עומדים בשער

ביקורת על תקשורת הספורט

איתותים וסימנים של חוסר מקצועיות

with 32 comments

עקב בעיות טכניות בחברת הספק, הפוסט הועלה באיחור רב. מצטער על אי הנעימות. לגבי הגליץ' המדובר – נכון, נראה שעל פניו שום דבר לא קורה, אך הסבלנות משתלמת. אין זה ניסיון למשוך קוראים (שכן אין לי רווח מהנושא), אך בעיה משפטית שרובצת על פרסום הנושא מעכבת את פרסומו.

מדי שנה עונת המלפפונים של הכדורגל הישראלי מניבה שלל תארים אודות מעברים אפשריים של שחקנים מקבוצה אחת לאחרת. "סיכם את תנאיו", "סיכם עקרונית", "השחקן בדרך ל…", "הקבוצה מעוניינת בשורותיו" ועוד, מעטרים את עיתוני ואתרי הספורט מדי קיץ (באתר מסויים גם מוסיפים "פרסום ראשון" לכל ידיעה, אבל זה כבר עניין אחר). היום בבוקר נדהמתי (מוזר, בכל יום אני נדהם מהם מחדש) לגלות כי ביטוי נוסף הגיח משום מקום וזאת לאור פירסומה של הידיעה הבאה "יניב קטן קיבל איתות ממכבי תל אביב". אני לא יודע אם רן בן שמעון קרץ לקטן בבר מצווה של הבן של רוני לוי, אולי היה זה אביב בושינסקי שעשה לקטן צלצול ניתוק או שעוזי שעיה צפצף לקטן כשעמדו ברחוב אלנבי. בכל מקרה באתר ה"איתותים והסימנים" שברו הבוקר שיא חדש.

 

בסרטו של דני ענבר "מי מפחד מגאידמק?" הצליח שמה של אופירל'ה אסייג להשתרבב באנגלית-עברית-רוסית שדיבר ארקדי. גאידמק לקח את ענבר לתחנת מוזיקה רוסית שבבעלותו ובמהלך הראיון ביקש מהמגישה לעלות לשידור כדי לשאול את המאזינים אם הם מעוניינים לשמוע ג'אז (מוזיקה שהתחשק לו לשמוע). ארקדי ההמום קיבל ברקס והמגישה לא נתנה לו לעלות לשידור (על זה היו אומרים בגליצ'ים אאוטש), איני יודע אם אותה בחורה עדיין עבדת ברדיו של ארקדי, אך גאידמק טען שברוסיה עלייה שלו לשידור ברדיו שלו אינה חוקית, ואילו בישראל אופירה אסייג אומרת לו "תעלה ותדבר מה שאתה רוצה", יחי ההבדל הקטן.

שיא עולמי בחוסר עניין

אוסיין בולט קבע לפנות בוקר שיא עולם חדש בריצת 100 מטר בתחרות בניו יורק. ההישג המרשים מציל קצת מהכבוד האבוד של האתלטיקה שנרמס בשבועות האחרונים (הפרשיות של מריון ג'ונס וטים מונטגומרי). התוצאה המדהימה לא פסחה גם על מחוזותינו שניסו להגיב במהרה. בוואלה ספורט הבינו את הפוטנציאל של הכתבה (בכל זאת, שנה אולימפית) ופינקו את קוראיהם בכתבה ראשית בנושא. לעומת וואלה ספורט, באתר של העריץ, ב-nrg וב-Ynet לא נשארו אדישים להישג ומיקמו אותו בדרגה 2 (בהחלט סביר).

    הכותרת של וואלה ספורט

הלוזר הגדול של הבוקר יצא אתר "האיתותים והסימנים". כתבתה של גליה סגל עלתה ב -9:08 בבוקר בעוד שבסבב האתרים שעשיתי לא נמצא זכר לכתבה כשהאורלוגין הראה 09:40, עד שהכתבה הופיעה היא נזרקה אוטומטית לאיזור ה"ספורט נוסף" בתחתית העמוד. משום מה אני לא מופתע…מעניין אם האצן הג'מייקני היה מקבל איתות מהפועל חדרה אז הכתבה הייתה מופיעה בכותרת?

אוחנה ירד ליגה?!?! לא שמענו…

עכשיו זה רשמי. כותב הטורים לאתר, חברה של אופירל'ה ומגיש תכנית הרדיו של ספורט 99 הצליח לשמוט כ-20 נק' יתרון והוריד את קבוצתו ליגה. אז בתקשורת ספורט מעוותת בה שותים לצביקה שרף את הדם עם קשית, מפרמטים את דן שמיר, קוטלים את אלי כהן שכמעט הוביל את בני יהודה לאסון לאומי ומנגחים את רוני לוי בכל הזדמנות, יש כאלה שיוצאים נקיים מכל העניין. אליענה שפר ממעריב הייתה אולי היחידה שביום חמישי בטור נוקב הסבירה מדוע אוחנה הוא האשם הבלעדי במצב הקבוצה. לעומתה החל אתר "הפירגונים וזריקת מילה טובה לחברים" לעודד את אלי אוחנה ולתת לו טיפים. "בגלל הדמות של אוחנה כל האשמה תיפול עליו" טוען ברקו ששוכח שקבוצה שניצחה רק פעמיים בבית בכל העונה היא כישלון טוטאלי ורק עיוור לא היה רואה את הכתובת על הקיר.

לא רוצה שתי יורדות, אני מוכן רק לשתי יורדות

אחרי הפיינל פור הנפלא, חברי הועדה המקצועית של איגוד הכדורסל נפגשו בשושו במטרה לשנות את ההחלטה על כמות היורדות והעולות מליגת ווינר. מינהלת הליגה נשארה בשלה ועדיין רוצה לגרום לכך שבכל עונה תרד קבוצה אחת לליגה הלאומית ותעלה קבוצה אחת לליגה הבכירה, בעוד שבאיגוד מעוניינים בשתי יורדות ושתי עולות. סיפורו של אור שקדי כנראה בילבל את העורך התורן שלא הבין בדיוק מי נגד מי וכמה עולות ויורדות מאיפה… (תודה לשמעון מורמי וסאלים וארזה).

מעיתוני היום:

שוב כמו בהרבה מאד בקרים מאז שלקחתי על עצמי את כתיבת הפוסט הזה, הוכיח יואב גולן הבוקר כי בניגוד לעמיתו בידיעות הוא יודע מהו הסיפור הגדול של סוף השבוע ומה פחות חשוב. בקרליבך החליטו כי סיפור הבנייה מחדש (או פירוקה, תלוי איך מסתכלים על זה) של מכבי תל אביב הוא הסיפור שעימו צריך לפתוח את המדור. ההחלטה הזו עומדת בקנה אחד עם המציאות, שכן למרות שאמש התקיים מחזור הסיום בליגת העל בכדורגל אשר הבטיח הרבה, הוא קיים מעט, ולכן קל היה לאנשי מעריב לבחור ללכת על סיפור מכבי ת"א בעוד בנחותון נאחזו בקרנותיו של אלי אוחנה כל עוד יכלו בעיקר משום שדסק הכדורגל שלהם טוב בהרבה מדסק הכדורסל הצנום שמופיע בקצה המסדרון של המדור.  

ניכר כי את מירב תשומת הלב נתנו אמש במעריב לטיפול בנושא הכדורסל, הראיון עם וויצ'יץ' היה ממצה בהרבה מזה לו זכו קוראי ידיעות ועצם זה שהוא פתח את המדור מוכיח בפעם המי יודע כמה שבמעריב יודעים לזהות מה הנושא הכי בוער בסיפורה של סגנית האלופה. בכלל, הפרידה מוויצ'יץ' פותחת תשעה עמודים המוקדשים לסיקור גמר הפיינל פור, היום שאחרי כשבכל פעם מחדש מצליחים כתבי מעריב שלא ליפול לבנאליות (למשל ראיון עם מיקי דורסמן שהופיע בידיעות) וללכת על חידושים. מעל כולם ניצב חגי סגל שמחליט לסגור כנראה חשבון או לפתוח אחד שכזה עם רענן כץ אותו הוא מאשים בעקיפין במפולת שיכולה להיווצר בהנהלת מכבי וחבל. לצד עוד ראיון מעט משעמם עם עמית תמיר ואבישי גורדון מציג יצחק ויסהוף הברקה חמימה בדמות ראיון מעניין עם מאמן הכדורסל דני גוט שהחל את העונה לצידו של דורסמן בחולון ועזב לטורקיה בשביל לשמש כעוזרו של דיוויד בלאט. מדובר בנקודת מבט מעניינת  להתבוננות באליפות של חולון. דווקא בדסק הכדורגל כנראה שלא נרשמה התרגשות מירבית ממחזור הסיום של ליגת העל. כותרות לא יצירתיות, כתבות סתמיות וטורים סטנדרטים של רצון ופוהורילס לא נתנו לכתבות הכדורגל שום מעוף הבוקר. למה כן? בגלל שאוהדי הכדורסל מקבלים הכי הרבה מהמדור של מעריב הבוקר. למה לא? כי מדור שדוחק את פיטורי המאמנים של שחר פאר, משחקי ההכנה ליורו ולא מעדכן על תוצאות היומיים האחרונים ברולאן גארוס לא שווה קריאה אמיתית.

"המסך והנסיך ירדו", מספרת הכותרת של ידיעות אחרונות כשתמונתו של אלי אוחנה ברקע. בעיתון של המדינה החליטו ללכת עם כל הכוח על הכדורגל הבוקר למרות שאמש לא נרשם שום שיא מיוחד וכל מה שהיה ידוע מראש קרה. הם עשו זאת על ידי כך שניסו לפמפם את סיפור הילד אוחנה שכשל כמאמן, מישהו ברכבת לתל אביב כבר זרק לעבר השכן שלי את הביקורת הכי נכונה לכל זה כשטען: "בואנה היינו בסיפור הזה כל כך הרבה פעמים, אין, אין להם פשוט מה לכתוב"… לצד הסמי ליקוק לאוחנה, ישב לו טורו של עמיר פלג כצדיק האחרון בסדום פינת מוזס ולא פחד לרטון על כך שתוצאות המחזור היו ידועות מראש. קצת כתיבה אמיצה (לא שאני חושב שיש יותר מידי אומץ בלהגיד את המובן מאליו) אף פעם לא הזיקה לעיתונות. אם בידיעות מחפשים משהו טוב על סיקור הכדורגל מאמש, אציין גם כי המדור היה היחידי שהתייחס לדבריו של אחמד טיבי שהקרא לאוהדי בית"ר "פרימיטיבים וחלאות" בזמן ששאר העיתונים בחרו להסתיר את החצי מהומה שהתפתחה בטדי שלשום.   

אלו שאולי יוכלו ללמוד מפלג הם שלל הכתבים הצעירים וחדשים שהחלו הבוקר את עבודתם בידיעות באופן רשמי. יאיר קטן שהיה כתב צומת השרון במשך מספר שנים, החל הבוקר לסקר את ידיעות העולם במדור הכדורגל עם מספר טעויות מעט מביכות (פראנק ריברי אינו חלוץ ידידי). בניגוד גמור למעריב פיטורי המאמנים של שחר פאר והרולאן גארוס זוכים לחצי עמוד מכובד בידיעות. מנת הכדורסל של ידיעות קטנה בהרבה מזו שיש במעריב אך עדיין מכילה דובדבן אחד שכביכול חסר בעיתון המתחרה – ראיון עם מיקי דורסמן. למה אני כותב כביכול? משום שיואב בירנברג ויאיר קספריוס יכלו להוציא הרבה יותר מהתשובות הבנאליות שנתן להם דורסמן. לפעמים צבעו של ראיון נצבע על ידי השאלות שעליהן הוא עומד במקרה הזה השניים לא הצליחו למצוא זווית חדשה לתקוף את התופעה וחבל, דורסמן הינו אדם בעל דעה רחבה על הרבה נושאים ואפשר היה לעשות די הרבה עם הזמן שהיה לכם עימו. לא היה קורה כלום למשל אם הייתם מאפשרים ליואב גליצנשטיין לראיין את דורסמן, תארו לכם איך ראיון כזה היה מתקבל?

בצד החדשותי של הכדורסל העיתון מעניק לקוראים את מה שכולם יודעים. מתיחות בהנהלת מכבי, שחקנים ומאמנים שאולי יעזבו או יצטרפו ועוד קלמנטינות קלות של תחילת הקיץ. לצידם עומד ראיון חפוז שנעשה עם ניקולה וויצ'יץ' או לפחות כך מורגש מכתיבתו, בטח מדובר היה בשיחת טלפון מאוחרת לקרואטי רגע לפני סגירת העיתון חשבתי שקראתי אותו. טור נחמד של אריה מליניאק (ההתעכבות על כל שחקן ושחקן במקום וטובה לשם שינוי) סוגר את סיפור הכדורסל הישראלי, כמה טוב שהעונה הסתיימה בטח חושבים לעצמם בידיעות ונושמים נשימה אחרונה של בורות. למה כן? חובבי אוחנה ושונאיו יתענגו על פולחן האישיות שעשו לאיש במדור. למה לא? הביטו בביקורת שוב ותבינו.

בהארץ מנסים (ומצליחים חלקית) לתפוס מעט מכל דבר שקרה בסוף השבוע, כתבות הכדורגל אינן משעממות יותר מידי (כבר אמרנו שהמחזור עצמו לא היה כל כך מעניין) ורק טורו של שלומי ברזל שמנסה למרוד באוחנה המאמן עם קריצות של סליחה אלי מעוררות באופן די פאטתי את עמודי הכדורגל. בכלל במדור היום יותר מתמיד ניסו להגיד הרבה דרך הטורים אך נכשלו פעם אחר פעם. ארי שמאי ניסה לשחק אותה בתפקיד האוהד המאוכזב של הפועל ת"א, אך שמאי כבר שנים הינו כתב שאינני מחשיב אותו יותר מידי וחבל…הציניות שלו במקרים מסוימים עולה על הרגש ולכן כשהוא כותב מהלב נדמה כי משהו נאבד. ההברקה של הארץ הייתה בכותרת למשחקה של מכבי פ"ת שטוענת: "בין החוגגים יו"ר ההתאחדות לכדורגל" בעוד איתן בקרמן שב לשופטת בית הדין שבעלה הוא אוהד מכבי פ"ת כאנקדוטה נאה ועסיסית. למה כן? בגלל סיקור נחמד של אריה לבנת לאירועי סוף השבוע בכדורסל. למה לא? כפי שטענתי ביום שישי, לצד המדורים האחרים להארץ חסר הצבע בלחיים לעיתים.

מי שהכי עניין אותי בתחילת הבוקר היה מדור הספורט של ישראל היום, כיצד הם יסתדרו שם עם העובדה שביום שישי לא היה להם עיתון והם איבדו את כל מומנטום הניצחון של חולון? שאלתי את עצמי. כשפתחתי את העיתון הבנתי שההתמודדות לא הייתה קלה. כל הכתבים רצו לכתוב משהו בנושא ולכן יצא לאלי סהר מדור מעט הזוי. אבי סגל כתב את הדבר הכי בנאלי שיכל (אילו היה סרט על דורסמן הוא היה מתחיל כך…) מה נאמר? הדברים הללו נאמרו עוד בסיום השידור של ערוץ 10 ביום חמישי…שלמה שרף לא נמנע מלהגיב לניצחון החולוני אך נדמה כי גם הפעם כמו בכל פעם ששרף כותב ע כדורסל מדובר בחצי דעתו וחצי מה שאמרו לו שכדראי לו לכתוב. היחיד שכן מתעלה הוא אלי סהר שבטור מבריק מצליח להשתלח באחד מעובדיו (רון קופמן) כששאל כיצד היה מתנהג הקוף אם מאמן מכבי לא היה צביקה שרף? למה כן? בגלל הטור של קופמן שמגדיר את הכדורגל הישראלי בשפתו הציורית…למה לא? כי את רוב הדברים קראנו כבר ביום שישי.

לפניות, טענות ומענות themistopoloi@gmail.com .

מודעות פרסומת

Written by תמיס

יוני 1, 2008 בשעה 12:07 pm

32 תגובות

Subscribe to comments with RSS.

 1. one זה אתר זבל, אני לא נכנס אליו כבר תקופה ארוכה אבל כל פעם שאני קורא בבלוג על השטויות שם אני תוהה לעצמי אם אף אחד באתר המגעיל הזה לא חושב לשפר את המצב. ביזיון ביזיון ביזיון

  נועם

  יוני 1, 2008 at 12:14 pm

 2. ברזל כל העונה כותב בעד אוחנה ועכשיו הוא נגד פתאום. כתב בעד רוני לוי ונגדו ואז התנצל ושוב בעדו, זה לא רציני.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  יוני 1, 2008 at 12:14 pm

 3. שימו לב כמה פעמים כתוב פרסום ראשון בהטיות שונות בכתבה על קטן. בפס האדום המאוס, בתחילת כותרת המשנה וכמובן בסופה. מכל חור דוחפים שם את הראשוניות השקרית שלהם.
  אני בשוק ובהלם מזה שהכתבה של בשיא ב100 מטר שנשבר לא קיבלה את הכותרת פרסום ראשון באתר הגליצ'ים והבזיונות. אולי פשוט אופירע לא מבינה בזה יותר מדי אז היא לא ממש התעקשה.
  לגבי הטור של ברקו- לא ממש מפתיע ככה זה באתר של אופירע כולם שומרים על התחת של החברים שלהם אבל האויבים מקבלים גליצ'ים אכזריים מתחת לחוגרה עם רמיזות ושאר שטויות.
  לא ברור לי למה אין התייחסות לג'ורה שפתח יו"ר ההתאחדות לכדורגל והראה בדיוק מה חשוב לו ומה סדר העדיפויות בארגון שלו

  ארתור הלוחם

  יוני 1, 2008 at 12:21 pm

 4. על סדר היום ציפיתי, שיהיה היוR של הכדורגל. התלהמותו שלו ושל אחיו. האבסורד… הפיאסקו… הטמטום… שלו ושלנו, שאנחנו נותנים לו… זהו פרצופה של המדינה אם הכדורגל, הוא המיקרוקוסמוס…

  פופיק ארנונה

  יוני 1, 2008 at 12:26 pm

 5. אני רק מחכה לפרסום הראשון של וואן על כך שבלאט בדרך למכבי… או לצסק"א. או לברצלונה. או לדינאמו. או ל-nba…

  יונתן

  יוני 1, 2008 at 12:29 pm

 6. חתולים, חתולים גדולים וירוקים.

  ארטישוק הנקמה

  יוני 1, 2008 at 12:30 pm

 7. אתה בעצמך שיבחת כתבה מהארץ על הכישלונות של אוחנה וכפ"ס לפני כשבוע, והיום אתה טוען שרק אליענה שפר השכילה לכתוב על כך?

  דינה ברזילי

  יוני 1, 2008 at 12:32 pm

 8. תמיס, המשפט הפותח שלך היום הוא בעייתי משהו בהקשר ה"בטיחותי".

  דואב/ת

  יוני 1, 2008 at 12:51 pm

 9. דינה, תמיס הפך לאנטי הארץ אחרי שהחברים שלו במעריב וישראל היום העירו לו שהוא משבח אותם יותר מדי למרות שזה היה מוצדק. תבדקי כמה פעמים הוא שיבח את הארץ בבתחלה, אין יום שלא, עכשיו גם כשמגיע (נגיד היום הכתבה על הציפיות הנמוכות של מדינות מארחות היורו להצלחה כלכלתי הטורניר, דבר שלא תמצע בשום מקום אחר, אולי בגלובס, של עוזי דן שאותו הוא הזכיר כל הזמן על כתבות כאלו) לא תמצאי מלה. כמו ייגר , רוסק גם תמיס בא ממעריב או ישראל היום, שבקרוב יהיו עיתון אחד

  דני

  יוני 1, 2008 at 12:54 pm

 10. יו"ר ההתאחדות לכדורגל מנגח את כל יושבי הראש של הקבוצות כאילו מכרו וכל זאת בתום לב כי מכבי פ"ת כמעט ולא נשארה בגללם,איך מעיז יו"ר ההתאחדות שאמור להיות נייטרלי,להראות כמו אחרון האוהדים של מכבי פ"ת בטריבונה? פשוט מאוד,כמו שהרשה לעצמו לא לנקוף אצבע רק לפני שבועיים בפרשת השחקן המורחק פטי נימבה וכך ערעור שנוי במחלוקת של הפועל פ"ת ממש לפני משחקה המכריע ברעננה,הביא ל"זיכויו" של נימבה באופן זמני,אח"כ נימבה שם את החותם על העלייה בצמד שערים שהכריע את הכף לזכות פ"ת ובמשחק האחרון של העונה ריצה נימבה את העונש כאשר פ"ת זקוקה רק לתיקו במשחק הבית שלה,תארו לעצמכם שהייתם מורחקים ל-2 משחקים והייתם מחיטים שמשחק אחד תרצו את העונש במשחק חסר חשיבות והמשחק השני יהיה בתחילת העונה ולא עכשיו כשיש משחקים קריטיים,כל זאת התודה והברכה לאבי לוזון ואחרי התנהגות שכזאת יש לו את החוצפה לבוא ולדבר דברי הסתה נגד יו"רים של קבוצות בליגת העל.

  מנקודת המבט של רינת

  יוני 1, 2008 at 12:59 pm

 11. הכותרת הזאת מתאימה לך. משבוע שעבר אתה מושך את הקוראים עוד יום ועוד יום בקשר לגליץ' המדובר. אם אתה לא עושה את זה בשביל למשוך קוראים (סטייל אופירה) אז למה אתה קודח לנו בראש עם הגליץ' הזה שבוע שלם כשאתה בכלל לא בטוח בו?

  דביל

  'איתותים וסימנים של חוסר מקצועיות'

  יוני 1, 2008 at 1:02 pm

 12. פוסט טוב, חוץ מעניין הגליץ' הנסחב. אתה לא יכול להודיע שכרגע זה יורד מסדר היום ולהחזיר את הנושא כשאישורים המשפטיים יגיעו? למה כל הטיזינג הזה כל יום?

  חוץ מזה, בהחלט פוסט טוב – ענייני, נוגע בנקודות הנכונות. זה העיקר, וככה זה צריך (לדעתי) להיעשות. חזק ואמץ.

  מוז

  יוני 1, 2008 at 1:20 pm

 13. עיתון ישראל היום הגדיל את מספר העמודים שלו מ-36 ל-40 ושם את מדור הפנאי לעמודים 30/31. זה נותן למדור הספורט חמישה וחצי עמודים נטו של ספורט. האם זה חד פעמי? התחושה שלי היא שכן כי החל מהיום מתחילה עונת המלפפונים וכל השמועות והתחזיות לא אמורות למלא כל כך הרבה מקום.

  סלים וארזה

  יוני 1, 2008 at 2:08 pm

 14. בשבוע שעבר קראתי במעריב שפרדי דוד סיכם בסכנין וקראתי בשאר האתרים שהוא צפוי לחתום השבוע. משום מה אתר האשפה כותב על זה היום 'פרסום ראשון'. מישהו יכול להסביר לי למה???

  זאב וולף

  יוני 1, 2008 at 2:12 pm

 15. התשובה במהופך: גייסא הריפוא

  סלים וארזה

  יוני 1, 2008 at 2:17 pm

 16. טלספורט היחידים שהגיבו ללוזון.
  בטלספורט יש היום טור עוקצני של גברי לוי נגד אבי לוזון.
  אבל תמיס לא כותב על טלספורט בחודש האחרון מאחר שמדובר באתר זניח.
  דווקא היום מגיע לאתר הזה מחמאונת

  יוסי

  יוני 1, 2008 at 2:30 pm

 17. אני לא מבין על מה אתה מלין.
  פרדי דויד חתם, זה פרסום ראשו .
  לא ידעת?

  פרסום ראשון: פרדי דויד יצא מהבית.
  פרסום ראשון:פרדי דויד נכנס לאוטו.
  פרסום ראשון: פרדי דויד התניע את האוטו.
  פרסום ראשון: פרדי דויד מחזיק ממש ברגעים אלו את העט.
  פרסום ראשון: לפרדי דויד נגמר הדיו בעט
  פרסום ראשון: פרדי דויד החליף עט.
  פרסום ראשון: פרדי דויד חתם בבני סכנין.

  ככה זה היה, לא?

  זיו

  יוני 1, 2008 at 3:10 pm

 18. האם ייתכן שהידיעה באתר הגליצ'ים לגבי האיתות שקיבל יניב קטן היא היא האיתות עצמו?!

  alficon

  יוני 1, 2008 at 3:22 pm

 19. בהחלט ייתכן.
  בהקשר הזה, יכול להיות שכולנו טועים ואין טעם לבקר את "וואן" כאתר ספורט, אלא (לא) להתייחס אליו פשוט כמה שהוא – אתר התיווך והמו"מים.
  אולי זה הפיתרון ל"וואן" – פשוט להבין שהוא נמצא בקטגוריה אחרת.

  מוז

  יוני 1, 2008 at 3:26 pm

 20. פרסום ראשון:
  פאנתינאייקוס תפנה לוויצ'יץ בימים הקרובים.(בלי איתות ובלי גישושים)

  עוד שבוע נקרא בוואן: "כפי שפורסם לראשונה בוואן"

  או שנקרא: "למרות דיווחים שונים על כך ש…"

  עוד דרך זה לדווח על 20 קבוצות מתעניינות ואז לדווח בתופים, בצבעים(אדומים) ומחולות: כפי שפורסם לראשונה/בלעדי וגו'.

  עד מתי??

  יונתן

  יוני 1, 2008 at 3:53 pm

 21. יש בידיעות גם טור יפה על השנה של חולון, מאת עידו אשד. אחלה כותב, ניסוחים קצת שבלוניים אבל מעניין.

  eyal

  יוני 1, 2008 at 4:11 pm

 22. עומד יו"ר של התאחדות (שיש לה תו תקן רבותי, אני מבקשת לא לשכוח את הפרט החשוב הזה) וצורח כמו אחרון הבסטיונרים המכריזים על מרכולתם (לא שיש לי בעיה עם בסטיונרים, להיפך. פשוט לכל דבר יש את המקום המתאים), מאשים את כל העולם ואשתו (ואני מניחה שגם כמה פילגשות) בהגינות המשחקים, ושוכח שהוא היו"ר. ואם הוא מרגיש שיש משחקים ששוחקו בצורה לא הוגנת, הוא צריך לבדוק קודם כל את עצמו ואיך הוא מאפשר את זה, שהרי הוא האשם כמייצג גוף. וודאי שהוא לא יכול להעלות טענות כאלו בהקשר של פתח תקווה. כלומר הוא יכול. והוא מעלה. אבל זה מסריח. או כמו שהשכילו לכתוב מתחת לתמונה שלו בעריץ הספורט – אפשר להוציא את היו"ר מפ"ת אבל אי אפשר להוציא וגו'…
  אותי מסקרנת עוד שאלה. במידה ופ"ת לא הייתה נשארת בליגה, האם גם אז המסקנה הסופית של היו"ר הייתה שהספורט ניצח למרות הריח המסריח? או שאז היו הופכים את התוצאות, משהים את ההכרזה על היורדות כמה מחזורים (למרות שהמחזורים כבר נגמרו) ונאום הסירחון היה הופך לנאום אני מאשים?
  (אני מסייגת כאן כי אני לא קוראת את העיתונים אלא דרך הסקירה של תמיס): אף עיתון לא השכיל לכתוב על זה משהו? לצעוק על זה? יו"ר צורח, ממש צורח, מעוות את פיו בזעם, טוען שחיפה ובית"ר התפרקו בחודש וחצי האחרונים והוא יבדוק את זה (טענה שהיא בעיני לא הגיונית בעליל. אין מה לבדוק חודש וחצי אחורה. לפי חוקי ההסתברות זה חודש וחצי של חרא משחקים זה לא בהכרח מקרי. אז מה לעשות, הקבוצות נבנו לרוץ כמעט עונה שלמה והח'ברה התעייפו. לא מפתיע. חוץ מזה שאם כבר וועדת חקירה אז שיבדוק איך חיפה התפרקה עוד לפני שהתחילה העונה, לא רק בחודש וחצי האחרונים). וכולם שותקים. דממה. לא צרם לאף אחד? באמת, אני לא מבינה את זה. אבל מילא. יש עוד הרבה דברים שאני לא מבינה…

  רגע של כדורגל: השמחה של בני יהודה אתמול אחרי העליה, הייתה בעיני אירוע מרגש ומדהים (ואני אפילו לא אוהדת שלהם). סוף סוף שמחה טהורה, ותוצאה (ההישארות) שמגיעה לקבוצה שעבדה והשקיעה כנגד כל הסיכויים. אני נהניתי.

  השידור של שירים ושערים היה די מרדים. שבוע שעבר היה יותר חזק בעיני. אבל עדיין בהשוואה לכל העונה – אתמול היה שידור הרבה יותר טוב.. ותודה לז'וז'ו שידע לשתוק. מילה לדבורין – "נמני אוהבים אותך" זה ממש פאתטי. אנא, לפחות ברשות השידור, חיסכו מאיתנו את הטמטומציה הזאת. יש לנו מספיק ממנה במקומות אחרים.

  ואחרון – הטור של אייל: אותי מסקרן לדעת הכיצד כתב אייל על אוחנה טור מפרגן. זה לא סוד שברקו ואוחנה אפעס הממממ…. כן.
  בזמנו, כשברקו חזר אחרי היעלמות מהרדיו, הוא נתן מעין נאומון ואמר משהו בסגנון – יש הרבה אנשים שניסו לקחת את המקום שלי, שקיוו שאני לא אחזור. אז אני פה. יש כאלו שבאמת עזרו והחליפו אותי וחיכו שאני אחזור כמו למשל חיים רביבו. (הגירסא שלי היא כמובן העדינה).
  אז אני תוהה, מי זה היה שהחליף את ברקו חוץ מחיים רביבו ושבעקבות אותה החלפה גם נשאר כמגיש קבוע ביום קבוע?
  יכול להיות כמובן שהוא התכוון לעוד אלפי אחרים ולי פשוט אין מושג, והכל פרי מוחי הקודח.
  אבל טור כזה מפרגן? אותי זה תפס אוף גארד.

  וללא קשר- יהי זכרו של טומי לפיד ברוך.

  Bugsy Boxer

  יוני 1, 2008 at 4:31 pm

 23. אני חייב להודות שאני לא מסכים איתך – לתת לגליצנשטיין לראיין את דורפמן זה גימיק זול.

  דרומי

  יוני 1, 2008 at 4:34 pm

 24. אה, ועוד דבר אחד חשוב: הטור של מנחם כהן במעריב על הניצחון של חולון. טור מרגש שכמעט גרם לי לבכות, עד שנזכרתי שאני גבר שבגברים.

  מוז

  יוני 1, 2008 at 4:49 pm

 25. לפני דקה נתבשרתי, ע"י עיתונאי ממעריב, המקורב לניקולא וויצ'יץ', שהראיון שנערך עימו היום בידיעות אחרונות, הומצא כולו, ממוחו הקודח של הכתב. ווצ'יץ' נשבע שהוא לא דיבר או התראיין לידיעות אחרונות. הוא הבטיח בלעדיות חמעריב. ידיעות בצרה צרורה.

  פופיק ארנונה

  יוני 1, 2008 at 5:18 pm

 26. חופש ביטוי עאלק.

  איציק

  יוני 1, 2008 at 8:22 pm

 27. אוי איזה סיפור-האם אופירה בכלל לא הייתה בהריון והיא בסך הכל המציאה הכל כדי שגיל מנקים ינשא לה????זאת השמועה החזקה בעיר,הגליצ הכי חזק שיש בסביבה
  נעלה מחר סימן שאלה בגליצים
  מי הזקנה הממורמרת שהרחיקה לכת עד כדי זיוף הריון???
  קבלי כרטיס אדום חופפת מדימונה

  חיים שני

  יוני 1, 2008 at 11:02 pm

 28. יפה שם בוואן ובידיעות. כמו שאומרים, מצא מין את מינו.

  "פירסום ראשון: בלאט המועמד מוביל" (ידיעה של אופירה לפני שבועיים. מיד למחרת גם בידיעות עם צנציפר)

  פרסום ראשון: דרוקר מועמד מוביל: ( של אופירה מיום חמישי , יום לאחר אובדן האליפות ב=12 בלילה. יום שישי בבוקר , יום למחרת אובדן האליפות, מיד גם בידיעות)

  והיום: צנציפר נזכר שבירנבוים מוביל (אה, ואם תסתכלו, גם דרוקר בתמונה, וגם את בלאט רוצים. תחליט , צנציפר)
  "ממש" וואן והפרסומים בידיעות פועלים בצורה ישרה, אתית , נכונה והגיונית. כל יום מישהו חדש בכותרת.
  תמיס תבדוק את זה ותראה איך הם עושים צחוק מהעבודה.
  למה באתרים אחרים או בעיתונים אחרים אף אחד לא רשם ש- XYZ כול יומיים הוא המעומד המוביל???
  תבדוק מה יתר העיתונים והאתרים עשו עם זה. לטיפולך.
  ולמה יעל מרגלית מסכנה? נבהלה מהפירסום בעיתונים והוציאה ידיעה היום בשש בבוקר. את לא אשמה. הבוסית שלך רשמה כל יומיים שם שגוי. היא האשמה . אופירה התקשרה על הבוקר? מה הדחיפות?

  יעל מרגלית המסכנה

  יוני 2, 2008 at 6:22 am

 29. איתן בקרמן ממשיך ברדיפה שלו אחרי "הדיינת".
  זה כבר לא משעשע, זה פשוט מכוער.

  כאילו לא ישבו חמישה דיינים וקיבלו החלטה; הוא סימן את האישה כמטרה ותוקף רק אותה. כאילו היא ישבה בראש ההרכב וכפתה את דעתה על הדיינים האחרים. כאילו להצבעה שלה היה משקל מכריע בהחלטה (להזכירכם: החלטה שהתקבלה פה אחד על ידי חמישה דיינים). כאילו ההחלטה ההיא של ביה"ד היטיבה רק עם מכבי פ"ת, כאילו לא היה לחץ של מכבי והפועל ת"א, אשדוד ובני יהודה על ביה"ד. איתן בקרמן מעוות את המציאות ומייצר בדיעבד אג'נדה שלא היתה קיימת.

  עיתונאי רציני היה עושה תחקיר על כל הדיינים, אפילו כדי להוכיח שכולם היו נקיי כפיים ובלי זיקה לאף קבוצה, ורק "הדיינת" חטאה בכך שהיא נשואה לאוהד כדורגל. אבל הוא יודע שזה לא המצב, אז הוא ממשיך לתקוף את המטרה שסימן מראש.

  איתן בקרמן הוא שוביניסט שמרשה לעצמו להשמיץ עורכת דין ולטעון שהיא תבטל את עצמה ואת היושר המקצועי שלה כדי לרצות את בעלה אוהד הכדורגל. טענה פרימיטיווית, גועלית וחצופה.

  מכביסט

  יוני 2, 2008 at 7:47 am

 30. והנה לדוגמא הצורה בה רון עמיקם בחר לסקר את הרכב הדיינים, כולל "הדיינת"
  http://www.nrg.co.il/online/3/ART1/727/015.html
  תשוו את זה לרדיפה של בקרמן
  מצאו את ההבדלים

  מכביסט

  יוני 2, 2008 at 9:07 am

 31. אייל ברקוביץ מנסה לחזק את אוחנה, הלא הם שניהם מגישים בתוכנית הרדיו של אתר הרכילויות.
  את הספר "הקוסם", זוכרים ? ואת מה שקרה אח"כ ?
  מה קרה, הם פתאום שולחים ברכת ראש השנה זה לזה ? או משלוח מנות בפורים ?

  רועי

  יוני 3, 2008 at 8:11 pm

 32. ייייייייייייייייייייייייייי

  יייי

  נובמבר 9, 2008 at 3:58 pm


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: