עומדים בשער

ביקורת על תקשורת הספורט

המאבק הכניע גם את אמיר ענבר?

with 15 comments

מיום ליום נראה שהמאבק הופך להיות קשה יותר ויותר. אם עד היום התעסקנו על בסיס יומי (כמעט אובססיבי) בייגר ובצמד רוסק, הרי שהיום הרצון לסתום פיות גובה קורבן נוסף במאבק על חופש הביטוי. אמיר ענבר שעבד ארבע שנים "באתר הספורט" וואן ובשנה וחצי האחרונות כתב בלוג ביקורת תקשורת הספורט בספורט אנטר החליט גם הוא לתלות את המקלדת אחרי שנה וחצי של עשייה מבורכת. מקווה לראותך במגרשי הביצה בהקדם.

ההכנות בערוץ 1 לאולימפיאדה בשיאם

בעוד יומיים ימלאו שלוש שנים ליום בו החליף ששי אפרתי את אורי לוי כמנהל מחלקת הספורט בערוץ הראשון. אפרתי שהביע את רצונו להתפטר אינו מעוניין להמשיך בתפקידו עקב חיכוכים מיותרים עם לוי. כתבה על המחזור האחרון באנגליה היא זו שיצרה חילוקי דעות אודות זהות הכתב שיבצע אותה (אפרתי נתן את המשימה למירי אלייקים בעוד שלוי העדיף שהורסקי יכין את הכתבה המיוחלת). מעניין יהיה לראות מה יחליט אפרתי לעשות, כמו שזה נראה אורי לוי בדרך חזרה לנהל את מחלקת הספורט של הערוץ הממלכתי.

צביקה ושתי הכיסאות

על קריסתה של מכבי מה לא נכתב, אבל במסגרת השקט התעשייתי צביקה שרף הפרשן שוכח את מקומו. מאז הפך לחבר פאנל כמעט קבוע ב"יציע העיתונות" (לפני שמונה למאמן מכבי) נסחף צביקה בזרם הביקורות של הקוף ושלמה שרף והחל גם הוא לירות לכל עבר. הפרשנות של שרף הייתה נוקבת ולעיתים ממש לא מתפשרת, אך חוסר הרצון שלו להתראיין בימים האחרונים הוא גול עצמי לפרשן שהיה קוטל את מי שהיה נוהג כדרכו. שרף שוכח באיזה כיסא הוא יושב עכשיו והיכן יישב בימי חמישי החל מעוד חודש…צביקה לטיפולך.

בשנה הבאה אצל הכח עמידר

לאחר ניסיונות רבים אמש להיכנס לאתר שבשיתוף רדיו 99, הצלחתי במשימתי, אך הייתי בטוח שהמחשב שלי השתגע. כותרת צהובה עיטרה את דף הבית בניחוח הזכייה של בית"ר ירושלים, לטעמי הכיוון נחמד מאד, אך ריח לא כל כך טוב עולה מהעניין (היות שהקבוצה של גאיידמק זכתה). קשה לי להאמין שהייתי רואה כותרת סגולה במידה והכח עמידר הייתה זוכה בגביע. אני מניח שנצטרך להמתין עד לשנה הבאה.

הופעת הבכורה הקצרה בהיסטוריה

שלשום באתר של אופירה אסייג (למדתי ממר' ברגר) פורסמה ידיעה "הופעת בכורה ללירון כהן ב-WNBA" מיד קפצתי משמחה, אך מסתבר שזה היה במשחק טרום עונה. למחרת כבר שוחררה כהן מהקבוצה מבלי לשחק משחק רשמי אחד…להבא קצת דיוק בכותרות.

         

דוז פואה למעריב

גלעד שוברט ואיתמר ענברי הם ללא ספק זוכי פרס ייגר היומי (נכון לכתיבת שורות אלה). למרות פירסומים חוזרים כי השר מג'אדלה אינו מעוניין להגיב לאירועי אמש, הם מביאים ציטוטים פיקנטיים ביותר מראיון של השר לעיתון המתפרסם בנצרת.

מילה טובה גם לוואלה

בין כל פתיתי הקונפטי ופקקי התנועה שליוו אותנו אמש, היה זה וואלה הראשון להתייחס לתביעתו הצפויה של יואב גליצנשטיין המאבטח מאירועי מלחה.

בית ספר לבילוש

פרסום ראשון: במסגרת בית הספר לחוקרים פרטיים בשיתוף אתר המאמי קיבלו החניכים משימה לזהות את הכוכב מאחורי הסמיילי. אחד החניכים המצטיינים גילה תושיה רבה והוכיח שעל מכסה המנוע של הרכב משתקפים פניו של השחקן. החניך המצטיין נשלח לאתר כתובות IP כחלק מפרוייקט הגמר של הקורס.

 

מעיתוני היום

אחרי המחמאות של אתמול (והספקולציות שהגיעו בעקבותן) חיוך מר עלה על פני כשפתחתי את המהדורה האינטרנטית של החינמון. עדי רובינשטיין לא ניצל את הבמה שקיבל לאחר שהניתוח שלו למשחק אמש היה די משמים. מישהו חייב היה להשלים שעות שינה שמה ברמת החייל. אין פירוש אחר לטור המוזר של שלמה שרף שלא קשור לכלום – מלל שמופיע פעמיים, ציטוטים מהכדורסל וכתבה רעה על הפועל ב"ש דווקא לאחר שלוש ניצחונות מנקודת מבט של מאמן הפועל עכו (כנראה טור של אייל לחמן בעבר), לא ברור. רביב שכטר בעוד טור קליל מציל מעט את הכבוד האבוד של פתיחת המדור. רונן דורפן החזיר את החיוך על פני עם ניתוח מעולה של השפעת ההגנות בליגה האנגלית על השליטה באנגליה ובכדורגל האירופי, בראבו. אקורד הסיום של העיתון פשוט מעולה, אבי סגל בכתבת צבע נהדרת על פרטיזן בלגרד בכדורסל, עמית לוינטל בניתוח מעמיק של זניט הסוס השחור של גביע אופ"א (חבל רק שישנה טעות בתקציב הקבוצה…) ועדי רובינשטיין שמתייחס לצ'אנס האחרון של הקיאקיסטים הישראליים להשיג כרטיס לאולימפיאדה מסכמים עוד יום מצויין עבור החינמון.

בהארץ פותחים בסערה. ניר וולף, איתן בקרמן ואלעד ליפשיץ בטורים שנונים ובזווית לא צפויה מביעים דעה על גמר הגביע מאמש. אין ספק ששלושת הטורים הם חוד קדמי טוב במיוחד בבוקר אנמי זה של סיקורים משמימים על גמר הגביע. אלי שווידלר מנסה לתת פייט לעמית לוינטל בכתבתו על זניט, אך ללא הצלחה. כתבה חמודה לא מעבר. חסרונם של עוזי דן ושאול אדר מורגש בגיזרת הכדורגל העולמי. גם שאר ענפי הספורט מאכזבים בהארץ והיום העיתון אינו עונה על הציפיות הגבוהות שבד"כ מלוות אותו מדי יום, וחבל.

בידיעות, ארבעה וחצי עמודים מסקרים את גמר הגביע מכל זווית אפשרית. "שבחי ירושלים" טוען שער מדור הספורט, בפועל התוכן משובח כמעט כמו הכותרת. "הרכב מנצח לא מחליפים" זוהי סיסמה שכל אוהד כדורגל מכיר, וכך גם ברחוב מוזס החליטו ללכת עם שני טורים אורחים של אוהדים. יהודה יערי (שכתב גם אמש) המצד הצהוב ויואב בירנברג (במקום יהונתן משעלי) בצד האדום עשו את העבודה. גם מליניאק התגייס לטובת הגמר ובטור טוב (שהסתבך מעט לקראת הסוף) משלים סיקור סביר לגמר. כשראיתי את הכותרת "רוב שחקני בית"ר לא לחצו את ידו של השר מג'אדלה", אמרתי לעצמי הנה הזבנג של ידיעות לבוקר הזה, אך שיינמן, צנציפר ובן שימול לא נגעו כמעט בנושא הרגיש ורוב הכתבה התעסקה בהכל חוץ מבכותרת – מאכזב. ניקי לוי בעמוד שלם מספר על הטיול של הילדים אספני קלפי ה"סופר גול" לצ'לסי, נחמד מאד, אבל מה זה קשור לספורט? תקדמו את הפרוייקט בעמוד האחורי. גאסן ואקד כרגיל מספר את כל מה שלא רצינו לשמוע על גמר גביע אופ"א היום בערב (פתחו ויקיפדיה ותקבלו את הכתבה). עידו אשד בטור נהדר על טענותיו של גיא פניני שהפועל חולון לא התאמנו לפני נהריה, סוגר את היום של ידיעות בתחושת ראובן עובד (החמצה…)

 במעריב ניצלו את גמר הגביע ובצו 8 גייסו את כל מי שרק היה פנוי בבורסת הכתבים. אייל לוי פותח מצויין את המשחק עבור מעריב, אם בידיעות או בחינמון היו גישושים, אז בקרליבך רוצים לנצח וכמה שיותר מהר. לאחר מכן הגיעו כמה דקות של הנעת כדור רוחבית בראשותו של יניב טוכמן, אך אבי אורנן ביכולת טכנית מעולה סוגר את המחצית הראושנה כשמעריב ביתרון ברור על כולם. גם המחצית השנייה הייתה בשליטה קרליבכאית, רון עמיקם ואבי רצון לא עוצרים למרות היתרון וממשיכים להגדיל את הפער בביטחה, את שער היום ללא ספק כובש אביעד פוהורילס שעל רקע צילום של אוהדי בית"ר מביא טור אישי נהדר ומשלים ניצחון של מעריב בגיזרת גמר הגביע. יעקב זיו לא מצליח להתעלות לרמה של עמית לוינטל בכתבתו על גמר גביע אופ"א היום. חבל ששאר ענפי הספורט היום לא הביאו שום דבר חדש.

לפניות, טענות, מענות והרשמה לבית הספר לחוקרים פרטיים themistopoloi@gmail.com .

מודעות פרסומת

Written by תמיס

מאי 14, 2008 בשעה 4:19 pm

15 תגובות

Subscribe to comments with RSS.

 1. בתור קורא נלהב של הבלוג, ואחד שממש לא אוהב את ONE –
  כל פעם שיש זכיה של קבוצה בגביע חשוב או באליפות – הם צובעים את השער שלהם בצבע של הקבוצה.

  עד שפעם אחת הם בסדר…

  סיד בארט

  מאי 14, 2008 at 4:29 pm

 2. גם כשהפועל ירושלים (כדורסל) זכו בגביע השנה, הכותרת בוואן הייתה אדומה. וגם כשהפועל ת"א זכו בגביע בשנה שעברה הכותרת הייתה אדומה.
  לא תמיד צריך לנגח את וואן. לפעמים צריך, ולפעמים לא. הפעם לא.

  לפת

  מאי 14, 2008 at 4:31 pm

 3. הבלוג של ענבר היה משעמם

  משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  מאי 14, 2008 at 5:21 pm

 4. תודה.

  הערונת: נכתב פעם שהפוסט היומי, כלומר פוסט הבקורת, יעלה מדי יום (וכמובן שזכותך לדלג במידה וכך מצאת לנכון) בשעה מסויימת. כמדומני שנכתב סביב 11:30 לפנה"צ. נעים לגלוש ולגלות שזה אכן כך.

  דואב/ת

  מאי 14, 2008 at 5:25 pm

 5. וכמובן הגליץ' של פורטל הספורט נאמבר וואן.
  http://www.one.co.il/cat/extra/glitch.aspx?id=30905

  זה קשור לספורט? אפילו לא דוד של…
  אבל ככה זה כשההפקה מתערבת בכל דבר

  סלים וארזה

  מאי 14, 2008 at 5:34 pm

 6. מר ורזה היקר- אתה תמים. יש שם אחד שאוהד מכבי ת"א ואחד מכבי חיפה.
  ומאחר שיש שם כאלה שעברו אצל ד"ר קליין אז בטח יש או יהיה להם חבר כדורגלן פעם.

  יוסיי הכושי

  מאי 14, 2008 at 5:53 pm

 7. הנה הזבל של גולדברג על ייגרמן:
  http://209.85.215.104/search?q=cache:bYqNCpslyAgJ:www.telesport.co.il/CodeNew1024/torim.aspx%3Fid%3D276+site:www.telesport.co.il+%D7%90%D7%A9%D7%A8+%D7%92%D7%95%D7%9C%D7%93%D7%91%D7%A8%D7%92&hl=en&ct=clnk&cd=5&gl=uk

  הם הורידו את זה מהאתר.
  תודה לאל יש googla cash בשביל למצוא את הכל

  פשוט חרפה…

  ג'נגו מקרליבך פינת מוזס

  מאי 14, 2008 at 5:58 pm

 8. טלספורט זה אתר של ליצנים… מה אתה בכלל מתייחס?

  נו באמת

  מאי 14, 2008 at 8:06 pm

 9. שני כיסאות

  מתנדבת

  מאי 14, 2008 at 8:15 pm

 10. שמח לראות שהשתמשת בתמונה של איציק, תמוה רק שלקח לך שבוע לשים לב לתגובה

  הרדיו של סירוטקין

  מאי 14, 2008 at 8:21 pm

 11. מישהו שמע את אבי מלר הגדול מדבר ברדיו ת"א על פרשיית ייגר? כל הכבוד לאבי!

  לפת

  מאי 14, 2008 at 8:48 pm

 12. תמיס תראה איזה מטומטמים בוואן: בגמר הנשים כתבו שהיתה הרחקה, ו"חולון נשארה בעשרה שחקנים"

  גיא

  מאי 14, 2008 at 10:50 pm

 13. לפת , תן תקציר של הדברים. מה הוא אמר?

  וינסט וגה

  מאי 15, 2008 at 12:52 am

 14. אופירע. הקוראים שלך רעבים לגליצים הקלאסיים והכל כך חשובים ושלך על ניחוחות מהרגליים של אחד מהשחקנים בחדר ההלבשה. אין עוד אחד בסגנון? מה קורה? תמשיכי להראות לכולם שאת שאת על רמה! שימי עוד אחד.

  אין עוד גליץ על רגליים?

  מאי 15, 2008 at 2:40 pm

 15. מילא הטור של גולדברג על ייגר, אבל למה קוראים למדור ה"טורים" – TORIM? אם עילגות אז עד הסוף, בכל השפות והניבים.

  S&M

  מאי 16, 2008 at 7:38 pm


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: