עומדים בשער

ביקורת על תקשורת הספורט

היום שאחרי / מאת ייגר מאיסטר

with 56 comments

לא מאחל לאף אחד להיות מפוטר, אבל אם נגזר גורלכם אל מתחת לגיליוטינה, הלוואי על כולכם פגישת פיטורים כמו שעברתי אתמול במעריב. נינוחה, מחוייכת, חברית מאוד, בסיומה נמסרה לי כבדרך אגב מעטפה עם המכתב. עזבתי את ספורט מעריב אחרי 3.5 שנים טובות.

אם אני הייתי הקובע במעריב, לא בטוח שהייתי ממהר לפטר, אבל מהרגע שלקחתי על עצמי את הג'וב, הכנתי את עצמי גם ליום שכזה. אלמלא השתמשו בשיטות לא חוקיות לכאורה כדי לחשוף אותי, הייתי נותר אנונימי עוד שנים. אבל כשנחתה אצלי התביעה ידעתי שאני לא מסתתר יותר, לא מכחיש שייגר זה לא אני, המשחק נגמר, אני יוצא מהארון, משלם את המחיר בבית מעריב, אבל לא כל כך מהר בבית המשפט.

מלבד דפנה, איש בעולם לא ידע על היותי ייגר מאיסטר, כולל לא במעריב. לא פעלתי מטעם העיתון, לא בשליחותו, ונמרודי לא שילם לי כדי להאדיר ולרומם את ספורט מעריב ולבקר בחריפות את המתחרים מידיעות. כל מה שכתבתי היה דעה אישית שלי – כאחד מהברנז'ה, כעורך, כקורא. השתדלתי לפעול במנותק מהיותי איש מעריב. ביקרתי את המדור בו אני עובד, את העורכים, את הכתבים, את הכתוב, לפעמים בשצף קצף, אבל מתוך אמת פנימית ובניסיון לשפר ולתקן דברים בתקשורת הספורט. על כך אני משלם את המחיר, ולא מתחרט. אין לי טענות, אף אחד לא הכריח אותי להיות ייגר מאיסטר.

התקופה של כתיבה תחת כינוי, ולא בשם האמיתי, היתה מרתקת ואינטנסיבית. כמו לחיות במקביל שתי תקופות חיים דחוסות. היא הביאה אותי לא אחת לסיטואציות מוזרות, הזויות ומשעשעות, שאפשר לכתוב עליהן ספר. על קצה המזלג: נכחתי בישיבות מערכת בהן דיברו על ייגר, לטוב ולרע, או העלו ספקולציות לגבי זהותו. לא פעם כשערכתי את הכתבות חשבתי מה ייגר היה אומר על זה. פעמיים ביקרתי בבלוג טעויות שביצעתי כעורך, אותן גיליתי למחרת בבוקר בעיתון. על כך גם ננזפתי ע"י העורך שלי. די קיללתי את ייגר באותו רגע.

לגבי הטענות על חוסר אתיות בהסתתרות מאחורי ניק אנונימי: במציאות התקשורתית, שבנויה כולה על בראנז'ות, ושבה "היושר העיתונאי" הוא כבר מזמן קלישאה ריקה, האנונימיות של הבלוגוספירה היא הרע במיעוטו. כל התמקדות בהסתרת זהותי היא בעצם ניסיון להסיט את העניין מהדברים שכתבתי לגופם. העובדה הפשוטה היא שכדי שאדם יכתוב ביקורת כנה ככל האפשר (והדגש הוא על "ככל האפשר" משום שזו יהירות לחשוב שיש אובייקטיביות נקיה, טוטאלית, בטח מצד מי שבא מתוך הברנז'ה) – הוא צריך לנטרל כמה שיותר קולות רקע מפריעים. הרשת מאפשרת את זה, והדבר היחיד שבעצם עומד למשפט ציבורי הוא כמה הדברים שכתבתי הם רלוונטיים, מעניינים, נוקבים ומאירים צדדים אפלים. במובן הזה אני נתון לאותה עין ביקורתית, כמו כל אדם שכותב תחת שמו האמיתי.

לא פעם הביקורת שלי היתה קטלנית וקשה עבור המבוקרים. הם יכלו לבחור בין להיעלב ולהתבכיין ובין לקחת את הביקורת למקום של בדיקת התנהלותם. כל ביקורת היתה מנומקת, כל פוסט עמד למבחן הציבור. העובדה שהבלוג בתפוז רשם קרוב לחצי מיליון צפיות בטרם הוציא את שנתו הראשונה, מהווה גם היא עדות לאמון שרחשו לו הקוראים.

לאלה הטוענים כי הבלוג שימש במה לחיסול חשבונות עם כאלה שפיטרו אותי:

איתן מרקוביץ', עורך ספורט הארץ: עבד תחתיי תקופה קצרה ב-1994 במקומון "כל הדרום". מאז לא הצטלבו דרכינו. מעולם לא פיטרתי אותו והוא מעולם לא פיטר אותי.

ניר חפץ, עורך מדור הספורט בידיעות אחרונות: עבדנו כעורכים ברשת מקומוני ידיעות תקשורת, אבל אף פעם לא באותו עיתון.

השלב הבא הוא המערכה המשפטית, הכוללת הגשת כתב הגנה וניסיון לבדוק כיצד חברת סיטינט הצליחה לחשוף את פרטיי ללא צו של שופט. קיבלתי ביממה האחרונה מספר פניות להצטרף למאבקי בלוגרים למען חופש הביטוי, ביקשתי מנוחה קצרה, אבל כבר ממחר אני פתוח להצטרף לכל יוזמה בנושא החשוב. תודה לתמיס שעסוק בימים האחרונים גם בהתמודדות עם איום בתביעה נגדו וגם בניסיון לגייס תומכים למאבק הכולל. יבורכו כמובן גם כל אלה שמצלצלים, מסמסים ושולחים מכתבים.

 אפשר לכתוב לי: Yegerm9@gmail.com  yegerm9@walla.co.il

* פוסט יומי על תקשורת הספורט יעלה מאוחר יותר מסיבות ברורות

** עצומת המאבק http://www.atzuma.co.il/petition/themis/1

 

מודעות פרסומת

Written by תמיס

מאי 12, 2008 בשעה 10:10 am

56 תגובות

Subscribe to comments with RSS.

 1. טוב לשמוע ממך.

  התגעגעתי

  מאי 12, 2008 at 10:16 am

 2. מעניין אותי לדעת שני דברים :

  האחד הוא האם באמת אתה זה שפרסמת לפני שבועיים תגובה בשם שלמה מן וירדת על תמיס? ואם זה לא היית אתה, אפשר לנסות לברר מי רשם את התגובה ואולי אף להגיע לאנשים שחשפו אותך

  הדבר השני שמעניין אותי זה בקשר לפוסט שלך על רפאל נאה. מה עבר לך בראש שהכנסת את השם שלך לתוך מרכז העניינים? לא היו לך חששות שזה עשוי לחשוף אותך?

  מחכה לתשובות,
  תודה.

  אגב ייגר

  מאי 12, 2008 at 10:18 am

 3. מי שכתב את התגובה עליי לא היה שלמה.

  תמיס

  מאי 12, 2008 at 10:22 am

 4. יגר יצאת גדול. עשית משהו שיזכרו להרבה שנים והטבעת חותמך ברשת. אולי מהמשפט עם אתר וואן ייצאו כמה תקדימים שיירשמו על שמך. הסתכנת מאוד כששיחקת במקום העבודה ובפרנסה שלך אבל כמו שכתבת הלכת עם האמת שלך עד הסוף. גיבורי תרבות חייבים לעבור את מנת הסבל ומסכת העינויים המעצימה את ההילה סביבם. תהיה חזק, יש הרבה מאחוריך.

  מעריץ

  מאי 12, 2008 at 10:28 am

 5. מסכים עם כל מילה.

  אם לא היית אנונימי, אף אחד לא היה שם לב לתוכן וכולם היו עסוקים בלפענח מה האינטרס שהביא אותך לכתוב כך ולא אחרת. אני, ואני מניח שרבים אחרים שקראו אותך, שפטנו אותך לפי תוכן הדברים. והתוכן היה (ברובו) נכון, ענייני ואמיץ. ועל כך תודה.

  מחזק אותך במלחמה נגד הביריונים.

  מוז

  מאי 12, 2008 at 10:45 am

 6. אם היית נמנע מלהודות שאתה ייגר היית גורם להם להתפתל הרבה יותר.
  ומסבך אותם יותר עמוק.

  נתאי

  מאי 12, 2008 at 10:54 am

 7. כל הכבוד ייגר ויישר כח.
  מאחל לך בהצלחה ואני בטוח שהצדק ייצא לאור בבית המשפט כנגד כוחות החושך והאפילה בראשות אופירע החופפת מדימונה. התביעה שהגישו נגדך היא מגוחכת ובזויה בנסיון ברור להלך אימים ולהשתיק ביקורת.
  אני מקווה רק שהשופט שתקבל שם יהיה בעל מספיק תבונה להעיף אותם מכל המדרגות.

  לדעתי הצעד שהם עשו שגוי אסטרטגית כי כולם ידברו על המשפט הזה וידושו בחומרים הצהובים שהיא מחביאה ובביוב שזורם אצלה בגליצ'ים, כך ששכרם ייצא בהפסדם.

  נשמח לקרוא ממך שוב טורים נוספים והכי חשוב שתעדכן אותנו בהתקדמות המשפט וכמובן ד"ש למילשטיין ההורס ולמלדיני התותח.

  ארתור

  ארתור הלוחם

  מאי 12, 2008 at 10:55 am

 8. ייגר גבר- יצאת מלך. קבל חיזוקים מאוהבי ספורט באשר הם…
  הנגעים בתקשורת שלנו מטורפים. העשייה שלך היתה ברוכה ועודנה.
  במהלך קריאת הפוסטים שלך באופן יומיומי קיוותי שבסוף זה יגיע למשפט.
  לא מבין מה אופירה חשבה לעצמה כשאמרה "הולכים למשפט". הרי כל כך הרבה חרא יצא החוצה. כל פיפס שעשתה יעמוד למבחן. היא תתגלה במערומיה המקצועיים… כיחצנית של עבריינים… היא עושה התאבדות מקצועית. וזו הזדמנות ענקית ללמד תקשורת ספורט נקייה מהי…
  קיצר- יצאת גדול, ואתה עוד יכול לצאת ענק יותר. שיהיה בהצלחה במשפט.

  theshortymatuzalem

  מאי 12, 2008 at 10:58 am

 9. ייגר/ שלמה
  קודם כל הצדעה- על האומץ, על ההתמדה ועל השליחות הציבורית
  מאמין בכל ליבי שגם אם יהיו קשיים בסופו של דבר האמת והצדק ייצאו לאור והאתר הבזוי ייענש- כספית ,משפטית ותדמיתית, על מעשיו הרעים.
  יצאת ענק!

  אישוני הכבאי

  מאי 12, 2008 at 11:03 am

 10. ואגב מישהו ראה את הביזר שנקרא הטריבונה אתמול?
  שטראובר גבריאלי היתה בפאנל שמראיין את שטראובר… כשכולם מנסים להיכנס לחדר המיטות שלהם… זה היה מביך שאפילו אני זיפזפתי ממבוכה… "ואולי תעני לנו אם הוא טוב במטבח"?
  גבריאלי- " הוא טוב גם באמבטיה"…
  ואולי כדאי שנועם ירד מהקונטרול וישב מול אביצה"ל ויעדכן אותו און ליין כי מביך לראות איך חוט המחשבה של אביצה"ל נקטע כל פעם והוא מגמגם. זה לא חינני, זה לא מקצועי, זה לא מקצועני, זה לא לעניין, וזה קוטע את הדיון העילג גם ככה.

  theshortymatuzalem

  מאי 12, 2008 at 11:06 am

 11. בהצלחה במעשה המשפטי. עכשיו גם אוהבי האימפריה האדומה מר"ג יהנו (בתקווה) ממעט הזמן הפנוי שנוסף לך. נראה לי נחמד "תקדים ייגר/מן" או "חוק ייגר/מן".

  אסור לשכוח כמובן את הכתבה בהארץ בכותרת "חבריה העבריינים של אופירה אסייג" ובעיקר בשתיקתה ושתיקת מנהליה/בעלי האתר בהקשר הזה.

  הקישור: http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?itemNo=919756&contrassID=2&subContrassID=13

  דואב/ת

  מאי 12, 2008 at 11:06 am

 12. אישטוון

  מאי 12, 2008 at 11:24 am

 13. כל הכבוד ייגר, מחזק את ידיך.

  אני גם מברך את עו"ד מורמי שמייצג את ייגר בחינם, למען חופש הביטוי.

  חיים

  מאי 12, 2008 at 11:40 am

 14. אחרי הכל כשסופרים את הכסף במדרגות המאמץ שלך בתקופה של כמעט שנה הוכיחה את עצמה. כלי התקשורת בספורט חזרו בזכותך למסלול וזה שלא רוצה להיות כמו כולם מנסה לסתום לך את הפה בכוח.
  יגר הפכת לשופר ולפה עבור הרבה קוראי ספורט שנמאס להם מהשטחיות והסתמיות. עשית זאת בהתמדה ובאומץ ולמרות שפוטרת אני מאמין שגם במעריב יודעים להעריך את התרומה שלך לעיתון ולענף בכלל.
  על כל אלה חזק ואמץ, מקוה לקרוא אותך בקרוב מאד בכל בלוג חדש שתפתח.

  אורן, קרית ביאליק, אוהד מכבי חיפה ויגר מאיסטר, שונא של אתר "אואן".

  ירוק לעד

  מאי 12, 2008 at 11:52 am

 15. אני לא מאמין לאף מילה שלך. לא פעלת לבד. עשית את זה בשליחות מעריב. אתה ממשיך לקבל מנמרודי משכורת ועושה עבורו דברים אחרים. אני כבר שנים רבות עובד אצל האנשים האלה, וכבר מכיר את כל החוכמות. אבל העיקר שתקעת את אופירע, על זה נסלח לך על הכול

  שלמה מן, זה בשבילך

  מאי 12, 2008 at 11:55 am

 16. שלום, אני קורא של הבלוג כבר זמן רב וכתבתי את דעתי על כל העניין באתר פרשן.
  אני לא בטוח שכולם כאן יסכימו איתי, אבל אשמח אם תקראו ותגיבו כאן או בפרשן ביקורת ליגיטימית.

  לינק לכתבה: http://www.parshan.co.il/index2.php?id=1499&lang=HEB

  רועי

  מאי 12, 2008 at 12:09 pm

 17. אז הם פיטרו אותך עם חיוך? כמה נחמד.
  וגם אתה חייכת? ממש גן עדן.

  בכל מקרה עשית עבודה גדולה – ובהצלחה במשפט.

  ג'קי רובינסון

  מאי 12, 2008 at 12:11 pm

 18. הנה עוד דוגמא: למה גברת יח"צ(TM) מוכנה לעשות למען חברים(אפילו עם הם עבריינים) :http://one.co.il/cat/extra/glitch.aspx?id=30882

  אלי

  מאי 12, 2008 at 12:20 pm

 19. ידעתי למה בטחתי בך…
  ייגר, מה היית אומר על הפרצוף החדש של אתר אנרג'י מעריב?
  הוא לא ידידותי לסביבה. מהר מאוד אאבד את ראייתי בגלל הכתב הקטן. הלכתי בו לאיבוד. חבל. הוא איבד קורא נלהב.

  פופיק ארנונה

  מאי 12, 2008 at 12:25 pm

 20. אתה פסול ומהטעמים הבאים.

  – אתה (ושכמותך) מעודד שיקראו ויגיבו ולא מקובל לעודד. קצת כמו “כנסו כנסו…”.

  – אתה מבקש “ביקורת לגיטימית” (ללא האות י’ לאחר האות ל’ בתחילה, מותר לתקן לפני הקופי-פייסט), כלומר אתה גם מנסה להכתיב מהי ביקורת לגיטימית.

  – לפיכך, התכנסנו כאן, מועצת העם, והחלטנו לא לקרוא את דעתך אותה מצאת לנכון שלא לכתוב פה.

  – נראה כאילו כל הגיגן רק מביא קישור להגיגים שלו במקומות אחרים כדי להגדיל את הכניסות להגיגיו. הגיע הזמן שמי שרוצה להגיב יגיב פה ורק אחר כך יתן קישור להגיגיו.

  ל- רועי ה"פרשן" (פעם שניה) ולהגיגנים אחרים

  מאי 12, 2008 at 12:28 pm

 21. הוכחה להשפעה של שלמה מן: תמיד ציין את הגרפיקה הטובה של מעריב לעומת ידיעות. והנה – ידיעות החתימו את לימור פרידמן שהיא כוכבת גרפיקה במעריב. עכשיו יואב גולן בלחץ כי היא באמת מצויינת

  ישראלי גאה

  מאי 12, 2008 at 12:34 pm

 22. ייגר/שלמה,
  היה כיף,
  שיהיה המון בהצלחה נגד כל היצורים מ-1 ,
  אבל למה ייגר?? – למה השם הזה?

  joe

  מאי 12, 2008 at 12:49 pm

 23. דוגמא להשפעה של שלמה מן: תמיד ציין לטובה את הגרפיקה של מעריב לעומת ידיעות. והנה – ידיעות החתימו את כוכבת הגרפיקה של מעריב לימור פרידמן. היא באמת מצויינת. עכשיו יואב גולן בלחץ

  ישראלי גאה

  מאי 12, 2008 at 12:57 pm

 24. לאנונימי העיקש,

  לזה בדיוק התכוונתי שאני אשמח לביקורת לגיטימית בלבד (מרוצה עכשיו? ממש טעות איומה הייתי אומר…)

  הגבתי פה מספיק פעמים ואני אמשיך לעשות זאת. אם אתה לא רוצה לקרוא, אתה לא חייב. אבל אם אתה כבר כותב תגובה, תעשה אותה עניינית.

  מה מזיק כל כך בהגיגים שאחרים כותבים?

  לסיכום, אם אין לך מה לומר, פשוט אל תאמר….

  רועי

  מאי 12, 2008 at 1:00 pm

 25. 1. למרות החיוכים והנינוחות בהן פוטרת אתמול, אתה לא מרגיש צער או בושה לנוכח הפרצוף הכפול שהפגנת במעריב? כלומר האם אינך מתבייש להביט בעיניהם של חבריך למעריב, העורך הראשי, עורכי המשנה, הגרפיקאים, הכתבים וכל מי שכתבת עליו? לא יודעלמה, אבל אני חש נבגד במקומם.

  2אמרת שאם אתה היית קובע לא בטוח שהיית מפטר את עצמך. אם כך כיצד אתה מסוגל לעבוד מול הללי טוכמן או כל אחד אחר שביקרת אותו ללא הרף? וכיצד אתה יכול מוסרית או מקצועית לבקר את יואב גולן? אתה לא חושב שיש כאן ניגוד אינטרסים?

  3 איני מכיר אותך אישית אבל ממתי האתיקה המקצועית והחתירה להוגנות ולחשיפת שחיתויות עמדה לנגד עיניך? האם זה משהו חדש או שתמיד היית לוחם צדק?

  4 האם לא חשת שאתה פוגע או בוגד בחבריך למערכת בכל פעם שהאזנת לשיחות או בדקת בציציותיהם? האם בתקופה זו אתה עצמך כעורך לא היית ראוי לביקורות רבות? (ואני לא קונה את זה שבמשך כל התקופה רק פעמיים היית ראוי לביקורות של עצמך).

  5 סליחה? אדם שמבקר את עצמו זה נראה לך ראוי, אתי ודמוקרטי? בעצם ייתכן שכן. בצפון קוריאה, לא פה.

  6 כאחד שהסכים את מרבית הדברים שפירסמת בחודשים האחרונים, עם יד על הלב שלמה: זה היה שווה את זה?

  7 אשמח אם תענה לי ברצינות על השאלות הללו שלא נועדו להקניט או לקנטר אלא באמת לבדוק מה עבר במוחך בתקופה הזאת.

  8. נ.ב: למה בעצם כינית את עצמך ייגרמאיסטר? יש משמעות או סתם הברקה לא מוצלחת?

  9. תודה ובהצלחה בהמשך הדרך.

  10. אין בדברים הנ"ל כל כוונה להעליב, לפגוע, לצחוק או לרמוז כל דבר שהוא כנגד הגברת הראשונה אופירה אסייג, שתיזכה ותיבדל לחיים ארוכים ותגדל את ילדה בנחת. מי ייתן ושכינה תרד על העולם ואופירה, הוגת הדעות והפובליציסטית, תחבק לחיקה את שלמה מן באחת הסולחות הגדולות ביותר של עולם הספורט ותעניק לו תפקיד בוואן. אולי ראש מדור גליצ'ים או כתב לענייני הפועל ר"ג והמכתש.
  (סתם סתם)

  שאלות לשלמה מן

  מאי 12, 2008 at 1:23 pm

 26. "החברה הטובים",ארוחות-השחיתות.כבוד..:
  http://www.one.co.il/cat/extra/glitch.aspx?id=30882

  הארי הלא קדוש

  מאי 12, 2008 at 1:40 pm

 27. איך עלו על האיי.פי של ייגר ומה המשמעות המשפטית. מומלץ לקרוא.

  http://www.scoop.co.il/article.html?id=17348

  י

  מאי 12, 2008 at 1:52 pm

 28. ההערכה שלי היא, שטור הביקורת של מורו ופוליצר היה מה שהפיל את ייגר באופן סופי, וכמו כן מה שיפיל את תמיס אלא אם הוא נקט משנה זהירות בהתקשרות איתם (אני אומר איתם, למרות שסביר להניח שהאחראי על הבלוג היה איש מערכת מפורטל הספורט המוביל או מישהו מטעמו).
  אין ספק שמדובר בתחבולה מתוחכמת מאד של החוקר הפרטי, למרות שמהרגע הראשון היה ברור שיש משהו מסריח בטור הביקורת של מורו ופוליצר. לא היה ברור מה האג'נדה שלהם, ועכשיו הכל מתבהר.
  תמיס, אני מקווה שנזהרת ושתמשיך להיזהר גם להבא.

  יעקוב

  מאי 12, 2008 at 2:14 pm

 29. ע"פ י' שהביא את הידיעה מסקופ- עוד יגר יעשה כסף מהתביעה נגדו… ואופירה תעשה עבודות שירות ויהיה לה תיק פלילי…
  אחרי זה ממש לא תהיה מניעה כי עבריינית ( לכאורה- עד שמורמי ומן יגישו תלונה במשטרה וזאת תתבהר בבית משפט) תייחצ"ן עבריינים…

  theshortymatuzalem

  מאי 12, 2008 at 2:50 pm

 30. ליעקוב:
  מה בדיוק התבהר?
  אתה יודע מי הם מורו ופוליצר?
  מהי מערכת פורטל הספורט המוביל לדבריך?
  על איזה סירחון אתה מדבר?
  אתה יודע משהו שאנחנו לא?

  נוד

  מאי 12, 2008 at 3:03 pm

 31. נחזור לביקורת תקשורת ספורט.

  אתמו שודר ערב הכדורסל של ישראל. המשחק המרכזי היה בין מכבי ת"א לאשקלון. בדיעבד מדובר על בחירה נכונה כיוון שההפסד הנוסף של מכבי ת"א בטח יזעזע את המערכת ויספק הרבה כותרות לעיתונים.

  שני המשחקים האחרים ששודרו הם ירושלים מול רמת גן בערוץ הלייב ובנוסף היו פריצות למשחק בין נהריה לחולון. בחירה מוזרה כי המשחק שלא שודר היה המשחק הכי חשוב של המחזור שקובע את זהות היורדת – ראשון לציון מול עפולה/גלבוע. המשחק בין ירושלים לרמת גן פחות מעניין ספורטיבית כי מדובר על מקום 6 מול מקום 7 וכנראה הבחירה היא רייטינגית בלבד היות שמספר האוהדים של ירושלים שני רק למכבי ת"א.

  היום בבתוכנית הבוקר של ערוץ 2 הובא קטע קטן ממשחק ההפסד של מכבי ת"א והופיעה הכתובית "שודר ב-5+ LIVE". אז זהו, שלא. אבל כנראה שאפשר לרמוס את האמת במקרה הזה אם יש סיכוי להביא עוד קונה או שניים לערוץ הלייב.

  סלים וארזה

  מאי 12, 2008 at 3:16 pm

 32. לנוד
  כמו שציינתי, מדובר בהשערה בלבד.
  מעבר לכך אני לא יודע כלום, ואם אתה לא מבין למה התכוונתי מקריאת הפוסט
  כנראה שמקומך לא כאן.

  יעקוב

  מאי 12, 2008 at 3:17 pm

 33. ייגר ותמיס, כולנו איתכם. סולחים לתמיס על שגיאות הכתיב והכל. בקשר למורו ופוליצר – לא קונה את תאוריית הקונספירציה. צריך לזכור שתמיס התחיל כבלוג חלש והיה טבעי שמישהו אחר ירצה לקבל את הבמה.

  צ'אק נוריס

  מאי 12, 2008 at 3:28 pm

 34. הנה דוגמא לידיעה שיכולה לשמש את ייגר במשפט – http://www.one.co.il/Article/115855.html – החלוץ המצליח המיוצג על ידי ידיד המערכת מבוקש ביותר, כדאי מאוד שתגישו את ההצעה הכספית עכשיו, לפני שהוא חותם במקום אחר, כי עוד מעט הוא יחתום, מזהירים אתכם.

  יחיאל

  מאי 12, 2008 at 3:30 pm

 35. צריך לומר את האמת – הבלוג בתקופתו של תמיס התחיל חלש אבל עלה על דרך המלך והיום אני מאוד נהנה לקרוא אותו.
  נכון יש את השטות הלא ברורה שלו עם שגיאות הכתיב אבל חוץ מזה הוא מצויין.

  ברוס לי

  מאי 12, 2008 at 3:32 pm

 36. סלים – אנא ממך, תעשה טובה, ותכתוב מכתב קצר לרשות השנייה על השקר של שודר בחמש פלוס לייב
  תכתוב שככה הם מקדמים בשקרים מוצר צריכה

  תשלח טופס מהאתר שלהם. זה קל ופשוט.

  אני מדי פעם מתלונן על דברים, כמו על קידומי המסעדות בתוכנית הרדיו של עיתונאית הספורט המחוננת בישראל, גברת אופירה אסייג (חולה עליך אליאס), והם עונים מהר ולעניין.

  חיים

  מאי 12, 2008 at 3:46 pm

 37. לפני יותר מעשר שנים, במוסף "7 ימים" של ידיעות, מן עשה כתבה עם אורי מלמיליאן – שהיה אז בערך מה שאבי נמני היום, ונלווה אליו במשך שבוע ברחובות ירושלים. במשנה של הכתבה נכתב כי מן "מציג לראווה את קמצנותו המפורסמת של אורי", ובתוך הכתבה כתב הגאון לתקשורת כי מלמיליאן גר אצל אמו ולא מתחתן בשביל לא לבזבז כסף על בת זוג. מלמיליאן, שנפגע בצדק רב מהדברים, מיהר לתבוע את מן בבית המשפט, על ידי עו"ד רוני בר און – היום שר האוצר. בידיעות אחרונות נלחצו, והפעילו את משה זיגדון – אז עורך עיתון ירושלים, המקומון של ידיעות, שידבר עם בר און. במקביל, נשלח אז הכתב לענייני בית"ר שלמה חסיד לדבר עם מלמיליאן. בסוף מלאכת הגישור נשאה פרי וידיעות לא נתבעו, אבל מן תמיד רקד על החבל הדק וכתב דברים חסרי ביסוס עובדתי מפי שמועות בלתי בדוקות שהגיעו אליו

  שלמה מן, עוד אנקדוטה

  מאי 12, 2008 at 4:44 pm

 38. תודה יעקוב יבן -זונה

  ואיפה מקומך אתה יודע?

  עמוק בתוך הכוסאמאמאשך!

  נוד

  מאי 12, 2008 at 5:12 pm

 39. כששלמה מן היה ילד הוא גנב גולות מהמכולת
  עוד הוכחה לכך שהוא גדל להיות מבקר ספורט מוטה ושליח של נמרודי

  אלביס

  מאי 12, 2008 at 6:51 pm

 40. לשלמה מן כל הכבוד
  אני נהנתי מאוד מקריאת הבלוג שלך
  עכשיו שאתה פנוי אולי תוכל להמשיך
  אף אחד כבר לא יוכל להגיד שאתה חשוד בניגוד עניינים 🙂
  שים מודעות גוגל ועם התעבורה של המשפט תוכל להרוויח לא פחות מעורך במעריב
  הרי במילא היו מפטרים אותך כשהעיתון ייסגר עוד מעט
  הכול לטובה

  גיא

  מאי 12, 2008 at 6:53 pm

 41. שלמה מן בנושא הסכסוך שהיה לו עם רפאל נאה חשוב להדגיש: כל מדור הספורט תיעבו את רפאל נאה והיו מדברים עליו מאחורי הגב. רק שלמה היה האמיץ היחיד שהעז לדבר נגדו ולחשוף את קלונו ברבים.
  על כך שילם כשהוגלה לאי השדים ופוטר ע"י עורך המדור בהוראה מלמעלה.
  מי מאנשי ידיעות שמגיע הנה לכתוב באופן אנונימי ולהגיד שמן סוגר חשבונות עם נאה הם אלה שמלכלכים בעצמם על נאה עד היום מאחורי הגב שלו אבל אין להם אומץ בעצמם לומר לו בפרצוף את דעתם עליו והם עוד אומרים על מן שהוא זה הפחדן.
  הצחקתם אותי יא צבועים.

  אחד שיודע ומבין

  מאי 12, 2008 at 7:00 pm

 42. ומה הסיבה שפורום סמי נסגר?

  היו בפורום עדויות על פעולות שלא עולות בקנה אחד עם החוק?

  אז סמי הפחדן שמשמיץ אנשים בעילום שם, פחד שאנשים לא פריירים יקחו משם דוגמיות לפעילותו הפלילית, בהינף יד האיש מחק פורום שלם , שלוש שנים כתבו שם , הכל נמחק, רק בגלל שבין היתר, סמי הוא עבריין קטן, פחד נפל על שלמה מן, הוא יודע שזה לא רק וואן , לא נורא אולי כשהוסרה ממנו האנונימיות הוא ייזהר להבא כשהוא פוגע.

  ראיתי אותו פוגע ללא סיבה באנשים , נכנס לפורומים מעורר מהומות מביא לסגירת הפורומים בז לזכויות של אנשים , מקלל ומגדף , מוציא דיבה, מטריד ועוד הוא נחשב לטרול על, למי שיש לו משנה סדורה טרוליסטית.

  הדבר האחרון שאפשר לומר על ייגר שלמה מן וסמי שהאיש חרד לזכויות של אנשים, ומכבד את חופש הביטוי ככזה .

  אולי סמי , שלמה מן, יוכל להסביר למה הוא סגר את הפורום , למה הטרול הזה משקשק , מפחד, בנתיים העיתונאים חבריו מחפים על המטרד הזה , אולי וואן אינם הרשעים הגדולים בסיפור.

  אביב

  מאי 12, 2008 at 7:13 pm

 43. חזק ואמץ

  י

  מאי 12, 2008 at 7:17 pm

 44. נכון שהיו קורבנות רשת של האיש , הדמות יגר היא שיא פעילותו כטרול על. עוד לא היה אחד כמוהו ששילב את הטרוליזם ברשת עם הטרוליזם בחיים עצמם בכזו אמנות. תחשוב על הנושא. איך הוא היה יכול לירוק לחבריו לעבודה בפרצוף שלהם בכזה פוקר פייס ובשלוות נפש. פיטוריו מהעיתון היו החותמת לעבודה גדולה של אדם לאורך זמן. שקדנות וסבלנות. אני נוטה להאמין שיגר היה מתאכזב אם מעריב לא היו מפטרים אותו. אם היית מופיע במקרה בלילה שלפני סגירת הפורום ומגיע לדף 1000 לאחד האשכולות בפורום מתחת לאחת היצירות הגנובות של זושה היית רואה את חגיגת הסיום המפוארת שערכו לסמי מעריציו שהלכו איתו 4 שנים. הוא גנב יצירות? הוא בז לאנשים? הוא קילל והעליב? איפה אתה חי יא מצחיק?. הכל משחק ילדים בהשוואה לדמות יגר שתעתע במציאות עצמה ומאתמול הפכה לסמל. עכשיו מה תעשה? תצעק שסמי דפק מוחטות לזקנות במעבר חציה? חטיאר שכמוך.

  גולדן טרייר

  מאי 12, 2008 at 7:36 pm

 45. חטיאר אח שלך דביל קטן.

  אתה לא קולט את הקטע העכשווי , עכשיו סמי מאמי משלם את המחיר.

  ומי מזיינת אותו?

  אופירע כונייפה מרוקאית מדימונה.

  היא מחלטת את סמי ייגר שלמה מן, היא פוצעת אותו, היא גוררת את הגויה הרופסת שלו בנון שלנטיות הוא מסתתר והיא חושפת , הוא צונח לחור שחור היא שולפת אותו , היא בכלל לא מתעסקת , היא סתם לקחה חוקר פרטי, והקטע הכי מצחיק שעבריין הרשת סמי, פתח עצומה בעד חופש הביטוי.

  בעעעעעעעעעעעעע…….

  אביב

  מאי 12, 2008 at 8:00 pm

 46. אופירע אסייג, את מכוערת, טפשה, מלוכלכת, מנסה להיות חברה של עבריינים שמנצלים אותך ולא סופרים אותך. מה לך ולעיתונות? פעם היית חופפת בדימונה, היום את מלקקת את רגליהם של השחקנים שעליהם את כותבת, מוצצת למאמנים שלהם וטוחבת את הלשון לחור התחת של הסוכנים העבריינים שלהם. את לא מתביישת? מי נתן לך רישיון להביא ילד לעולם? עוזרת בית לא הייתי עושה ממך

  אתר הריכולים והמסיבות

  מאי 12, 2008 at 8:32 pm

 47. חבר'ה, לא צריך להשתמש במילים כאלה.

  צ'אק נוריס

  מאי 12, 2008 at 9:49 pm

 48. לשמוע את אופירע ברדיו ולא האמין. פרחה בלי טיפת שכל, גינונים של בהמה, צוחקת כמו שרשוחה, מרוקאית מלוכלכת עם כוס רקוב, שרק שחקני כדורגל חרמנים וטפשים מוכנים לחדור אליו בשביל עוד איזה כותרת סוג ז' באתר המזבלה שלה, שקבוצה מרומניה רוצה אותם, כי הם חושבים שזה יעשה רושם על איזה קבוצה מישראל שבסוף תיקח אותם. בושה, חרפה וכלימה. אתם יודעים מה? אופריע זה הדבר הכי מכוער בישראל בששים השנה שבה היא קיימת. וואלה יצא לי קופירייטינג – פרצוף התחת של המדינה

  אתר הריכולים והמסיבות

  מאי 12, 2008 at 10:03 pm

 49. תענוג צרוף.

  ובקשר למאבק – כולנו איתך.

  אחלה תגובות

  מאי 13, 2008 at 12:31 am

 50. הפוסט הכניס אותי לעולם לא מוכר . נהנתי לקרוא בגלל השפה, היכולת להיות נוקב ופוגע במילים של שבת.
  הייתי מנוי יומי לפוסט.היום אורח אקראי, אבל זה משתפר.
  חזק ואמץ.

  אדום

  מאי 13, 2008 at 10:01 am

 51. שלמה, אין פה תגובה שלך על הטענה העיקרית/ יחידה של מעריב נגדך – שפרסמת דברים שנאמרו בישיבות סגורות במעריב. על חוסר הנאמנות הזה למקום העבודה לו אתה מחוייב – נאמנות שתסכים איתי שמצופה מעיתונאי – הם אומרים שפוטרת.
  מסקרן אותי באמת מה יש לך לומר על זה. לא התייחסת לכך בפוסט.

  חסר משהו

  מאי 13, 2008 at 10:02 am

 52. יאגר ידידי אתה ממשיך לאתגר את המערכת בדרכך הייחודית, ממשיך לתבוע ממנה להגדיר את הגבולות, ובכך להראות עד כמה מגוחכת ומסוכנת הגדרה שכזו. המאבק שניהלנו בשם חופש האמירה של כל אמירה באשר היא, במאבק שהתרכז לפחות מבחינתי רק בפורומים של כתיבה יוצרת, היה עד כה מאבק וירטואלי לא מחייב, ששימש בעיקר כמצע להתכתשות וירטואלית שנסובה סביב המילה הכתובה. שמחתי לגלות שאת אותו אינטגריטי שגילית שם הנך מגלה ב"חיים האמיתיים" ושחוש המוסר שלך לא השתבש גם כששולם לו כדי שישתוק, לפחות בכל מה שקשור לליקויים במקום בו הוא מתפרנס.

  זה נכון שהמעביד יכול לדרוש ואף לעגן בחוזה סודיות מידעים שמגיעים לעובד מעצם עבודתו בעסק, אך מול אמת זו ניצבת גם האמת של האמת – מה אמור לעשות עובד שמגלה שחיתות במקום עבודתו? לשתוק? להצטרף? להרים קול צעקה ולמצוא את עצמו מחוץ לעסק תוך יום? – ייגר מצא איזה שביל זהב בו גם יכול היה לבקר את המערכת באופן שהותיר אותו עם רמת המוסר האישית שלו, ולא סיכן את מקור פרנסתו. לו המבוקרים היו טורחים לקרוא ולהפנים את שאמר במקום לטרוח כל כך על חשיפתו היו אולי משפרים בעצמם את אותם ליקויים עליהם הצביע.

  עכשיו נותר רק לבדוק איך הגיעה אופי רע אל שמו של ייגר דרך האייפי שלו. חשוב לדעת זאת על מנת לסגור את הפינה הזו פעם אחת ולתמיד.

  ייגר – חזק ואמץ.
  רמימי

  רמי ירושלמי

  מאי 13, 2008 at 10:20 am

 53. כבוד, בחיי.
  היכולת הטרולית ששוכללה באינספור קרבות רשת, מול אנשים שעברו בטיסה את גבול הפסיכיות. הפשיטות על ואי-נט, בסימן כתיבה, זמש, החרבות של טריטוריות שלמות ברשת עד שלא יצמח שם כבר יותר אף פוסט. בשיאו יכול היה סמי, עם או בלי ארבעת קטנועי האפוקליפסה שליוו אותו (ומדי פעם התנגשו בו חזיתית) להכנס לפורום הכי שליו ברשת, נגיד פורום זקנות סורגות באתר ויצו, ותוך שבוע מקסימום יד איש היתה בגרון אחיו, ומנהל הפורום היה מאושפז בפסיכיאטרית ד'.

  וכל זה היתה רק הכנה, הקדמה לביצוע החפרפרת לבית נמרודי.

  כל השטויות על חופש הביטוי, ועובדות נכונות, ותאגידים וזה, כל זה מתגמד מול היכולת של שלמה מן לחיות חיי טרול, פשוטו כמשמעו. ביל היידון של הרשת, קים פילבי, אלי כהן, גונתן פולארד- את כולם הוא מנצח ביד קשורה מאחורי המקלדת.

  יש פה סיפור ענק, מעניין אם יהיה מי שיספר אותו ברמה הארצית.

  ג'יים

  מאי 13, 2008 at 1:23 pm

 54. ג'יים , צודק. אבל…

  סמי שלמה מן הטרול הפסיכוטי הפך למטרד , אולי זו סיבה לא להסתפק בהכחשות של תפוז ושל דבורית שרגל כי "אין להם יד" בגילוי מיהו הייגר , מיהו סמי, ומי הוא שלמה מן.

  עד כמה שניתן לי לזכור גם בתפוז פעל ה"סמי" הטריד גרם למהומות בפורומים ולא אזדקק להגזמה אם אציין ביובש שתפוז הוא פורטל שאין בו רמה גבוהה במיוחד של אתיקה בכל האמור לשמירה על זכויות הגולשים, זו הסיבה שמינהול בתפוז לא יכול היה לותר על ההזדמנות שהייתה סוף סוף להפרע מסמי , מהטרול הזה , אבל הכל ספקולציות, בפורום סמי כבר נכתב לפני חודשים מיהו סמי, זה לא חדש, רמימי מבצע אאוטינג מוכר, גם סמימי חלק מפעילותו הטרולית הייתה באאוטינג נגד כותבים "מעצבנים" הנה נראה שמישהו החליט לעשות לסמי משהו שסמי היה עושה מידי פעם בעצמו. לתת לסמי ל"טעום" את התרופה שהוא חילק ביד נדיבה.

  משעשע שאותו טרול שביצע אאוטינג להרבה כותבים , מתלונן על האאוטינג שאתר וואן ואו תפוז בצעו בו , כנראה הטרול לא רואה את דבשתו.

  בכל זאת תמיהה אחת נרשמת, אתר תפוז מתהדר בכך שהוא מהווה במה לכל הדיעות ולחופש ביטוי, גם בפורומים וגם בבלוגים, מסתבר שאין בכך אמת , בלי קשר לטרול סמי עצם האאוטינג שנעשה לו הוא לפחות פלילי אם ייסתבר בהמשך שלתפוז יש יד בכך או שנעשתה פה עבירה פלילית בחשיפת הייגר , מי עשה זאת וכיצד זו שאלה חשובה לכל הגולשים באשר הם.

  בלי קשר לסמי עולות פה בעיות עקרוניות , אבל צריך למתן את קריאות הקרב על "עוול" סמי הוא עבריין רשת , הוא הביא על עצמו את הבעייה הנוכחית , ויכול להיות שבגללו נפגעו וייפגעו כותבים אנונימיים נוספים שלא היו שותפים לדרכו הנלוזה והעבריינית.

  אביב

  מאי 13, 2008 at 3:01 pm

 55. השם: ייגר/סמי.
  הפרויקט: עבודת טרוליזם משובחת.
  סטאז': פורום סמי.
  לוקיישן: החיים עצמם + הרשת.
  הסוף המשוער: יתאייד בקול דממה דקה ולא נודע כי בא אל קרבנו.
  הסוף המפתיע האמיתי: הופך לגיבור תרבות.
  החזון: זכריה מתהפך בקברו.
  🙂

  עזקית

  מאי 13, 2008 at 3:18 pm

 56. […] הזאת ממש לא הגיונית. אבל העיקר שאת שלמה מן (ייגר) כן הצליחו לאתר. תגיות: ICQ, […]


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: