עומדים בשער

ביקורת על תקשורת הספורט

יצירת מופת משובחת

with 44 comments

קטע הוידאו הבא שיובא לפניכם הוא לא פחות מיצירת אומנות משובחת. לא ארבה במילים כי הקטע הבא מתאר בצורה המצחיקה, השנונה והמקורית ביותר את מה שכולם יודעים כבר מזמן.

יש לבחור את הקטע מתכנית 10 שנקרא "בישבן של גאידמק". לצפייה בוידאו .

על אפם וחמתם של הרשעים והמלעיזים

אחרי ש"כל הרשעים וכל המלעיזים" ניסו ללא הצלחה להוריד את מכבי פ"ת ליגה, הגיע יו"ר של מכבי (ההתאחדות לכדורגל) פ"ת אבי לוזון לתובנות חדשות בדבר עתיד נבחרות הנערים והנוער בנבחרת ישראל. ב-nrg פורסם לראשונה על מועמדותם של חזן, ברקוביץ', איווניר ולוזון לתפקידים בנבחרות הנערים והנוער. כמובן שבאתר "המינויים והמקורבים" העלו "פרסום ראשון" משלהם על כך שגיא לוזון יהיה מאמן נבחרת הנוער. במידה ואכן יתברר כי המינוי נכון, זוהי לא פחות משערורייה שאין דוגמתה. אם הנביחות של לוזון לעיני המצלמות ביום שבת האחרון והתדרוכים השונים לפני משחקים שהיה מעניק לשחקני קבוצתו לשעבר לא מספיקים, אז הבושה הזו בדבר מינויו של גיא לוזון (מה הוא כבר עשה בכדורגל הישראלי?!?!?) היא חציית כל קו אדום אפשרי (אפילו כאלה שמופיעים בכותרות של אופירל'ה).

כך יעשה לקוסם שגברת התוכן חפצה ביקרו

על פי אותה כתבה אמור אייל ברקוביץ' להתמנות למאמן נבחרת נערים א'. גברת התוכן עמדה בציפיות ופירגנה לברקו כאילו אין מחר. מעבר לעובדה שהוא המאמן היחיד מבין המינויים החדשים שמופיעות עליו שתי פיסקאות (אחת על עברו כשחקן והשניה ליקוק עצבני על היותו "ציוני"), אי אפשר להתעלם מהכתיבה מלאת הריר של גברת התוכן בכל הקשור לשותף שלה לתכנית הרדיו. ברקו שתומך נלהב בשחקנים צעירים כחול-לבן אפילו איבד את העשתונות כאשר אחד מהם לא שיחק. התקיפה והאיומים על חייו של דני עציוני הייתה מתוך ציונות, כי אין ציוני מברקוביץ'. על הסיפור הזה לא שמעו בבית בסר. או יותר נכון, לא רצו לשמוע.

 

* נק' למחשבה –  למרות שבכתבה של אופירל'ה נכתב כי שגיא לוזון הוא שיאן ההופעות באירופה כמאמן ישראלי, אני הייתי שם את כספי על יצחק שום שהגיע עם מכבי חיפה לליגת האלופות (12 משחקים 2 סיבובי מוקדמות, שלב בתים והפסד כפול לא.א.ק אתונה באופ"א), הצעיד את הפועל ת"א לשלב הבתים בגביע אופ"א, העלה את פנאתינייקוס לשלב הבתים בליגת האלופות ונחל עם בית"ר אכזבה מול קופנהאגן. מפאת חוסר זמן, לא בדקתי לעומק את הנושא – אשמח לקבל מידע מדוייק.

ארבייטמן עבר מתיחת פנים

באתר הבית של בית"ר ירושלים, פירסמו כי אבירם ברוכיאן חתם לארבע שנים נוספות בטדי. באותה ידיעה סופר על הגעתו של דריו פרננדס לבית"ר ירושלים שמעוניינת גם בשלומי ארבייטמן לאור העזיבה הצפוייה של בן שושן ותמוז. מרוב שמות, ספינים, ספקולציות וקידום שחקנים לא ידעו בבית בסר מי לעזאזל השחקן שבתמונה מבין אלה שדיברנו עליהם.

מדורי היורו:

כשאספתי לידיי את שלושת מוספי היורו של ידיעות אחרונות, מעריב והארץ חשכו תחילה עיניי. בשלושתם החליטו ללכת על כריסטיאנו רונאלדו בשער (בידיעות ובמעריב יש גם כתבת צבע על הקשר בעמודים הפנימיים), נכון מדובר בסופרסטאר הכי לוהט בעולם הכדורגל כיום, אך עדיין ציפיתי להרבה יותר יצירתיות משלושת העורכים המוכשרים שהרכיבו את המוספים הללו. הבנאליות בבחירה זו היא כל כך שטחית ופשוטה בעיקר שאין בה שום אמירה אמיתית שלא נאמר מושכלת לקראת היורו הקרוב וחבל. שלושת השערים כאילו נבנו עבור הקוראים הפשוטים יותר של העיתון הדבר בולט בעיקר לאור העובדה שברגע שפותחים את המוסף אותן אמירות עמוקות יותר כן צפות אל מעל לפני המים. לסיכום הנושא אומר כי בשערים אין שום דבר שימשוך את העין יתר על המידה ויגרום לי לפתוח את המוסף עם ריר עסיסי על שפתיי, נחירה קלילה אל תוך הבוקר נרשמה.

המוסף של ידיעות אחרונות

לאחר קריאה מעמיקה בשלושת המוספים אפשר לומר בפה מלא כי המוצר של ידיעות אחרונות הוא החלש ביותר, הוא היה היחיד שנכתב כולו על ידי כתבי המערכת וללא עזרה מעיתונאים זרים, לפחות לא אחת כזו שמצוינת בקרדיטים. התוצאה היא מוצר אשר נח על זרי בינוניות ההבנה של הכתבים הישראלים בכדורגל האירופי מסקנדינביה ועד התפתחותו ביוון וטורקיה. אישית אני חושב כי בעידן בו לחצי מאוכלוסית צורכי העיתונים בארץ יש אינטרנט וגישה לכתבות בשפה האנגלית, הבחירה של עורך המדור אמיר אפרת להישען על ניתוחיהם של כתבים ישראלים אשר לא מכירים כל נבחרת על בוריה וכפי שאני מכיר את דרך העניינים לרוב שוזרים את אהדתם או סלידתם מנבחרת זו או אחרת היא בחירה מוטעת. ייתכן דרך אגב שהיא נעשתה בגלל אילוצים כלכליים. יש שיטענו מנגד כי הבחירה ללכת עם הכתבים שלך הינה סוג של הבעת אמון מלאה בכישרונם, מישהו פעם אמר לי שהבעות אמון לא נותנים בשדה הקרב הגדול, אלא בהכנה לקרב…

יחד עם כל מה שנכתב מעל, במוסף של ידיעות ישנן כמה דברים מהותיים ששווה להתעכב עליהם. הראשון ואולי הכי בולט לעין הינו עמודי הפרסום המועטים יחסית שיש במוסף ביחס לשניים האחרים. מדובר כמובן בניצחון קטן לידיעות אשר מונע מקוראיו את הסלידה הטבעית שהושרשה בנו בשנים האחרונות מפרסום מאסיבי ואגרסיבי בכל שני עמודים. הפיתרון של ידיעות היה בהצגת הסופנסרים של המוסף על ידי לוגו החברה שלהן אשר מתנוסס בקטן בתחתית כל עמוד ועמוד של המוסף. כאמור זה לא אומר שאין בכלל פרסומות במוסף, אך פחות. חברה אחת, פנאסוניק קיבלה שטח פרסום משמעותי לאחר שמימנה את יצירת עמוד הכרומו של משחקי האליפות, נו טוב צריך עזרה לפעמים. באשר לטקסטים עצמם, אין משהו חדשני כמעט באף אחד מהם, אלדד בק, גאסן ואקד ומנחם גנץ שלושת העיתונאים הפזורים ברחבי אירופה מטעמו של העיתון הביאו את הערך המוסף הקטן שלהם לכתבות שלהם אך לא יותר מזה, עמודי הנבחרות בכלל נראו אנמים יחסית ופרט לכתבה הגדולה על הנבחרת המדוברת, טבלת סגל השחקנים ומעט פרטי טריוויה על המדינה לא היה בעמודים אלו משהו שיצית את הדמיון.

לסיכום: למה כן? בגלל כתבתו של אוריאל דסקל מכלכליסט על השפעת היורו הקרוב על כלכלת אירופה. למה לא? אם הבונוס הגדול ביותר שמספק המדור הוא לוח המשחקים היפה כנראה שיש בו בעיה, אתם לא חושבים?

המוסף של מעריב

המוצר שיצרו בקרליבך הוא ללא ספק המוצר האיכותי ביותר מבין השלושה. נכוןף גם הוא חוטא בהישארות בתבנית הכוכב של רונאלדו עם כתבת צבע על הפורטוגזי (כפי שציינתי יש עוד שחקנים ביורו הקרוב חבר'ה, עוד סיפורים), אך בסך הכל מדובר במוסף טוב ומהנה. ההנאה מגיעה לא רק מהמלל אשר נלקח חלקו מכתבי העיתון המקוריים וחלקו מכתבים מקומיים בכל רחבי אירופה שמאמריהם תורגמו במיוחד למוסף, אלא בעיקר מצורת ההגשה של הדברים. במעריב כמו במעריב כל עמוד נבחרת זוכה לטיפול בכמה רבדים, ניכר כי עורך המדור לא הסתפק בלתת לעורכי העמודים את העבודה הקלה של בחירת תמונה מתאימה ויישום הטקסט שהתקבל במייל מכתבים אירופיים, אלא ביקש מהם למצוא עבורו מספר פרמטרים שהופכים את הקריאה על כל נבחרת למעניינת. כך יוצא שהקורא מקבל את מערכי כל נבחרת ונבחרת כפי שהם ידועים לכולם מעלה העמוד, כל נבחרת מקבלת את הסיבה מדוע היא תזכה בטורניר (כן גם הנבחרות הקטנות) ומדוע לא. שני הטורים הקצרים שנוספים לכל עמוד נבחרת (כדאי לדעת ויעשה את היורו) מוסיפים גם הם למרקם של העמוד כמו גם הנתונים היבשים כממוצע גיל השחקנים ושוויים הכולל בשוק אשר נותנים את האקסטרה הדרושה ומצופה ממוסף שכזה.

ובכדי שלא נחשוב שכותבי המאמרים הרגילים של העיתון לא עבדו, המוסף מתובל כולו במספר טורי דעה ופרשנות של מיטב כתבי הצבע של מעריב. האמת היא שמחלקם התאכזבתי קשות, אייל לוי ואליענה שפר ניסו באמת להלהיט מחדש את הקרב בין איטליה לצרפת שמצטייר כידוע כקרב על ראשות בית ג' באליפות, אך כתבת הצבע של השניים נופלת יותר מידי פעמים אל התעסקות בדברים שכולנו מכירים ויודעים, אין בה את שפיכת האור הנדרשת מכתבה שכזו ערב היורו בטח שלא מאחת שמתפרסת על גבי שני עמודים.

אבי רצון הפקיר את כל העמוד שניתן לו לכתיבה על אהובתו נבחרת איטליה, ברור לי שההחלטה לכתוב רק על הבחורים מארץ המגף התקבלה על ידי רצון ועורך המוסף בצוותא. ההחלטה הזו לבטח נעשתה משום שרצון כותב הכי טוב כשהוא מביע את אשר על ליבו (ופחות טוב שהוא מנסה להיות אנליטי ומחושב  כפי שהיה כשכתב לאחרונה על ההנהלה של מכבי ת"א בכדורסל) וליבו מלא רק בנבחרת איטליה והכדורגל האיטלקי. הטור של רצון הינו טוב, על כך אין לי ויכוח, אך יהיה מוטב להבעה וכבר באליפות עצמה שרצון ידע להשתמש בידע הרחב שלו גם בניתוח כולל של האליפות ולא רק דרך משקפי נבחרתו האהודה.  

לסיכום: למה כן? בגלל כל מה שנכתב ממעל, מדובר במוסף שמגיש את החומרים בצורה הכי טובה מבין השלושה. למה לא? מכיוון שמבחינת עריכה, דווקא הצבתם של כתבות הצבע במרכז לאחר ניתוח שמונה מתוך שש עשרה הנבחרות קוטעת רצף טוב וכמו כן בגלל עמוד לוח המשחקים שנראה הכי פחות מושקע מבין שלושת המדורים ואף לא מכיל את לוח השידורים בתוכו.

המוסף של הארץ

מוסף היורו של עיתון הארץ הגיע לידי יממה שלמה לפני שני המוספים האחרים משום שפורסם אתמול בבוקר. בניגוד לשני מוספי האליפות של ידיעות אחרונות ומעריב, מוסף היורו של הארץ הגיח אל אוויר העולם כבר אתמול בבוקר, היה זה ניסיון מעניין של מקבלי ההחלטות בהארץ להקדים ביום את יציאתו, אף על פי שלנוכח האיכותיות הטמונה בו ספק אם ההחלטה עצמה נבעה מתוך פחד מתחרות מול שתי היריבות העיקריות על ליבם של קוראי המוסף. מבחינה עיצובית מדור במדור הפחות מושקע, הבחירה להישאר עם נייר עיתון רגיל ולא לעבור לכרומו הופכת אותו ישירות לפחות יוקרתי בעיני רבים, אך ניכר כי בהארץ שתמיד דגל בתוכן איכותי על גבי הגשה טובה לא יתרגשו יותר מידי מדעה זו. לפני שאגע בדברים החשובים אציין כי קבלת הפנים של שני העמודים הראשונים של המוסף (פרסומת ענקית) הינה סוג של פתיחת עיניים לגבי כל המדור ששופע מיותר מידי פרסומות לטעמי.

עיצוב דפי הנבחרות די מזעזע בעיניי ומוריד מערכן הרב של הכתבות שמופיעות בכל עמוד ועמוד. אין בהם את הערך המוסף שיצרו במעריב (למרות שיש ניסיון ליצור אחד שכזה על ידי שלוש עובדות שונות הנוגעות לכל נבחרת בתחתית העמוד). סגל השחקנים רשום בכתב כל כך קטן עד שמיד וויתרתי על התענוג הקצרצר לעלעל בו, פעם הבאה אולי עדיף יהיה לפרסם את הסגלים בצורה שפחות תקשה על הקורא. אפשר לראות כי לפחות בבחירת הכתבות מחו"ל בין אם מוזמנות ובין אם מתורגמות נעשה ניסיון ללכת על קו של התעסקות לא רק במערך הקבוצה ובשאיפות שלה, אלא לצייר עולם שלם סביבה, ניסיון שהצליח. עמוד המשחקים הינו טוב בצורה יחסית עם לוח שידורים ברור ואף התייחסות קלה לאצטדיונים השונים, דבר שלא ראיתי בידיעות למשל.

לסיכום: למה כן? בגלל הכתיבה הרומנטית של איתן בקרמן בפתיח של המוסף והמקצועניות שבאה אחריו. למה לא? כי אין בו את החגיגיות הנדרשת ממעמד שכזה.

מעיתוני היום:

בנחותון של המדינה אשר שב לעיצוב הישן והמזעזע שלו, הכריזה הכותרת של אמיר אפרת כי היורו כבר כאן. קשה לדעת האם מדובר בתחושת בטן כללית שעדיין לא עברה בי, טעות במבט שלי על התאריך הבוקר או פשוט הודעה לכל מי שרוצה לדעת כי אמיר אפרת נחת בשוייץ אמש. אני הולך על האפשרות השלישית, מה איתכם? למרות השער ובניגוד לאמש מה שפותח את המדור עצמו הינו עונת המלפפונים והתפרעויות של הכדורגל הישראלי מבין אינספור הידיעות שמופיעות בשני העמודים הללו דווקא תגובתו של טוטו תמוז לדבריו של קאלה בראיון מאמש באי – תון של המדינה נבלעות במהרה. מה קרה ללקיחת קצת קרדיט כשמגיע, חבר'ה? צמד העמודים הבא שמוקדש כולו ליורו המתקרב ובא, מאכזב במקצת אולי בעיקר משום שאפרת שנחת אמש בשוויץ מספר ומקטר על כך שעדיין אין במדינה תחושת אליפות (מוזר דווקא בשער ניסו לשדר תחושת חגיגה לא?) מי שמציל את המדור הוא זאב אברהמי שעושה עבודה טובה עם מתן הסבר לכל חובבי ה-nba  הצעירים שעדיין לא מבינים מה משמעות סדרת גמר בין הל.א. לייקרס לבוסטון סלטיקס עם סקירה של מפגשי העבר, לפעמים כך צריך לנהוג ולזכור כי כל יום נולד אוהד ספורט חדש. בידיעות יכולים גם להתגאות בכך שאבינועם פורת הוא היחיד שמביא הבוקר את סיפור הבדיקות סמים שיערכו לספורטאים הישראלים לפני היציאה לבייג'ין, אך פחות להיות מרוצים מכך שמה שהיה הסיפור החם עד כה של השבוע – מנויו של אפי בירנבוים למאמן מכבי נדחק לעמד האחורי.

בניגוד לידיעות השער במעריב מוקדש כמעט כולו למוני הראל שהתראיין לעיתון שם המשחק בבעלות מעריב רגע לפני שהוא עוזב את הכדורגל הישראלי. מדובר כמובן בקידום ידוע מראש לירחון הכדורגל ולא בידיעה מרעישה מידי ונראה לי מעט הזוי שיומיים לפני היורו זה מה שבחרו להתמקד בו בקרליבך. אולי בגלל זה נפתח המדור בראיון מתורגם שהעניק סלבן ביליץ' לעיתונאי אנגלי לקראת היורו, בנושא זה, הרעיון של הבאת הראיון הוא טוב, אך צריך במקרים כאלו תמיד לזכור כי חשוב לא רק מי המרואיין אלא מי המראיין. במקרה שלפנינו קיבלנו ראיון מלוקק של ביליץ' לעיתונאי בריטי ובו הוא שב וחוזר וטוען עד כמה אנגליה תהייה חסרה ביורו הקרוב. עמוד הדעות טוב כרגיל, כשמעל כולם בולט טורו של ניר שועלי על חוסר הכבוד שהפגין הועד שחילק פרסים לנבחרי הספורט בכל הקשור להישגיו של הכדוריד הישראלי. כשזה מגיע לטורי דעה אני בעד שכל אחד יביע את דעתו עד הסוף כפי שעשה שועלי כאן. ההתעסקות בשאר הנושאים משאירה את ידיעות מאחור, טורו של עפר שלח לקראת סדרת הגמר הינו טור לחובבי הענף יותר מאשר טורו המקביל של אברהמי בידיעות, חגי סגל חוגג עם היעדרותו של רפאל נאה מסביבתה של מכבי ת"א ומביא בפני קוראי העיתון את האפשרות שאנדרה בארט יצטרף לסגנית האלופה בעוד במדור מדווחים על משחק האליפות בליגת כדוריד לנשים שיערך הערב ומתכוננים בצורה יפה ורצינית לתחילת משחקי ליגת הקיץ בכדורגל חופים, בכתבת ניוז מעניינת.

בחינמון ישראל היום יכולים לחייך ובגדול. נכון, העיתון לא הוציא מהדורה מיוחדת לקראת היורו שממתין לנו ממש מעבר לפינה, אך מדור הספורט שלו היום הוא פשוט תענוג צרוף. טור בינוני של שלמה שרף קיבל את פני לצד מסגרות "סייד קיקס" שלא ידעתי מה משמעותן, אך מהר מאד העניינים הסתדרו ואלי סהר יכול לסמן לחיוב את התאריך של היום. במוסף היומי אין זכר לכדורסל, הרולאן גארוס קיבל משמעות של טנ"ש באנגולה וסדרת ה-N.B.A נשכחה במגירה בדסק הכדורסל. היום הלכו בכל הכח על יורו 2008, וטוב שכך. שיר זיו בכתבה נהדרת על בני המין היפה שמיועדות לסבול לא מעט ביורו הקרוב וכיצד עליהן להתנהג כדי לשרוד את השלושה שבועות הקרובים בשלום, רונן דורפן מביא את סיפורה של אוסטריה כמולדת הכדורגל האירופי בכתבה מרתקת, עדי רובינשטיין עושה לנו היכרות עם באנל ניקוליצ'ה מנבחרת רומניה וליאב נחמני שמספר על דרך בחירת השחקנים של ריימונד דומנק סוגרים סיקור מעולה, תמציתי ומהנה ליורו הקרוב. גם לוח המשחקים, סגלי הנבחרות והמגרשים השונים (פרטים שמופיעים במוספים המיוחדים שהוצאו) לא נעלמו מדפי העיתון שחיפה באופן יפה על היעדר מוסף מיוחד.

לעיתון הארץ יש את ניחוח הכדורסל העז ביותר מבין עיתוני הבוקר. כתבתה של שירה ספרינגר מהבוסטון גלוב "לעשות היסטוריה" מתייחסת לסדרת הגמר ב-N.B.A מהזווית של הספסלים והעומדים בראשם. פיל ג'קסון יכול לזכות באליפות עשירית ולעקוף את רד אאורבך המנוח שרוחו (ע"פ ג'קסון) עדיין מרחפת בגארדן. סיפורו של פול פירס שהתחיל כילד אוהד לייקרס ושונא בוסטון, מתגאה בירוק לקראת הגמר שיחל לפנות בוקר בהחלט מעולה. את גיזרת הכדורסל נועל טורו של ביל קלאהאן מהבוסטון הארלד שטוען שקובי בראיינט הכי קרוב לאלוהים (מייקל ג'ורדן), טור מעולה וענייני. שני הבזקים נוספים הצליח להוציא העיתון הבוקר, הראיון של מתן קרקוב עם טוטו תמוז וכתבתו של עוזי דן על שינוי מבנה המשחקים ביורו הקרוב סוגרים יום נהדר עבור מוסף הספורט של העיתון.

לפניות, טענות ומענות themistopoloi@gmail.com .

מודעות פרסומת

Written by תמיס

יוני 5, 2008 בשעה 12:22 pm

44 תגובות

Subscribe to comments with RSS.

 1. משעמם וצפוי. די כבר עם השטויות.
  נסה להיות קצת יותר מרתק

  יוסי

  יוני 5, 2008 at 12:33 pm

 2. מוזר שבחרת להתעלם מהפרסום הראשון של מוטי פשכצקי על ההפגנה במשרדיו של סמי סגול ועל ההתעלמות המוחלטת של אופירל'ה והאתר שלה מהעניין לחלוטין, כתגובה הם פרסמו שמאור בוזגלו קיבל איומים על חייו, אני לא אתפלא אם עוד פעם דורון בן דור היה זה שהתקשר.

  justa

  יוני 5, 2008 at 12:34 pm

 3. תשמע,אתה ממשיך לספר מה כתוב בעיתון,זאת לא ביקורת תקשורת,

  אתה בזיון,תתפטר!! איך זה שגם אתה נגד ידיעות אחרונות? זה מקרי?

  אני עומד לחשוף אותך,ואז כולם יבינו הכל,ייגר.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  יוני 5, 2008 at 12:38 pm

 4. חתולים, חתולים גדולים וירוקים.

  ארטישוק הנקמה

  יוני 5, 2008 at 12:47 pm

 5. איך זה שפספסת שידיעות חזרו לעיצוב הישן?
  אתה לא רואה ממטר

  טריו

  יוני 5, 2008 at 12:48 pm

 6. ל-justa מדובר במאור בוזגלו, הקשר. לא סתם מאור בוזגלו.
  תמיס, כשאתה מדבר על הכדורגלן הפורטוגזי, אתה מתכוון ודאי לכדורגלן הפורטוגלי, דובר הפורטוגזית.

  שושנה

  יוני 5, 2008 at 12:58 pm

 7. ארנבים, ארנבים מהירים ולבנים.

  מלפפון הישועה

  יוני 5, 2008 at 1:08 pm

 8. שיפודים, שיפודים חמים ומושחזים.

  צנון הכשלון

  יוני 5, 2008 at 1:12 pm

 9. איך לא שמת לב לדבר הכי מוזר? תמונת השער של מוספי היורו של מעריב וידיעות זהה, אבל במעריב עשו פוטושופ לתמונה וכריסטיאנו רונאלדו הפך בדרך קסם מ-17 ל-7 (שהיה שייך דאז ללואיש פיגו). זה שבידיעות שמו את אותה תמונה בעצם חשפה אותם.

  כריסטיאנו

  יוני 5, 2008 at 1:23 pm

 10. באנרג'י, הורידו את הכתבה על אבי לוזון ומינוי אחיינו לנבחרת. שמישהו ישאל למה?

  פופיק ארנונה

  יוני 5, 2008 at 1:24 pm

 11. תמיס,
  זו ביקורת תקשורת או ביקורת על ההתאחדות לכדורגל?

  במה הביקורת שלך על מינויו הצפוי של גיא לוזון קשורה לבלוג הזה?

  מכביסט

  יוני 5, 2008 at 1:26 pm

 12. החוצפה של וואן יחד עם תחיבת לשונם בעכוזים של מושא הערצתם הנוכחי (ברקו, בוזגלו, מילשטיין ריקו שירזי ושאר הבושות) ממשיכים לשבור שיאים. אתיקה? משוא פנים? משהו? נאדה אחד גדול.
  יש להם בכלל תעודות עיתונאים לחברה האלו? וזה שהם גונבים קרדיטים מאתרים אחרים?
  *****
  חבל שמעריב נגררים ונתנו שער למוני הראל? את מי זה מעניין? חוץ משחר בן עמי אולי?
  עם כל הכבוד לישראל היום, יורו זה נחמד, אבל אי אפשר להתעלם לחלוטין שיש רולאן גרוס וסדרת גמר שנפתחת היום בענף זניח כמו NBA.

  ארתור הלוחם

  יוני 5, 2008 at 1:34 pm

 13. הקטע על אופירה פשוט גאוני!
  איפה אליאס עכשיו???
  תתבעו גם את ביפ????????

  אופירע את עלובה וכולם יודעים את זה, כולל גאידמק שרק משתמש בך.

  פתאטית

  אורן

  יוני 5, 2008 at 1:39 pm

 14. איומים על חייו של בוזגלו עאלק… למה לא ירדת על אתר הרכילות של העבריינים כשכתבו שאיימו בטלפון על בוזגלו? בדיחת השבוע…

  זאב וולף

  יוני 5, 2008 at 2:19 pm

 15. ישמרנו האל.
  איזו עילגות בקטע מאתר וואן.
  אין להם עורך לשוני? אין מי שיעבור על הקטעים לפני עליתם לדפוס. אני לא מדבר על שגיאת הקלדה פה ושם. העברית עילגת, טעויות של זכר נקבה, תחביר שערוריתי.
  ברצינות אופירה אין צורך לכתוב בעברית של פרחה כדי למכור אתר ספורט .

  יהופיץ

  יוני 5, 2008 at 2:40 pm

 16. בזמן האחרון כולם כאן יורדים על תמיס, כאילו הוא עובד אצלכם או משהו. חבר'ה תרגיעו. הבאנדם כותב בלוג. רוצים, תיכנסו. לא רוצים, זפזפו. אף אחד לא חייב כלום לאף אחד

  תעזבו את תמיס

  יוני 5, 2008 at 2:53 pm

 17. – טוב, הבנתי, אתה לא אוהב כדורגל, לפחות לא זה הישראלי,אז כל הבלטה של כדורגל בשער או בעמודים הראשונים פסולה בעיניך. די ברור שכאשר תערוך מדור ספורט בעיתון נפוץ (פילון?), תטחן שוב ושוב במשך שבוע את סיפור החתימה של אפי במכבי. מי אמר שחדשות צריכות להיות חדשות? אה, מה, כן? אבל מכבי היא הרי מרכז העולם….
  זהו שלא.
  ובמילים אחרות, גם אם אינך מחובבי הכדורגל, אתה יכול לנסות ולהבין את מערך השיקולים של עורכים שנותנים לו מקום מרכזי. בתור מבקר תקשורת כדאי שתצא קצת מבועת ה"אוהב-לא אוהב". טעמך האישי לא באמת מעניין כאן מישהו.

  – וטוב, הבנתי, אתה לא אוהב ומבין NBA , לכתוב משפט כמו "טורו של עפר שלח לקראת סדרת הגמר הינו טור לחובבי הענף יותר מאשר טורו המקביל של אברהמי בידיעות" גם אמא שלי יכולה לכתוב, והיא לא תזהה שחקן אחד של הלייקרס, גם אם זה ישב לה על האף. אז אם לא מבינים, לא כותבים. ולא, אם עוד לא עלית על זה, מכבי היא לא מרכז העולם.

  – והבנתי שאתה לא מבין… ואין לך ממש ראייה מציאותית של ההיבט המסחרי: מעט מודעות, או מודעות קטנות הן לא הישג של מוסף, הן מכה לכיס. זה לא שלעורכי המוסף היה כזה כוח שהם הצליחו לשכנע את המפרסמים באפקטיביות של מודעה זערורית ובודדת (ממש "ברייק הזהב" יש לנו כאן, אה?), זה לא קורה בשבעה ימים (הלוואי וזה היה ריאלי), זה לא יקרה גם במוסף היורו.

  – וכמובן שהבנתי שאתה לא יכול להצביע לרגע על העובדה המעניינת שראיון של מוני הראל הולך למעריב, או שידיעות חזר לעיצוב הישן (התקפלות? הודאה בטעות? מעניין….).
  כן, אני יודעת שעכשיו זה כן מופיע בבלוג. מזל שיש לך קוראים עירניים.

  אבל לא הבנתי דבר אחד. למה אני ממשיכה לקרוא אותך?

  אולי זה בגלל הרצון לתמוך בך בשם חופש הדיבור, בשם המאבק של ייגר בוואן ובשם הרצון שתהיה כאן ביקורת תקשורת. כי גם כלב השמירה צריך לפעמים איזה מאלף.

  … אבל…. חופש הדיבור לא גוזר את החופש לבזבז לקוראים שלך את הזמן בביקורת שהיא בעצם רשימת מכולת חסרת עוקץ.

  היה שלום, ותודה על הדגים, חבל שאי אפשר לעטוף אותם בבלוגים.

  ענת

  יוני 5, 2008 at 2:55 pm

 18. יוני, מי שכותב ביקורת, לא יכול להיות חסין מביקורת.

  ענת

  יוני 5, 2008 at 3:02 pm

 19. ענת, תודה על הביקורת.
  כמה דברים : לא רק שאני חובב כדורגל ישראלי, אני די מאמין בו כענף מספר 1 של המדינה (למרות שהכדורסל דוא להזכיר לי מיהו הענף המוביל באמת). ההבלטה של הכדורגל הישראלי פסולה בעיניי, כי היא אינה מביאה בשורה חדשה. כל השחקני הליגה מועמדים לכל הקבוצות, ואם היית שואלת אותי לא אתפלא אם הסוכנים הם אלה שאחראיים על הפתיונות שהכתבים בולעים בקצב מסחרר.

  לגבי השיקולים, אני מאד בעד לתת לכדורגל הישראלי מקום מרכזי, אך כזה שיהיה מעניין, תקיף ונוקב ולא מתלקק וצהוב כמו שהוא בחלק מהעיתונים.

  מקבל את כל הערותייך, אך לא חייב להסכים עם כולם. כפי שקרה לא פעם אחת תיקנתי דברים מסויימים שהועלו ע"י מגיבי הפוסט, אך מבלי להתגונן תנסי את לעבור על ארבעה עיתונים, שלושה מוספי יורו, שישה אתרים, תכניות רדיו וטלוויזיה במטרה לתת את המוצר הביקורתי הטוב ביותר ועוד בזמן (מה שאני מצליח לעשות רק בחלק מהמקרים), קל זה לא יהיה אני מבטיח לך.

  דבר אחרון, אני לא יודע אם זה בשם חופש הדיבור, בשם המאבק של ייגר או רק כדי שיהיה כאן בלוג תקשורת, אך בתור אחת שמכנה את הפוסט "רשימת מכולת חסרת עוקץ" הייתי מצפה ממך שאם הלנת על כך שביזבזתי את זמנך אז לפחות את אל תבזבזי את זמנך בתגובה כה ארוכה ומפורטת על בלוג שעוטף דגים….

  תמיס

  יוני 5, 2008 at 3:14 pm

 20. … אם אני אביא לשינוי הרי שלא ביזבזתי את זמני.

  ענת

  יוני 5, 2008 at 3:20 pm

 21. ענת, זה לא יוני כתב, זה "תעזבו את תמיס" כתב בחודש יוני.

  (מי שכותב ביקורת על הביקורת על הביקורת, לא יכול להיות חסין מביקורת).

  מוז

  יוני 5, 2008 at 3:41 pm

 22. (אגב, חוץ מזה אני מסכים עם רוב הטענות שלך).

  מוז

  יוני 5, 2008 at 3:42 pm

 23. עלאק אפי פירסום ראשון שם. היא לא מתביישת? אחרי שהיא רשמה דרוקר- בלאט – אמר של בלאט – המועמוד המוביל. אין ועדת אתיקה נגד "פרסום ראשון?".

  עכשיו זה סופי: בירנבוים הוא מאמן מכבי ת"א
  כפי שפורסם לראשונה ב-ONE, אפי בירנבוים מונה במקומו של צביקה שרף וינסה להצעיד את מכבי לכל התארים: "מקווה שביחד נצעד להצלחות, תודה לכולם

  זה לא ייאמן העליבות והשקרים של האתר הזה

  יוני 5, 2008 at 3:50 pm

 24. אין ספק שבוואן מצטיינים היום במיוחד. כותרת ראשית בה הם מכריזים שאפי בירנבוים מונה כפי שהם פרסמו לראשונה (שורה שהיתה מתאימה באופן מדויק גם אם שרף היה נשאר, או דרוקר היה ממונה, או בלאט היה ממונה, או סבתא שלי היתה ממונה, או אחמדינג'אד היה ממונה. ככה זה כשמכסים את כל האפשרויות). ובהמשך פרסום ראשון על כך שברקוביץ' הגיע לחתום על החוזה בהתאחדות. באמת, הישג עיתונאי גדול שהשותף להגשה של אתם יודעים מי הודיע לאתר שבו הוא כותב וממנו הוא מקבל כסף מתי לשלוח צלם.

  אבל כנראה שהציבור באמת מספיק מטומטם כדי לאכול את השטויות האלה, אז הציבור ישלם.

  אמיר ענבר

  יוני 5, 2008 at 3:52 pm

 25. אין איזו ועדה או גוף ציבורי שיכול לפקח או למנוע מוואן לכתוב את השקרים והשטויות?? איפה מועצת העיתונות? מישהו יכול להסביר?!

  זאב וולף

  יוני 5, 2008 at 4:13 pm

 26. ONE אתר של שקרים ושטויות. אין מי שיעצור את זה כי מי שצריך לעצור את זה מתחתן עם מי שעושה את זה יום יום.

  פילפל

  יוני 5, 2008 at 4:19 pm

 27. ענת צודקת, הבקורת עלובה , עילגת ובעצמה נגועה ברוב הפגמים עליה היא מצביעה אצל אתרים אחרים מי שמכיר את סמי – שלמה מן יודע על מי מדובר טרול עלוב פושע אינטרנט ירוד, משהו בנוסח הפוסל במומו פוסל, רוב המגיבים דומים ל- ארתור דשפחטל , טוקבקיסטים עלובים גזענים ירודים וכאלה.

  אם רוצים לדרג טוקבקביסטים, במדרגה הכי נחותה נמצאים חובבי הספורט "מוות לערבים" כאן תמצאו לא רק ארתורים , אלא באמת את העילית של ה* של ישראל , והנה צינזרתי את עצמי, בסה"כ רציתי לנסות להכיר את הציבור הזה, עתה מהבנתי במה מדובר , אני אניח לכם .

  מה שכן היה יפה עם הייתם עושים מגבית בשביל סמי פוליטורה , אבל כנראה חוץ מלצעוק מוות לערבים ולכתוב כמה פעמים "אופירע" מה כבר אפשר לצפות מכם , אפילו סמי פוליטורה יקירכם הטרול האימתני מחכה בטח שתזרקו לו עצם מסכן תביעת ובצידה פיטורין, הגיע הזמן שתפסיקו להיות כה אגואיסטים, די איתכם .

  איציק

  יוני 5, 2008 at 4:43 pm

 28. כמו גיבנת נאמנה לאורך השנים אתה דואג להזכיר את פורום סמי בכל הזדמנות. חלאס לנבור ולהזכיר את עברו של שלמה מן. מה אכפת לי מארתור ומדיעותייך עליו. ולגבי פושע האינטרנט – שלמה מן, מסתבר שאתה פושע אינטרנט לא פחות גדול ממנו. נטפלת לבנאדם, אתה מנסה לרדת עליו בכל צ'אנס וכבר הובן מזמן שכמו שלטענתך שלמה כתב מתוך אינטרסים אישיים, בלי לשים לב גם אתה עושה זאת.

  עצם העובדה שאתה מזכיר את פורום סמי, מכנה את שלמה "טרול עלוב ופושע אינטרנט ירוד" (על אדם שכבר חודשיים לא כותב בבלוג) זה כמו שבעוד ארבע שנים תסתכל על הנשיא קצב כאנס ולא כעל אחד (שעם כל הצער שבדבר) שעשה דבר או שניים למען המדינה.

  יוחזר ייגר לאלתר 1!!!

  איציק, נמאסת !!!!!!!

  יוני 5, 2008 at 4:53 pm

 29. ענת אמרה הכל. היה שלום.

  דני

  יוני 5, 2008 at 5:11 pm

 30. פילפל כתב:
  אין מי שיעצור את זה כי מי שצריך לעצור את זה מתחתן עם מי שעושה את זה יום יום

  ואני רוצה רק לתקן:
  אין מי שיעצור את זה כי מי שצריך לעצור את זה **עושה** את מי שעושה את זה יום יום.

  אבשלום קורנליונס

  יוני 5, 2008 at 5:50 pm

 31. אניח לכם זה בטוח ממחר אין יותר תגובות שלי בכל אופן פה במקום הזה אני לא אכתוב ולו מילה, אני מודה לא קראתי את עומדים בשער אני לא חובב ספורט, את סמי אני מכיר, כטרול נאלח, אדם שפגע סתם בכותבים וכותבות, כמה שלא מפתיע שסביב הפושע העברייני הזה מסתובב לו אפס כמו ארתור דשפחטל , טוקביסט שלא יכול להשלים 24 שעות בלי לכתוב כמה מאות פעמים אופירע בלה בלה ועוד שלל קללות, ובלי לרמוז שהיא מרוקאית עלובה מעיירת פיתוח נו כן מכירים את הטיפוסים האלה, ואגב סמי-גזען מהסוג הזה , בהחלט , אמנם הפחדן מחק את פורום סמי , רגע לאחר חשיפתו , אבל מי שהכיר את ה"חומרים" של האיש יודע על מה אני מדבר , המשטרה כבר טיפלה בחלק מהאנשים הם הקימו מחנות והטרידו אחד את רעהו עד שזה הגיע לפשיטת משטרה והחרמת מחשבים , הוא מוכר כאדם שהתחזה שיקר ופגע סתם ככה באנשים לא מוואן, לא אופירה אסייג, סתם כי בא לו , ככה כזה באנשים שהוא לעג להם בלי סיבה הרס את הסצינה של הכותבים הוא וחבריו שיבשו פורומים של יצירה ברשת , ככה כי זה קטע כזה קורע…להדהים את האנשים ברוע הזה, איזה קטע זה לפגוע באנשים .

  עד שהוא התחיל עם אופירה וואן הוא חשב שהם גם כמו ה"משוררת" ההיא שהוא התחזה לה וכתב בשמה והשפיל אותה, רימה , שיקר , נו אבל האמת שאופירה לא מבינה כנראה את ה"הומור" הזה.

  אז אופירה לא פריירית והוא כבר לא כזה גיבור והוא כותב בבלוג של הפועל ר"ג ואפילו אין פה הפניה אל "הגיבור העממי" ייגר מאיסטר אפילו לא התרמה של החברים .

  הוא הציג עצמו כחולה נפש שכותב מבית חולים לחולי נפש בניק בייהנד, ניסה לעורר אמפטיה , עשה בלאגן באיזה פורום בתפוז עד שהעיפו אותו לכל הרוחות, לפני זה הוא עשה בלגן ביואל גם שם התבנית חזרה על עצמה אי-אפשר לטעות בסגנון של ההשמצות,וזה בצד עבודתו כעורך ועיתונאי במעריב , ממש חומרים מדהימים של איכות.

  אם על בסיס ה"איכות" הזו אתם רוצים להיות מבקרים של אופירה להגחיך אותה או בכלל את העתונות , זה שהיא מיצגת את הספורט ברמה הירודה של הספורט לא נראה לי סיבה להגחיך את המוצא שלה , ואת הטעויות שאתם בעצמכם נגועים בהם מכל כיוון שלא תסתכלו, כי באמת אין לכם יתרון על פניה , אולי ההפך היא הגיעה מאן שהגיעה , סחטיין , כל הכבוד לה שעשתה את כל הדרך הזו, מה יש רק לחברה הטובים מר"ג או רעננה פינת דיזנגובה מותר להיות שוס של העיתונות,והיא סיפור סנדרלה, היא לא רהוטה יש לה שטיקים, היא שומרת אמונים לסביבה שלה, מה יש , מה הבעיה שלכם?

  אפילו אין לכם ביצים לומר שאתם לא סובלים פרענקים , תגידו את זה בלי כחל ושרק, ועל תבלבלו במוח שאתם רודפי איכות דחילק על מי אתם עובדים.

  כאשר נכנסתי לפה חשבתי שאכנס להיכל מדהים של רהוטים, של אנשים משכמם ומעלה האיפכא מסתברא של אופירע , ואת מי אני פוגש פה?

  את ארתור דשפחטל .

  איך אמרו חז"ל – יאללה יאללה .

  איציק

  יוני 5, 2008 at 6:21 pm

 32. איציק, איך אמרו חז"ל? יאללה עוף מפה עילג, בור ועם הארץ.

  פופיק ארנונה

  יוני 5, 2008 at 7:22 pm

 33. איציק- עד היום לא הבנתי מה זה טרול רשת- וזהו אולי הישגך הגדול כאן. הצלחת לגרום לי להבין מה זה בחפירות האין סופיות שלך ובקורבנות האומללים שנפלו אל בין מקשי המקלדת שלך.
  שמחתי לשמוע שלא תגיב כאן יותר על אף שאני לא אופטימי בנושא. אנא קח איתך את את כל חבורת "אפס", "גם לך יש שגיאות", "רק כתבת מה היה בעיתון בלי ביקורת" "יוחזר ייגר" ודומיהם שלא הצליחו לקשר בין האצבע שעל העכבר לכפתור הקטן בפינת המסך. אנא מכם לכו! מי שנשאר כאן רוצה לקורא את תמיס ורוצה להוסיף הערות ענייניות על דבריו בתגובות. נמאס לנו לקרוא את ההערות המטופשות האלו. עם אנשים כמו ענת רוצים לבוא ולהעיר באופן ראוי ומכובד אשרינו. מי שזה רע לו מתבקש ללכת ויפה שעה אחת קודם, ושעתיים אפילו יותר- כפי שאמרו חכמי "דבר אחר"

  אישוני הכבאי

  יוני 5, 2008 at 8:00 pm

 34. איציק תיגש לטפל בבני ביתך המשוועים לעזרתך (וד"ל) במקום לבזבז זמן יקר על שכמותנו.

  מהראן

  יוני 5, 2008 at 8:25 pm

 35. טרולים, טרולים מצחינים וסגולים.

  בצל הרחמים

  יוני 5, 2008 at 11:22 pm

 36. אני יודע שלא צריך לספור את טלספורט אבל אשר גולדברג העלה ידיעה על כך האלופה הסקוטית, גלאזגו ריינג'רס, מעוניינת בטוטו תמוז. חבל רק שסלטיק היא האלופה ולא ריינג'רס.

  טלספורט מכתירים אלופה

  יוני 6, 2008 at 6:57 am

 37. על ה-100,000 ! (חצי מהכניסות הם מהמערכת של וואן, אבל ניחא)

  מזל"ט

  יוני 6, 2008 at 9:36 am

 38. לכל המגיבים,במיוחד המתקנים את השגיאות בעברית של תמיס:
  אם היא מילת תנאי.כותבים אותה כך – אם.

  הארי הלא קדוש

  יוני 6, 2008 at 6:41 pm

 39. לדעתי אתר ONE הוא העלוב והמגעיל מכל האתרים הישראלים הקיימים.

  סטמפלר

  יוני 6, 2008 at 7:04 pm

 40. בואו נסדר מדויק עם הפרסומים על מועמדים לאימון מכבי: בכל המקומות פורסם תחילה בלאט ואח"כ שדרוקר מוביל. בראשון בערב הגיע השינוי: בנוביץ' פירסם כי מכבי הציעה לבלאט מיליון דולר עם אולטמטום עד רביעי (דבר שלא היה ולא נברא). חגי סגל מהר פירסם בעקובתיו באתר האינטרנט את אותו הדבר, העתקה עלובה. כמה שעות לאחר מכן פורסם בוואן כי בלאט עתיד לחתום בדינמו מוסקבה. ביום ראשון מעריב עם חגי סגל שלו המשיכו לטעון כי במכבי התאחדו סביב בלאט, בהארץ פורסם כי ינסו להחתים את בלאט, אחרת יילכו על אפי ורק בידיעות היה הפרסום האמין ביותר: אפי בדרך למכבי, כולל שבפתיח פורסם כי הוא יוחתם בימים הקרובים, אחרת שלבאט נפל. אלא שתמיס פשוט לא מסוגל לפרגן לידיעות על הסקופ, כנראה זה אותו ייגר ממורמר. היידה עו"ד אליאס, תחשוף לנו אותו

  איציק גני

  יוני 6, 2008 at 8:45 pm

 41. הכותרת הצילה את הכתבה של צנציפר. כי בפנים הוא כתב שדרוקר בתמונה. ועדיין כתב שבלאט מוביל.

  בהארץ כתבו באופן נחרץ שאם לא בלאט במכבי יפנו מיידית לבירנבוים. לא הוזכר דרוקר.
  זו לא חוכמה להזכיר את כל מי שמעומד. אז הסיכום הוא:
  מעריב נפל בענק.
  הארץ – הכותרת אמנם טיפה פחות טובה (אם בלאט יסרב בירנבוים הבא) אבל התוכן מדויק.(הם היחידים שכתבו יום לפני החתימה על הפגישה עם בירנבוים- במשרד של שמעון מזרחי בלי המריחה על כל השער כמו בצהובון ידיעות, כמובן)
  בידיעות – הכותרת הצילה את הכתבה. אם הכתב יודע על בירנבוים – אז למה דרוקר עדיין מוזכר? התוכן מזפזף בין כל המועמדים אבל יש נטייה לכיוון בירנבוים.

  ידיעות כתבו באותו יום שגם דרוקר בתמונה

  יוני 6, 2008 at 11:11 pm

 42. מסלפים עובדות. לא יפה. ממממ.. את מי זה מזכיר?
  למה לא הזכירו שכתבו שגם דרוקר מועמד?
  הדירוג בעיתונים בנושא הבחירה באפי הוא:
  1. הארץ (בזכות זה שלא ירו את כל המועמדים וכתבו שהפנייה לבירבוים תהיה מיידית אם בלאט לא יגיע )
  2. ידיעות (ותודה לעורך הכותרת)

  מעריב ממש לא בתחרות. פישלו בגדול.

  גם בידיעות רומזים שלא בצדק על בלעדיות "כפי שפורסם בידיעות"

  יוני 7, 2008 at 7:19 am

 43. תודה רבה על האתר הנחמד, אהבתי.
  גם אני מזמינה אותך להכנס לבלוג שלי
  ולקרוא את ספר השירה הראשון שלי:
  המאהבת של האמת – אופנת השירה היפה
  90 שירים נוקבים סוראליסטים וציוריים של חיפוש אחר החופש המשמעות והיופי שבהלך
  החיים המתרחשים בכמה עולמות.
  באהבה ושמחה, רחל לוריא
  http://tinyurl.com/dauqoh

  JallGanok

  ינואר 22, 2009 at 1:15 am

 44. אני דווקא מסכים במאה אחוז!!!
  הפרסום הזה לא עושה לו טוב.
  מספיק לעקוב אחר לוח שידורים בנוגע לראיונות איתו. כנסו עכשיו!

  יונתן נווה

  פברואר 19, 2011 at 9:34 pm


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: