עומדים בשער

ביקורת על תקשורת הספורט

מחבקים את שחר

with 27 comments

ביום שישי הקרוב יחול יום הולדתה ה-21 של שחר פאר והתקשורת כבר התחילה לחלק לה מתנות. שני ההפסדים ביומיים האחרונים למדורגות 95 ו-100 בעולם היו צריכים להדליק נורה אדומה בקרב כל גוף תקשורת אפשרי שהיה צריך לנצל את ההרמה ולהנחית לפאר על הראש מכל כיוון אפשרי. נכון, היא הטניסאית הלאומית, אך כבר לא המחבט מס' 1 (אובזילר הוכיחה את זה אתמול יפה מאד). ליטוף מימין, חיבוק משמאל וטור ביקורת פעם בגראנד סלאם עושים חיים קלים לפאר ולא ברור למה.

לאור המפלות מאמש (סליחה, אבל אם נבחרת ישראל בכדורגל הייתה מפסידה ליריבות נחותות ממנה היו משפדים את המאמן על המנגל הקרוב ביותר) היו חייבים לשאול את שחר שאלות נוקבות כמו זו שנשאלה ע"י ניר וולף (סחתיין) במסיבת העיתונאים וגרמה לילדה מהישוב רעות לעזוב בכעס את מסיבת העיתונאים. היום בבוקר חשכו עיניי, פרט לעיתון הארץ (ניר וולף ואיתן ברקמן) ולאמיר מרום ממעריב, שום גוף תקשורת לא ביקר את היכולת של פאר מהיומיים האחרונים מעבר לסיקור הבנאלי של אירועי המשחקים מול צ'כיה. נכון, היא "רק" בת 21 (ליאו מסי בן 20, אז מה ?) וקשה לסחוב מדינה שלמה על הגב, אבל את השאלות הקשות מישהו חייב לשאול, אהמר שאלו לא יהיו כתבי ידיעות אחרונות שבוודאי יחלקו לה שוב מצלמות בטורניר הבא אליו פאר תיסע כדי לקבל תמונה עם איזה שייח' סעודי. א-י-כ-ס.

חביתה עיתונאית

אמש ספגה מכבי את הפסדה השביעי העונה והפעם הייתה זו נהריה שחגגה על חשבונו של צביקה שרף ושחקניו. ערן סלע בטור אישי לאתר "בואו לראות את האמת על בית"ר ירושלים" מתהפך במחבת כדי לספר על כך שזוהי אחת הקבוצות הבינוניות של מכבי. לפני חודש וחצי לערך (אחרי הניצחון על ריאל מדריד) קבע סלע נחרצות כי "למכבי יש מקום בפיינל פור". אפשר להבין את סלע שמתהפך במחבת לפי יכולתה של מכבי,אך לטעון שזה נס שיש למכבי עדיין סיכוי לזכות בגביע אירופה היות שמספר ההפסדים גדול מזה שבעונת האליפות של גליל זה אבסורד ולא רציני…תשאל את רפא בניטז.

כמה קטנות בין הרגליים

מאבד מהערך – אחד ממשחקי הכדורגל היותר גדולים בעולם הוא "הסופר קלאסיקו" בין ריבר לפלייט לבוקה ג'וניורס. למרות זאת ממשיכים להשתמש במושג השגור בכל הזדמנות. בעוואןטה המשיכו את הניגון הישן והצולע והנה שוב סופר קלאסיקו בין נדאל לפדרר. מספיק לקחת את הקסם ממה שעוד נותר בספורט העולמי. קצת יצירתיות רבותיי לא תזיק…

דע מאין באת – אשר גולדברג ודורון ברגר מהמכללה עבדו בעברם בעיתון "הארץ". ייתכן שבגלל העובדה הזו או סתם מתוך אתיקה עיתונאית שנעלמה מהעולם בחרו השניים לתת את הקרדיט לפרסום של דוד מרואני מהארץ על שיתופו של קובי מוסא בטורניר הקטרגל שנערך ב"גולטיים".

אלברמן הגנאי – אחרי שאסף שקד פירסם את הידיעה על כך שפרנקפורט מעוניינת באלברמן העלו במכללה ידיעה משלהם (כ-3 שעות אחרי), כנראה שמרוב התרגשות החליט גולדברג לשנות את אזרחותו של אלברמן לגנאי היות שדרק בואטנג "קשרה הגנאי האחר" של הקבוצה מועמד לפורטסמות'. גולדברג אני חייב לנסוע לאולימפיאדה, יש מצב לאיזה אזרחות סינית ברגע האחרון ?!?!

לאט, לאט – המטרה : להעלות ידיעה, הדרך : לא בוחלים באמצעים, הנושא : שידור המשחק בין צ'לסי לליברפול בערב יום השואה, המבצע : אתר "המימונות והמופלטות", המתכון : לוקחים ידיעה ומוסיפים לה קורטוב של "פרסום ראשון" לאחר מכן מערבבים כ-10 דקות את הקוראים ולבסוף חייבים למהר כדי שנוכל להיות ראשונים גם בלי לשחק עם השעונים, אז מה שיוצא זה….תקלה טכנית אחת גדולה.

 

מה עם עבודת שורשים?

 בשבועות האחרונים דיברו הרבה בברנז'ת הספורט על התחקיר של ערוץ 10 בנוגע ל"לה פמילייה" ארגון אוהדי בית"ר הדוגל לטענת התחקיר באלימות יתר. סיוון כהן אחת מהעיתונאיות היותר טובות שצמחו בתקשורת הספורט בעשור האחרון, ניסתה לפצח בשבועות האחרונים את פשר ההתארגנות. לשם כך בערוץ 10 לא בחלו באמצעים, ראיינו את ראשי הארגון ואפילו רדפו אחר ארקדי גאידמק עד רוסיה בכדי לקבל את תגובתו. ואכן מבט ראשון בכתבה מראה כי כל אלו הניבו פירות, מחלקת הספורט של הערוץ הצליחה להעביר לצופים בבית את תחושת האי נוחות של ערבוב פוליטיקה  – כסף – אלימות וספורט ביציע המזרחי של בית"ר בצורה טובה. אך בסיומם של שש וחצי הדקות של הכתבה נותרו רוב הצופים כמעט באותה נקודה כפי שהיו בתחילתה, אולי עם תחושת אי נוחות קלה, אך באותה נקודה. שכן התחקיר הצליח לחקור עד לשלב מאד רדוד של התופעה, הניתוח שביקשו בערוץ לעשות נעצר עם ההגעה של התער אל העור של המטופל. לא הייתה בכתבה שום התייחסות אל העומק, ומשכבר נעו לכיוון השאלה האם ארקדי משלם על בתי המלון של החבר'ה הללו בשם הבחירות שיבואו ביום מן הימים – נסוגו לאחור כמתנצלים. קשה להאמין כי בערוץ 10 ינסו לתקן את הרושם שנוצר עם עוד כתבה יותר עמוקה הפעם, קשה עוד יותר להאמין כי גוף תקשורתי אחר יסיים את מה שהחבורה של גיא לרר החלה. ובכך אנו הצופים בעיקר יוצאים מופסדים, אנו נוטים לבקר עיתונות עולמית הרבה בארץ, אך בכל הקשור לתחקיר העיתונאי ולאומץ שהכתב זקוק בכדי להשלימו אנו נמצאים במרחק רק בפיגור מאחורי הבריטים והספרדים, שם היו עושים ל"לה פמילייה" עבודת שורשים.

מעיתוני היום

ימים כמו אמש הם הימים הכי אהובים על עורכי מדורי הספורט ושלא ינסו להגיד לכם אחרת. שתי מפלות רשמיות נרשמו אמש בארץ האחת של הצוללת הצהובה של צביקה שרף והשנייה צבועת כתום בדמות שחר פאר ולנו הקוראים נותר רק היה לצפות לבוקר ולראות מי יורה יותר חיצים על איזו מטרה?

החינמון מעלה היום את ערכו עם כתבה נפלאה של עמית לוינטל על הליגה היוונית וההתערבות של ה-CAS לאחר הערעור של אחת מקבוצות התחתית ביוון, כל זאת על רקע ההחלטה הצפויה היום בנוגע לערעורה של בית"ר ירושלים. הסיפור המעניין מובא בצורה קלילה ומרתקת, ובעזרת הכותרת "בין לוזון ללוזאן" פותח בסערה את מדור הספורט של העיתון. אם עד עכשיו כל הטענות על שיטת הפיינל פור בכדורסל הישראלי לא הספיקו, אז אלי סהר (על רקע העפלתה של הפועל חולון למקום הראשון) דואג שוב לפנות לאבנר קופל בנודע לשינוי השיטה האווילית. נחמד, לא מעבר. הקוף חד כתער בטורו על התנהלות איגוד הטניס ועל המצב העגום בו נמצא הענף. טור בהחלט מבורך לאור תוצאות משחקי המשחקים מול צ'כיה והעתיד הקודר שצפוי לענף עם פרישתה של אובזילר. חבל בחינמון שכחו שמתקיים היום משחק 3 בגמר סל נשים.

באי – תון של המדינה דווקא הפתיעו, אם כי ההפתעה נבעה משיקולי עריכה מפורטים מראש, הציטוט שהוליד הראיון עם וויל ביינום על עודד קטש היה חייב מבחינתם להיכנס לעיתון של היום לפני הסרט אודות עונתו של קטש ביום חמישי בערוץ 10. הניוז הלוהט, ההפסד של מכבי והבכי של פאר נדחקו לקרן זווית רק בכדי להראות למספר אנשי ברנז'ה כי האי-תון של המדינה עוד יכול להספיק לפרסם קטע קצר מראיון שעתיד להתפרסם לפני הקרנת סרט שמועד הקרנתו ידוע מראש – גן ילדים הינם צמד מילים ראוי למצב.

 עד כדי כך היו להוטים בידיעות לפרסם את הפרסומת לראיון עם ביינום שכל מארז העיתון שונה בהתאם. סיקורי משחקי הכדורסל (משעממים כרגיל) התגובות לניצחונו של גרנט (בזבוז של אינצ'ים הרי רובנו קוראים גם אתרי אינטרנט) ועוד שאר ירקות עמדו לפני ההפסד של נבחרת הפדרציה שנדחק לעמוד האחרון. האם זה נכון לוותר על הסיפור החם בכדי לקדם עניינים אחרים? ובכן מדובר בשיקולי עורך, אישית אינני מבין כיצד מישהו במערכת ידיעות יוכל הבוקר לחלוף על פני מערכת הספורט מבלי לשחרר צחקוק של בושה…למזלם של האנשים מרחוב מוזס הגיעו אבינועם פורת ואורי גולדבורט אשר הנפיקו כפולה יפה על הימים בהן היו הולכים כאן למגרשים.   

אם באי-תון של המדינה החליטו ללכת על הכדורסל, במעריב המגמה הייתה ברורה, "מה לך ילדה" זעקה הכותרת של העיתון ופתחה שלושה עמודים של דיונים סביב כושרה הנוכחי של שחר פאר. חובבי פאר יכולים היו להתנחם בין מילותיה של ציפי שמילוביץ' שתמיד הראתה חיבת יתר לטניסאית והאשימה בין היתר את המדינה שנחה על כתפיה של הבחורה הצנומה ממכבים, המשכנתא, משבר המים ומה לא בכדי להוציא את פאר עם מעט כבוד מההשפלה שעברה ברמת השרון ביומיים האחרונים. אפילו הצעה של ירידה מהארץ ניתנה לפאר על ידי שמילוביץ' שכיאה לעיתונאית חצר שכחה שישנה גדר קטנה שמפרידה בין החברות שלה עם פאר לתעודת העיתונאות שהיא נושאת בכיסה. אמיר מרום כאמור היה הקוטב לדברי של שמילוביץ', טור הביקורת שלו נטף ארס מזל שלקראת סיומו הצליח לשנס מותניים ולכתוב מילה טובה על אובזילר.

לצד מחול השדים הזה ניצבה כתבה מרתקת של רון עמיקם שניסה להתחקות אחר מקור הרכב בית הדין העליון שידון הערב בערעורה של בית"ר ירושלים. זוהי עיתונות לשמה וטוב כי עמיקם מתפקד היום כזאב בודד, אך צדיק בין עשרות עיתונאים שמצטטים אחרים בנימה שתיחשב מעניינת. הטיפול של מעריב בהפסדה של מכבי הפתיע אותי, יממה לאחר שהעיתון הכריז כי הוא זה שיוביל את עם ישראל למדריד בעזרת צוות הפרשנים המעולה שלו פישלו חגי סגל ועפר שלח עם טורי פרווה על ההפסד של מכבי אמש בנהרייה.

הבחירה בכותרת "תתבגרי" של עיתון הארץ מוכיחה שוב שבעיתון הפחות פופולארי יודעים לעשות את המלאכה טוב וללא הרבה מאמץ. הכתבה שבאה לאחר הכותרת של ניר וולף כמו גם טור הדעה של איתן בקרמן מסכמים בצורה הכי נכונה את היומיים ברמת השרון ללא התחנפות יתר או התקפה מוגזמת כלפי איש. בקרמן מגדיל לעשות כשהוא מסביר אולי את אחת הסיבות לביקורת הקשה על פאר בזה שהטניסאית גרמה לעיתונאים לחכות כמחצית השעה לפני שהגיעה למסיבת העיתונאים לאחר ההפסד. כמו בשאר העיתונים גם ההפסד של מכבי ת"א מקבל את המקום הראוי לו עם שני טורי דעה. כמעט כרגיל זהו עוזי דן שמביא את המדור לרמה הגבוהה ביותר עם סיפורה של העונה המרתקת שעוברת על ריינג'רס הפצועה. שוב הוכח כי לחשוב מחוץ לקופסא הינו המהלך הכי נכון בעיתונות כיום.   

לפניות, טענות ומענות themistopoloi@gmail.com

מודעות פרסומת

Written by תמיס

אפריל 28, 2008 בשעה 10:16 am

פורסם בספורט

27 תגובות

Subscribe to comments with RSS.

 1. תודה.

  דואב/ת

  אפריל 28, 2008 at 10:25 am

 2. הולך ומשתפר תמיס. יפה.

  דני

  אפריל 28, 2008 at 10:31 am

 3. אחרי שפאר חתמה על כתיבת טורים לידיעות במשחקי הפדרציה נגד רוסיה, היה ברור שהיא תקבל חסינות. כל הנסיונות להסביר את האנמיות כתוצאה מהמפגש המביך עם צ'כיה מיותרים.

  שחר וחפץ

  אפריל 28, 2008 at 10:36 am

 4. טור מצויין היום. מקיף ונרחב.
  המשך כך

  ארתור הלוחם

  אפריל 28, 2008 at 10:41 am

 5. תרשה לי לא להסכים בעניין שחר פאר.

  עיתונות לא צריכה "לתת על הראש", עיתונות צריכה לבקר ויש הבדל. שחר פאר היא, עדיין, למרות ההפסדים בפדקאפ, הטניסאית מס' 1 שלנו ואי אפשר אחרי טורניר לא מוצלח – וגם אם היא בתקופה לא טובה – פשוט למחוק אותה ולהגדיר אותה ככישלון. בעיניי זה איזה חיקוי של העיתונות הבריטית הצהובה, שזה מודל שלא הייתי נתלה בו בשום פנים. אותי קצת הרגיז היחס הזה, ואני די מבין את שחר שכעסה. אנחנו חסרי פרופורציות לחלוטין: מתי בפעם האחרונה היה לנו איזשהו טניסאי/ת בטופ 20? מתי היה לנו ספורטאי שהיה בין 20 המקומות הראשונים במקצוע שלו? (למעט גל פרידמן) ככה שהזעם הקדוש הזה כלפי שחר פאר הוא בעיניי מוגזם, ולכן טוב עשה מי שהתייחס במתינות לעניין, ביקר את היכולת של שחר אבל גם ידע לזכור שמדובר באחת הספורטאיות הכי טובות שלנו, וכן – עדיין – במחבט מס' 1. עם כל האהבה לציפי אובזילר, שגם היא גדולה ואני מעריץ שלה.

  אבישי

  אפריל 28, 2008 at 10:43 am

 6. או, מישהו התעורר. ברוך הבא תמיס.

  פופיק ארנונה

  אפריל 28, 2008 at 10:44 am

 7. תמיס שלום
  מברוק על המשך השיפור בכל התחומים- ובכל זאת ביקורת קטנה בשני נושאים.
  הבלוג הזה הוא לא על ספורט אלא על תקשורת ספורט. לי כקורא פחות רלבנטי האם אתה חושב שפאר בסדר או לא בסדר (ודעתך הובהרה היטב) אלא מעניין אותי שתחשוף כפי שעשית מי לה ומי לצריה. כל שאר ההערות עליה לדעתי הן פחות רלבנטיות מהסיבה הפשוטה שזוהי עמדה של אוהד או שונא ולא של מבקר תקשורת. גם לא הייתי ממהר כ"כ לטפס על שמילוביץ' על אף החברות עם פאר. בסה"כ אין כמעט מחלוקת שמדובר על אחת מכתבות הטניס המשובחות שצמחו כאן.
  הערה שנייה- הקטע עם הארץ הוא באירוניה, נכון? החלטת להוריד את הניג'זים מהגב אז אתה מהלל ומשבח כל יום. אני ממש לא רוצה לחשוב שזה לא כך…

  אישוני הכבאי

  אפריל 28, 2008 at 10:48 am

 8. יופי של טור, אם כי ראוי היה לבקר את ידיעות על כך שבגלל ששחר "כותבת" להם הוציאו אותה נקיה (דווקא בישראל היום כתבו עליה יפה). ברור שאם היא הייתה כותבת למעריב זה היה נראה אחרת מצד ידיעות.

  חוץ מזה, הרבה יותר טוב מאשר השניים שמכנים עצמם עיתונאים

  דנה

  אפריל 28, 2008 at 10:49 am

 9. לאמא שלי אין מחשב בבית וגם אין לה מושג מה זה כל האינטרנט הזה שכולם מדברים עליו. עדיין היא צרכנית ספורט כבדה וצופה במשחקי כדורגל, כדורסל, טניס (כולל ביורוספורט) ועוד ועוד.
  היום בבוקר דיברתי איתה והנה מה שהיה לה לומר. הטענות שלה הן על ערוץ YES SPORT (מספר 50) שמביא מבזקי ONE לצופי הטלוויזיה. הנה טענותיה מילה במילה (כמעט):
  למה 90% מכל הידיעות הן של כדורגל? וגם אז, רוב הידיעות הן בסגנון של מישהו שמע בשירותים שקבוצה מסויימת אולי תפנה לשחקן מסויים שאף אחד לא מכיר. אין כותרות על שיט, טניס לא ממש מופיע, אין ג'ודו/אופניים ושאר ענפים. גם אם יש כדורסל, אז אולי שתי ידיעות בתוך כל הרצף הבלתי נגמר של הכדורגל.

  ועוד מפי אמא: כל הזמן מדברים על אברם גרנט עם המון תגובות מסביב על היחס אליו והיחס שלו לתקשורת האנגלית. גם בעיתונים וגם בטלוויזיה (בעיקר ערוצי הספורט – ס.ו) אני לא שומעת שום ניתוח מעמיק על צ'לסי, אלא הכל אברם. כמה אפשר להלעיט אותי בזה?

  סלים וארזה

  אפריל 28, 2008 at 10:51 am

 10. ציפי חברה של שחר? הצחקת את המעורבות
  ציפי שמילוביץ' מבליחה מדי פעם (פחות מדי פעמים, לטעמי) וכותבת טורים בנושא הטניס.
  היא לא מסקרת טניס באופן שוטף, לא מתחככת עם מושאי כתיבתה, לכן היא לא חברה של אף טניסאי פעיל. אפילו לא של שחר. היא פשוט מנסה בדרכה להכניס קצת פרופרוציות להפסדים של שחר. בניגוד למאמן הלאומי של נבחרת הכדורגל כמו שכתבת, שחר ממש לא חייבת דין וחשבון לאף אחד מאיתנו. היא אפילו לא חייבת להתייצב למשחקי הפדרציה, כמו שעשתה ניקול ואדיסובה הצ'כית, לדוגמא. או כמו ששראפובה עשתה בסוף השבוע האחרון. היא עסק פרטי לכל דבר.
  ואני יודע שזה בלתי ייאמן וקשה לעיכול לתקשורת הישראלית, אבל כמו שציפי אובזילר (מלכה!) מסוגלת לנצח יריבות שמדורגות גבוה ממנה, ככה שחר פאר יכולה להפסיד ליריבות שמדורגות נמוך ממנה.
  זה מזכיר לי גם איך צלבו את אנדי רם ויוני ארליך על זה שהם העזו לחייך אחרי שהפסידו פה משחק זוגות לצמד הבריטי.

  איוון לנדל

  אפריל 28, 2008 at 11:34 am

 11. שחר פאר לומדת עכשיו להכיר פרצופה האמיתי של התקשורת. הילדה מרעות שרק לפני זמן קצר הייתה כוכבת במדורי הספורט נקלעה לתקופה קשה והתקשורת ממהרת לנגוס בה באכזריות. נכון, שחר די התבזתה בסוף השבוע אבל מכאן ועד הזובור שחטפה הדרך עוד ארוכה.
  הכייף הכי גדול של העיתונות הוא לבנות ציפיות, זה מרגש זה מוכר וזה מוציא במערכת הרבה פרצי יצירתיות. וכאשר נכשלים הכיסוח הוא קטרזיס של ממש (תראו את כל מה שמתחולל סביב הקמפיינים של נבחרות ישראל בכדורגל לדורותיהן).
  האמת היא שיש לנו ספורט בינוני למדי (ההגעה לבית העליון הייתה סוג של נס) ולמצוא ספורטאי עילוי זו משימה שיכולה להיות מוכתרת בהצלחה רק לעיתים נדירות. צליבתה של שחר פאר שגם כך הייתה מתוחה כמו קפיץ במהלך מסיבת העיתונאים, חרגה מביקורת לגיטימית, שחר אינה פושעת, יש לבקר, להעיר אבל הלו גבולות…..

  משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אפריל 28, 2008 at 12:18 pm

 12. "היה צריך לנצל את ההרמה ולהנחית לפאר על הראש מכל כיוון אפשרי".
  למה, לעזאזל?
  היא חייבת לך משהו?
  לא מספיק שהיא מתאמנת קשה ועושה ככל יכולתה?

  אגב, ילד בשם יניב זכה במקום ה-22 (בלבד) בתחרות מתמטיקה בינלאומית.
  איזו בושה. אני מציע להנחית לו בראש מכל כיוון אפשרי.

  ג'קי רובינסון

  אפריל 28, 2008 at 12:30 pm

 13. אתמול היה שידור של משחק הכדורסל בין נהריה למכבי ת"א בערוץ 10. השידור הניב רייטינג נאה (מעל 15% בשיא) וטוב שכך. ערוץ הספורט הרים במקביל שידור רק משני מגרשים בלבד: חולון אירחה את רמת גן וגליל – את ראשל"צ. כיוון שעופר שלח הופיע בערוץ 10, אז גור שלף הוזז לעמדת הפרשן לצד ניב רסקין בשידור המשחק הראשון ונותרנו בגליל עם שדר אחד (לא זוכר אם זה רוני בראון או רן מלובני) ללא פרשן, שרק דיבר נונ-סטופ ללא רחם כאילו מדובר בשידור רדיו.
  היה עוד משחק בין אשקלון לעפולה/גלבוע, אבל כנראה שלערוץ הספורט קשה לשלוח עוד שדר לאתר רחוק (אחרי שאחד נמצא בגליל) וכך נותרנו עם שידור טוב של משחק לא מעניין (בגלל ההפרש שצמח לו) ושידור גרוע של משחק צמוד ומותח.

  להזכירכם ביום שידורים סטנדרטי ערוץ הספורט מסוגל להביא 4 שידורים במקביל. רסקין ושלח במשחק המרכזי בספורט 5, מורן ברק וגור שלך במשחק משני ב-5+ לייב ורן מלובני ורוני בראון מביאים מבזקים מצולמים משני המגרשים האחרים.

  סלים וארזה

  אפריל 28, 2008 at 12:48 pm

 14. אישוני, מה קרה, יש מבקר תקשורת שמחמיא לעיתון הארץ וכותב שהוא הטוב ביותר – כמו שרבים יודעים – אז אתה חושב שזה ציני. תכבה את השריפות אצלך בבית

  משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אפריל 28, 2008 at 1:00 pm

 15. אולי מישהו יכתוב משהו על פליטת הפה של יריב בן אליעזר, "המבקר" של תכנית האשפתות "בטריבונה", שאתמול שניות לפני שעלו הכותרות לא עצר בפני מחלת הטורט בה הוא לוקה ופלט "שימצוץ לי! אדיוט!" בהתייחסו לחמי אוזן?

  שר התקשורת הבכיר

  אפריל 28, 2008 at 1:02 pm

 16. לצערי, אמש לא ראיתי את התכנית המהוללת. לעומת זאת הבנתי שיריב בן אליעזר פלט לחמי אוזן מילים ססגוניות שאני בספק אם ייכנסו לתכניות של ערוץ אגו.
  מי שראה את התכנית ורוצה לכתוב על כך, שישלח לי מייל ואעלה אותו בשמחה.

  תמיס

  אפריל 28, 2008 at 1:14 pm

 17. יש הרבה מה לכתוב על בטריבונה, החל מדרך ההנחייה הפרימיטיבית והכה מתאימה לערוץ 1 של אבי רצוך, דרך הטיפוסים ההזויים שמאכלסים אותה החל מניר קיפניס שתופס שם נפח (תרתי משמע) מיותר ועד לארי שמאי שהוא הסייד קיק האולטימטיבי. אבל אין כמו הד"ר לתקשורת הנעלה, ששפתו העדינה ונועם הליכותיו היו נותנים לו כרטיס כניסה חופשי ליציע ג' בטדי. אבל הי, אתה מבקר תקשורת הספורט, לא אני 🙂

  שר התקשורת הבכיר

  אפריל 28, 2008 at 1:37 pm

 18. יפה מאוד תמיס.
  זו היתה הפעם הראשונה שבה נהניתי לקרוא את הבלוג.
  ברור, קולח, דעתני.
  בדיוק כמו שצריך.

  יוסף ק

  אפריל 28, 2008 at 2:11 pm

 19. @תמיס – טור מעולה. תודה.

  @איוון – שחר פאר לא חייבת להופיע למשחקי הפדרציה? נכון. גם יוסי בניון לא חייב להגיע למשחקי הנבחרת. אף אחד לא יכניס אותו לכלא אם יפספס את המשחק המכריע על עלייה למונדיאל*. ובכל זאת, אם יעשה את זה העיתונות תכסח אותו, ובצדק. אנחנו משקיעים הרבה כסף – ותשומת לב, ואהבה, ומשאבים אחרים – בספורטאים שלנו, ובתמורה אנחנו מצפים שייצגו אותנו במסגרות לאומיות. הם לא חייבים לעשות את זה, או כמו במקרה של שחר – הם לא חייבים לעשות את זה ברצינות, אבל אז שלא יתפלאו שנכנסים באמ-אמא שלהם.

  * ברור, משחק כזה לא הולך להתקיים ב-20 השנים הקרובות. רק בשביל הדוגמא.

  דרומי

  אפריל 28, 2008 at 2:37 pm

 20. יפה יפה, טור סבבה שמחזיר קצת את העניין לבלוג הגווע. תמשיך ככה.

  צ'אק נוריס

  אפריל 28, 2008 at 2:55 pm

 21. דרומי, כמה כסף אנחנו משקיעים בשחר? אנחנו קונים מנויים לטורנירים שלה? קונים מרצ'נדייזינג שלה? הדבר היחיד שאנחנו משקיעים זה עוד כמה מילימטרים בזיקפה הלאומית שלנו כשהיא מנצחת. שחר פאר, בניגוד לבניון, היא לא תוצר של מחלקה, אפילו לא של איגוד. שחר היא תוצאה של השקעה כספית אדירה מצד המשפחה שלה, לוקסוס שדודי סלע או ציפי אובזילר לא יכלו להרשות לעצמם.
  ברור שמותר לנו להתאכזב מההפסדים שלה בפדרציה, אבל מכאן ועד לקרוא להופעה שלה בזיונית (במשחק שהיא בקושי עמדה על הרגליים אחריו) או להגיד שהיא לא התייחסה למשחקים ברצינות הדרך מאוד ארוכה.

  איוון לנדל

  אפריל 28, 2008 at 2:57 pm

 22. זה לא קצת הזוי??
  לראות בערב יום השואה את המשחק של צ'לסי ליברפול, דווקא בערוץ גרמני (?!)

  ארתור הלוחם

  אפריל 28, 2008 at 3:08 pm

 23. התחקיר של ערוץ 10 הוא כ"כ עלוב ופאתט.

  לא ראיתי בתחקיר על 'לה פמיליה' שום מטרה או פואנטה, שום תחקיר אמיתי. מה ניסו לומר שם? שגאידמק מממן את 'לה פמיליה'? שהם מניפים דגלים שהוא מימן? שהם לוקחים את הרעיונות שלהם מסרטים איטלקיים?
  אין פה שום תחקיר אמיתי. תחקיר אמור להוביל למשהו פלילי או מינימום למשהו ש'איטס נוט דאן'. כאן לא ראיתי משהו פלילי – הם אמנם עושים הרבה מעשים פליליים אבל בתחקיר לא דובר על אף מעשה פלילי, אפילו לא הפריצה למגרש שע"פ הכתבה הם לא אחראיים עליה (קצת תמוה שהם לא אחראיים על הפריצה למגרש) – ולא משהו ש'איטס נוט דאן'.
  בתחילת הכתבה דובר על משהו גדול הרבה יותר מסתם ארגון אוהדים, ובסופה עדיין לא הבנתי במה מדובר.

  איך מורו ופוליצר אמרו? זה נראה יותר כמו ניסיון של ערוץ 10 לרכב על הגל האנטי-בית"רי של החודשים האחרונים. ואת זה אומר גדול שונאי בית"ר מבין אוהדי קטמון…

  אלמונימי

  אפריל 28, 2008 at 4:05 pm

 24. זה שביקשו ממך להיות יותר רע וקטלני לא אומר שאתה צריך להפוך לברברי. מה זו ההסתה הזאת נגד פאר? אפשר לחשוב מה קרה. חוץ מזה שאם היית קצת מבין ומעורה היית יודע ששמילוביץ' לא שייכת בשום צורה לברנז'ת הטניס ואין לה שום קשר לשחר פאר. היא אחת הכותבות הכי טובות ונקיות שיש בעיתונות הספורט. חוץ מזה שבטור שלה היום היתה גם הרבה ביקורת על פאר. התפקיד של התקשורת הוא לבקר ולא לשחוט סתם. כשאתה תהיה בין 20 הבלוגריסטים הכי טובים בעולם תהיה לך זכות להסית ככה. תתבייש.

  קשקבל

  אפריל 28, 2008 at 4:47 pm

 25. תמיס מה כל כך מדהים בכתבות של עוזי דן. יש לו מקום בעיתון והוא כותב. אלה כתבות רגילות שכל מדור עולם היה מתהדר בהן, אבל הן לא יוצאות מהכלל. חבל שבמעריב וידיעות לא מקדישים מקום לעולם שוטף ומאגזיני ומשפריצים רק חומרים על גרנט וגרנט כל הזמן

  ייייייי

  אפריל 28, 2008 at 5:04 pm

 26. יפה. מתחילה להנות. תמשיך כך.
  בקשה קטנה: בתור מישהי שלא רואה את העיתונאים (וכנראה שזה לא עושה לי נזק כל כך גדול…) וגם לטובת אילו שקונים עיתון א' ולא עיתון ב' אם אתה כותב על הציטוט שנתן ביינום, היה נחמד אם היית נותן את הציטוט.

  Bugsy Boxer

  אפריל 28, 2008 at 6:12 pm

 27. מכל התחלואים של עיתונות הספורט בארץ בחרת להיטפל לאחת הכותבות הכי טובות ואמינות שיש בעיתונות הספםורט כבר הרבה שנים. זכותך לא להסכים איתה אבל אתה משמיץ עיתונאית ישרה ברמה של תביעת דיבה. אני בספק אם ציפי אי פעם החליפה דיבור עם שחר פאר. אני במקומה הייתי תובע לך את הצורה. תתנצל בפניה ואולי תציל את כבודך.

  נגעל

  אפריל 28, 2008 at 7:18 pm


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: