עומדים בשער

ביקורת על תקשורת הספורט

פוסט אורח/ מורו ופוליצר

with 36 comments

לצערי, עדיין לא קיבלתי אף פנייה רצינית מאיש בכדי לשמש כמחליפי. לפחות הבוקר יש שניים שהרימו את הכפפה, הם היו כאן לתקופה מאד קצרה והחליטו להוריד את הבלוג שלהם בישראבלוג, עכשיו הם עושים גיחה קצרה לכאן. קבלו פוסט אורח של מורו ופוליצר.

אם אתה לא יכול לנצח אותם, תשתיק אותם
 
אייל ברקוביץ' יאמן את נבחרת הנערים. אלי אוחנה ידריך את נבחרת הנוער. בקרוב גם נשמע על מועמדותן של מיכל גרונדלנד (עד שחופפה מהרדיו) ואופירה לאמן את נבחרת עובדי ההתאחדות. כי ככה אבי לוזון עובד. במסווה של רצון לשלב שחקנים עם עבר מפואר בהדרכת השחקנים הצעירים, הוא בעצם קונה שתיקה מוחלטת של שניים שאמורים למתוח עליו ביקורת רהוטה ומנומקת, ועכשיו כבר לא יכולים, בתחנת הרדיו "צדק חברתי".
 
כה אמר ברקו לעיתון של המדינה רק לפני מספר ימים: "אני מבקר ומפרשן אלף נושאים, אז אוותר בשביל תפקיד שמאתגר אותי על נושא אחד, ההתאחדות לכדורגל, מה קרה?". בהחלט רואים שהשהייה במחיצתה של אופירה אסייג לימדה את האחד והיחיד דבר או שניים על אתיקה עיתונאית.
 
ושלא תחשבו שעם אוחנה זה הולך להיות אחרת. מדי יום שני הוא יפציע באולפן וישמור על שתיקה, גם אם ההתאחדות תקבל את ההחלטה המטופשת בתולדותיה. כי איך יכול עובד למתוח ביקורת על הגוף שמעסיק אותו ומשלם לו את המשכורת?
 
מאחר שהבלוג הזה מתמקד בתקשורת, אנחנו מאוד סקרנים לשמוע מה עמדתם של ראשי רדיו 99 (שלא קוראים להם ארקדי) על הסוגיה האתית הזו. האם הם לא רואים שום פסול בעובדה שצמד הפרשנים שלהם יסבול מניגוד עניינים ברור? האם זו לא סיבה להוציא להם כרטיס אדום כמנהג עדות גליצ'ים בישראל?
 
אז אם להתאחדות זה לא מזיז, וכנראה גם לקברניטי הרדיו זה לא ממש מפריע, מה שנותר הוא לנו, ציבור חובבי הספורט וצרכני תקשורת הספורט זה לפעול. הנה לכם לינק למדור פניות הציבור באתר האינטרנט של הרשות השנייה. אתם מוזמנים להפיץ אותו ויראלית כדי להתריע נגד התופעה הפסולה הזו.
 
טים סיסטם
 
נהגים שחלפו ברחוב קרמניצקי ידעו לספר על זיקוקים ופרצי שמפניה כבר בשעות הצהריים של יום שני. מנגד, נהגים שחלפו ברחוב אבא הלל בסמוך לבית בסר התקשרו למשטרה לדווח על צרחות כמוהן לא שמעו מחלונות הקומה ה-21 מאז שיקיר המדור, יוסי מילשטיין, הגיע למשרדים עם ג'ינס מעצבים חדש ויוקרתי. הפעם, בניגוד לאז, אלה היו צרחות של עצבים.
 
אם ננסה לרגע (אבל רק לרגע) למחוק את חיוך שביעות הרצון מהפנים שלנו, ונתייחס לעסק בצורה עניינית, נגיד מספר דברים. בסופו של יום, הרייטינג של מנקין&מילנר עדיין יותר גבוה מזה של ספורט 5, ויקח זמן, אם בכלל, שהפער ייסגר או שהמספרים יתהפכו. בכל מקרה, הסקר המקיף הזה מסמן את הכיוון, בעיקר לאנשי וואן. והכיוון שלהם כרגע נראה רע מאוד.
 
יהיו כאלה שיאשימו את רוסק, ייגר ותמיס במהפך הדרמטי הזה כמותו לא היה. תרשו לנו להטיל ספק גדול בתזה הזו. לבלוגים הללו היתה אמנם חשיבות גדולה בחשיפת ערוותם של אנשי בסר, אולם אנחנו דווקא חושבים שהאחראים הבלעדיים למצב הם אנשי וואן בעצמם. גם בהתנהלות היומיומית שלהם באתר, וגם בטעות האסטרטגית שעשו בפתיחת המאבק נגד ייגר ורוסק, שקומם עליהם את כל הרשת, ופתח תיבת פנדורה, בעיקר לגבי חשיפת זהותו של הייגרמן.
 
אתר שמעלה לידיעה ראשית ציטוטים של קאקה שנלקחו מתוך פורום של אוהדים צריך לסגור את המערכת לכמה שעות, לנקות את האורוות, לגייס עובדים מקצועיים ולחזור לעבודה. אתר שמעלה ידיעה על כך שאלכס שניידר הציע לרוני מאנה לחזור (תנחשו מי הדליף את זה, תנחשו מי לא הצליבה את המידע) ואחרי שעתיים מעיף את הידיעה אל סל המחזור, יהפוך אחרי כל ידיעה כזו לפחות ופחות אמין, עד שיגיע אל פי תהום. הדוגמאות רבות, מתרחשות מדי יום ביומו ומלוות בלוגואים אדומים ויפים.
 
אם לא יגיעו באתר למסקנה המתבקשת, שהיא גיוס עורך ראשי אמיתי, מנוסה, מקצועי, נטול פניות ואינטרסים ומקורבים, כזה שיזיז הצידה את אופירה למה שהיא היתה קודם – כתבת ורכזת גליצ'ים, מסע ההידרדרות יימשך. יהיו ירידות, יהיו גם עליות, אך הכיוון הכללי יהיה למטה.
 
הציור השבועי לילד (הגרמני)
 
יומיים חלפו מגילוי הפרשה שהסעירה את המדינה. לותאר מתיאוס נעלם, אתר הפרסומים הראשונים העלה את זה לכותרת ראשית. האינטרס? אנחנו מהמרים שזה קשור, איכשהו, לרוני לוי. שעה לפני פרסום הידיעה נחשף כי נתניה רוצה את לוי כמנהל מקצועי, ואולי כגיבוי למקרה שמתיאוס יחליט שמדינתנו הלבנטינית לא מתאימה לו.
 
היום, בידיעות אחרונות, מגיב מתיאוס: "אני לא מבין מה המניעים סביב כל הפרסומים האלה אצלכם בתקשורת שכביכול נעלמתי. יש לי קשר טוב עם דניאל יאמר, והכל בסדר. כל הדברים מתנהלים כשורה ואני לא מבין מה רוצים ומה מחפשים אותי ואת המועדון. זה לא מעניין אותי". לותאר נשמה, לפני שאתה שוכר מתורגמן מגרמנית לעברית, אנא לך על מישהו שיתרגם לך את גליצ'ים, וילמד אותך את מפת האינטרסים של האתר שפרסם שנעלמת. אנחנו, בכל מקרה, נשמח לראותך בין אורחינו. ואם אתה רואה מולך פלאשים כשאתה יוצא מהקיוטו, תדע לך שהאדם שעומד מולך גם צילם, וגם נשנש!!!

יורם, תגיד לנו אתה

 
בעינינו, יורם ארבל היה גדול שדרי ישראל. הקול העמוק, חוש ההומור והיכולת להעביר שידור בנעימים הפכו אותו לכזה. בשנתיים האחרונות חלה הדרדרות חמורה. יורם כבר לא רואה את כל מה שקורה במגרש, מרבה לטעות בשמות של שחקנים, בהחלטות שופטים ובמהלכים על המגרש. זקנתו מביישת את נעוריו. אתמול, במשחק בין איטליה לצרפת, ספרנו לפחות 20 פעמים בהן טעה ארבל בזיהוי שחקנים, בחילופים, בהחלטת השופט, בספקולציות לגבי זהות העולות במקרה של שוויון נקודות בין איטליה ורומניה ועוד ועוד. אתמול גם קראנו כי ערוץ 10 מתכוון להעלים את ארבל משידורי מכבי ת"א ביורוליג ולהביא במקומו את רסקין.
 
אנחנו קוראים לארבל להודיע חד צדדית על פרישה בכבוד. אפשר לשדר את מי רוצה להיות מיליונר, לשחק גולף, וגם לפתוח בית ספר לשדרי טלוויזיה. בתחום הזה נראה שיש לארבל המון מה להעביר לחברה הצעירים. הללויה, יורם?
 
לפניות והצעות, כתבו לנו: murrowpulitzer@gmail.com

מודעות פרסומת

Written by תמיס

יוני 18, 2008 בשעה 10:48 am

פורסם בUncategorized

36 תגובות

Subscribe to comments with RSS.

 1. הם ממשיכים בשקרים. למרות שבכל השבועיים האחרונים לא הוזכר אצלהם סימונס. ובעיתון אחר הוזכר ונכתב בכותרות מזמן. זה לא מונע מהם את הפלוץ של “פרסום ראשון”. מחלת האופיכולרע מתפשטת.

  מצ”ב כתבה של באמת פורסם ובלי לכתוב כפי שפורסם. שבידיעות יעשו בדק בית אצלם על להשוויץ ללא כל ביסוס.

  מכבי ת”א מעוניינת בג’ייסון וויליאמס וטרה סימונס
  יום ראשון, 8 ביוני 2008, 10:44 מאת: אריה ליבנת, הארץ

  יעבור לצד השני? טרה סימונס (ברני ארדוב)
  בעקבות רצונו של אפי בינרנבוים נבדקת אפשרות להחתים את הפורוורד של בני השרון ואת הגארד של הפועל חולון שאמר: “זו אפשרות נהדרת”

  אפי בירנבוים, מאמנה החדש של מכבי תל אביב, מעוניין לצרף את ג’ייסון וויליאמס ששיחק תחתיו בבני השרון בעונה שעברה. בנוסף נבדקת החתמתו של טרה סימונס מהפועל חולון. “זו אפשרות נהדרת לשחק בקבוצה מהיורוליג”, אמר סימונס ל”ספורט הארץ”.

  סימונס, שפתח את הקריירה ה”ישראלית” בהפועל גליל עליון, עבר בתחילת העונה שעברה לקבוצתו של מיקי דורסמן והשיג ממוצעים של 15 נקודות ו-2.6 אסיסטים למשחק. וויליאמס, שחתם בבני השרון בקיץ 2006, השיג בעונה האחרונה ממוצע של 15.9 נקודות למשחק.

  ידיעות בעקבות מדיניות האופירכולרע

  יוני 18, 2008 at 10:55 am

 2. סתם משהו קטן שהפריע לי.
  כבר שבועיים בערך, שבכל כתבותיו של ערן סורוקה ממעריב הוא מתעקש לכנות את שופט הכדורסל שסרח tim donaghy בשם דונאגי, כאשר יש לכתוב כמובן דונאהי.
  אמנם דבר קטן, אבל זה חזר מספר פעמים וזה פשוט מפריע בעין.

  מה זה?

  יוני 18, 2008 at 11:33 am

 3. תגידו. יש מצב שאבי לוזון קורא רק את אתר וואחד ולכן הוא לא מודע לתקרית שבה התפרץ איל "האחד והיחיד" ברקוביץ' על דני עציוני ??

  ויסנט וגה

  יוני 18, 2008 at 11:53 am

 4. נעבור לגליץ' היומי הכואב:

  כרטיס אדום לבכירה מאוד מאתר אואן שהפכה מרירה מאוד ומתוסכלת מאוד אחרי שהאתר שבניהולה הודח מהפסגה. היא מלכלכת על כל מה שזז, מצלצלת לבעלי קבוצות ומתחננת: "תעזרו לי, אני בצרות". מותק שלנו, בתחנונים לא עושים תקשורת, זו עיתונות סוג זין!!! תתעוררי מהר אחרת ארקדי שולח אותך הביתה במונית שירות. בינתיים קבלי מכולנו מתנה אישית לוהטת – כרטיס אדום!!!

  סירחאן

  יוני 18, 2008 at 12:25 pm

 5. לערן סורוקה יש לא מעט טעויות בקריאת שמות, אבל אפשר לסלוח לו. אין הרבה כתבי אן בי איי כאלה מוכשרים בארץ.

  צ'אק נוריס

  יוני 18, 2008 at 12:36 pm

 6. מישהו יכול להסביר לי למה באתר המסיבות כותבים פרסום ראשון גם על דברים שהם קראו קודם בעיתון או באתר אחר? מה בדיוק האינטרס שלהם ואיך בדיוק אורגזמה מזוייפת שלהם עצמם יכולה לגרום להם להנאה? מה הקטע?

  זאב וולף

  יוני 18, 2008 at 12:40 pm

 7. טור לא רע בכלל
  אמנם מגוון הנושאים שיש לטפל בהם בשבוע האחרון הוא עצום אבל הנקודות שנגעתם בהם גם חשובות
  ראשית- בממלכת הקומבינות של אופירע אף אחד לא מופתע אם הקוסם ואיש השמפו והקשקשים יישרו קו עם הלוזון. הרי ידוע ששם הכול אינטרסים וקליקות. צריך רק לזכור שבערוץ הספורט יש אחד שלמה שרף שמפרשן ביציע בצורה הכי לא אובייקטיבית שיש, ובנהיתן הדום שתיקה שיש להם על תפקודו של צביקה שרף בסוף העונה וישיבתו של אפי בפאנל לזמן קצר עלולים לגרום לביקורת עליו להיות פחות אובייטקיבית אפעס
  היציאה על המכנסים של מילשטיין- חזק. עם זאת תמשיכו לחלום על הפיכה בוואן והדחתה של אופירע. זה יקרה עוד הרבה זמןץ
  ארבל בהחלט מבייש את נעורין וגם בשידורים שלו של מכבי בשנה האחרונה כאב ממש הלב. רסקין לעומת זאת מחליף ראוי.

  ארתור הלוחם

  יוני 18, 2008 at 12:41 pm

 8. לגבי ניגוד אינטרסים של ברקו ואוחנה: חוץ מקשטן, כל מאמן הפך כיום לפרשן. כל וחומר כאשר הם מובטלים. כל מאמן שיקבל תפקיד באחת מהנבחרות, היה או יהיה פרשן בפוטנציה. זה לא חל רק על ברקו או אל אוחנה. בן שמעון,שירזי,יוסי אבוקסיס,אייל לחמן,חיים רביבו, ניר לוין הם חלק מרשימה בלתי נגמרת של פרשנים-מאמנים.

  Nathan

  יוני 18, 2008 at 1:29 pm

 9. יש הבדל בין מאמנים של קבוצות פרטיות למאמנים שמועסקים על ידי ההתאחדות לכדורגל

  מורו ופוליצר

  יוני 18, 2008 at 1:30 pm

 10. אחלה פוסט

  מעריץ סודי

  יוני 18, 2008 at 1:30 pm

 11. ואגב, פוסט מצויין!! המשיכו כך

  זאב וולף

  יוני 18, 2008 at 2:02 pm

 12. לדעתי, ברקוביץ' יהיה מעולה בתור מאמן הנערים. מה זה משנה אתיקה או לא, רוצים לעלות למונדיאל וזהו.

  ארטישוק המלחמה

  יוני 18, 2008 at 2:46 pm

 13. וחוץ מזה, לא שמעתם את החדשות הקשות?

  http://b.walla.co.il/?w=/3053/1298849

  ג'וני שועלי

  יוני 18, 2008 at 2:47 pm

 14. הבנתי שאתמול אופירע העלתה מאזינים שהחלו לתקוף אותה על חוסר מקצועיות, יש

  למישהו לינק ???

  Darko

  יוני 18, 2008 at 3:26 pm

 15. Darko:אתמול היו מאזינים שציינו שבאתר ONE היו אי דיוקים בנושא מטאוס וניתוק הקשר עם מכבי נתניה. היה מאזין אחד בלבד שסיים לאחר שהתנצח עם אופירה על אתר ONE.

  Nathan

  יוני 18, 2008 at 3:49 pm

 16. לדעתי החתימה של ברקו במועדון הכדורגל של נשר בעייתית יותר מהיותו פרשן. מאמן כדורגל בנבחרת חייב להיות בלעדית בנבחרת. בנושא הזה, נקבע תקדים עם יוסי מזרחי שקיבל אישור להיות עוזר מאמן בנבחרת ומאמן בליגת העל.

  Nathan

  יוני 18, 2008 at 3:51 pm

 17. בתגובה ליוני או ורד כהן בשמה המוסווה:
  ב-6 ביוני אני מצטט מתוך ידיעות אחרונות: "מועמדים זרים הם טריי סימונס וטאקר מחולון וג'ייסון וויליאמס מבני-השרון. במכבי ינסו לחזק את הסגל הישראלי עם גרין, ארנולד, לימונד ופניני". יוני או כהן או מתן, זה שלא הציבו את זה בכותרת לא אומר שזה לא היה. הרי ברור שניתן לבדוק את זה, בדיוק יומיים לפני ה"פרסום הבלעדי" בהארץ

  שלמה חסיד

  יוני 18, 2008 at 4:26 pm

 18. פינת הגליצ'ים * פינת הגליצ'ים * פינת הגליצ'ים ***

  מבזק מיוחד!!!!

  כרטיס אדום חזק למנהלת תוכן באתר ספורטיבי גדול שמסתובבת מתוסכלת כבר יומיים אחרי שעשתה בושות ואיבדה המקום הראשון לטובת ערוץ הספורט. מותק, לא נורא, קחי אופטלגין ותלכי לד"ר קליין שירים לך החזה עוד קצת וגם את המצב רוח. תפסיקי ללכלך ולהאשים את כל העולם. הכישלון לא יתום, קוראים לו אופירה. קבלי כרטיס אדום חזק!!!!

  עזרא

  יוני 18, 2008 at 4:57 pm

 19. ולא. YNET זה לא ידיעות.

  מצ"ב הכתבה.

  גודס שוחרר ממכבי ת"א, ג'ייסון וויליאמס מועמד

  לאחר מינויו הרשמי של בירנבוים למאמן הראשי, נפרדו הצהובים מעוזר המאמן בשנתיים האחרונות. רועי חגאי ועוזר נוסף יצטרפו. הפורוורד האמריקני עשוי להגיע עם אפי מבני השרון להיכל נוקיה

  אהרל'ה ויסברג פורסם: 06.06.08, 00:52

  עם ההודעה הרשמית על מינויו של אפי בירנבוים למאמן מכבי תל אביב, תפסו ההכנות של סגנית האלופה לעונה הבאה תאוצה. הצעד הראשון היה בשיחה עם עוזר המאמן בשנתיים החולפות, גיא גודס, שקיבל הודעה על סיום דרכו בקבוצה.

  בלאט הקדים את מכבי ת"א: הוליס פרייס בדינמו

  רועי חגאי, שהיה עוזרו של אפי בירנבוים בבני השרון, צפוי להגיע עמו גם להיכל נוקיה – כשלצידו יהיה עוזר מאמן נוסף. המועמד המועדף על הצהובים הוא דן שמיר, ששימש כבר בתפקיד זה בימי פיני גרשון, אולם הוא קרוב לסיכום באא"ל לימסול ואף טס לקפריסין, שם נפגש עם ראשי הקבוצה.

  (צילום: אלי אלגרט)

  גודס לא יישאר מחוסר עבודה, וצפוי לאמן את אחת הקבוצות בליגת העל. בני השרון, שאותה עזב בירנבוים לטובת הצהובים, נראית כרגע כאופציה הרצינית

  פרסומת

  ביותר, כשגם מכבי ראשון לציון והפועל ירושלים הביעו עניין בעוזר המאמן מתל אביב.

  הפורוורד האמריקני ג'ייסון וויליאמס (24, 1.98 מ') הוא נדוניה נוספת שבירנבוים עשוי להביא עמו מקבוצתו הקודמת. חביבו של בירנבוים העמיד בעונה החולפת ממוצעים של 16.5 נקודות, 4.7 ריבאונדים ו-3.1 אסיסטים למשחק בליגת העל. במקרה, או שלא, את תצוגת השיא שלו – עם 31 נקודות – רשם בניצחון החוץ על מכבי בסיבוב השני.

  YNET ראשונים היו עם ווילאמס. וזהו.

  יוני 18, 2008 at 6:09 pm

 20. הסיבה שאתר ערוץ הספורט עבר את וואן היא ממש לא הגזרה הקטנה של "עומדים בשער". היא מכיוון שאתר ערוץ הספורט הוא הראשון בארץ שהפך לאתר טלוויזיה, עם שידורים חיים והמון תקצירים. הם התלבשו על השוק לפני שכל השאר התעוררו. גם אם וואן יביאו עורך חדש, ייקח להם שנים ומליוני דולרים לצמצם את הפער הטכנולוגי מערוץ הספורט. כמובן שיש גם את הקטע של האמינות, אבל לדעתי מה שקריטי לרוב אוהדי הספורט זה העובדה שבמקום לקרוא על ספורט, אפשר עכשיו לראות ספורט באתר אינטרנט ישראלי בעברית שמוגש בצורה סבירה (גם להם יש המון להשתפר).

  חמודי

  יוני 18, 2008 at 7:38 pm

 21. חתולים, חתולים גדולים וירוקים.

  ארטישוק הנקמה

  יוני 18, 2008 at 8:01 pm

 22. יש לערוץ הספורט רק מזל אחד שאופירה מאמינה שגוזגל האפס מסוגל להעמיד תחרות טלוויזיונית ראויה.
  אבל אל דאגה בצ'ארלטון כבר מתכננים על וואן כגוף תוכן שיספק תחרות בשוק אפילו עלו שמות של אחראים על וואן בישיבה ואני חייב לציין שלפחות שם אחד נשמע לי כהברקה בת זונה, גם שאר השמות מעוררים עניין.

  חמוד חמודי

  יוני 18, 2008 at 8:55 pm

 23. אכן לא אתפלא אם בחודש הבא סקר טים יראה דברים אחרים. בטווח הקצר הכל יכול להיות.
  בטווח הארוך ערוץ הספורט ימשיך לטפס בשל הסיבה הפשוטה שיש להם אסטרטגיה נכונה ואנשים מקצועיים שלא נחים לרגע וממשיכים לסגור עסקאות חכמות.

  עסקת icq, נענע, אזור האופנים, מיזם אופנת הספורט ביחד עם יולי (סטייל ספורט אילוסטרייטד) והרשת החברתית שמדברים עליה כבר שנה, יגבירו את הצמיחה ובטווח הארוך זה יתן את הטון.

  תמיס

  יוני 19, 2008 at 12:19 am

 24. לגבי יורם ארבל: הוא צריך לשבת באולפן ולנווט את השידור, לתת נופך ממלכתי וחגיגי לאליפות אירופה, ולא להתעסק בזוטות של מי בעט בכדור ומי הוחלף במי.

  ilam

  יוני 19, 2008 at 7:31 am

 25. אפילו שכדורסל זה לא כוס התה שלי (כבר שנים רבות) יש לציין שנהניתי היום לקרוא את הטור של בקי גריפין על הבוסטון סלטיקס, בחינמון ישראל היום.

  דואב/ת

  יוני 19, 2008 at 10:44 am

 26. טור אורח:

  אני ראשון –
  הרבה גופי תקשורת רושמים לעצמם מחמאות על כך שפרסמו מראש שמועות על החתמות. האם זה באמת משנה לגולש או לקורא המצוי היכן שם כלשהו עלה לראשונה? הרי כמעט על כל שם נכון שעלה יש לפחות שלוש שמועות של החתמות שבסוף לא תצאנה אל הפועל. אפילו כאן בטוקבקים ישנה התנצחות היכן פורסמה קודם שמועה כזו או אחרת עם לינקים כאלה ואחרים. האם זה באמת משנה?
  לי כצרכן תקשורת ספורט חשוב יותר שהשמועות תהיינה מבוססות מאשר שיקפיצו לי שלל שמות מועמדים בתקווה שאחד מהם יבשיל לכדי עיסקה.
  זה מגיע למצב בו כתבים רוצים להצדיק את קיומם ולכן הם מפרסמים כל בדל שמועה גם אם הוא מגיע מאינטרסנטים כמו הסוכנים של השחקנים או השחקנים עצמם. לכאורה אין קל ופשוט מלפנות לקבוצות ולברר אם יש אמת בספקולציה, אבל אז קיים הסיכוי שמישהו אחר יקדים עם פרסום השמועה וכך תלך פייפן האופציה ל"פרסום ראשון". מה שאני כצרכן מקבל לבסוף זה בליל של מידע כשאני יודע בוודאות שחלקו פשוט אינו נכון.
  זה קורה גם בעיתונות הכתובה ולא רק באתרי האינטרנט. גם שם אוהבים לטפוח לעצמם על השכם בכל הזדמנות ולטאטא את הפאדיחות והשמועות הלא נכונות אל הפחים למחזור נייר.
  יש סקופים ראויים כמו מה שקורה בהתאחדות לכדורגל, או מאמני הנבחרות השונות, אבל אם יניב גרין במגעים עם מכבי ת"א בכדורסל, או שהשכר של מאור בוזגלו יגדל, זה ממש לא משנה היכן זה פורסם לראשונה ומי הקדים את מי. יותר חשוב שיפרסמו כשזה באמת קורה.
  לעיתים הפרחת השמועות לאוויר הופכת לחשובה יותר מאשר אירועי ספורט ותוצאות שאשכרה קורים. לא כך צריכה להתנהג תקשורת הספורט שלנו. הלא כן?

  כפי שפורסם בספורט 99 –
  בספורט 99FM נוהגים לצאת למבזקי ספורט. לכאורה שירות למאזין, אך למעשה מדובר בפינת יחסי ציבור לאתר ONE. במבזק ממוצע מוזכר השם המפורש "ONE" בין 4 ל-6 פעמים. לרוב צמוד למילים: "כפי שפורסם לראשונה ב…" או "כפי שראויין בלעדית לספורט 99FM בשיתוף עם…"
  תוצאות ספורט, החתמות, פרומואים למשחקים יועלו למבזק גם אם הם לא פורסמו לראשונה באתר ONE/ספורט 99. לעומת זאת שמועות כמעט לעולם יועלו במבזק אם ורק אם פורסמו קודם בממלכת בסר.

  שיעור בלשון –
  שלשום אורי מנצור התראיין לספורט99 כשאופירה אסייג וחגי סגל המראיינים ואלי אוחנה מדי פעם משחיל חצי שאלה או חצי אמירה. בסיום הראיון אופירה הוציאה את הלשון והעבירה אותה על אורי מנצור עם תודות משתפכות שאחרי הרבה זמן הוא מתראיין לתקשורת ונותן ל-ספורט 99FM את הכבוד. הנה היום בגלי צה"ל בתוכנית "עושים ספורט" עולה לשידור אותו אורי מנצור ומדבר על הכל בלי ליקלוקים של הצוות.

  ב-ONE רואים את הנולד –
  בשידורי YES ישנו ערוץ 50 שמביא את ערוצי הספורט המובילים בחלונות קטנים (ספורט 5, 5+, 5+ לייב, 5+ גולד, ספורט 1, ספורט 2 ועוד). על חצי המסך העליון. בחצי המסך התחתון מובאים מבזקי ספורט שמובאים מאתר ONE. לא יצא לי לצפות בערוץ הזה הרבה. והנה אתמול סביב שעה 7 בבוקר הסתיים המשחק השישי בין בוסטון סלטיקס ללוס אנג'לס לייקרס. ערוץ הספורט שידר את המשחק וטקס הענקת הגביע בספורט 5 הרגיל, אבל בסיומו העביר ל-5+ לייב את השידור של מסיבת העיתונאים שהתקיימה לאחר מכן. כך יצא שכדי לשמוע את מסיבת העיתונאים עברתי לערוץ 50 (לא קניתי ואני לא מתכנן לקנות את ערוץ הלייב שמתמחה בשידורים חוזרים). על המסך הופיעה ידיעת המבזק של ONE שבוסטון סלטיקס אלופה, אבל השעה של הידיעה הזו היתה 04:00. מעניין שדווקא הפעם ב-ONE לא הצמידו לידיעה הזו "פרסום ראשון"?

  סלים וארזה

  יוני 19, 2008 at 2:40 pm

 27. עשו כתבה על הידינק שצפוי לקבל את אות "גיבור רוסיה". הנה המשנה של הכתבה שמופיע בעמוד הראשי של NRG (לא נגענו): "המאמן הרוסי של הולנד ביורו צפוי לקבל את אות גיבור רוסיה"

  NRG כאלו עלובים

  יוני 19, 2008 at 3:04 pm

 28. מה שעוד עצבן ב-nrg היום זה הכתבה על כך שנשיא איגוד הטניס ברוסיה מתנגד ששראפובה תישא את הדגל בבייג'ינג. הכותרת לכתבה ("המיוחדת?") מרמזת על תככים במשלחת הרוסית או אולי טינה כלפי שראפובה, אבל כשנכנסים לכתבה מגלים שכל המניע להתנגדות זה שהיא אמורה לשחק יום למחרת ולא רוצים שהיא תתעייף.
  על זה הטררם וההפניה לכתבה מהעמוד הראשי של האתר? לא מוותרים להבליט כל שטות שקורית מסביב לשראפובה בגלל ההזדמנות לשים תמונה שלה באתר. חובבנים.

  ירון

  יוני 19, 2008 at 3:20 pm

 29. שכחתי להוסיף משהו לטור האורח:

  עוד מעט האולימפיאדה של בייג'ין. אם נסמוך על נסיון העבר, אז ערוץ 1 ישדר את התחרויות העיקריות (אתלטיקה, שחיה, התעמלות, קפיצות למים וקצת כדורסל) וגם תחרויות שמעניינות בעיקר את הישראלים (ג'ודו, משקולות ומעט היאבקות). ברם ישנם עוד הרבה ענפים שלא זוכים לכיסוי באופן רגיל כמו כדורמים, אופניים, קרב 5, טניס, סוסים, סיף, כדורגל, קליעה למטרה, כדורעף, ועוד ועוד.
  בעבר היינו נודדים לערוצים זרים (יורוספורט, ירדן, טורקיה ועוד כהנה וכהנה). השנה יש לנו 6 ערוצים ישראלים ייעודיים לספורט (4 של הקרימיניצקים ו-2 של הצ'רלטונים). האם יש היערכות לשידורי אקסטרה מהאולימפיאדה?
  האם ערוץ הספורט ישדר ענפי ספורט מהאולימפיאדה בערוץ הלייב וישאיר את 5 הרגיל ו5+ עם שידורים יבשושיים כמו יציע העיתונות, פוקר, הוקי גלגיליות ומשחקים נבחרים מהעבר? האם צ'רלטון תצא במבצעים שימשכו צופים לרכוש את הערוצים שלהם שאחרי משחקי היורו יעמדו בשיממון?

  בינתיים אנחנו לא עדים להתרחשויות מתחת לפני הקרקע, אבל אני צופה מלחמה כבדה על זכויות שידור החל מעוד שבועיים (לפחות לערוץ הספורט עוד יש את וימבלדון כדי למשוך זמן).

  סלים וארזה

  יוני 19, 2008 at 4:27 pm

 30. ערוץ הספורט קנה את הזכויות לשאר הענפים האולימפיים שלא ישודרו בערוץ 1 (כדורסל, כדורגל וכו'). הם אמורים לשדר הכל, אבל איך תהיה החלוקה בין הערוצים שלהם – את זה כבר נראה

  תשובה לסלים

  יוני 19, 2008 at 10:01 pm

 31. ארטישוקים, ארטישוקים נוקמים וירוקים

  ג'וני שועלי

  יוני 20, 2008 at 1:44 am

 32. חתונה של רגב פנאן
  http://www.nrg.co.il/online/3/ART1/749/353.html
  שימו לב איך ווצ'יץ' מנפנף כתבת של וואן.
  גדול !

  crystall

  יוני 20, 2008 at 9:34 am

 33. הלו תמיס, אפשר שתכין לנו אכסניה חמה אצלך בבלוג, להגיגים של שישי שבת? אני מציע להעלות את נושא ברקוביץ' וההתאחדות על המזבח. אפשר לשחוט חופשי. לא חובה שחיטה כשרה.
  שבת שלום

  פופיק ארנונה

  יוני 20, 2008 at 9:59 am

 34. סלים – תפסת את העניין בדיוק, וזה לא מיוחד, אבל גם נתת את ההבחנה שכבר חודשים אני מחפש ולא מוצא.

  רוס"ק ואח"כ ייגר דיברו לא על מי היה ראשון, אלא על עצם ההתעסקות המטופשת במי היה ראשון. וההתעסקות הזו הגיעה לשיא מופרכותה בלוגו האדום שנוצר בשביל הפרסום הראשון באתר הראשון שעבר למקום השני. העובדה שמתווכחים כאן בטוקבקים, ומביאים הוכחות מי היה ראשון באיזה פרסום על כדורסלן שולי היא בעיה של איבוד הפוקוס, וחבל. תדונו מי היה ראשון בפרסום ששווה פוליצר, לא בפרסום שמעניין חמש דקות ונשכח.

  ומה ההבחנה שלך שכל כך אהבתי – זה שדימית את זה לטוקבקיסטים שרואים כתבה בלי תגובות, וכותבים "אני ראשון!!!!!1" (עם 1 בסוף בשל אובדן השפיות… סליחה, בשל אובדן השיפט).

  אני מוכן להתערב שבמערכות האתרים לועגים לכל ה"ראשון!!!1" האלה, אבל זה לא מפריע לאותן מערכות להתנהג בדיוק כמו אחרוני הטוקבקיסטים ולכתוב "ראשון!!!1", אבל הפעם עם לוגו אדום.

  לא הייתי עיתונאי ואף פעם לא למדתי את זה, אבל אני משוכנע שבכל בית ספר יגידו לך שעיתונאי טוב לא הופך את עצמו לחלק מהידיעה. וה"ראשון!!!1" הזה הוא להפוך את העיתון / האתר לחלק מהידיעה. זה לא רלבנטי ולא מעניין את הקורא, וסתם הופך את האתר למאוס, בדיוק כמו הטוקבקיסטים הלא רלבנטיים שכותבים "אני ראשון!!!1".

  עסק מעייף לעזוב את השיפט בכל פעם בשביל ה-1 האחרון הזה… 😉

  S&M

  יוני 20, 2008 at 4:02 pm

 35. ובסוף עוד ה-1 בורח מהמרכאות בגלל אנקודינג דפוק של האתר. פחחח…

  S&M

  יוני 20, 2008 at 4:04 pm

 36. שלום יניב ואיגור וכולם,

  בעניין טים דונאגי, גם אני חשבתי בהתחלה שמבטאים "דונאהי", אבל ימים ספורים אחרי שהתפוצצה הפרשה התפרסמה כתבה על כך שב-NBA המבוכה היתה כל כך גדולה, אפילו לא ידעו איך מבטאים את שמו נכון. כך שהנה כמה לינקים בעניין:

  http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2007/08/15/AR2007081502490.html

  en.wikipedia.org/wiki/Tim_Donaghy

  inogolo.com/pronunciation/d1153/Tim_Donaghy

  ערן סורוקה

  יוני 23, 2008 at 1:11 pm


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: