שכל אחד מאיתנו ימחק – אפר עכשיו, אפשר עוד שעה – את האתר העלוב והכוחני הזה מרשימת הפייבוריטס שלו, ואם יוצא לו, שיזרוק איזו מילה על זה כשהוא מדבר עם חברים חובבי ספורט ותקשורת ספורט.

  פגיעה בכיס של בעלי ומנהלי האתר היא הפגיעה האמיתית. זה הכל, וזה הרבה מאוד.

  בעלי ומנהלי "וואן" – אנחנו מטומטמים, אבל לא עד כדי כך מטומטמים. בסופו של דבר גם מטומטמים קולטים שמשתינים עליהם.

  תמיס, ייגר, קרמר ושכטר – איתכם ומאחוריכם.

  מוז

  מאי 9, 2008 at 5:13 pm

 16. ייגר נחשף כי תפוז שיתפו עם וואן פעולה, ובגלל זה התביעות (כפי שצוינו ב"מורו ופוליצר" הן על בסיס אישי ולא כנגד תפוז.

  אם העובדות אכן נכונות, תפוז צריך לעלות פה על מוקד גדול מאוד.

  במבי

  מאי 9, 2008 at 5:17 pm

 17. אני הייתי ממליץ לך לגלוש דרך TOR
  http://www.torproject.org/download.html.en
  אז באמת יהיה קשה מאד לאתר אותך.
  בהצלחה.

  ארבל

  מאי 9, 2008 at 5:20 pm

 18. וואן הוא סותם הפיות הגדול במדינה באמצעות שליחו שי אליאס.
  כל הגולשים/בלוגרים צריכים להתאחד בנושא. מישהו צריך לקחת על עצמו להוביל מאבק נגד סתימת פיות והפרעה לחופש הביטוי וחופש הדעה.

  דן

  מאי 9, 2008 at 5:27 pm

 19. למיטב ידעתי לתפוז אין קשר לזה.

  חשוב שתדעו שגם אם חושפים איי פי זה עדיין לא מוביל לאדם, צריך לפנות לספק האינטרנט עם צו שמאשר את חשיפת האדם.

  לכן כל הנושא מאוד לא ברור.

  לגבי הביריונים – במידה והם יפגעו במישהו, הם יפגעו יותר. עדיף שיקפלו את הזנב וינסו לשפר את האתר שלהם.
  שילמדו מערוץ הספורט שמשתפרים כל הזמן ועוד יעברו את וואן בכל פרמטר.

  תמיס

  מאי 9, 2008 at 5:28 pm

 20. אני מהיום החלטתי להחרים את וואן

  למרות שהם בדברים מסוימים טובים, כמו תוצאות לייב

  יאללה מאבק למען חופשי הביטוי.

  חיים

  מאי 9, 2008 at 5:48 pm

 21. לגבי שמו של ייגר – אני לא רוצה להיות הראשון שמפרסם את שמו. מקווה שאתם מבינים.

  אני מניח שביום ראשון הכל יתפרסם.

  אבקש מייגר אולי לפרסם פוסט אורח בתקווה שירצה בכך.

  תמיס

  תמיס

  מאי 9, 2008 at 6:06 pm

 22. לחיים,
  זה אתר לא פחות טוב לתוצאות לייב:

  http://www.livegames.co.il/

  אחד שאכפת לו

  מאי 9, 2008 at 6:13 pm

 23. אוקיי, תמיס, וולווט כבר חשפה:

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=425271

  מוז

  מאי 9, 2008 at 6:15 pm

 24. איש יקר

  תמיס

  מאי 9, 2008 at 6:26 pm

 25. אם זה באמת שלמה מן, אז הוא עשה מעשה נבלה

  אתה לא יכול להיות חבר מערכת עיתון ולבקר את עמיתך לעבודה, ובוודאי לא את המתחרה הגדול שלך

  ואתה לא יכול לעשות פוסט על רפי נאה, בלי גילוי נאות שבגללו פוטרת מידיעות

  עמיר פ

  מאי 9, 2008 at 6:30 pm

 26. תמיס תמשיך בדרכך ואל תיכנע לאתר המזוויע. בקשר לערוץ הספורט כל הכבוד להם שהם לא מתנהגים גם איזשהו אתר מסוים ואני חושב שלמרות הביקורת שלך עליהם ובצדק אתה צריך לשבח אותם שהם מבינים את הביקורת ולא לוקחים אותה למחוזות משפטיים.

  שי

  מאי 9, 2008 at 6:35 pm

 27. מכיר את שלמה מן מעבודה איתו בעבר. אדם ישר והגון בסה"כ, הרבה שנים בברנז'ה של הספורט, מכיר טוב את המדיה. מעניין מה הקטע שלו.
  מחכה בסקרנות להמשך.

  אורח

  מאי 9, 2008 at 6:37 pm

 28. זה הזמן לשים את כל ההערות הקטנוניות על שגיאות כתיב ותחבור בצד – מדובר כאן בסתימת פיות שערוריתית ודוחה.
  תמיס, אנחנו איתך. אל תתקפל.
  מקסימום נעשה מגבית…

  בני פורמן

  מאי 9, 2008 at 6:45 pm

 29. חזק ואמץ תמיס. עד חורמה!

  פופיק ארנונה

  מאי 9, 2008 at 6:49 pm

 30. תמיס העם איתך. מגבים ואוהבים אותך. אל תפחד מכוחות הרשע- וואן וערוץ הספורט.

  תום

  מאי 9, 2008 at 7:13 pm

 31. תמיס אני איתך.
  מחרים את אתר האשפה כבר חצי שנה ונהנה מכל רגע.
  ייגר חזק ואמץ.

  אליה פורמן

  מאי 9, 2008 at 7:40 pm

 32. לא נראה לי הגיוני שזה שלמה מן משתי סיבות:

  הראשונה היא שייגר כתב בבלוג שלו על רפאל נאה מידע מישיבה שבה השתתף שלמה מן. מה, ייגר דיבר על עצמו? (http://www.livegames.co.il/articles_details.asp?id=5326)

  דבר שני, באחד מהפוסטים של תמיס ישנה תגובה משלמה מן שמשמיץ את תמיס על שגיאות הכתיב שלו. לא נראה לי הגיוני. (https://omdimbashaar.wordpress.com/2008/04/22/%D7%91%D7%90-%D7%9C%D7%A9%D7%9B%D7%95%D7%A0%D7%94-%D7%91%D7%97%D7%95%D7%A8-%D7%97%D7%93%D7%A9/)

  מוזר מאוד

  מאי 9, 2008 at 7:51 pm

 33. הי,
  אם אתה זקוק למקום ארוח או כל דבר אנא צור עימי קשר.

  אורן

  מאי 9, 2008 at 7:55 pm

 34. […] פרשת עומדים בשער1 (יגרגייט) מתעוררת שוב. מסתבר שביום הזיכרון, בזמן בו המדינה היתה עסוקה בהכנות לחג ולכן לא היה ראוי לגלות את האישומים כנגד ראש הממשלה, עורכי הדין של אתר הספורט one הוכיחו מוסר עבודה גבוה ונאמנות גבוהה ללקוחות שלהם והגישו תביעת דיבה כנגד הכותבים המקוריים של הבלוג, עודד קרמר ורביב שכטר וממשיך דרכם, שעד היום נודע בכינוי ייגרמאייסטר. לא מענין אותי כרגע לעסוק במופרכות של התביעה אלא בקשר שבין ידיעות אחרונות לתביעה. […]

 35. כרגע ביצעתי את טקס מחיקת אתר האשפה והרכילות מהמועדפים שלי, שלום ולא להתראות.

  נו וואן

  מאי 9, 2008 at 8:06 pm

 36. מאיפה היה לוואן את האייפי? האם עינו וידו של "האח הגדול" שוב בחשו כדי לסתום את הפה של מי שרצה בסה"כ להביע את דעתו?
  אם האיי.פי נחשף ללא הליך משפטי אני חושב שאתר וואן ותפוז יהיו בצרות צרורות. אגב, למה אי אפשר לקרוא ליגר לכאן שישפוך אור על הפרשה, יש המון שאלות מסקרנות שכדאי לשמוע עליהם תשובות.

  דגני

  מאי 9, 2008 at 8:08 pm

 37. עם כל הכבוד לביקורות המוצדקות נגד אתר וואן, לפי דעתי הסיפור האמיתי הוא החשיפה כי חבר מעריב סגר חשבונות באמצעות הבלוג. בא לי פשוט להקיא. אמנם הוא יודע לכתוב יפה והוא גם צדק ברוב המקרים, אבל איפה היושר וההגינות? פשוט בושה. אני אישית נגד כתיבת בלוגים תחת מעטה אנונימיות. אין בעיה עם ביקורת נוקבת, אבל תהיה גבר ותעמוד מאחורי הביקורות. בקיצור, שלמה מן, אם זה באמת אתה, תתבייש.

  המומה

  מאי 9, 2008 at 8:16 pm

 38. מחקתי עכשיו את וואן, היה קשה אבל מצטרף למאבק

  יומרני

  מאי 9, 2008 at 8:31 pm

 39. ועוד רעיון, אולי תכתוב את כמות הנכנסים לאתר (פעם היה איזה פוסט של ייגר בנושא) ויחד כולנו נצפה בשמחה בירידת קרנו

  יומרני

  מאי 9, 2008 at 8:32 pm

 40. יכול להיות שהיו בעיות אתיות בכך שיגר עובד מעריב , אך אני רק יודע שבגללו או בזכותו ביטלתי מנוי על ידיעות אחרונת ועברתי למעריב רק בגלל מדור הספורט , אינני מצטער על כך.

  כהן

  מאי 9, 2008 at 8:37 pm

 41. מחקתי כרגע את וואן.

  גם אני

  מאי 9, 2008 at 8:38 pm

 42. להמומה – רגע רגע הרי כולנו עובדים, אז לא נבקר את מקום עבודתנו?
  צריך להתייחס לביקורת גרידא.

  לגבי האנונימיות – תגידי לי את איך אפשר לכתוב בצורה גלויה כשיש אתרים כמו וואן?
  הלוואי והייתי יכול. לא קל כל יום לנקוט באלפי אמצעי זהירות וכמובן שהייתי מעדיף לעבוד בחופשיות.

  זאת חוכמה מאוד קטנה לבקר אותנו על שאנחנו בוחרים שלא להסתכן בתביעות….

  תמיס

  מאי 9, 2008 at 8:51 pm

 43. כל כל נהניתי לקרוא את ייגר. עכשיו, כשנודע שהוא ממעריב, אין לי שום הערכה כלפי האיש. הוא לחם לכאורה למען האתיקה של העיתונות ויצא סוכן מכירות של מעריב. כל הזמן רק שיבח אותם ללא בושה וירד על ידיעות והארץ. בושה!

  רונן

  מאי 9, 2008 at 8:56 pm

 44. תמיס, בכל העיתונים יש מבקרי תקשורת נשכניים. נכון שניצב מאחוריהם גוף גדול שמגן עליהם, אבל עדיין, לכל אחד יש את הזכות לבקר ולהביע את דעתו. לגבי התביעה של וואן. אין להם סיכוי, סתם מנסים להפחיד. לגבי ייגר. אם בלוגר מתיימר להיות אחד שמגן על האתיקה של התקשורת, רצוי שהוא עצמו ינהג על פי הקודים שלה.

  המומה

  מאי 9, 2008 at 9:02 pm

 45. לכל המאוכזבים מייגר: היה ברור מלכתחילה שהוא קשור למקצוע העיתונות כיוון שהיה לו מידע רב "מבפנים". ברורה כעת גם הסיבה שלו להצטנף במעטה אנונימיות – כך יכל לכתוב ביקורת ללא משוא פנים. אני מסכים שפוטנציאלית יש בעיה לבקר מישהו ביקורת אישית אם הוא מכיר אותו ועל אחת כמה וכמה אם היה ביניהם סכסוך ויתכן שבכך חטא ייגר ואצטרך לחזור חזרה אחורה ולקרוא את כתביו על מנת להיווכח שאכן זה המצב. עם זאת – כתיבה אנונימית, הגם שיש עימה בעיה, היא הרע במיעוטו.

  תודה אישית לכל וובמסטר ומנהל פורום שהסיר קישור לאתר הבריוני. יש שני אתרים כאלה שעשו זאת לבקשתי, ולפחות אתר אחד נוסף (פורום שדים) שעשה זאת ללא קשר אלי. מקווה שזה לא זמני.

  alficon

  מאי 9, 2008 at 9:11 pm

 46. שלמה מן, יצאת קטן, מושתן, אפס. אתה יותר גרוע מאופירע, יותר מטלספורט ויותר מכולם. אינשאלה שוואן יקלפו ממך איזה סכום שלא יהיה לך לתת. למה? כי מגיע לך. ניצלת את הבמה שנתנו לך בשביל לסגור חשבונות אישיים, במקום ללכת לפסיכולוג ולרפא את הפצע שבנפשך. ידענו היטב שאתה נגוע באינטרסים, אבל עכשיו שהכול גלוי וידוע, ברור למה בחרת להשתלח בידיעות ובוואן, ובכל הקונצרן של נוני – כי הוא העיף אותך מכל המדרגות. ואתה יודע מה? גם אני הייתי מעיף אחד כמוך. בוגד שפל ומוג לב שמסתתר מאחורי שמות של משקאות. עכשיו אינשאלה שיפטרו אותך ממעריב, שיגידו שהם לא ידעו שחבר מערכת שלהם כותב את הבלוג, ובא לציון גואל. מקסימום יהיה לך מקום במקומון עלוב כמו כל הדרום שם היתה פסגת העשיה העיתונאית שלך. ועוד משהו – מהיום אני שונא את הפועל רמת גן. טוב שסגרו את המכתש, ואינשאלה שגם למשפחה שלך יקרה משהו רע

  שלמה מן לכלא

  מאי 9, 2008 at 9:20 pm

 47. ראשית תודה.

  כל כך הרבה צפרדעים בביצה הקטנה של הבלוגים של ביקורות על תקשורת ספורט. זהירות חוסכת זיעה.

  עכשיו תשומת הלב תעבור מהצד של ביקורות פרופר לצד של מי האנשים מאחורי הכינויים, מי מייצג את מי, האם יש פה נסיונות הכפשה מכוונים ואולי בעצם הכל נעשה כדי לתת לאתר של האופירה עוד ועוד חשיפה בסגנון של כל עוד השם שלי מוזכר אז זה סבבה (אפילו אם במקרה שלה יש שגיאות מכוונות בשם).

  ולאן באמת נעלמו מורו ופוליצר? ולמה?

  מבולבלים? גם אנחנו.

  דואב/ת

  מאי 9, 2008 at 9:33 pm

 48. כשמורו ופוליצר רצו להגיב כאן, הם ידעו טוב מאוד. המינימום המצופה מהם הוא לפחות להסביר למה הבלוג שלהם נעלם, ועוד שעה אחרי הפוסט האחרון. קשה להאמין שהם פתאום קיבלו רגליים קרות, אבל משהו כאן מוזר מאוד.

  לגבי זהותו של ייגר מאייסטר – אז מה? היה ברור שמדובר במישהו מתוך העסק הזה. השאלה היא לא מאיפה הוא, אלא מה הוא כתב. ועם חלק גדול מהדברים שהוא כתב, היה קשה שלא להסכים. אז מה אם הוא עבד בידיעות? וזה לא שהוא רק שיבח והילל את מעריב. גם ביקורת היתה שם גם על העיתון הזה.

  דור

  מאי 9, 2008 at 10:04 pm

 49. גם אני מחקתי את אתר הריכולים והמסיבות מהבוקמרק

  ביז'ו

  מאי 9, 2008 at 10:05 pm

 50. פרסום ראשון: עורך מעריב דורון גלעזר לא הסכים שעבריין אתיקה סדרתי כמו שלמה מן – האיש שהעז לכתוב ביקורת עיתונות ספורט בהיותו חבר מערכת מעריב, ואחד שסולק בבושת פנים מידיעות ומעיתון העיר על ידי איתן מרקוביץ' עורך ספורט הארץ – יעבוד אצלו. הארב הוא הורה ליואב גולן, עורך מדור הספורט, לפטר אותו מעבודתו במוסף.

  שלמה מן פוטר ממעריב

  מאי 9, 2008 at 10:29 pm

 51. עם א', ומצפה שנאמין לך?

  אתה רושם הערב

  מאי 9, 2008 at 10:33 pm

 52. קראתי את הבלוג של ייגר כל יום. זה ממש מאכזב אם יתברר שהכותב הוא ממעריב. גם אני הייתי תובע אותו. אדם קטן, נקמן, רע ועלוב.

  דמתי

  מאי 9, 2008 at 10:49 pm

 53. הייגר הזה היה מכנה את ידיעות "הנחותון של המדינה". עכשיו לכולם ברור למה. כל הקוראים היו שבויים בידי אדם שבסה"כ רצה לנקום במקום העבודה לשעבר שלו. עכשיו מעריב יפטרו אותו ופתאום יצוץ בלוג שיירד על מעריב.

  שמן זית

  מאי 9, 2008 at 10:53 pm

 54. לדעתי חובה על דורון גלעזר (איזה מין שם זה גלעזר? גל עזר שעוזר למי??) חובה על גלעזר לפטר את ייגרמיסטר מפני שהשמיץ את העיתונים המתחרים ובראש ידיעות , אין פה שום אתיקה בסיסית . כל עוד יגר ממשיך לכתוב במעריב זה רובץ על מצפונו של מעריב שגם ככה מדובר בעתון מתפורר, לפחות שיציל מעט את כבודו הרמוס. קדימה אנשים מקרליבך תהיו אמיצים לקבל החלטה חשובה !

  נומך

  מאי 9, 2008 at 11:00 pm

 55. מאיפה לעזאזל אתם מביאים את החרא הזה???

  שלמה מן מעולם לא פוטר על ידי ניר חפץ או איתן מרקוביץ'.

  למה לכתוב שטויות?????

  יודע דבר

  מאי 9, 2008 at 11:54 pm

 56. ניר חפץ הוא עורך גרוע גם בלי לפטר את שלמה מן. העיתון של המדינה נראה זוועה… אני לא עיתונאי בהווה או בעבר ואין לי שום מניעה לומר את זה.

  דוד

  מאי 9, 2008 at 11:58 pm

 57. וואו. השכחתם ממני את פרשת אולמרט.
  תמיס, מנסיך-עולל הפכת למלך!!
  שלמה מן יצא אלוהים.
  ומורו ופוליצר? אני מחכה להסברים.

  ג'קי רובינסון

  מאי 9, 2008 at 11:59 pm

 58. לא יודע כמה זה יעזור,אבל זה לא רחוק מעצומה,פתחתי גרופ בפייסבוק,תרגישו חופשי להצטרף.

  http://www.facebook.com/group.php?gid=39569365706

  עודד

  מאי 10, 2008 at 12:29 am

 59. את האמת, אני גם לא אוהב את אתר one ואין לי ממש עניין להגן עליהם אבל אי אפשר שלא להתעלם מהמילים שנכתבו בבלוג של ייגר וגם בבלוג הזה.

  לקרוא לאופירה אסייג "אופירע" ועוד שלל כינויים דומים הם לעניות דעתי "לשון הרע". לחייה הפרטיים של אופירה אין שייכות לביקורת לגיטימית נגד אתר one (גם היא אחד מהמנהלים של האתר) ויש לאופירה אסייג עילה כאשה פרטית לתבוע על עלבון ברשות הרבים.

  אם הביקורת הייתה רק על האתר, זה היה בסדר. אני הייתי ממליץ לך תמיס לגבור על מלחמת האגו שנהפכה כבר מזמן לכדור שלג ולהתנצל על פגיעה אישית באופירה או בשמות של אנשים פרטיים נוספים שאולי ייפגעו ולהמשיך בביקורת כללית נגד האתרים שעשית מצויין עד עכשיו.

  כך יהיה לך קייס טוב להמשיך במלחמה מבלי לפחד מתביעה (מוצדקת) ממנה.

  בכל מקרה, בהצלחה.

  אחד שקורא כאן מדי יום

  מאי 10, 2008 at 12:58 am

 60. עכשיו נראה מי ייקח את הזקן מהמכתש לעבודה. הרי באתר של הפועל רמת גן לא יתנו לו תפקיד

  שלמה מן פוטר ממעריב

  מאי 10, 2008 at 4:31 am

 61. תמיס –
  אנא מחוק את התגובה המאחלת דברים לא נעימים למשפחתו של מן (הכותב הוא שלמה מן לכלא). בין אם הוא ייגר ובין אם לא – זה עובר את הגבול.
  תודה.

  Bugsy Boxer

  מאי 10, 2008 at 4:39 am

 62. מחקתי את וואן

  ליאור

  מאי 10, 2008 at 9:48 am

 63. וגם לא אקשיב יותר לתכנית הרדיו של החופפת וחבריה הערסים. יש תכנית טובה בשעה 7 ברדיו ללא הפסקה, עם מאיר אינשטיין, וב 6 יש תכנית עם דני ענבר ב 102 רדיו תל אביב

  ליאור

  מאי 10, 2008 at 9:49 am

 64. מחקתי את וואן!!! ייגר (שלמה מן) המלך. תודה ייגר, שהעלת על סדר היום את הרעה החולה של הכדורגל הישראלי. אופירה אסייג.

  פופיק ארנונה

  מאי 10, 2008 at 10:47 am

 65. שלמה מן, עכשיו כשאתה שוב מובטל, ואין לך כסף בשביל להביא הביתה לחם, למה שלא תנסה להתקבל לעבודה באתר הריכולים והמסיבות? קבע פגישה עם אופירע, היא כבר תשלח אותך לבר מצווה של הבן של משה ביטון. תביא משם אלפיים תמונות פלוס וידאו וסינק של מילשטיין התותח. וחשוב חשוב חשוב: ללקק כמה שיותר לברקו, אוחנה, ג'מצ'י ושמעון מזרחי. קדימה לעבודה, ועוף לאופירע מהעיניים המכוערות שלה

  שלמה מן פוטר ממעריב

  מאי 10, 2008 at 10:59 am

 66. גם סקופ כתבו והכותרת מרמזת על משהו?

  http://www.scoop.co.il/article.html?id=17209

  הנה עוד

  מאי 10, 2008 at 11:50 am

 67. פרסום ראשון: והרי הסיפור האמיתי שמאחורי הבלוגר ייגר מאיסטר, הוא שלמה מן, כפי שמובא כאן לראשונה, ובצורה בלעדית.

  שלמה מן לא כתב את ייגרמאיסטר בחינם – הוא קיבל על כך משכורת ממעריב. משפחת נמרודי שכרה אותו על מנת להבאיש את ריחו של ידיעות, שהוא בין היתר הבעלים של וואן.
  כתיבת הבלוג עומדים בשער היתה עיקר עיסוקו של מן. העריכה בדסק הספורט של מעריב היתה הכיסוי למשכורת שקיבל, כשבפועל כל צמרת העיתון – קרי עורך מדור הספורט יואב גולן, העורך דורון גלעזר והבעלים עופר נמרודי – ידעו שעיסוקו העיקרי הוא כתיבת הבלוג וניגוח המתחרים.
  אלא שבידיעות לא יושבים פראיירים. הם ידעו היטב מיהו ייגר, אבל חיכו שבידיהם יצטבר מידע רב ומפליל, כזה שיאפשר לתבוע אותו בבית משפט, ואז פעלו. רק שהעיתון הגדול והחשוב במדינה לא רצה ללכלך את הידיים בתביעה נגד בלוגר, אז בשביל זה הם הפעילו את וואן – הבן הקטן והחוצפן.
  למעשה, כל המלחמה בין ידיעות/וואן לייגר הינה חלק מהמערכה הכוללת בין מוזס לנמרודי – מערכה בה אין שבויים, אין אתיקה ואין כלום – רק ארטילריה כבדה.
  ולכל המעריצים של ייגר ז"ל – תודו שאכלתם אותה. הוא, ששם את האתיקה העיתונאית בראש סדר מצעד העדיפויות שלו – התגלה בתור עוד פיון קטן בשדה המערכה המלוכלך והמצחין הקרוי בטעות גם "עיתונות חופשית בישראל".

  שלמה מן הסיפור האמיתי

  מאי 10, 2008 at 11:52 am

 68. איכס. מילה אחת כל כך פשוטה וילדותית. במילה הזאת אני יכול לתמצת את תחושותי לאחר חשיפת זהותו של ייגר.
  מאז עלה הבלוג "עומדים בשער", כתבתי לא פעם ולא פעמיים בגנותה של תקשורת הספורט בישראל. אין זה המקום להיכנס לכל החולאים מעוררי הקבס שקיימים בתקשורת הספורט, אבל מה שעשה שלמה מן, במידה והוא ייגר, נמנה על הקשים שבהם.
  עיתונאי פעיל במערכת עיתון, פשוט לא יכול לכתוב ביקורת על מתחריו, שחלקם ע"פ הכתוב בתגובות לעיל פיטרו אותו מעבודה. כל מי שמדבר על אתיקה וידיים נקיות, חייב לציין כגילוי נאות שהוא עיתונאי פעיל, וככזה יש לקרוא את הדברים שהוא כתב.
  גם אתה, תמיס היקר, הכנסת את עצמך לפלונטר מיותר, כאשר בחרת להיסחף עם זרם המסיתים והחלת להוסיף לצד הביקרות העניינית כינויים היכולים להתפרש ככינוי גנאי. שים לב שסיטינט לא כתבו במכתב ההתראה שום מילה לגופה של הביקורת שלך שנתפסת כלגיטימית אלא רק לתוספות שמשכו קהל אבל הוזילו בעיני את איכות הבלוג.
  בשורה אחת: כאשר הביקורת היא עניינית ונעשית כאשר המבקר בא בידיים נקיות, אי אפשר לבקר את המבקר.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  מאי 10, 2008 at 12:34 pm

 69. אני חוזר ואומר – מעולם לא כתבתי משהו שמטרתו להעליב אדם. ואם עשיתי זאת אני מתנצל, לא זאת כוונתי.

  הביקורת היא מקצועית ועניינית נטו.

  כשכתבתי משהו שמישהו נפגע ממנו אישית הורדתי זאת מייד אחרי פנייתו והתנצלתי.

  שלמה ידע גם לבקר את מעריב לא מעט…גם את ערוץ הספורט, וואלה, הארץ וכו'

  אל תשכחו את הנושא העיקרי פה. יש גוף שמנסה לסתום פיות בצורה כוחנית. זה המאבק שלי.

  תמיס

  מאי 10, 2008 at 12:52 pm

 70. כמה צדקנות נשפכת כאן.
  "מעולם לא כתבתי דבר שמטרתו להעליב אדם" – יש צביעות גדולה מזו? כשעסוקים בביקורת שוטפת של עבודת אחרים – ממילא מטילים ספק בכל צדדיה של העבודה הזאת ובודקים אותה, החל מתוכנה וצורתה וכלה מניעיה השונים, ובעל העבודה, שתמיד בטוח שעשה את המיטב מבחינתו, תמיד יחשוב ביקורת לעלבון. פתאום כל הדיון נהיה על ענייני חנה בבלי, ממש מפעל לנימוסים והליכות נהיה כאן.
  השאלה היחידה שרלבנטית היא אם ייגרמאיסטר עשה עבודה מקצועית, קרי: מנומקת, מבוססת ומעניינת. כל השאר הם התחסדויות של טובלים ושרץ בידם.

  דור

  מאי 10, 2008 at 1:38 pm

 71. […] Last week, One decided to file a lawsuit against the three, when it is not certain how it got to Jaggermeister's identity and whether their aassumption that Shlomo Man is Jaggermeister is indeed true. Another group of bloggers critical on One closed their blog in fear of legal actions, and Themis, Jaggermeister's replacement, claims to write only from internet cafes and with a spoofed MAC address. […]


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: